Anasayfa / Aeg / AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Hata Kodu 11

Bu hata, çamaşır makinesinin bir döngü başlattığınız zaman su dolduramayacağı anlamına gelir, bu çok sayıda olası neden olarak, bir teknisyeni çağırmak muhtemelen en iyisi olacaktır.

Hata Kodu 12

Yukarıdaki gibi bu hata, çamaşır makinenizin suyla doldurulamayacağı, ancak bir yıkama döngüsü yerine bir kurutma döngüsü sırasında doldurulamayacağı anlamına gelir. Yine, bir profesyonelden yardım almak bu hatayı çözmenin en iyi yoludur.

Hata Kodu 13

Çamaşır makinenizde bir sızıntı varsa, o zaman bu hata kodunu görürsünüz, bu durum kötü gelebilir, çünkü bir sızıntı bazen küçükse kolayca tamir edilebilir. Ancak, bir kez daha profesyonel olarak arayarak bu hatayı çözmenin en iyi yolu.

Hata Kodu 21

Eğer çamaşır makineniz bir döngüden sonra kalan suyu tamamen boşaltamazsa, bu hatayı göreceksiniz, bu genellikle karmaşık bir sorundur, bu yüzden profesyonel bir tamirci çağırmak genellikle en iyisidir.

Hata Kodu 22

Bu hata 21 no’lu hataya benzer ve çamaşır makinenizin kurutma döngüsünden sonra arta kalan suyu boşaltamayacağı anlamına gelir. Yine, yukarıdaki profesyonel bir tamirci çağırmak gibi bu hatayı düzeltmek için en iyi yoldur.

Hata Kodu 23

Çamaşır makinenizin boşaltma pompasında bir sorun varsa, 23 numaralı hata kodunu görürsünüz, bu sorun, bazıları çok daha karmaşık olsa da, düzeltilmesi kolay olan çok sayıda farklı şeyden kaynaklanabilir.

Hata Kodu 31

Çamaşır makinenizin basınç şalterinde bir sorun varsa bu hata kodu görüntülenecektir. Neyse ki bu hata bir tam olarak bir neden olarak bir kablolama problemi bu yüzden size yardımcı olmak için bir tamirci bu hata kodu çağrı görürseniz.

Hata Kodu 32

Yine, bu hata kodu basınç şalteri ile ilgilidir ve doğru şekilde kalibre edilmediği anlamına gelir. Düzeltmek kolay olsa da, onarım için tekrar profesyonel yardım gerekebilir.

Hata Kodu 35

Bu hata, çamaşır makinenizde su taşması anlamına gelir. Sabitleme genellikle profesyonel yardıma ihtiyaç duyacaktır, bu nedenle görüntülendiğini görürseniz size yardımcı olacak bir tamirci çağırın.

Hata Kodu 38

Çamaşır makinenizdeki basınç bölmesi tıkalıysa, bu hata kodunun görüntüleneceğini görürsünüz. Bu konuyu doğru bir şekilde düzeltmek bir profesyonele ihtiyaç duyacaktır, bu yüzden eğer yardım ederseniz yardım ederseniz bizi arayın!

Hata Kodu 3A

Hata 3A, sık görmeyeceğiniz nadir bir hata kodudur ve çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanı sensörü ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, bu da bir profesyonelin gerektiği gibi düzeltilmesini gerektirir.

Hata Kodu 41

Çamaşır makinesi kapısının açmayı reddetmesi nispeten yaygın bir sorundur ve çeşitli nedenlere sahip olabilir, eğer bu hata kodu görüntülenirse sorun kapının içinde olduğunu bilirsiniz.

Hata Kodu 42

Bu hata, kapınızın düzgün bir şekilde kilitlenemeyeceği ve birtakım sorunlardan kaynaklanabileceği anlamına gelir. Düzeltmek kolay olabilirdi ama hepsi nedene bağlı, bu yüzden yardıma ihtiyacınız varsa bir profesyonel çağırın.

Hata Kodu 43

Bu hata kodu çamaşır makinenizin kapısıyla ilişkilidir ve kapı kilidindeki güç kaynağı düzgün çalışmıyor demektir. Bu birtakım sorunlardan kaynaklanıyor olabilir, bu yüzden bir profesyonelde arama yapmak en iyisi içindir.

Hata Kodları 44 ve 45

Kapı kilidinde algılama devresiyle ilgili problemler varsa, bu iki hata kodundan birini göreceksiniz. Bu, hatalı bir PCB ünitesi de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı olabilir, bu nedenle bir profesyonelin size tavsiyede bulunmanıza yardımcı olması için çağrı yapın.

Hata Kodları 51, 52 ve 53

Bütün bu hata kodları çamaşır makinenizdeki motor problemleriyle ilgilidir, motor problemleri elektronik sorunlar ve hatta kaçaklar da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde olabilir. Yani, bu düzeltmek için profesyonel yardıma ihtiyaç duyacağınız bir problem.

Hata Kodu 61

Çamaşır makinenizde ısıtma sistemi ile ilgili bir sorun varsa, bu hata kodunu göreceksiniz. Bu sorunu düzeltmek size yardımcı olacak profesyonel bir teknisyene ihtiyaç duyacaktır.

Hata Kodu 62

Bu hata çamaşır makinenizin aşırı ısındığı anlamına gelir, bazen çamaşır makinenizi soğumaya bıraktığınızda bu hata kendini düzeltebilir. Ancak, bu hatadan daha sık olursa, size yardımcı olacak bir profesyonel çağırmak daha ciddi olabilir.

Hata Kodları 66 ve 68

Bu iki hata kodu çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanları ile ilgilidir, büyük olasılıkla kablolama ile ilgili bir problem olacaktır, ancak bu sorunun düzeltilmesi genellikle bir profesyonelin yardımını gerektirecektir.

Hata Kodu 69

Bu hata yine çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanları ile ilişkilidir, zamanla kendini tamir edebilir, ancak dış etkenlerin ne olduğuna bağlıdır. Eğer tekrar tekrar olursa profesyonel bir teknisyene yardım etmelisiniz.

Hata Kodları 71, 72, 73 ve 74

Bir çamaşır makinesindeki sensör sorunları, bu hata kodlarından biriyle görüntülenecektir. Sensörlerden herhangi biri arızalanırsa, bu hata kodlarından birini çözmenize yardımcı olacak bir uzmanı aramanız tavsiye edilir.

Hata Kodları 82 ve 83

Her iki hata kodu da çamaşır makinenizin içindeki seçici alete bağlanır. Bu ciddi gelebilir ancak size yardımcı olmak için bir profesyonel ile sabitlemek genellikle kolaydır.

Hata Kodları 91 ve 92

Bu hata kodlarının her ikisi de çamaşır makinesindeki iç iletişim ile ilgili sorunlara ilişkindir, bu da çözülmesi nispeten zor bir problem olabilir, bu nedenle genellikle size yardımcı olacak bir profesyonelde aramanız gerekir.

Hata Kodları 93 ve 94

Yanlış yapılandırma, düşündüğünüzden daha yaygındır ve bu hata kodlarından biri tarafından görüntülenecektir. Yine, bu hatalarda size yardımcı olacak bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyacaksınız.

Hata Kodları 97

Program seçici ile mevcut yıkama programınız arasındaki uyumsuzluk, bu hata kodunun görüntüleneceği anlamına gelir. Hata kodunu silip makinenizi başka bir yıkama devrinden geçirerek, bazen bu sorunu düzeltir, ancak bu işe yaramazsa size yardımcı olacak bir profesyonel aramanız gerekecektir.

Hata Kodu EA1

Bu hata kodu, çamaşır makinenizin içindeki tamburda bir sorun olduğunu gösterir. Bu bir dizi farklı form alabilir, bu sayede bir profesyonelin çamaşır makinenizi en iyi şekilde kullanacağını kontrol etmesi için arayarak.

Hata Kodu EA6

Bu hata kodu çamaşır makinenizin kapısına tekrar bağlanır, bu çok çeşitli nedenlere sahip olabilir, bu nedenle size yardımcı olacak bir profesyonel aramanız gerekecektir.

EC1 Hata Kodu

Bu hata kodu, çamaşır makinenizdeki solenoid valf ile ilgili bir sorun olduğunda, genellikle bir şekilde engellendiği anlamına gelir. Yine, bu hatayı düzeltmenize yardımcı olacak bir profesyonel çağırmak genellikle tavsiye edilir.

Hata Kodları ED1, ED4 ve ED6

Çamaşır makinenizin içindeki iletişim hataları bu üç hata kodundan biriyle gösterilecektir. Bu problemin birtakım olası nedenleri olabilir, bu yüzden size yardımcı olacak profesyonel bir teknisyeni çağırmak genellikle tavsiye edilir.

Hata Kodları ED2 ve ED3

Yine, bu hatalar çamaşır makinenizin içindeki ısıtma elemanlarına bağlıdır, bu bazen düzeltilmesi kolay olabilir. Bununla birlikte, dışlama nedenine bağlı olarak, daha karmaşık olabilir ya da elemanların tamamen değiştirilmesi gerekebilir.

EF1 Hata Kodu

Çamaşır makinenizin tahliyesinde veya filtresindeki bloklar nispeten yaygın bir sorundur ve genellikle makinenizde bir blok varsa bu hata kodunu göreceksiniz. Eğer tıkanıklığı kendiniz kaldırabilirseniz, genellikle hatayı düzeltir, ancak emin değilseniz, bunu yapmak için bir profesyonelde arayın.

EF2 Hata Kodu

Çok fazla deterjan kullandıysanız, genellikle görüntülenen bu hata kodunu görürsünüz. Bazen fazla köpüğü temizleyerek ve ardından kısa bir yıkama döngüsü uygulayarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

EF4 Hata Kodu

Su basıncınız düşükse, genellikle bu hatayı görürsünüz. Bir dizi farklı nedene sahip olabilir ve genellikle düzeltilmesi gereken bir profesyonel gerektirir, bu nedenle bu sorunu kendi başınıza ele almak tavsiye edilmez.

EF5 Hata Kodu

Bu hata çamaşır makinenizdeki dengesiz bir yükten kaynaklanır. Sadece mevcut döngüyü iptal etmek ve hatayı silmek ve daha sonra yükü yeniden ayarlamak sorunu çözecektir, ancak eğer bu işe yaramıyorsa ya da bunu yapamazsanız size yardımcı olacak bir profesyonel çağırın.

Hata Kodları EH1, EH2 ve EH3

Bu üç hata kodunun tümü güç kaynağı sorunlarından kaynaklanır, bunlar çok farklı şekillerde olabilir ve genellikle düzeltilmesi zor olacaktır. Yani, bu hatalardan herhangi birini görürseniz size yardımcı olacak bir profesyonel çağırın.

Hata Kodlarını Temizleme

Çamaşır makinenizi tekrar kullanabilmeniz için genellikle hata kodlarını temizlemeniz gerekir, endişelenmeyin, bu oldukça basittir. Aşağıdaki genel kurallar AEG model çamaşır makinelerinin çoğunda çalışmalıdır, ancak aynı zamanda kullanım kılavuzuna da başvurmalısınız.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi