Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / General Electric Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Açıklaması

General Electric Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Açıklaması

General Electric Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Hata kodu Durum Kontrol / Onarım Gerekli

Parçaları

F2 Kullanıcı arayüzü kontrolü ve elektronik kontrol panosu arasında iletişim hatası Bulaşık makinesinin gücünü kapatın ve kullanıcı arayüzü kontrolü ile elektronik kontrol panosunun kablolarını kontrol edin.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablo bağlantıları iyi ise, kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin. Sorun devam ederse, elektronik kontrol kartını değiştirin. Kablo demeti, kullanıcı arayüzü kontrolü, elektronik kontrol panosu
F3 Inverter kontrol kartı yapılandırma hatası Bulaşık makinesinin gücünü kapatın ve inverter kontrol kartındaki kabloları kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin.Kablolama tamam ise, inverter kontrol kartını değiştirin.

 

İnvertör kontrol kartı, kablo demeti
F5 Inverter kontrol kartı iletişim hatası Bulaşık makinesinin gücünü kapatın ve invertör kontrol panosu ve elektronik kontrol panosundaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin.Kablolama tamam ise, inverter kontrol kartını değiştirin. Sorun devam ederse, elektronik kontrol kartını değiştirin.

 

Kablo demeti, invertör kontrol panosu, elektronik kontrol panosu
F 16 Yüksek su sıcaklığı Makineye giden gücü kapatın ve sel anahtarında bulunan sıcaklık sensöründeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Sıcaklık sensörünün direncini kontrol edin. Oda sıcaklığında yaklaşık 11.000 ohm ölçmelidir.Sıcaklık sensörü arızalı olduğunda sel anahtarını değiştirin.

 

Sel anahtarı
F33 Kapı anahtarı hatası Makineye giden gücü kapatın ve kapı anahtarı kablolarını kontrol edin. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablolama tamam ise, kapı anahtarını değiştirin.

 

Kapı anahtarı, kablo demeti
F34 Su kaçağı tespit Makineye giden gücü kapatın hortumları ve pompaları sızıntılara karşı kontrol edin. Gevşek hortum bağlantılarını sıkın. Sızıntı yapan tüm bileşenleri değiştirin.

 

Hortumlar, pompalar
F35 Yönlendirici geribildirim hatası Makineye giden gücü kapatın ve saptırıcı kablolarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablolama tamamsa, yönlendiriciyi değiştirin.

 

Saptırıcı, kablo demeti
F48, F49 veya F52 Bulanıklık sensörü arızası Bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve türbülans sensörü kablolarını kontrol edin.Kablolama tamam ise, türbidite sensörünü değiştirin.

 

Bulanıklık sensörü, kablo demeti
F50 veya F51 Sıcaklık sensörü hatası Makineye giden gücü kapatın ve sel anahtarında bulunan sıcaklık sensöründeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Sıcaklık sensörünün direncini kontrol edin. Oda sıcaklığında yaklaşık 11.000 ohm ölçmelidir.Sıcaklık sensörü arızalı olduğunda sel anahtarını değiştirin.

 

Sel anahtarı
F50 veya F51 Sıcaklık sensörü hatası Makineye giden gücü kapatın ve sel anahtarında bulunan sıcaklık sensöründeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Sıcaklık sensörünün direncini kontrol edin. Oda sıcaklığında yaklaşık 11.000 ohm ölçmelidir.Sıcaklık sensörü arızalı olduğunda sel anahtarını değiştirin.

 

Sel anahtarı
F50 veya F51 Sıcaklık sensörü hatası Makineye giden gücü kapatın ve sel anahtarında bulunan sıcaklık sensöründeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Sıcaklık sensörünün direncini kontrol edin. Oda sıcaklığında yaklaşık 11.000 ohm ölçmelidir.Sıcaklık sensörü arızalı olduğunda sel anahtarını değiştirin.

 

Sel anahtarı
F64 İnvertör hatası Makineye giden gücü kapatın ve invertör kontrol panosu ve elektronik kontrol panosundaki kablo demeti bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin.Kablolama tamam ise, inverter kontrol kartını değiştirin.

 

İnvertör kontrol kartı, kablo demeti
F65 İnverter kontrol kartı tarafından su algılanmadı Bulaşık makinesi dolmazsa, su kaynağı kesme valfinizin açık olduğundan emin olun. Arızalı ise su giriş valfini değiştirin. Bulaşık makinesi doldurduysa, bulaşık makinesine giden elektriği kesin ve invertör kontrol panosu kablolamasını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablolama tamam ise, inverter kontrol kartını değiştirin.

 

Su Giriş Valfi, invertör kontrol paneli, kablo demeti
F80 veya F96 Bulanıklık sensörü tarafından su algılanmadı Bulaşık makinesi dolmazsa, su kaynağı kesme valfinizin açık olduğundan emin olun. Arızalı ise su giriş valfini değiştirin. Bulaşık makinesi doldurduysa, bulaşık makinesine giden elektriği kesin ve bulanıklık sensörü kablolarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin.Kablolama tamam ise, türbidite sensörünü değiştirin.

 

Bulanıklık sensörü, türbidite sensörü kablo demeti
F97 Isıtıcı arızası Makineye giden gücü kapatın ve ısıtma elemanı kablolarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Isıtma elemanının direncini kontrol edin. 11 ila 24 ohm arasında olmalıdır. Arızalıysa ısıtma elemanını değiştirin.

 

Isıtma elemanı, tel koşum
F98 Boşaltma değil Makineye giden gücü kapatın ve suyu kapatın.Tıkanıklık için drenaj yolunu kontrol edin.Boşaltma yolu açıksa, tahliye pompasında kablo bağlantısını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Drenaj pompası kablo demetinin dahili bir termal kapatma sigortası vardır. Termal kapatma sigortası atmışsa kablo demetini değiştirin. Kablo bağlantısı sağlamsa, tahliye pompasını değiştirin.

 

Drenaj pompası, kablo demeti
F99 Minimum yıkama sıcaklığı karşılanmadı Makineye giden gücü kapatın ve ısıtma elemanı kablolarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Isıtma elemanının direncini kontrol edin. 11 ila 24 ohm arasında olmalıdır. Arızalıysa ısıtma elemanını değiştirin.Isıtma elemanı çalışıyorsa, sel anahtarında bulunan sıcaklık sensörünü kontrol edin.Makineye giden gücü kapatın ve sıcaklık sensöründeki kablo bağlantılarını kontrol edin.Sıcaklık sensörünün direncini kontrol edin.Oda sıcaklığında yaklaşık 11.000 ohm ölçmelidir. Sıcaklık sensörü arızalı olduğunda sel anahtarını değiştirin.

 

Isıtma elemanı, tel koşum, sel anahtarı
F112 Takılı tuş takımı Hangisinin takılı olduğunu belirlemek için her düğmeye basıp bırakın. Takılı düğmeyi serbest bırakamıyorsanız, bulaşık makinesine giden gücü kapatın ve kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin.

 

Kullanıcı arayüzü kontrolü
F128 Düşük durulama maddesi seviyesi Durulama maddesi dağıtıcısını doldurun. Durulama maddesi
F144 Inverter kontrol kartı hatası Makineye giden gücü kapatın ve invertör kontrol kartını değiştirin. İnvertör kontrol panosu
F145 Inverter kontrol kartı AC gücü almıyor Makineye giden gücü kapatın ve inverter kontrol kartı kablolarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. İnverter kontrol kartı güç kablo demetinin bir dahili termal kapatma sigortası vardır. Kablo demetinin sürekliliğini kontrol edin. Termal kapatma sigortası atmışsa, kablo demetini değiştirin. İnverter kontrol kartı AC gücü alıyorsa, inverter kontrol kartını değiştirin.

 

İnvertör kontrol kartı, kablo demeti
F146 Sirkülasyon pompası hatası Makineye giden gücü kapatın ve sirkülasyon pompası kablolarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Sirkülasyon pompası kablo demetinin bir dahili termal kapatma sigortası vardır. Termal kapatma sigortası atmışsa kablo demetini değiştirin. Kablolama tamam ise, sirkülasyon pompasını değiştirin.

 

Sirkülasyon pompası, kablo demeti
F147 Drenaj pompası arızası Makineye giden gücü kapatın ve boşaltma pompasında kablo bağlantısını kontrol edin.Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Drenaj pompası kablo demetinin dahili bir termal kapatma sigortası vardır. Termal kapatma sigortası atmışsa kablo demetini değiştirin. Kablo bağlantısı sağlamsa, tahliye pompasını değiştirin.

 

Drenaj pompası, kablo demeti
F148 Kablo demeti Termal kesme sigortası atmış Drenaj pompası ve sirkülasyon pompası kablo demetlerinde termal kesme sigortaları bulunur. Makineye giden gücü kapatın ve tahliye pompası ve sirkülasyon pompası kablo demetlerinin sürekliliğini kontrol edin. Termal kapatma sigortası atmışsa kablo demetini ve ilgili pompayı değiştirin. Drenaj pompası kablo demeti, sirkülasyon pompası kablo demeti, drenaj pompası, sirkülasyon pompası
F149 Inverter kontrol kartı kablo demeti hatası İnverter kontrol kartı güç kablo demetinde bir termal kapatma sigortası bulunur. Makineye giden gücü kapatın ve güç kablosu demetinin sürekliliğini kontrol edin. Kablo demeti ve kablo demeti bağlantıları uygunsa, invertör kontrol kartını değiştirin. Kablo tesisatı, invertör kontrol panosu

 

General Electric Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Hata kodları, teknisyenler için, tıpkı teknisyenlerin teşhis becerilerinin yerine bir servis yardımcısı olarak, araba mekaniğinde olduğu gibi her zaman vardı. Arıza kodu, cihaz algılayabileceği bir hatayla karşılaştığında ortaya çıkar, genellikle yanıp sönen bir dizi ışık veya LCD’de veya LED ekranında görüntülenen bir kod arızanın yapısını belirtir, genel olarak ne yapılmazsa gerçek başarısızlık veya alarmın neden olduğu başarısız bileşen.

Bazen, 30 saniye boyunca bulaşık makinesine giden gücün kesilmesi, hata, hata veya işlev kodunu temizler, ancak daha fazla servis gerektiğinde bazı durumlar olabilir.

Tüketici güvenliğinden AU sorumlu değildir. Tüketiciler bu kılavuzu kullanarak tamamen kendi sorumluluğundaki sorumluluğu kabul ederler ve tüketiciler tarafından ortaya çıkarılan ve işin ortaya çıkardığı tüm zararlar için sorumluluk kabul ederler.
Ima edilen veya verilen hiçbir garanti verilmez.

 

KOD

SORUNLAR

          NEDENLERI | ÇARELERI

  C1-

Boşaltma sırasında pompa çıkışı 2 dakikayı aşmıştır. Hava boşluğunu temizleyiniz. Hortumu değiştirin veya yeniden konumlandırın. Temizlemek için düzenleyiciyi çalıştırın. Sorun devam ederse, servisi arayın.

  C2-

Toplam pompa çıkışı döngüsü 7 dakikayı geçer. Bip sesini durdurmak için SIFIRLA düğmesine basın.

  C3-

Bulaşık makinesi tahliye olmayacak
Devre kesicideki gücü yaklaşık 30 saniye kesin ve ardından bulaşık makinesini sıfırlayın. Sorun devam ederse, servisi arayın.

  C4

Makine elektrik kesintisinden sonra iki kez dolduruldu.Şamandıralı şalter takılı veya başarısız.Tıkanmış tahliye veya karter.
Başlat’a ve ardından iptal et / sıfırla’ya dokunun. Şamandırayı çıkarmak için şamandıra kapağına dokunun. Bu, bulaşık makinesinin tabanının sol ön köşesinde baş aşağı bir kapağa benzeyen plastik kapaktır. Ayrıca, enkaz için kabın arka altındaki karter alanını kontrol edin. Baş aşağı bir gümüş eşya sepeti gibi görünüyor ve tıkanabilir.

  C5

Pompa çıkış zamanı çok kısa. Su kaynağının açık olduğundan emin olun. Aynı döngüyü tekrar deneyin.Şamandırayı çıkarmak için şamandıra kapağına dokunun. Bu, bulaşık makinesinin tabanının sol ön köşesinde baş aşağı bir kapağa benzeyen plastik kapaktır.

C6-

Su sıcaklığı çok düşük.
Bulaşık makinesine gelen su sıcaklığı en az 120 derece F olmalıdır. Bulaşık makinesinin yanına, bulaşık makinesine bitişik musluğu soğutarak suyu soğuk sudan arındırın. Su ısıtıcı sıcaklığını ayarlayın.Bulaşık makinesini kullanırken çamaşır makinesini kullanmayın veya duş almayın. Makinenin daha uzun süre çalışmasına ve böylece daha fazla ısıya neden olması için bulaşık makinesindeki seçenekleri kullanın.

 C7

Bulaşık makinesinin su sıcaklık sensörü devresi çalışmıyor.
Devre kesicideki gücü yaklaşık 30 saniye kesin ve ardından bulaşık makinesini sıfırlayın.

 C8

Bu ekran, deterjan kabının tam olarak açılmasının engellendiğini gösterir. Tıkanıklığı (gümüş eşya, tava) kaldırın. Kapıyı açın ve bardak açmak için 30 saniye bekleyin.

PF KODU

Bulaşık makinesinde elektrik kesintisi olduğunu gösterir. İstediğiniz döngü ve seçenekleri seçin, Başlat düğmesine basın ve bulaşık makinesi normal şekilde çalışacaktır.

FINCAN AÇIK

Deterjan bardağı kapatılmamış.Deterjan eklemek ve kupayı kapalı olarak kilitlemek bir hatırlatmadır. Sorun meydana geldiğinde, döngü başlamayacaktır, ancak kapıyı açmadan tekrar başlatma pedine basarak geçersiz kılabilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması Bu hata kodu ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi