Anasayfa / Beko / Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması Beko, dünyanın en popüler elektronik markalarından biri olan bu Türk markası, geniş bir yelpazede ev ve mutfak aletlerini kapsamaktadır, ancak bugün üzerinde durmaya devam edeceğimiz çamaşır makineleridir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Bir cihaz ne kadar yüksek kalitede olursa olsun, hatalar her zaman er ya da geç meydana gelir. Ancak, çamaşır makinelerindeki iyi haber, hata kodlarının problemi kolayca tanımlamanıza izin vermesidir. Aşağıda, Beko çamaşır makinelerinde bilmeniz gereken tüm ana hata kodlarını özetledik.

Beko hata kodu sistemi E1’den E18’e kadar çok basittir, eğer hatayı kendiniz düzeltebilirseniz, hata kodunu temizlemek için sadece başlangıç ​​düğmesine basmanız yeterli olacaktır. Eğer hatayı düzeltemezseniz ya da denemeye yetecek kadar emin değilseniz, o zaman yardımcı olabiliriz!

Tecrübeli tamircilerimiz her türlü Beko çamaşır makinesi tamiratı ile ilgili yardım ve destek sunabilir, bu nedenle iş ile profesyonel bir anlaşma yapmayı tercih ederseniz, bugün iletişime geçin. Yani, daha fazla ado olmadan, hata kodlarına bir bakalım.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E1

Hata kodu, çamaşır makinesinde tespit edilen bir NTC hatası olduğu anlamına gelir. Bu, makinede termistör kablolaması ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, Beko çamaşır makinelerindeki bağlantıyı test etmek için termistörü kontrol edebilir, 25 ° C sıcaklıkta 4700 ohm okumalıdır.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E2

Bu hata kodu, ısıtıcıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, bunun büyük olasılıkla kablolama sorunu olması ve kullanım kılavuzunun yardımıyla düzeltmeniz mümkün olabilir. Bununla birlikte, bir profesyonelde arama yapmanızı tavsiye ederim.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E3

Bu hata kodu yine çamaşır makinesindeki ısıtıcı ile ilgilidir, bununla birlikte sürekli bir ısı akışı vardır. Isıtıcı için kontrol kartı rölesini incelemeniz gerekir, ancak yine bu sadece bir profesyonel tarafından yapılması gereken bir şeydir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E4

Bu hata kodu birkaç farklı potansiyel problemi kapsamaktadır, ancak bunların hepsi çamaşır makinenizin su ile dolmamasıyla ilgilidir. Bazı durumlarda, bu sorunu düzeltmek kolay bir sorun olabilir, sadece kapıya bir sıkışma neden olabilir veya su vanası veya kablolama ile daha karmaşık bir sorun olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E5

Bu hata kodu, çamaşır makinesinde bir drenaj sorunu olduğunu ve bunun pompa filtresindeki basit bloklardan, kontrol panosuyla daha karmaşık sorunlara neden olabileceğini göstermektedir. Yani, size yardımcı olmak için bir profesyonelde nasıl devam edeceğinizden emin değilseniz.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E6

Bu hata kodu, motorda bir sorun olduğu anlamına gelir, muhtemelen çamaşır makinesinin, bir yıkama devresi boyunca çalkalanmayı zıplattığını görürsünüz. Yine, bu sayısız sorundan kaynaklanıyor olabilir, ancak diğer bazı hata kodlarının aksine, bu düzeltmek için bir profesyonel için en iyi bir şeydir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E7

Bu kod, seviye sensörü ile ilgili bir sorun anlamına gelir; bir ortak uyarı işareti, her çalıştırmaya çalıştığınızda çamaşır makinesinin boşaldığı gerçeğidir. Ya da bazı durumlarda herhangi bir döngü başlatmayabilir, sorunu teşhis etmek için sensörü incelemek için bir teknisyene ihtiyaç olacaktır.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E8

Kodlar çeşitli konuları kapsar, ancak genellikle çamaşır makinenizle su doldurmamakla ilgili olacaktır. Bu kod bir dizi potansiyel problemi içerdiğinden, teşhis edilmesi gereken çok sayıda kontrol gerektirir, bu yüzden sadece bir profesyonelin yapması gereken bir şeydir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E9

E9 hata kodu, çamaşır makinesinin kapı kilidi ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir. Şansınız varsa, kapı ile ilgili basit bir sorun olsa da düzeltmek nispeten basit olabilir, ancak kolayca daha karmaşık bir görev olabilir. Yani, bir profesyonelde ne yapılacağından emin değilseniz veya sorun çağrısını belirleyemiyorsanız.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E10

Kod yine kapıyla ilişkilidir, ancak bu sefer çamaşır makinesi kapının bir şekilde sıkıştığını algıladığı anlamına gelir. Bu yine de bir iç sorun olabilir, bu yüzden düzeltmek kolay olmayabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E11

Bu kod, çamaşır makinesinin motorla ilgili bir problem olarak algılandığı anlamına gelir, karmaşıklığı nedeniyle bir teknisyenin sizin için incelemeye ihtiyacı olduğu bir şeydir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E17

Bu kod, çamaşır makinesinde aşırı miktarda köpüğün tespit edildiği anlamına gelir, şükür ki bu, köpüğü temizleyerek ve her şeyi temizlemek için bazı durulama çevrimleriyle kendi başınıza yapabileceğiniz bir sorundur. Bu, düşük kaliteli deterjan nedeniyle veya yıkama programınız sırasında çamaşır makinenize aşırı yüklenme nedeniyle olabilir.

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu E18

Bu son hata kodu, bir döngü sırasında dengesiz bir yıkama yükünün tespit edildiği anlamına gelir, eğer çamaşır makineniz dönmezse, bu da E18 hatasına neden olabilir. Neyse ki döngüyü durdurup, yeniden doldurup yeniden başlatmak sorunu çözmelidir.

Beko çamaşır makinesi hata kodları

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H1
NTC Açık veya Kısa Devre

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H2
Isıtıcı Açık Devresi

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H3
Isıtıcı Her Zaman Açık

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H4
Valf Triyak Kısa Devresi

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H5
Pompa Açık Devresi

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H6
Motor Triyak Kısa Devresi

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H7
Basınç Sensörü Arızası

Beko Çamaşır Makinesi Hata Kodu H11
Motor ve veya Tako Açık Devresi

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması Bu hata kodu ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi