Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları Ve Cevapları

Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları Ve Cevapları

Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları Ve Cevapları E: 01 ve E: 03 kodları normal kurutma modunda görüntülenir. Tüm hata kodlarını görüntülemek için diyagnostik test moduna girin. START / STOP ve DELICATES düğmesine basarken, döngü seçme düğmesini EXTRA DRY – REGULAR / COTTON. Ardından, tüm hata kodları arasında gezinmek için START / STOP düğmesine basın. Test modunu sonlandırmak için çevrim seçici düğmesini OFF konumuna getirin.

Bosch Kurutma Makinesi Hata Kodları

NEXXT Modelleri için Bosch Kurutucu Hata Kodları

Kurutucu hata kodunuzda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız ve çamaşır kurutma sorununuzu gidermenize yardımcı olabiliriz. Kurutucu hata kodunuz aşağıda bulunursa, bu hata listesi hangi parçanın arızalı olduğunu veya başarısız olduğunu söyleyecektir. Bu liste, kurutma üreticilerinin hata kodları listesine dayanmaktadır.

Bosch çamaşır kurutma makineniz çalışmıyor Peki, ekran konsolunda neden olduğunu söyleyen kodlar var; Ancak, elbette, kullanım kılavuzunu kaybettiniz.

Bu çizelge, Bosch kurutucu hata kodlarının şifresini çözmenize yardımcı olacak ve hatta belki de tamir teknisyeninin ziyaretini engelleyerek para kazanmanıza yardımcı olacaktır. Kurutma makinesini işletme modunda geri almak için herhangi bir şey yapmadan önce ilk adım kurutucunun fişini çekip tekrar takmadan önce en az 30 saniye beklemektir.

 

Hata kodu Şart Kontrol / Onarım Mağaza Parçaları
E: 01

, E: 11

veya

E: 12

 

Tıkanmış egzoz hava yolu nedeniyle aşırı ısınma Tiftik ekranından tüyleri temizleyin.Kurutucunun arkasındaki esnek egzoz hortumundaki tıkanıklıkları temizleyin ve herhangi bir kıvrılmayı düzeltin. Zarar görmüşse esnek egzoz hortumunu değiştirin.Havalandırma kanalı sistemini evinizin dışına kadar temizleyin. Evinizin dışındaki egzoz havalandırma damperinin düzgün şekilde açıldığını kontrol edin. Esnek egzoz havalandırma hortumu
E: 03

veya

E: 13

Maksimum kuruma süresi aşıldı Maksimum kuruma süresi 4 saattir. Kurutucu çok kuruysa, yük boyutunu azaltın. Kurutucu giysi kurutmak için yeterince ısınmıyorsa, kurutucuyu fişten çekin ve ısıtma elemanını veya gaz yakıcı bileşenlerini kontrol edin.Arızalı ısıtma bileşenlerini değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Isıtma sistemi bileşenleri
E: 17 Lint ekran sıcaklık sensörü hatası Kurutucuyu fişten çekin ve gevşekse, tiftik ekranı sıcaklık sensöründeki kablo demetini tekrar takın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablo demeti bağlantıları iyiyse, tiftik ekranı sıcaklık sensörünü değiştirin. Kablo demeti, Lint ekran sıcaklık sensörü (negatif sıcaklık katsayısı veya NTC olarak da bilinir)
E: 18 Isıtıcı sıcaklık sensörü hatası Kurutucunun fişini çekin ve ısıtıcı sıcaklık sensöründeki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Gevşek ise kablo demetini tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin.Kablo demeti bağlantıları iyiyse, ısıtıcı sıcaklık sensörünü değiştirin. Kablo demeti, Isıtıcı sıcaklık sensörü (negatif sıcaklık katsayısı veya NTC olarak da bilinir)
E: 20’den

E’ye: 26

Arızalı kontrol modülü Kontrol modülünü sıfırlamak için kurutucuyu 3 dakika fişten çekin. Güç geri yüklendiğinde kod dönerse, kontrol modülünü değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın

Birçok kurutucu hata kodu uygun olmayan kanal çalışmalarından kaynaklanır. Sert veya esnek olan dört inçlik metal boru kullanın ve kanalı en az sayıda dönüşle mümkün olduğunca kısa tutun. Sert kanallar 66 feet’ten kısa olmalı ve esnek kanallar 45 feet’ten kısa olmalıdır.

Her 90 derecelik dönüş için maksimum uzunluğu yaklaşık 8 feet azaltın. Örneğin, üç dönüşlü esnek bir kanal 22 metreden daha uzun olmamalıdır. Kanalları tiftiklerden ve çöplerden uzak tutun ve temizlik için kanalın bağlantısını kesmeden önce kurutucuyu fişten çekin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması Bu hata kodu ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi