Anasayfa / Aeg / AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması Basitçe bir hata kodunu iptal etmek, yalnızca düzeltilmemiş bir hata varsa geri döndüğünü görecektir. Bununla birlikte, bir kez sabitlendiğinde, bazı AEG çamaşır makineleri görünüşte sıfırlanıncaya kadar hata kodunu görüntüleyebilir. Bu sadece, eğer hatayı kendiniz düzelttiyseniz bir problemdir çünkü herhangi bir mühendis bunu sizin için yapacaktır.

“Test” döngüsünü çalıştırmanız gerekiyor. Düğme kapalı konumda iken, Ön yıkama ve emdirme düğmesini basılı tutun ve ardından döner düğmeyi hafif (veya kısa) bir dönüşe çevirin. Muhtemelen bu kısa bir test dizisi çalıştırmalı ve hatayı düzeltmelidir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 11

Bu hata, çamaşır makinesinin bir döngü başlattığınız zaman su dolduramayacağı anlamına gelir, bu çok sayıda olası neden olarak, bir teknisyeni çağırmak muhtemelen en iyisi olacaktır.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 12

Yukarıdaki gibi bu hata, çamaşır makinenizin suyla doldurulamayacağı, ancak bir yıkama döngüsü yerine bir kurutma döngüsü sırasında doldurulamayacağı anlamına gelir. Yine, bir profesyonelden yardım almak bu hatayı çözmenin en iyi yoludur.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 13

Çamaşır makinenizde bir sızıntı varsa, o zaman bu hata kodunu görürsünüz, bu durum kötü gelebilir, çünkü bir sızıntı bazen küçükse kolayca tamir edilebilir. Ancak, bir kez daha profesyonel olarak arayarak bu hatayı çözmenin en iyi yolu.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 21

Eğer çamaşır makineniz bir döngüden sonra kalan suyu tamamen boşaltamazsa, bu hatayı göreceksiniz, bu genellikle karmaşık bir sorundur, bu yüzden profesyonel bir tamirci çağırmak genellikle en iyisidir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 22

Bu hata 21 no’lu hataya benzer ve çamaşır makinenizin kurutma döngüsünden sonra arta kalan suyu boşaltamayacağı anlamına gelir. Yine, yukarıdaki profesyonel bir tamirci çağırmak gibi bu hatayı düzeltmek için en iyi yoldur.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 23

Çamaşır makinenizin boşaltma pompasında bir sorun varsa, 23 numaralı hata kodunu görürsünüz, bu sorun, bazıları çok daha karmaşık olsa da, düzeltilmesi kolay olan çok sayıda farklı şeyden kaynaklanabilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 31

Çamaşır makinenizin basınç şalterinde bir sorun varsa bu hata kodu görüntülenecektir. Neyse ki bu hata bir tam olarak bir neden olarak bir kablolama problemi bu yüzden size yardımcı olmak için bir tamirci bu hata kodu çağrı görürseniz.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 32

Yine, bu hata kodu basınç şalteri ile ilgilidir ve doğru şekilde kalibre edilmediği anlamına gelir. Düzeltmek kolay olsa da, onarım için tekrar profesyonel yardım gerekebilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 35

Bu hata, çamaşır makinenizde su taşması anlamına gelir. Sabitleme genellikle profesyonel yardıma ihtiyaç duyacaktır, bu nedenle görüntülendiğini görürseniz size yardımcı olacak bir tamirci çağırın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 38

Çamaşır makinenizdeki basınç bölmesi tıkalıysa, bu hata kodunun görüntüleneceğini görürsünüz. Bu konuyu doğru bir şekilde düzeltmek bir profesyonele ihtiyaç duyacaktır, bu yüzden eğer yardım ederseniz yardım ederseniz bizi arayın!

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 3A

Hata 3A, sık görmeyeceğiniz nadir bir hata kodudur ve çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanı sensörü ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, bu da bir profesyonelin gerektiği gibi düzeltilmesini gerektirir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 41

Çamaşır makinesi kapısının açmayı reddetmesi nispeten yaygın bir sorundur ve çeşitli nedenlere sahip olabilir, eğer bu hata kodu görüntülenirse sorun kapının içinde olduğunu bilirsiniz.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 42

Bu hata, kapınızın düzgün bir şekilde kilitlenemeyeceği ve birtakım sorunlardan kaynaklanabileceği anlamına gelir. Düzeltmek kolay olabilirdi ama hepsi nedene bağlı, bu yüzden yardıma ihtiyacınız varsa bir profesyonel çağırın.

AEG Çamaşır MakinesiHata Kodu 43

Bu hata kodu çamaşır makinenizin kapısıyla ilişkilidir ve kapı kilidindeki güç kaynağı düzgün çalışmıyor demektir. Bu birtakım sorunlardan kaynaklanıyor olabilir, bu yüzden bir profesyonelde arama yapmak en iyisi içindir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 44 ve 45

Kapı kilidinde algılama devresiyle ilgili problemler varsa, bu iki hata kodundan birini göreceksiniz. Bu, hatalı bir PCB ünitesi de dahil olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı olabilir, bu nedenle bir profesyonelin size tavsiyede bulunmanıza yardımcı olması için çağrı yapın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 51, 52 ve 53

Bütün bu hata kodları çamaşır makinenizdeki motor problemleriyle ilgilidir, motor problemleri elektronik sorunlar ve hatta kaçaklar da dahil olmak üzere çeşitli şekillerde olabilir. Yani, bu düzeltmek için profesyonel yardıma ihtiyaç duyacağınız bir problem.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 61

Çamaşır makinenizde ısıtma sistemi ile ilgili bir sorun varsa, bu hata kodunu göreceksiniz. Bu sorunu düzeltmek size yardımcı olacak profesyonel bir teknisyene ihtiyaç duyacaktır.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 62

Bu hata çamaşır makinenizin aşırı ısındığı anlamına gelir, bazen çamaşır makinenizi soğumaya bıraktığınızda bu hata kendini düzeltebilir. Ancak, bu hatadan daha sık olursa, size yardımcı olacak bir profesyonel çağırmak daha ciddi olabilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 66 ve 68

Bu iki hata kodu çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanları ile ilgilidir, büyük olasılıkla kablolama ile ilgili bir problem olacaktır, ancak bu sorunun düzeltilmesi genellikle bir profesyonelin yardımını gerektirecektir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu 69

Bu hata yine çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanları ile ilişkilidir, zamanla kendini tamir edebilir, ancak dış etkenlerin ne olduğuna bağlıdır. Eğer tekrar tekrar olursa profesyonel bir teknisyene yardım etmelisiniz.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 71, 72, 73 ve 74

Bir çamaşır makinesindeki sensör sorunları, bu hata kodlarından biriyle görüntülenecektir. Sensörlerden herhangi biri arızalanırsa, bu hata kodlarından birini çözmenize yardımcı olacak bir uzmanı aramanız tavsiye edilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 82 ve 83

Her iki hata kodu da çamaşır makinenizin içindeki seçici alete bağlanır. Bu ciddi gelebilir ancak size yardımcı olmak için bir profesyonel ile sabitlemek genellikle kolaydır.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 91 ve 92

Bu hata kodlarının her ikisi de çamaşır makinesindeki iç iletişim ile ilgili sorunlara ilişkindir, bu da çözülmesi nispeten zor bir problem olabilir, bu nedenle genellikle size yardımcı olacak bir profesyonelde aramanız gerekir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 93 ve 94

Yanlış yapılandırma, düşündüğünüzden daha yaygındır ve bu hata kodlarından biri tarafından görüntülenecektir. Yine, bu hatalarda size yardımcı olacak bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyacaksınız.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları 97

Program seçici ile mevcut yıkama programınız arasındaki uyumsuzluk, bu hata kodunun görüntüleneceği anlamına gelir. Hata kodunu silip makinenizi başka bir yıkama devrinden geçirerek, bazen bu sorunu düzeltir, ancak bu işe yaramazsa size yardımcı olacak bir profesyonel aramanız gerekecektir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EA1

Bu hata kodu, çamaşır makinenizin içindeki tamburda bir sorun olduğunu gösterir. Bu bir dizi farklı form alabilir, bu sayede bir profesyonelin çamaşır makinenizi en iyi şekilde kullanacağını kontrol etmesi için arayarak.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodu EA6

Bu hata kodu çamaşır makinenizin kapısına tekrar bağlanır, bu çok çeşitli nedenlere sahip olabilir, bu nedenle size yardımcı olacak bir profesyonel aramanız gerekecektir.

AEG Çamaşır Makinesi EC1 Hata Kodu

Bu hata kodu, çamaşır makinenizdeki solenoid valf ile ilgili bir sorun olduğunda, genellikle bir şekilde engellendiği anlamına gelir. Yine, bu hatayı düzeltmenize yardımcı olacak bir profesyonel çağırmak genellikle tavsiye edilir.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları ED1, ED4 ve ED6

Çamaşır makinenizin içindeki iletişim hataları bu üç hata kodundan biriyle gösterilecektir. Bu problemin birtakım olası nedenleri olabilir, bu yüzden size yardımcı olacak profesyonel bir teknisyeni çağırmak genellikle tavsiye edilir.

Hata Kodları ED2 ve ED3

Yine, bu hatalar çamaşır makinenizin içindeki ısıtma elemanlarına bağlıdır, bu bazen düzeltilmesi kolay olabilir. Bununla birlikte, dışlama nedenine bağlı olarak, daha karmaşık olabilir ya da elemanların tamamen değiştirilmesi gerekebilir.

AEG Çamaşır Makinesi EF1 Hata Kodu

Çamaşır makinenizin tahliyesinde veya filtresindeki bloklar nispeten yaygın bir sorundur ve genellikle makinenizde bir blok varsa bu hata kodunu göreceksiniz. Eğer tıkanıklığı kendiniz kaldırabilirseniz, genellikle hatayı düzeltir, ancak emin değilseniz, bunu yapmak için bir profesyonelde arayın.

AEG Çamaşır Makinesi EF2 Hata Kodu

Çok fazla deterjan kullandıysanız, genellikle görüntülenen bu hata kodunu görürsünüz. Bazen fazla köpüğü temizleyerek ve ardından kısa bir yıkama döngüsü uygulayarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

AEG Çamaşır Makinesi EF4 Hata Kodu

Su basıncınız düşükse, genellikle bu hatayı görürsünüz. Bir dizi farklı nedene sahip olabilir ve genellikle düzeltilmesi gereken bir profesyonel gerektirir, bu nedenle bu sorunu kendi başınıza ele almak tavsiye edilmez.

AEG Çamaşır Makinesi EF5 Hata Kodu

Bu hata çamaşır makinenizdeki dengesiz bir yükten kaynaklanır. Sadece mevcut döngüyü iptal etmek ve hatayı silmek ve daha sonra yükü yeniden ayarlamak sorunu çözecektir, ancak eğer bu işe yaramıyorsa ya da bunu yapamazsanız size yardımcı olacak bir profesyonel çağırın.

AEG Çamaşır Makinesi Hata Kodları EH1, EH2 ve EH3

Bu üç hata kodunun tümü güç kaynağı sorunlarından kaynaklanır, bunlar çok farklı şekillerde olabilir ve genellikle düzeltilmesi zor olacaktır. Yani, bu hatalardan herhangi birini görürseniz size yardımcı olacak bir profesyonel çağırın.

Hata Kodlarını Temizleme

Çamaşır makinenizi tekrar kullanabilmeniz için genellikle hata kodlarını temizlemeniz gerekir, endişelenmeyin, bu oldukça basittir. Aşağıdaki genel kurallar AEG model çamaşır makinelerinin çoğunda çalışmalıdır, ancak aynı zamanda kullanım kılavuzuna da başvurmalısınız.

E00 Hata Yok

Hata Yok

E11 Yıkama işlemi sırasında tamburda su dolumu yok. (Su körfezine tahsis edilen süre sona erdi ve gerekli su miktarı gelmedi.)

Çamaşır makinesine su beslemesi musluğu kapalı. Su basıncı yok veya çok zayıf.

Çamaşır makinesi tahliye hortumu doğru şekilde bağlanmamıştır.

Çamaşır makinesinin su vanası arızalı. Bunu ortadan kaldırmak için, çamaşır makinesindeki yıkama suyu vanasını değiştirmeniz veya filtre süzgecini temizlemeniz gerekir.

Çamaşır makinesinin basınç şalteri arızalı. Sorunu çözmek için, çamaşır makinesindeki basınç anahtarını değiştirmeniz veya hidrolik sistemi temizlemeniz gerekir.

Çamaşır makinesinin kabloları veya terminalleri arızalı.

Çamaşır makinesinin kontrol modülü arızalı. Onarım (yeniden lehimleme, yeniden yanıp sönme) veya değiştirmeyi gerektirir.

E12 Kurutma modunda çamaşır makinesindeki suyu doldurmak zordur.

Modül arızalı. Çamaşır makinesi modülünün onarılması veya değiştirilmesi gerekir.

Çamaşır makinesinin kabloları arızalı. Kırılma bulmak, hasarlı kabloyu değiştirmek veya tamir etmek gerekir.

Çamaşır makinesinin presostatının hidrolik sistemi arızalı. Basınç şalterinin değiştirilmesi gereklidir.

Çamaşır makinesinin elektrik vanası arızalı. Solenoid valfin değiştirilmesini gerektirir.

Apartman boru hattında yetersiz su basıncı. Kesme vanasını kontrol edin.

Bir fide var. Sorunu çözmek için, tahliye hortumunun doğru şekilde takıldığından emin olun.

E13 Çamaşır makinesinden su sızıntısı.

Çamaşır makinesinin bu modeli için su basıncı kabul edilemez derecede düşük. Su musluğunu kontrol etmek, dairenin su kaynağındaki normal basıncı geri almak için önlemler almak gerekir.

Doldurma valfı arızalı. Emiş valfinin değiştirilmesi gerekir.

Basınç şalterinin hidrolik sistemi arızalı. Basınç şalterinin değiştirilmesi gereklidir.

E21 Çamaşır makinesinde suyun tahliyesi zordur (10 dakika içinde su tanktan tahliye edilmemiştir).

Çamaşır makinesinin tahliye hortumu tıkalı veya bükülmüş. Tahliye hortumu temizlenmeli veya değiştirilmelidir.

Çamaşır makinesi filtresi tıkalı. Pompanın filtresindeki tıkanıklığı gidermek için gereklidir.

Çamaşır makinesinin tahliye pompası bozulmuştur. Tahliye pompası değiştirilmelidir.

Arızalı pressostat çamaşır makinesi. Basınç şalterini değiştirmek gerekir.

Çamaşır makinesinin ana devre kartı arızalı. Çamaşır makinesi modülünün onarılması gerekiyor

E22 Çamaşır makinesinde suyun tahliyesi zordur (pompa, basınç şalteri ile kaynama noktası seviyesi arasındaki çevrime su pompalamaz (hata 60 saniyeden daha fazla mevcuttur).

Çamaşır makinesinden kanalizasyona giden boşaltma hortumu tıkalı veya bükülmüş. Sensörü değiştirmek için çamaşır makinesinin tahliye hortumunun tıkanmasını gidermek gerekir.

Hataları tespit etmek ve ortadan kaldırmak için, basınç devresinin bir kısmındaki elektrik kablolarında hasarlar vardı.

Basınç sensörü düzgün çalışmıyor – basınç şalteri borusunu değiştirin.

E35 Çamaşır makinesinin deposunda su taşması vardı.

Su doldurma elektro valfi kırıldı – solenoid valfı değiştirmek için.

Basınç şalterinin hidrolik sisteminde bir arıza oldu veya basınç şalterinin kendisi arızalandı – hidrolik sistemi temizleyin veya basınç şalterini değiştirin.

Kontrol modülü arızalandı – modülü onarmak ya da değiştirmek gerekli.

E36 Isıtıcı koruma seviye sensörünün arızası (А S) Isıtıcının koruma seviyesindeki sensör arızalı – sensörü değiştirin.

E37 Arızalı su seviye sensörü (L1 S) Arızalı su seviye sensörü – sensörü değiştirin.

E38 Basınç alıcısındaki basınç alıcısının engellenmesi (SMA davul en az 30 saniye döndüğünde depodaki su seviyesi değişmez).

Presostatın hidrolik sisteminde bir arıza var veya basınç anahtarının kendisi kullanılamaz hale geldi – hidrolik sistemi temizleyin (basınç tüpünü temizleyin) veya basınç anahtarını değiştirin.

E39 Depodaki arızalı su seviye sensörü (HV1 S)

Taşma seviye sensörü arızalı – sensörü değiştirin

E41 Kapının kapısı kapalı değil.

Çamaşır makinesinin kablolarında bir arıza vardı – kapak kilidinin temas noktalarını kontrol edin.

Kullanıcı hatası nedeniyle kapı güvenli bir şekilde kapatılmazsa, kapı tekrar sıkılmalıdır.

E42 Kapının kapanmasında sorun var.

Kapak mandalının mekanik bir hatası vardı – mandalı değiştirin veya temas noktalarını temizleyin.

Kapağı engelleme aygıtı başarısız oldu – UBL’yi değiştirin.

E43 Kapı kapağı gecikme cihazı için güç beslemesinde hatalı triyak.

Çamaşır makinesinin kablolarında bir arıza vardı – kapak kilidinin temas noktalarını kontrol edin.

Kapak için kilitleme tertibatı arızalandı – UBL’nin değiştirilmesi veya triyakın değiştirilmesi.

E44 AGR’nin kapı kilidini okuma sürecinin ihlali

Çamaşır makinesinin kablolarında bir arıza vardı – kapak kilidinin temas noktalarını kontrol edin.

Kapak kapatma sensörü arızalı – sensörü değiştirmek gerekiyor.

E45 Kapı kilidini okuma işleminin ihlali (mikroişlemcinin girişindeki gerilim orijinal verilerle aynı değil).

Kapağı kilitleme cihazı arızalandı – kontrol ünitesinde bulunan UBL’yi veya kontrol triyakını değiştirmek için.

Kontrol modülü arızalandı – elektronik modülü onarmak ya da değiştirmek gerekli.

E51 Tahrik motoru kontrol devresi arızalı.

Kontrol triyak tahrik motorunda kısa devre vardı – kontrol ünitesinde bulunan triazı değiştirin veya devrenin bu bölümünün kontaklarını kontrol edip bakımını yapın.

E52 CMA motorunun tako üreticisi için sinyal yok (sinyal kontrol ünitesine ulaşmıyor).

TACHO zincirinin bölümündeki çamaşır makinesinin kablolamasında bir arıza vardı.

Çamaşır makinesinin motorunun takolatıcısı arızalı – takolatörü sabitleyin ya da elektrik motorunu değiştirin.

E53 Motor Sürücü Triyak Kontrol Devresi Hatası

Kontrolörün devre bölümünün kablolarında bir arıza var – kablolardaki hataları tespit edip onarın.

Elektronik kontrol cihazının arızası, elektronik kontrol cihazının değiştirilmesidir.

E54 Geri motor röle kontak gruplarının arızası. Geri röle arızalı – röleyi değiştirmek veya tamamen elektronik kontrolör.

E55 Motor devresi hatası.

Motorun sargısında bir kırılma oldu – motoru geri sarmak veya ED’yi tamamen değiştirmek için.

Motor kontrol bölümündeki kablolamada bir ihlal vardı – kabloları kontrol edin, gerekirse kontakları arızalı kabloları değiştirin.

E56 Takometre jeneratöründen sinyal gelmiyor (sinyal 15 dakika boyunca yanmıyor). Takho jeneratörü arızalandı – ünitenin tamamını onarmak veya tamamen değiştirmek gerekli

E57 Eviriciden istenen akım 15A’dan büyük okumalara sahip

Çamaşır makinesinin kablolarında bir arıza vardı – inverter devresini kontrol edin.

Çamaşır makinesinin çeviricisi arızalanmıştır – kartı değiştiriniz veya onarınız.

Çamaşır makinesinin elektrik motorunun sarımı yanmış – motoru değiştirmek için.

E58 Eviriciden talep edilen akım 4,5A’dan büyük fakat 15A’dan düşük okumalara sahip.

Çamaşır makinesinin motoru aşırı yük ile çalışıyor – tankın nevresim ile yüklenme hızını kontrol edin.

Çamaşır makinesinin kablolarında bir arıza vardı – inverter devresini kontrol edin.

Çamaşır makinesinin çeviricisi arızalanmıştır – kartı değiştiriniz veya onarınız.

Motor arızalı – motoru değiştirmek için.

E59 Takometrik sinyal üç saniye boyunca yok.

Motor-invertör bölümündeki kablo bağlantısında bir hata oluştu – kablo bağlantısının değiştirilmesi gerekiyor.

Çamaşır makinesinin çeviricisi arızalanmıştır – kartı değiştiriniz veya onarınız.

Elektrik motoru arızalı – motoru değiştirin veya takometre jeneratörünü değiştirin.

E61 Su istenen sıcaklığa gelmiyor. Isıtma yavaş

TEN kontrol devresindeki kablolamada bir arıza var – arızalı bölgeyi bulun ve değiştirin.

Çamaşır makinesinin sıcaklık sensörü arızalı – sıcaklık sensörünü değiştirin.

Ben TEN fayına geldim – ısıtıcıyı değiştirin.

Çamaşır makinesinin ana modülünün çalışmasında bir hata vardı – modülü onarmak ya da değiştirmek için.

E62 Suyun aşırı ısınması var (ısıtma sıcaklığı 5 dakikadan fazla 88 ° C’yi aşıyor)

Arızalı kablo demeti kontrol ünitesi veya TEN – yeni bir kablo bağlantısı takın.

Bir sıcaklık sensörü arızalandı – yeni bir SMA termal sensörü takın.

TEN kontrol devresinde bir arıza vardı – devrede servis verilebilirlik kontrolü yapın, gerekirse yanmış parçaları değiştirin.

Kontrol modülü arızalandı – modülü onarmak ya da değiştirmek gerekli.

E66 TEN kontrol panosundaki hatalı güç rölesi direnci (okuma ile rölenin durumu arasında bir fark var). TEN kontrol ünitesinin basılı devre kartında bir arıza vardı – yanmış parçaları değiştirin.

E68 Isıtıcıdan toprağa bir akım kaçağı var (ana gerilimin değeri ana gerilimden farklı). Dirençle kütle arasında kaçak akım vardı – kabloyu bir arıza voltajı için kontrol edin veya TEN’i değiştirin.

E69 Direnç çalışmıyor.

Çamaşır makinesinin kablo tesisatında bir arıza var – kontrol kartının ve temas noktalarının servis verilebilirliğini kontrol edin.

Yıkama ısıtma direnci kesildi (termik sigorta açıldı) – arızalı parçayı değiştirin.

Ana elektronik kartta bir kusur vardı – kartı onarmak için.

E71 NTC probunun yıkanması arızası (kabin içerisinde kısa devre veya cihazın kontaklarının kendiliğinden açılması var).

NTC zincirinin parçasındaki kablolamada bir arıza vardı – kablolamadaki hatayı ortadan kaldırmak için (açık veya kısa devreyi ortadan kaldırmak).

Bir sıcaklık sensörü arızalandı – yeni bir SMA termal sensörü takın.

Kontrol modülü arızalandı – modülü onarmak ya da değiştirmek gerekli

E72 Kurutma kondansatörünün NTC probu arızalı (kontaklar açıldığında bu cihazın voltaj değeri aralık dışında).

NTC zincirinin bölümündeki kablo bağlantısında bir arıza meydana geldi – kablolamadaki hatayı gidermek için.

Kurutma sensöründe veya kondenser probunda bir arıza var – hatalı parçaları ve bileşenleri değiştirin.

Ana elektronik kartta bir arıza vardı – yanmış parçaları değiştirin, kartı onarın.

E73 Kurutma boru hattının NTC sondası arızalandı (içindeki voltaj değeri normal aralığın dışında).

NTC zincirinin bölümündeki kablo bağlantısında bir arıza meydana geldi – kablolamadaki hatayı gidermek için.

Kurutma sensöründe veya kondenser probunda bir arıza var – hatalı parçaları ve bileşenleri değiştirin.

Ana elektronik kartta bir arıza vardı – yanmış parçaları değiştirin, kartı onarın.

Isıtma aşaması kurutma sırasında ilerler – NTC kontakları kapatılır.

E74 NTC sondasının yıkanmasında operasyonda ihlaller

NTC zincirinin bölümündeki kablo bağlantısında bir arıza meydana geldi – kablolamadaki hatayı gidermek için.

Kurutma sensöründe veya kondansatör probunda bir arıza var – hatalı parçaları ve bileşenleri değiştirin veya sensörün konumunu düzeltin.

Ana elektronik kartta bir arıza vardı – yanmış parçaları değiştirin, kartı onarın.

Isıtma aşaması kurutma sırasında ilerler – NTC kontakları kapatılır.

E82 Başlarken ve yeniden başlatırken yanlış anahtar konumu. Ana elektronik kartın arızası var – kontak parçalarını onarmak için yanmış parçaları değiştirin.

E83 Bir anahtar hatası oluştu. Ana elektronik kartın arızası var – kontak parçalarını onarmak, yanmış parçaları değiştirmek veya üniteyi tamamen değiştirmek.

E91 Görselleştirme kartı arasında bir iletişim hatası oluştu.

Kablolarda, görselleştirme panosuna giden bir kopma oldu – hasarlı kabloyu değiştirin veya onarın.

Çamaşır makinesinin görselleştirme panosunda bir arıza var.

E92 Ana elektronik kart ile görselleştirme kartı arasında bir uyumsuzluk var (uyumsuz versiyonlar). Hatalı bir elektronik kontrol / görselleştirme panosu monte etti (modele uymuyor) – gerekli panosu takın

E93 Donanım yapılandırmasında bir hata oluştu. Kontrol modülünün PCB’sinde bir arıza vardı – kartı onarmak veya tüm modülü değiştirmek için.

E94 Yıkama döngüsünde bir yapılandırma hatası oluştu. Kontrol modülünün panosunda bir hata vardı (yanlış konfigürasyon verileri) – kartı onarmak veya kontrol modülünü değiştirmek için.

E95 Mikroişlemci ile EEPROM arasında bir iletişim hatası var. Ana elektronik kartta bir arıza vardı – kartı onarmak ya da kontrol modülünü değiştirmek için.

E96 Denetleyiciyi harici bileşenlere bağlarken yapılandırma hatası. Yanlış montaj – Harici bileşenlerin kontrol ünitesine bağlantısını kontrol edin.

E97 Ayarlanan işletim modu ile çevrim konfigürasyonu arasında bir tutarsızlık vardı. Ana elektronik kartta bir arıza vardı (yanlış konfigürasyon verileri) – kartı onarın veya kontrol modülünü değiştirin.

E98 Motor kontrol panosu (ana elektronik) arasında iletişim hatası oluştu. Elektronik kart ile evirici arasında uyumsuzluk var – gerekli ekipmanı kurmak veya ana kartı değiştirmek için.

E99 Elektronik kart ile inverter arasında bir uyumsuzluk var – gerekli ekipmanı monte etmek veya ana kartı değiştirmek için.

Ses bloğunun arızası – ses bloğunu değiştirmek gerekir.

Ses bloğunun devresi bölümlerinde kablolamada ihlaller var – kablo demetlerini, cihazların bağlantılarını ve konektörlerini kontrol edin, hatalı kabloları değiştirin

E3A

Direnç rölesinin çalışmasında bir hata oluştu (ısıtma elemanının rölesini yanlış okuyor). Direnç rölesinin çalışmasında bir hata oluştu (ısıtma elemanının rölesini yanlış okuyor).

E5A İnvertör soğutma bobininde yüksek bir sıcaklık var (kapı kapatıldığında döngü kilitleniyor).

Arıza, inverter kartında görünen bir kusurdan kaynaklanıyorsa (NTC açık) – kartı değiştirin.

Eğer yüksek sıcaklık sürekli döngülerden veya atmosfer koşullarından kaynaklanıyorsa, ekipmanın soğumasına izin verilmelidir.

E5B İnvertör girişindeki voltaj 175 V’un altına düştü.

NTC zincirinin bölümündeki kablo bağlantısında bir arıza meydana geldi – kablolamadaki hatayı gidermek için.

Sürücü kartında bir arıza var – kartı değiştirin.

E5C İnvertör kartının giriş voltajı çok yüksek (430 V’dan fazla). Sürücü kartında bir arıza var – kartı değiştirin.

E5D İnvertör ile ana kart arasında bir iletişim hatası oluştu (FCV 2 saniye içinde bir mesaj alamıyor ve / veya gönderemiyor).

Hatttaki girişim – AGR’yi yeniden başlatın.

AGR’nin dahili kablolamasında bir arıza oldu – kablolardaki hatayı gidermek için.

Servis verilebilir ekipmanı beslemek için ana kartın veya inverter kartın arızası var.

E5E Ana kart ile evirici arasında bir iletişim hatası oluştu.

Arızayı gidermek için ana kart – invertör bölümünde bir kablo arızası vardı.

İnvertör panelinde bir arıza vardır – servis verilebilir bir kart sağlamak için.

Ana kartın bir arızası var – servis verilebilir bir kart sağlamak için

E5F Motor, sürücü kartından çalışmaz (FCV kontrol kartı sürekli yapılandırma parametreleri ister).

Ana kart-invertör bölümünde bir kablo arızası var – arızayı gidermek için.

İnvertör panelinde bir arıza vardır – servis verilebilir bir kart sağlamak için.

Ana kartın arızalanması vardır – servis verilebilir bir kart koymak.

E9A Hoparlör ve giriş / çıkış elektroniği arasındaki yazılım sorunları. Kontrol ünitesinde bir arıza meydana geldi – kontrol modülünün değiştirilmesi gerekiyor.

E9B Mikroişlemci ile kartın flash belleği arasında bir iletişim hatası oluştu. Görselleştirme panosunun çalışmasında bir kusur vardı – cihazların temas noktalarını temizleyin veya görselleştirme panosunu değiştirin.

E9C Donanım konfigürasyon hatası oluştu Görselleştirme panosundaki arıza oluştu – cihaz temas noktalarını temizleyin veya görselleştirme panosunu değiştirin.

E9D Görselleştirme panosunun çalışmasında bir hata var – cihaz temas noktalarını temizleyin veya görselleştirme panosunu değiştirin. Görselleştirme panosunun çalışmasında bir kusur vardı – cihazların temas noktalarını temizleyin veya görselleştirme panosunu değiştirin.

E9F Ana kart ile CMA invertör kartı arasında iletişim hatası oluştu

Arızayı gidermek için ana kart – invertör bölümünde bir kablo arızası vardı.

İnvertör panelinde bir arıza vardır – servis verilebilir bir kart sağlamak için.

Ana kartın arızalanması vardır – servis verilebilir bir kart koymak.

EA1 Tamburun yanlış konumlandırılması (DSP) var.

Çamaşır makinesinin motorunun tahrik kayışında mekanik bir hasar oluştu – yeni bir kayış koymak için.

AGR’nin iç kablolarında bir arıza vardı – hatayı gidermek için.

Ana kartın arızalanması vardır – servis verilebilir bir kart koymak.

DSP sensörünün çalışmasında bir arıza oldu – sensörü değiştirmek için.

Konumlandırma aşamasının bir ilerlemesi var – BU kartını incelemek ve onarmak için.

EA2 DSP sistemindeki tanımlama hatası Ana kartla ilgili bir sorun var – çalışma kartı kurmak.

EA3 Ana kartın bir arızası vardır – bakım yapılabilir bir kart sağlamak.

Bir DSP hatası oluştu – DSP’yi değiştirmeniz gerekir.

AGR’nin iç kablolarında bir arıza vardı – hatayı gidermek için.

Ana kartın arızalanması vardır – servis verilebilir bir kart koymak.

Tahrik kayışında mekanik bir hasar oluştu – tahrik kayışını değiştirin.

EA4 Bir DSP hatası var

Bir DSP hatası oluştu – DSP’yi değiştirmeniz gerekir.

AGR’nin iç kablolarında bir arıza vardı – hatayı gidermek için.

Kontrol ünitesinde bir arıza var – servis verilebilir ana kartı koymak veya tüm üniteyi değiştirmek için

EA5 Arızalı tristör DSP. Ana kartın arızalanması vardır – servis verilebilir bir kart koymak.

EA6 DSP kapı açma hatası.

Kapağın kapalı durumda sabitlenmesi yoktu – mekanik mandalı kontrol edin, gerekirse yeni bir mandal takın.

Ana kartın arızalanması vardır – servis verilebilir bir kart koymak.

EB1 İzin verilen değerlerdeki güç frekansı uyumsuzluğu. Dairenin apartman ağında normal voltaj yoktur – normal parametreleri geri yüklemek için önlemler alın.

EB2 Besleme voltajı yüksek. Dairenin apartman ağında normal voltaj yoktur – normal parametreleri geri yüklemek için önlemler alın.

EB3 Şebekeye düşük voltaj beslemesi var. . Dairenin apartman ağında normal voltaj yok – normal parametreleri geri yüklemek için önlemler alın

EBE Koruyucu devre rölesinde bir hata oluştu. Elektronik üniteyi değiştirin.

EBF Devre tanıma cihazında bir hata oluştu. Elektronik üniteyi değiştirin.

EC1 Elektronik üniteyi değiştirin.

AGR’nin dahili kablolamasında bir arıza oldu – kablolardaki hatayı gidermek için.

Elektrovalf başarısız oldu – solenoid valfı değiştiremedi.

Ana kartta bir arıza var – yeni bir tahta koymak.

EC2 Su saydamlığı sensörü arızalı. Şeffaflık sensörünü değiştirmek gerekir.

EC3 Ağırlık sensörüyle ilgili sorunlar var (sinyal tamamen eksik veya kabul edilebilir aralık dışında).

AGR’nin dahili kablolamasında bir arıza oldu – kablolardaki hatayı gidermek için.

Çamaşır makinesinin ağırlık sensörü arızalandı – yeni bir sensör yerleştirin.

Ana kartın bir arızası var – yedek kartın yapılması.

Ed1 CCM kartı ile kontrol ünitesinin ana kartı arasında bir iletişim hatası oluştu.

CCM kartı ile ana kart arasındaki dahili kablolamada bir arıza vardı – kablo kopmasını ortadan kaldırmanız, arızalı kabloyu değiştirmeniz gerekir.

SSM kartında bir arıza var – yeni bir kart takın.

BÜ’nin ana kartında hata oluştu – yeni bir kart takın

Ed2 Kurutma direnci rölesinde bir arıza var

CCM kartı ile termostatlar arasında dahili kablolamada bir arıza vardı – kablolamayı düzeltin.

Çamaşır makinesinin termostatları kullanılamaz hale geldi – termostatları değiştirin.

SSM kartında bir arıza var – yeni bir kart takın.

Ana kurulun başı belada. BU – yeni bir tahta yükleyin.

Ed3 Direnç rölesinde bir hata var

2 numaralı kurutma

CCM kartı ile termostatlar arasında dahili kablolamada bir arıza vardı – kablolamayı düzeltin.

Çamaşır makinesinin termostatları kullanılamaz hale geldi – termostatları değiştirin.

SSM kartında bir arıza var – yeni bir kart takın.

Ana kart arızalandı

Ed4 Yıkama dirençleri ile devre kartındaki kurutma arasındaki gücü değiştiren röle doğru çalışmıyor.

Kurutma ünitesinin iç kablolarında bir hata vardı – kablo bağlantılarını düzeltin.

SSM kartında bir arıza var – yeni bir kart takın.

Ana kurulun başı belada.

C0 Su doldurma sistemindeki hata Basınç şalterinde bir arıza var – basınç sensörünün hidrolik sistemini temizlemek veya tüm basınç şalteri grubunu tamamen değiştirmek gerekiyor.

C1 Su geçmiyor.

Su giriş vanasında bir arıza vardı – filtre ızgarasını temizleyin veya solenoid vanayı değiştirin.

Dairenin tesisatında düşük su basıncı vardı – normal basıncı geri almak için gerekli önlemleri alın.

Denetleyici arızalı – AGR denetleyicisini değiştirin.

C2 Kilidi oluşmuyor. Kilitleme cihazında bir arıza vardı – UBL’yi onarmak veya değiştirmek için.

Pompalama sisteminde C3 Hatası.

Su pompalama pompasında sorun var – pompayı değiştirin.

Modülün ana kartında bir arıza vardı – kartı onarmak ya da değiştirmek için.

C4 Suyu dışarı pompalamakla ilgili problemler (boşaltma yavaş). Suyun dışarı pompalanmasıyla ilgili problemler (drenaj yavaş).

C5 Ana motor sensörü aşırı ısınır. Motor sargısının arızası – sargısını onarın, sensörü değiştirin veya motoru değiştirin.

C6 Su enjeksiyon sistemindeki problemler (su, tankı istenen seviyeye kadar doldurmaz). Su enjeksiyon sistemindeki problemler (su, tankı istenen seviyeye kadar doldurmaz).

C7 Su doğru sıcaklığa ısıtılmıyor. Isıtma elemanında bir arıza vardı – ısıtıcıyı değiştirin.

C8 Isıtma elemanında bir arıza vardı – ısıtıcıyı değiştirin. Sıcaklık sensöründe bir arıza vardı – termostatı değiştirmeniz gerekiyor.

C9 Motor gerekli dönüş hızını geliştirmiyor. Tahodchika’da bir arıza vardı – cihazı düzeltmeniz ya da tüm ED birimini değiştirmeniz gerekiyor.

CF Sistem çalışmaya başlamak için bir sinyal almaz. EEPROM belleği kilitleniyor – makineyi yeniden başlatmanız veya kontrol cihazının bağlantılarını kontrol etmeniz gerekir.

CD Sistem çalışmaya başlamak için bir sinyal almıyor (kapak kapısı kapalı değil). İşlemi başlatmak için sistem bir sinyal almıyor (kapak kapısı kapalı değil).

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi