Anasayfa / Amana / Amana Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözüm Rehberi

Amana Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözüm Rehberi

Amana Kurtuma Makinesi Hata Kodları Çözüm Rehberi Kurutucunuz bu kodlardan birini görüntülerse, sorunu çözebilecek bazı eylemler vardır. Bu öneriler yardımcı olmazsa, Bize Ulaşabilir veya Hizmet Çevrimiçi Bildirebilirsiniz .

Amana Kurutma Makinesi Hata Kodları

Hata kodu Muhtemel çözümler
AF Kısıtlanmış hava akışı. Bu  tiftik ekran veya havalandırma tıkalı olduğunu gösterir; havalandırma, kırılmış, bükülmüş veya çok fazla dönüşe sahiptir. Hata olduğunda kurutma makinesi çalışmaya devam edecektir .Kodu ekrandan silmek ve kalan tahmini süreye dönmek için herhangi bir tuşa dokunun.
F # E # Ekranda “F” ile başlayan bir kod görünürse, F # ve E # arasında değişirse, kurutucu kontrolü servis gerektiren bir sorun tespit etti. Bize Ulaşın veya Online Servis Çizelgesi
L2 Düşük veya sıfır voltajı. Bu , evinizin güç kaynağında bir sorun olabilir, kurutucunun ısıtıcısının yanmasını engeller. Bu diyagnoz kodu mevcut olduğunda kurutucu çalışmaya devam edecektir. Kodu ekrandan silmek ve kalan tahmini süreye dönmek için herhangi bir tuşa dokunun.NOT:  Bu hata sadece ilk kurulum sırasında gösterilecektir.

Takip etmeyi dene:

  • Ev sigortasının patladığını veya devre kesicinin devreye girip girmediğini kontrol edin. Elektrikli kurutucular iki adet ev tipi sigorta veya kırıcı kullanır. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın.
  • Güç kablosunun düzgün şekilde takıldığını doğrulayın. Ayrıntılar için Kurulum Talimatlarına bakın.
  • Bir Zamanlanmış Kuru ısıtmalı çevrim seçin ve kurutucuyu yeniden başlatın. Mesaj devam ederse, yetkili bir elektrikçiye danışın.
PF Güç kesintisi. Bu  kurutma döngüsü Elektrik kesintisi nedeniyle kesintiye edildiğini gösterir. Kurutma döngüsünü yeniden başlatmak için BAŞLAT’a basın ve basılı tutun veya ekranı temizlemek için POWER düğmesine basın.

Amana NED4655EW kurutma makinesi sorun giderme

Sorun Muhtemel Nedenler Çözüm
Giysiler yeterli derecede kurumamış, kuruma süresi çok uzun. Tüysüz ekran tiftikle tıkanmış. Her yükten önce tüy bırakmayan elek temizlenmelidir.
Sadece Hava döngüsü seçildi. Kurutulmuş giysi tipleri için doğru çevrimi seçin.
Hızla kuruyamayacak kadar büyük ve ağır yükleyin. Yükü serbestçe takla için ayırın.
Egzoz havalandırması veya dış egzoz davlumbazı havayla tıkanır ve havanın hareketini sınırlar. Kurutma makinesini 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dış egzoz başlığının altında tutun. Hava hareketi hissetmiyorsanız, lint egzoz sistemini temizleyin veya egzoz havalandırmasını ağır metal veya esnek metal havalandırmayla değiştirin. Havalandırmanın ezilmediğinden veya dolanmadığından emin olun.
Izgarayı tıkayan yumuşatıcı kumaşlar. Yalnızca bir yumuşatıcı tabaka kullanın ve yalnızca bir kez kullanın.
Egzoz havalandırması doğru uzunlukta değil. Egzoz havalandırma deliğinin çok uzun olmadığını veya çok fazla dönüş olduğunu kontrol edin. Uzun havalandırma, kuruma süresini artıracaktır. Havalandırmanın ezilmediğinden veya dolanmadığından emin olun.
Egzoz havalandırma çapı doğru boyutta değil. 4 “(102 mm) çapında havalandırma malzemesi kullanın.
Kurutucu, sıcaklığı 45F’nin (7C) altında olan bir odada bulunur. Kurutucu devrelerinin doğru çalışması 45F (7C) üzerindeki sıcaklıkları gerektirir.
Kurutucu, yeterli açıklığa sahip olmayan bir dolaba yerleştirilmiş. Dolap kapılarında, kapının üstünde ve altında havalandırma boşlukları bulunmalıdır. Kurutucunun önü minimum 1 “(25 mm) hava boşluğu gerektirir ve çoğu kurulum için kurutucunun arkası 5” (127 mm) gerektirir.
Kurutucu çalışmayacak Kapı tamamen kapanmadı. Kurutucu kapağının tamamen kapalı olduğundan emin olun.
BAŞLATMA / BAŞLATMA düğmesine basılmadı veya yeterince uzun süre basılı tutulmadı. Kurutma tamburunun hareket ettiğini duyana kadar PUSH ila START / START düğmesini basılı tutun.
Ev sigortası atmış veya devre kesici açılmış. Elektrikli kurutucular, 2 ev sigortası veya devre kesici kullanır. Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınız olmayabilir. Her iki sigortayı da değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrik teknisyenini arayın.
Yanlış güç kaynağı. Elektrikli kurutucular 240 volt güç kaynağı gerektirir. Yetkili bir elektrikçiye danışın.
Yanlış sigorta türü. Zaman gecikmeli sigorta kullanın.
Sıradışı sesler Kurutucuda bir süre kullanılmamış. Eğer kurutucu bir süredir kullanılmamışsa, ilk birkaç dakika işlem sırasında büyük bir ses duyulabilir.
Tambur ile kurutucunun önü veya arkası arasına bir bozuk para, düğme veya ataş sıkışmış. Tamburun ön ve arka kenarlarını küçük nesneler için kontrol edin. Aklamadan önce cepleri temizleyin.
Bu bir gaz kurutucudur. Gaz vanası tıklaması normal bir çalışma sesidir.
Dört ayak takılı değildir ve kurutucu önden arkaya ve yan yana hizalı değildir. Doğru takılmadığında kurutucu titreyebilir.
Kıyafetler düğümlenmiş veya toplanmış. Toplandığında, yük sekerek kurutucunun titreşmesine neden olur. Yük öğelerini ayırın ve kurutucuyu yeniden başlatın.
Isı yok Ev sigortası atmış veya devre kesici açılmış. Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınız olmayabilir. Elektrikli kurutucular, 2 ev sigortası veya devre kesici kullanır. Her iki sigortayı da değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrik teknisyenini arayın.
Besleme hattı valfi açık değil. Gaz kurutucular için, besleme hattındaki vananın açık olduğundan emin olun.
Yanlış güç kaynağı. Elektrikli kurutucular 240 volt güç kaynağı gerektirir. Yetkili bir elektrikçiye danışın.
Çevrim süresi çok kısa Otomatik döngü erken sona eriyor. Yük, sensör şeritlerine temas etmiyor olabilir. Kurutma seviyesini ayarlayın. Çok küçük yükler için Kuru Zaman kullanın. Auto Moisture Sensing ™ / Auto Dry döngülerindeki kurutma seviyesi ayarını değiştirin.
Kurutma seviyesi ayarını artırmak veya azaltmak, bir döngüdeki kuruma süresini değiştirir.
Yükte Lint Tüysüz ekran tıkalı. Her yükten önce tüy bırakmayan elek temizlenmelidir.
Yük veya tamburdaki lekeler Kurutucu yumuşatıcı düzgün kullanılmamış. Döngünün başında kurutma makinesi yumuşatıcı tabakaları ekleyin. Kısmen kurutulmuş bir yüke eklenen yumuşatıcı kumaşlar giysilerinizi lekeleyebilir.
Davul lekelerine giysi içindeki boyalar neden olur (genellikle mavi kot pantolon).Bunlar başka giysilere geçmeyecek.
Yükler buruşuk Yük, devir sonunda kurutucudan çıkarılmadı. Kırışmayı önlemek için yükü ısı olmadan takmak için Wrinkle Guard ™ seçeneğini seçin.
Kurutucu sıkıca paketlenmiş. Takla atılabilen daha küçük yükleri kuru bir şekilde kırışıklıkların oluşmasını önler.
Kokular Son zamanlarda kurutucunuzun bulunduğu alanda boya, boyama veya vernik yaptınız. Eğer öyleyse, alanı havalandırın. Koku veya duman bölgeden uzaklaştığında, kıyafetleri tekrar yıkayın ve kurutun.
Elektrikli kurutucu ilk kez kullanılıyor. Yeni elektrikli ısıtma elemanı bir kokuya sahip olabilir. Koku ilk döngüden sonra gider.
Yük çok sıcak Çamaşırlar, programın sonundan önce kurutucudan çıkarıldı. Çamaşırları kurutucudan çıkarmadan önce Soğumaya Girin. Tüm döngüler, kırışmayı azaltmak ve kullanımı kolaylaştırmak için yavaşça soğutulur. Cool Down’dan önce çıkartılan öğeler çok sıcak olabilir.
Yüksek bir sıcaklık döngüsü kullanıldı veya Kuru Sıcaklık yüksek olarak ayarlandı. Daha düşük bir sıcaklık seçin ve otomatik bir kurutma döngüsü kullanın. Bu çevrimler yükteki sıcaklık veya nem seviyesini algılar ve yük seçilen kuruluğa ulaştığında kapanır. Bu aşırı kurumayı azaltır.

Amana NED7200TW kurutma makinesi sorun giderme

Çalışmıyor Kapının kapalı olduğundan emin olun.
Güç kablosunun canlı bir elektrik prizine takıldığından emin olun.
Evdeki devre kesiciyi ve sigortaları kontrol edin.
Döngü sırasında kapı açılırsa Döngü Seçici kadranına tekrar basın.
Isınmaz Evdeki devre kesiciyi ve sigortaları kontrol edin.
Hava Akışı yerine bir ısı ayarı seçin.
Bir gaz kurutucusunda, gaz kaynağının açık olup olmadığını kontrol edin.
Tüysüz filtreyi ve egzoz borusunu temizleyin.
Kurutucu, devrin soğuma kısmına hareket etmiş olabilir.
Kuru değil Yukarıdakilerin hepsini kontrol edin, artı …
Evin dışındaki egzoz davlumbazının serbestçe açılıp kapanabildiğinden emin olun.
Tüy birikmesi için egzoz sistemini kontrol edin. Kanallar yıllık olarak kontrol edilmeli ve temizlenmelidir.
4 ”sert metal egzoz kanalı kullanın.
Aşırı yükleme yapmayın. 1 Yıkama yükü = 1 Kurutucu yükü.
Ağır öğeleri hafif öğelerden ayırın.
Battaniye veya yorganlar gibi büyük, hacimli nesneler, kurumasını sağlamak için yeniden konumlandırmayı gerektirebilir.
Yükten yeterli miktarda su almak için yıkayıcının düzgün şekilde boşaldığını kontrol edin.
Giysi yükü düzgün takılmayacak kadar küçük. Birkaç havlu ekle.
Gürültülü Yükü bozuk para, gevşek düğme, çivi vb. Gibi nesneler için kontrol edin.
Kurutma işlemi sırasında kurutucu gaz vanası veya ısıtma elemanı döngüsünün açılıp kapanması normaldir.
Kurutucunun düzgün şekilde hizalandığından emin olun.
Kurutma tamburundan ve egzoz sisteminden geçen yüksek hava hızından dolayı kurutucunun nemlenmesi normaldir.
Düzensiz Kurur Dikişler, cepler ve benzeri diğer ağır alanlar, yükün geri kalanı seçilen kuruluk seviyesine ulaştığında tamamen kuru olmayabilir. Bu normal. İsterseniz Çok Kuru ayarını seçin.
Ağır bir parça, tek bir havlu gibi hafif bir yük ile kurutulursa, yükün geri kalanı seçilen kuruluk seviyesine ulaştığında ağır maddenin tamamen kurumaması mümkündür. En iyi kurutma sonuçları için ağır eşyaları hafif parçalardan ayırın.
Kokusu Var Boya, vernik, güçlü temizleyiciler vb. Gibi ev kokuları kurutucuya oda havasıyla girebilir. Kurutucu, odadan havayı alması, ısıtması, tamburdan geçirmesi ve dışarıya vermesi nedeniyle bu normaldir. Bu kokular havada bulunduğunda, kurutucuyu kullanmadan önce odayı tamamen havalandırın.
Yük kurumadan kurutucu kapanıyor Giysi yükü çok küçük. Daha fazla benzer ürün veya birkaç havlu ekleyin ve programı tekrar başlatın.
Giysi yükü çok büyük. Yükün bir kısmını kaldırın ve kurutucuyu yeniden başlatın.

Amana Tandem 7300 kurutma makinesi sorun giderme

SORUN SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
Kurutucu çalışmayacak Kurutucu kapısı sıkıca kapalı mı?
Başlat düğmesine sıkıca basıldı mı? Büyük yükler Başlat düğmesini 2-5 saniye basılı tutmayı gerektirebilir.
Ev sigortası attı mı, veya devre kesici açıldı mı? Kurutucu için 2 ev tipi sigorta veya devre kesici olabilir. Her iki sigortanın sağlam ve sıkı olduğundan veya her iki devre kesicinin de açılmadığından emin olun. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrik teknisyenini arayın.
Doğru güç kaynağı mevcut mu? Elektrikli kurutucular 240 volt güç kaynağı gerektirir. Yetkili bir elektrikçiye danışın.
Düzenli bir sigorta kullanılmış mıydı? Zaman gecikmeli sigorta kullanın.
Sıradışı sesler Kurutma makinesinde bir süre kullanılmamış mı? Kurutucu bir süre kullanılmamışsa, ilk birkaç dakikalık işlem sırasında büyük bir ses duyulabilir.
Tambur ile kurutucunun önü veya arkası arasına bozuk para, düğme veya ataş mı takılıyor? Tamburun ön ve arka kenarlarını küçük nesneler için kontrol edin.Aklamadan önce cepleri temizleyin.
Dört ayak takılı mı ve kurutucu seviyesi önden arkaya ve yan yana mı? Doğru takılmadığında kurutucu titreyebilir.
Kıyafet düğümlenmiş veya toplanmış mı? Toplandığında, yük sekerek kurutucunun titreşmesine neden olur. Yük öğelerini ayırın ve kurutucuyu yeniden başlatın.
Isı yok Ev sigortası attı mı, veya devre kesici açıldı mı? Tambur dönüyor olabilir, ancak ısınız olmayabilir. Elektrikli kurutucular, 2 ev sigortası veya devre kesici kullanır. Sigortayı değiştirin veya devre kesiciyi sıfırlayın. Sorun devam ederse, bir elektrik teknisyenini arayın.
Kurutucu hata mesajı gösteriliyor (WET göstergesi yanıp sönüyor) WET göstergesi yanıp sönüyor Kurutucu kontrol panelindeki WET göstergesi yanıp sönüyorsa, yanıp sönmeler arasında durduğunda, kurutucu kontrolü servis gerektiren bir sorun tespit etti. Servis İçin Arayın
Giysiler tatmin edici şekilde kurutmuyor, kuruma süresi çok uzun veya yük çok sıcak Tüy bırakmayan ekran tiftikle tıkalı mı? Her yükten önce tüy bırakmayan elek temizlenmelidir.
Egzoz havalandırması ya da dış egzoz davlumbazı havayla tıkalı ve havanın hareketini kısıtlıyor mu? Kurutma makinesini 5-10 dakika çalıştırın. Hava hareketini kontrol etmek için elinizi dış egzoz başlığının altında tutun. Hava hareketi hissetmiyorsanız, lint egzoz sistemini temizleyin veya egzoz havalandırmasını ağır metal veya esnek metal havalandırmayla değiştirin.
Yumuşatıcı tabaka ızgarayı tıkıyor mu? Yalnızca bir yumuşatıcı tabaka kullanın ve yalnızca bir kez kullanın.
Egzoz havalandırması doğru uzunluk mu? Egzoz havalandırma deliğinin çok uzun olmadığını veya çok fazla dönüş olduğunu kontrol edin. Uzun havalandırma, kuruma süresini artıracaktır.
Egzoz havalandırma çapı doğru boyutta mı? 4 “(10,2 cm) çapında havalandırma malzemesi kullanın.
Kurutucu, sıcaklığı 45F’nin (7C) altında olan bir odaya mı yerleştirildi? Kurutucu devrelerinin doğru çalışması 45F (7C) üzerindeki sıcaklıkları gerektirir.
Kurutucu dolaba mı yerleştirilmiş? Dolap kapılarında, kapının üstünde ve altında havalandırma boşlukları bulunmalıdır. Kurutucunun önü minimum 1 “(2,5 cm) hava boşluğu gerektirir ve çoğu kurulum için kurutucunun arkası 5Vfe” (14 cm) gerektirir.
Bir kuru hava döngüsü seçildi mi? Kurutulmuş giysi tipleri için doğru çevrimi seçin.
Yük hızlı bir şekilde kurulamayacak kadar büyük ve ağır mı? Yükü serbestçe takla için ayırın
Çevrim süresi çok kısa Otomatik döngü erken mi bitiyor? Yük, sensör şeritlerine temas etmiyor olabilir. Kurutma seviyesini ayarlayın. Otomatik Döngülerdeki kuruluk seviyesi ayarını değiştirin.Kuruluk seviyesini arttırmak veya azaltmak, bir döngüdeki kuruma süresini değiştirir.
Yükte Lint Tüysüz ekran tıkalı mı? Tüy bırakmayan ekranı temizleyin. Hava hareketini kontrol et
Yük veya tamburdaki lekeler Kurutma makinesi yumuşatıcı düzgün kullanıldı mı? Döngünün başında kurutma makinesi yumuşatıcı tabakaları ekleyin.Kısmen kurutulmuş bir yüke eklenen yumuşatıcı kumaşlar giysilerinizi lekeleyebilir. Davul lekelerine giysi içindeki boyalar neden olur (genellikle mavi kot pantolon). Bu diğer giysilere geçmeyecektir.
Yükler buruşuk Döngü sonunda yük kurutucudan çıkarıldı mı?
Kurutucu aşırı mı yüklendi? Serbestçe takılabilen daha küçük yükleri kurutun.
Kokular Son zamanlarda kurutucunuzun bulunduğu alanda boya, boyama veya vernik yaptınız mı? Böylece, alanı havalandırın. Koku veya duman bölgeden uzaklaştığında, kıyafetleri tekrar yıkayın ve kurutun.
Kurutucu ilk defa mı kullanılıyor? Yeni elektrikli ısıtma elemanı bir kokuya sahip olabilir. Koku ilk döngüden sonra gider

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi