Anasayfa / Amana / Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması Aşağıdaki Amana hata kodlarının listesi, yıkayıcınızla ilgili olabilecek problemleri anlamanıza yardımcı olacaktır. Başlamak için, çamaşır makinesinin gösterdiği hata kodunu bulun. Şimdi, kullandığınız yıkayıcının modeliyle eşleşen hata kodlarının listesini bulun. En kolaylarından başlayarak sorunlarınız için önerilen çözümleri deneyin.

Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları

 yıkayıcınız bir hata kodu görüntüler, düzeltebilecek bazı eylemler vardır.

 

Hata kodu Olası çözüm
det Deterjan dağıtıcı kartuşu, dağıtıcıda (sadece belirli modellerde) bulunmaz. Tek-yüklü deterjan dozları kullanıyorsanız, bu mesajı dikkate almayın.

Dağıtıcı kartuşun doğru şekilde takıldığından ve dağıtıcı çekmecesinin tamamen kapatıldığından emin olun.

int Döngü duraklatıldı veya iptal edildi. Yıkayıcı, dönmeyi ve tahliyeyi durdurmak için 20 ila 30 dakika sürebilir ve bu süre boyunca bu hata kodunu görüntüler.

Kodu kaldırmak için, duraklat veya iptal düğmesine iki kez basın ve güç düğmesine bir kez basın. Kod hala görüntüleniyorsa, yıkayıcının fişini çekin veya gücü bir dakika için çıkarın.

rL veya F34 Temiz Yıkayıcı döngüsü sırasında parçalar yıkayıcıda tespit edildi. Öğeleri drumdan çıkarın ve Clean Washer döngüsünü yeniden başlatın.
Sud veya Sd Çamaşır makinesinde çok fazla köpük var. Yıkayıcı, fazla köpükler ile suyu söndüremeyecek. “Sud” veya “Sd” görüntülendiğinde, pul, aşırı köpükleri çıkarmak için durulama süresini otomatik olarak uzatır. Bu süre boyunca, yıkayıcı devrilmeyi durdurur ve ek durulama için su ekler. Bu duraklama, köpüklerdeki köpüklerin kırılmasına izin verir. Bu duraklama ve durulama gereklidir ve köpükleri ortadan kaldırmak için birkaç kez oluşabilir.

HE veya Yüksek Verimli deterjan kullandığınızdan emin olun. Yıkayıcınızdaki HE Deterjan kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sud veya Sd kodu ayrıca kısıtlı bir boşaltma hortumu veya duruş borusunun (drenaj borusu) sonucu olabilir. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya tıkandığından emin olun. Drenaj Hortumunu Kurma hakkında daha fazla bilgi edinin  .

F5 E2 Kapı düzgün kilitlenmiyor. Kapıyı tıkayan bir parça olmadığından emin olun ve tamamen kapanıyor. Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.
F7 E1 Bu kod bir motor hızı algılama hatası olduğunu gösterir, motor döngü seçimi için doğru hıza ulaşamaz. Şunu kontrol et:

  • Tüm nakliye cıvataları çıkarıldı
  • Yıkayıcı aşırı yüklenmemiş

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8 E1 veya LO FL Yıkayıcı düşük bir su akışı algılıyor. Şunu kontrol et:

  • Ev suyu beslemesi açık ve hem soğuk hem de sıcak su armatürleri veya vanaları tamamen açık.
  • Su giriş hortumları bükülmez (Yıkayıcınız Doldurmadığında Doldurma Hortumlarınızı nasıl kontrol edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin)
  • Yıkayıcıya bağlı su hattında anti-sel hortumları ve kontrolleri yoktur (ön yük yıkayıcıda Taşkın Güvenli Cihazları Kullanmalıyım hakkında daha fazla bilgi edinin)

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8 E2 Bu, Dispenser Sisteminde bir sorun olduğunu gösterir (sadece belirli modellerde). Deterjan çekmecesinin veya deterjan kartuşunun deterjanla tıkanmadığını doğrulayın. Çamaşır makinesi dağıtıcılarımı nasıl temizlerim?
F9 E1 Bu hata kodu, tahliye sürelerinin genellikle sekiz (8) dakikadan uzun sürdüğünü gösterir. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya tıkandığından emin olun. Drenaj hortumundaki U şekilli tahliye hortumu formunu kullanın. Standpipe (drenaj borusu) yükseklik gereksinimleri minimum 96 “(244 cm) ve en az 39” (99 cm) ‘dir. Drenaj Hortumunu Kurmahakkında daha fazla bilgi edinin  .

Aşırı köpükler de tahliyede gecikmelere neden olabilir. HE deterjan kullandığınızdan emin olun.

Diğer F # E # kodu Yıkayıcıyı fişten çekin veya gücü bir dakika için çekin ve tekrar bağlayın.Döngüyü tekrar seçin ve Başlat’a basın.

Amana W10410362A çamaşır makinesi hata kodları

Hata MUHTEMEL NEDENLER ÇÖZÜM
Ekranda Sd (Aşırı suds) görünüyor Yıkayıcıda aşırı köpük var. Yıkayıcı bir köpük azaltma rutin çalışıyor. Makinenin devam etmesine izin verin. Sadece HE deterjan kullanın. Her zaman deterjan ve temel deterjan miktarını yük boyutuna göre ölçün. Kadran yanıp sönüyorsa, soğuk yıkama sıcaklığını kullanarak istediğiniz programı tekrar seçin ve START / PAUSE düğmesine basın. Deterjan eklemeyin.
Ekranda F8E1 (uzun doldurma – su beslemesi hatası yok) belirir Uygun su beslemesi olup olmadığını kontrol edin. Sıcak ve soğuk giriş hortumlarının ters çevrilmediğinden emin olun.
Her iki hortum da takılı olmalı ve giriş vanasına akan suya sahip olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su muslukları açık olmalıdır.
Yıkayıcıdaki giriş valfi ızgaraları tıkalı olabilir.
Giriş hortumundaki bükülmeleri giderin.
Kodu silmek için bir kez BAŞLAT / DURAKLAT düğmesine basın. Ardından yıkayıcıyı yeniden başlatmak için tekrar START / PAUSE düğmesine basın. Kod tekrar belirirse servisi arayın.
Ekranda F9E1 (drenaj pompası sistemi hatası) beliriyor Tesisatın doğru tahliye hortumu kurulumu için kontrol edin. Tahliye hortumu 4,5 inçten (114 mm) daha uzak bir dikme borusuna uzanır. Düzgün kurulum için tahliye hortumunu kontrol edin.
Tahliye hortumunun bükülmediğinden, sıkışmadığından veya tıkalı olmadığından emin olun.
Drenaj hortumundaki tıkanmaları giderin.
Tahliye hortumu formunu kullanın ve tahliye borusuna veya küvete sağlam şekilde takın.
Ucu zeminden 96 ”(2,4 m) yukarıda ise, tahliye hortumunu indirin.
F — E– kodu (Yıkayıcı sorunu) Sistem hata kodu Döngüyü iptal etmek ve kodu silmek için POWER düğmesine basın. Ardından, POWER düğmesine basın ve yıkayıcıda aşırı su varsa Tahliye ve Sıkma öğesini seçin. Kod tekrar belirirse servisi arayın.

Amana TANDEM W10410362A çamaşır makinesi hata kodları

YAŞARSAN MUHTEMEL NEDENLER ÇÖZÜM
Ekranda “Sd” (Aşırı köpük) görünüyor Yıkayıcıda aşırı köpük var. Yıkayıcı bir köpük azaltma rutin çalışıyor. Yıkayıcının devam etmesine izin verin. Sadece HE deterjan kullanın. Her zaman deterjan ve temel deterjan miktarını yük boyutuna göre ölçün. Deterjan üreticisinin talimatlarını izleyin.
Ekranda F8 ve ardından E1 (su besleme hatası) belirir Uygun su beslemesi olup olmadığını kontrol edin. Her iki hortum da takılı olmalı ve giriş vanasına akan suya sahip olmalıdır.
Hem sıcak hem de soğuk su muslukları açık olmalıdır.
Yıkayıcıdaki giriş valfi ızgaraları tıkalı olabilir.
Giriş hortumundaki bükülmeleri giderin.
Kodu silmek için GÜÇ’e bir kez dokunun. Ardından yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ’e tekrar dokunun. Kod tekrar belirirse servisi arayın.
Ekranda F9 ve ardından E1 (tahliye pompası sistemi hatası) belirir Tesisatın doğru tahliye hortumu kurulumu için kontrol edin. Tahliye hortumu 416 “(114 mm) ‘den daha uzak bir dikme borusuna uzanır. Düzgün kurulum için tahliye hortumunu kontrol edin.
Tahliye hortumunun bükülmediğinden, sıkışmadığından veya tıkalı olmadığından emin olun.
Drenaj hortumundaki tıkanmaları giderin.
Tahliye hortumu formunu kullanın ve tahliye borusuna veya küvete sağlam şekilde takın.
Ucu zeminden 96 “(2,4 m) yukarıda ise, tahliye hortumunu indirin.
HE deterjan kullanmayın veya çok fazla HE deterjan kullanmayın. Sadece HE deterjan kullanın. Her zaman deterjan ölçün ve yükün boyutuna ve toprak seviyesine göre üreticinin talimatlarına uyun.
Ekranda F5 ve ardından E2 (kapı kilitlenmez) mesajı görüntülenir. Yıkayıcı kapısı kilitlenmiyor. Döngüyü iptal etmek için GÜÇ’e dokunun. Kapının tamamen kapandığından ve mandalladığından emin olun. Yıkama tamburunda, kapının tamamen kapanmasını engelleyebilecek eşyaları kontrol edin.
Ekranda F7 ve ardından E1 (motor sürücü hatası) belirir Motor tamburu döndürmekte zorlanıyor. Yıkayıcı sıkıca doludur. Bazı öğeleri kaldırın.
“RL” (yükü kaldır) ekranda görüntüleniyor Affresh® çevrimi olan Temiz Yıkama sırasında tamburda yük algılandı. Yıkayıcı tamburundan öğeleri çıkarın ve affresh® döngüsü ile Clean Washer’ı yeniden başlatın.
Yıkayıcı hata sesi veriyor Kapı en az 3 kez açılıp kapatılmadı. Yıkayıcı ilk açıldığında bu kod görünebilir. Ekranı temizlemek için kapağı açıp kapatın.
HART TO START TO düğmesine dokunulduğunda yıkayıcı bip sesi çıkarıyor Kapı kapalı değil. Kapıyı tamamen kapatın.
F # E # kodu yukarıda belirtilenler dışında Sistem hata kodu Kodu silmek için GÜÇ’e bir kez dokunun. Ardından yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ’e tekrar dokunun. Kod tekrar belirirse servisi arayın.
Ekranda “nt” (kesildi) beliriyor Döngü duraklatıldı veya iptal edildi. Yıkayıcının dönmesini ve boşalmasını durdurmak için 20-30 dakika sürebilir ve bu süre zarfında bu hata kodunu gösterecektir. Kodu silmek için GÜÇ’e bir kez dokunun. Ardından yıkayıcıyı yeniden başlatmak için GÜÇ’e tekrar dokunun.
Yıkayıcı sonunda LED Yıkama temizle yanıp sönüyor Yıkayıcı 30 yıkama döngüsüne sahiptir ve Temiz Yıkama döngüsünü çalıştırmak için bir hatırlatıcıyı gösterir. Temiz Yıkama döngüsünü çalıştırın. Temiz Yıkama çevrimi açık değilse, LED, 3 normal yıkama çevrimi çalıştırdıktan sonra yıkama döngüsünün sonunda yanıp sönmeyi durduracaktır. 30 yıkama çevrimi tamamlandıktan sonra, Yıkama Yıkama LED’i bir yıkama çevrimi sonunda tekrar hatırlatma olarak yanıp söner.

Amana NFW7200TW çamaşır makinesi hata kodları

LED EKRAN AÇIKLAMA TEŞHİS KODU
nd Bir sıkma başlamadan önce su seviyesi 15 dakika içinde Düşük Su seviyesinin sıfırlanmasının altına düşemez. 1
LO 3 denemeden sonra kapının kilidi açılamadı. 2
nF 12 dakikalık aralıksız doldurma. Toplam 14 dakikalık doldurma. 3
FL 3 denemeden sonra kapı kilitlenemedi. 4
LE Su sensörü seviyesi hatası. 8
OE Su seviye sensöründe bir hata tespit edildi. Veriler (frekans) su seviyesinin taşma seviyesinin altında veya üstünde olduğunu gösterir. E
E2 Bir tuşa 30 saniyeden fazla basıldığında algılanır, tuşun sıkışmış olduğu varsayılır. 15
dC Dengesiz bir yük nedeniyle asla 400 dev / dak. 10
od İki yıkama işleminden sonra kapı açılmadı. Son iki final dönüşünden bu yana kapı anahtarı açık görülmedi. 17
dL Motor çalışırken kapı kilidi anahtarını açın. 18
dS Kapı anahtarı açık ve kapı kilitli anahtarı kilitli olarak okunur. 22
bE Motor takma sinyali, motor çalışmadan var. 25
tE Anormal yüksek / düşük sıcaklık veya ohm direnci görülür. 29
E3 Makine kontrolü motoru sürmeye çalışıyor, ancak herhangi bir devrilme tepkisi görmüyor. Görsel kontrol, motorun hareket etmediğini gösterir. (Kilitli, Hall Sensörü hatası) 2E

Teşhis Kodları

DİAG.KOD AÇIKLAMA TETİK ALINACAK EYLEM
1 Boşaltma Yok Bir sıkma başlamadan önce su seviyesi 15 dakika içinde Düşük Su seviyesinin sıfırlanmasının altına düşemez. “Nd” görüntüler
2 Kapı / kapak kilidini açmıyor 3 denemeden sonra kapının kilidi açılamadı “LO” görüntüler.
3 Dolu değil 12 dakikalık aralıksız doldurma. Toplam 14 dakikalık doldurma. “NP” yi görüntüler
4 Kapı / kapak kilitlenemiyor 3 denemeden sonra kapı kilitlenemedi “FL” görüntüler
5-7 Kullanılmamış
8 Su seviye sensörü arızası. Su seviyesinden giriş sinyali Sensör aralık dışında, Yıkayıcı bip sesi çıkaracak ve yıkama döngüsünü duraklatacaktır. “LE” görüntüler
9 Kullanılmamış
10 Son dönme sırasında dengeleme veya kabin çarpması tespit edildi, bu da dönme makinesinin 400 rpm’yi aşmasını engelledi Dengesiz bir yük nedeniyle asla 400 dev / dak. “Dc” görüntülenecek
E Su sensörü seviyesi hatası. Makinede su seviyesinin taşma seviyesinin üstünde olduğuna inanılıyor. Bu durum tespit edildiğinde, makine otomatik olarak taşma seviyesinin altına düşene kadar makineden su pompalamaya başlar. İlk önce su vanasının sıkışmadığını kontrol edin. Su vanası normal ise, su seviye sensörünü kontrol edin
11 Makine ayarlarını hatırlamayacak Hafıza okumakta zorluk “Teşhis kodlarını temizle” ye gidin. Yıkayıcı güç kablosunu prizden çıkarın ve tekrar takın. Durum hala devam ediyorsa, makine kontrol kartını değiştirin.
12-14 Kullanılmamış
15 Sıkışmış Anahtar Bir tuşa 30 saniyeden fazla basıldığında algılanır, tuşun sıkışmış olduğu varsayılır “E2” göster. Git “Membran Pedi Kontrolü”. Tuş takımının kontrol panosuna bağlantısını kontrol edin. Gerekirse konsolu değiştirin.
17 Son üç final dönüşünden bu yana Kapı / Kapak anahtarı açık görülmedi İki yıkama işleminden sonra kapı açılmadı. Son iki final dönüşünden bu yana kapı anahtarı açık görülmedi “Od” gösterecektir. Kapı açıksa, silinir.
18 Algılanan kapı kilidi anahtarı, beklenmeyen durumlarda işlem sırasında açık. Motor çalışırken kapı kilidi anahtarını açın. Gevşek kablo bağlantılarını kontrol edin Diyagnostik kodu silin ve tekrar kontrol edin; Tekrar yaparsa, Teşhis Motor / Makine Kontrol Kartı testi yapın. Makine kontrol kartındaki hatalı motor rölesini kontrol edin.
19-21 Kullanılmamış
22 Kapı / kapak anahtarı döngü sırasında açık olarak görülüyor (duraklatılmadığında). Kapı anahtarı açık ve kapı kilitli anahtarı kilitli olarak okunur.
23-24 Kullanılmamış
25 Motor takma sinyali, motor çalışmadan var. Tak sinyali, tork komutu verilmeden veya beklenmeyen bir durumda var (sadece anormal durum). “BE” görüntüler. Motor kontrol kartını değiştirin.
26-28 Kullanılmamış
29 Karter Termistör arızası (İsteğe bağlı) Anormal yüksek / düşük sıcaklık veya ohm direnci görülüyor “TE” yi görüntüler.
– Gevşek veya sıkışmış teller
– Kötü karter termistörü
2E Motor Sürücü arızası (Kilitli, Hall sensörü hatası) Makine kontrolü motoru sürmeye çalışıyor, ancak herhangi bir devrilme tepkisi görmüyor. Görsel kontrol, motorun hareket etmediğini gösterir. Ekran “E3” Kablo demetini gevşek veya asılmamış bağlantılar için değerlendirin. Makine ayrı bir motor kontrolüne sahipse, kendi kendine teşhis motor testi yapın.
30-33 Kullanılmamış
34 Sistem Röle hatası Makine kontrolü gerektiğinde rölenin açık olmadığını görüyor. “Sr” göster. Makine kontrol kartını değiştirin.
35 Kullanılmamış
36 Isıtıcı röle hatası. Isıtıcı Röle Kontrol sinyali algılanmadı. “Hr” göster. Makine kontrol kartını değiştirin.
3E Motor arızası (Aşırı akım) Aşırı Akım algılandı. Motor dönmüyor. “3E” yi görüntüler. Motor sargılarını, hız sensörünü, kablo bağlantılarını veya Kontrol Panelini kontrol edin.
40-90 Kullanılmamış
91 Motor kontrol veriyolu için voltaj belirtilen sınırın üstünde Motor kontrol veriyolu için voltaj belirtilen sınırın üstünde “2E” göster. Motor kontrol kartını değiştirin.
92 Motor kontrol veriyolu için voltaj belirtilen sınırın altında Motor kontrol veriyolu için voltaj belirtilen sınırın altında

Amana NTC3500FW çamaşır makinesi hata kodları

YAŞARSAN MUHTEMEL NEDENLER ÇÖZÜM
E1 – Su giriş alarmı Su seviyesine 20 dakika sonra ulaşılamaz. Su musluklarının kapalı olmadığından emin olun.
Evdeki su basıncının 20kPa’nın üzerinde olduğunu kontrol edin.
Giriş hortumu filtre süzgecini temizleyin.
Boşaltma hortumunun yerden 271/2 “(700 mm) altında olmadığını kontrol edin.
E2 – Boşaltma alarmı Yıkayıcı 8 dakika boşalttıktan sonra hala su tespit ediyor. Tahliye hortumunun yerden 39/3 “(100 cm) ‘den fazla olmadığını kontrol edin.
Boşaltma hortumundaki tıkanmaları giderin.
E3 – Dengesiz alarm Yıkayıcı sıkıca paketlenmiş olabilir veya kıyafetler eşit dağılmamış olabilir. Birkaç maddeyi çıkarın, yükü plakanın etrafına eşit şekilde yeniden yerleştirin ve Sıkma döngüsünü yeniden başlatın.
E4 – Açık kapak alarmı Sıkma işlemi sırasında kapağın açılması. Kapağı kapat.
EA veya EC – Diğer hatalar Diğer Teknik yardım çağrısı

Amana W10211354C çamaşır makinesi hata kodları

KOD POSİBLE / NEDENİ
“F20” (Su Giriş Sorunu – su yok veya yetersiz su temini) Döngüyü iptal etmek için iki kez DURDUR’u seçin. Yıkayıcıyı fişten çekin veya gücü kesin.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Hem sıcak hem de soğuk su muslukları tamamen açık mı? Yıkama hortumu giriş hortumu bağlantısındaki ekranlar tıkalı mı?
Su giriş hortumları bükülmüş mü?
Su giriş hortumları donmuş mu?
Yıkayıcıyı takın veya gücü tekrar bağlayın. Döngüyü tekrar seçin ve BAŞLAT düğmesine basın. Sorun devam ederse, servisi arayın.
“F21” (Drenaj Sorunu) Döngüyü iptal etmek için iki kez DURDUR’u seçin. Yıkayıcıyı fişten çekin veya gücü kesin.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Boşaltma hortumu bükülmüş mü?
Tahliye hortumu donmuş mu?
Tahliye hortumu tıkalı mı?
Drenaj hortumu zeminden 96 “(2,4 m) daha mı yüksek?
Yıkayıcı takın veya gücü tekrar bağlayın. Çevrimi tekrar seçin ve BAŞLAT düğmesine basın. Sorun devam ederse, servisi arayın.
“SUD” (Sudin Rutini) Aşırı köpük algılandığında, bir köpük rutini otomatik olarak başlar. Bu rutin ekstra köpükleri giderir ve giysilerinizin uygun şekilde durulanmasını sağlar. Suds Rutinin aktif olduğunu bildirmek için durulama sırasında ve programın sonunda “SUD” mesajı görüntülenir. Sadece HE (Yüksek Verimli) deterjan kullanın.
“F22” (Ön kapı kilidi) Döngüyü iptal etmek için iki kez DURDUR’u seçin.
Aşağıdakileri kontrol edin:
Yıkayıcı kapısı sıkıca kapalı mı?
Yıkayıcının çalışması için kapı tamamen kapalı olmalıdır. Kapı kapalı görünebilir, ancak mandallı olmayabilir. Kapıyı aç ve sıkıca kapat.
Büyük bir yük mü yıkıyordun?
Yıkayıcı kapağını kapatmadan önce, kapı açıklığının ötesine yapışan çamaşır parçalarını kontrol edin. Çamaşırlarda serbestçe dolaşmak için yıkayıcıda yeterince boşluk bırakın. Aşırı yüklenmiş bir sepet kapının tamamen kapanmasını önleyebilir. Gerekirse yükünüzü küçültün.
POWER düğmesine basın ve BAŞLAT’ı seçin.
F20, F21 veya F22 dışındaki “F” kodları Döngüyü iptal etmek için iki kez DURDUR’u seçin. Yıkayıcıda aşırı su varsa, DURULAMA / ÇEKME & SIKMA’yı seçin.
Döngüyü tekrar seçin ve BAŞLAT düğmesine basın. Sorun devam ederse, servisi arayın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi