Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Electrolux Bulaşık Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu 30

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu 30

Bu hata kodu, sistemde bir sızıntınız olduğu anlamına gelir, bu da su birikiminin taban bölümünü kazanmasıyla sonuçlanmıştır. Olduğunda, bir anti-sel anahtarı etkinleştirilir ve suyu tahliye etmek için drenaj pompasını çalışır halde tutar. Bu, makinenin düzgün çalışmasına izin vermez.

Hatayı temizlemek için bulaşık makinesini fişten çekin. Geriye doğru çevirerek boşaltın. Geri takın ve hatanın gidip gitmediğini kontrol etmek için yeniden başlatın. Genellikle, çünkü, su yokken anti-sel anahtarı devre dışı bırakılır.

Hata kodu 50

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu 50

Bu kod bir motor devresi sorununu bildirir. Motorun hemen arkasında, altta bulunan kontrol panosunda bir sorun olabilir. Kontrol panosu işlevlerini kontrol etmek için profesyonel yardım alır.

Hata kodu 1

Electrolux bulaşık makinesi hata kodu 1

Bu kod, sistemi dolduran yedek su ile sonuçlanan bir drenaj sorununu gösterir. Tahliyeyi kontrol edin ve tıkanmadığından emin olun. Bir çöp bidonu ile birlikte kullanıyorsanız, tahliye cihazını sökün ve doğrudan boşaltma hattına bağlayın. Yedekli suyu sistemden sökün ve boruyu düzenleyiciyle yeniden bağlayın. Çöp imha makinesini çalıştırınız ve lavabolarınızın hiçbirinin engellenmediğinden emin olunuz.

Ayrıca, yanıp sönen göstergeler ve hata kodu görüyorsanız, bunu deneyebilirsiniz: Sık kullanılana ve yakl. 10 saniye boyunca aynı anda ağır (yanıp sönmeyi kesene kadar) düğmesine basın. 08 kodu görünebilir. Sonra Başlat’a basın. Makine düzgün çalışmalı. Aksi takdirde profesyonel yardım alın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi