Anasayfa / Amana / Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Amana Çamaşır Makinesi Hata Kodları

 yıkayıcınız bir hata kodu görüntüler, düzeltebilecek bazı eylemler vardır.

 

Hata kodu Olası çözüm
det Deterjan dağıtıcı kartuşu, dağıtıcıda (sadece belirli modellerde) bulunmaz. Tek-yüklü deterjan dozları kullanıyorsanız, bu mesajı dikkate almayın.

Dağıtıcı kartuşun doğru şekilde takıldığından ve dağıtıcı çekmecesinin tamamen kapatıldığından emin olun.

int Döngü duraklatıldı veya iptal edildi. Yıkayıcı, dönmeyi ve tahliyeyi durdurmak için 20 ila 30 dakika sürebilir ve bu süre boyunca bu hata kodunu görüntüler.

Kodu kaldırmak için, duraklat veya iptal düğmesine iki kez basın ve güç düğmesine bir kez basın. Kod hala görüntüleniyorsa, yıkayıcının fişini çekin veya gücü bir dakika için çıkarın.

rL veya F34 Temiz Yıkayıcı döngüsü sırasında parçalar yıkayıcıda tespit edildi. Öğeleri drumdan çıkarın ve Clean Washer döngüsünü yeniden başlatın.
Sud veya Sd Çamaşır makinesinde çok fazla köpük var. Yıkayıcı, fazla köpükler ile suyu söndüremeyecek. “Sud” veya “Sd” görüntülendiğinde, pul, aşırı köpükleri çıkarmak için durulama süresini otomatik olarak uzatır. Bu süre boyunca, yıkayıcı devrilmeyi durdurur ve ek durulama için su ekler. Bu duraklama, köpüklerdeki köpüklerin kırılmasına izin verir. Bu duraklama ve durulama gereklidir ve köpükleri ortadan kaldırmak için birkaç kez oluşabilir.

HE veya Yüksek Verimli deterjan kullandığınızdan emin olun. Yıkayıcınızdaki HE Deterjan kullanımı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sud veya Sd kodu ayrıca kısıtlı bir boşaltma hortumu veya duruş borusunun (drenaj borusu) sonucu olabilir. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya tıkandığından emin olun. Drenaj Hortumunu Kurma hakkında daha fazla bilgi edinin  .

F5 E2 Kapı düzgün kilitlenmiyor. Kapıyı tıkayan bir parça olmadığından emin olun ve tamamen kapanıyor. Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.
F7 E1 Bu kod bir motor hızı algılama hatası olduğunu gösterir, motor döngü seçimi için doğru hıza ulaşamaz. Şunu kontrol et:

  • Tüm nakliye cıvataları çıkarıldı
  • Yıkayıcı aşırı yüklenmemiş

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8 E1 veya LO FL Yıkayıcı düşük bir su akışı algılıyor. Şunu kontrol et:

  • Ev suyu beslemesi açık ve hem soğuk hem de sıcak su armatürleri veya vanaları tamamen açık.
  • Su giriş hortumları bükülmez (Yıkayıcınız Doldurmadığında Doldurma Hortumlarınızı nasıl kontrol edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin)
  • Yıkayıcıya bağlı su hattında anti-sel hortumları ve kontrolleri yoktur (ön yük yıkayıcıda Taşkın Güvenli Cihazları Kullanmalıyım hakkında daha fazla bilgi edinin)

Kodu silmek için Duraklat veya İptal düğmesine iki kez ve Güç düğmesine bir kez basın.

F8 E2 Bu, Dispenser Sisteminde bir sorun olduğunu gösterir (sadece belirli modellerde). Deterjan çekmecesinin veya deterjan kartuşunun deterjanla tıkanmadığını doğrulayın. Çamaşır makinesi dağıtıcılarımı nasıl temizlerim?
F9 E1 Bu hata kodu, tahliye sürelerinin genellikle sekiz (8) dakikadan uzun sürdüğünü gösterir. Boşaltma hortumunun bükülmediğinden veya tıkandığından emin olun. Drenaj hortumundaki U şekilli tahliye hortumu formunu kullanın. Standpipe (drenaj borusu) yükseklik gereksinimleri minimum 96 “(244 cm) ve en az 39” (99 cm) ‘dir. Drenaj Hortumunu Kurmahakkında daha fazla bilgi edinin  .

Aşırı köpükler de tahliyede gecikmelere neden olabilir. HE deterjan kullandığınızdan emin olun.

Diğer F # E # kodu Yıkayıcıyı fişten çekin veya gücü bir dakika için çekin ve tekrar bağlayın.Döngüyü tekrar seçin ve Başlat’a basın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi