Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması Hoover veya Candy çamaşır makinesindeki hata kodlarını nasıl tanımlayacağınızı göstereceğim . Bu makineler, makinede sorun varsa ve bu durum ön panelde düzenli olarak yanıp sönen bir ışıkla veya bu durumda bir dijital göstergeyle gösterilecektir.

Hoover veya Candy Çamaşır Makinesindeki Hata Kodları

Makinenizde dijital bir ekran yoksa ve kontrol panelinde düzenli olarak yanıp sönen bir ışığı varsa, ilgili hata kodunu vermek için ışığın duraklamalar arasında yaptığı yanıp sönme sayısını sayın. Şimdi yapacağım şey, makinenin bağlantısını kesmek ve hata kodunu başlatan alanı tanımlamanıza yardımcı olmak için üst ve arka kısımları çıkarmak. Şimdi makinenin üst ve arkası kaldırıldı, hadi hata kodlarını gözden geçirelim.

Hoover Çamaşır Makinesi Hata Kodları

E01 hata kodu  (veya bazı modellerde bir E07 hata kodu)

Kapı kilidinde bir sorun olduğunu gösterir. Bu, kapı kilidinin kendisinde, kablo bağlantısında veya PCB kartına bağlantıda bir sorun olabilir.

E02 hata kodu

Dolguyla ilgili bir sorun gösterecektir. Şimdi bu, ya sıkışmış, tıkalı ya da sıkışmış bir doldurma hortumu ya da su kaynağı ya da vanalarla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

E03 hata kodu

Boşaltma devresinde bir sorun olduğunu gösterir. Bu genellikle pompada sıkışmış bir şey olduğu anlamına gelir.

E04 hata kodu

Taşkın karşıtı selle ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir, bu, tabanda su bulunduğunuz ve bir sızıntınız olduğunu gösterebilir.

E05 hata kodu

NTC ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir (arkadaki su sıcaklığı sensörü). Yeniden bağlanması gereken gevşek bir bağlantı kadar basit olabilir.

E06 hata kodu

Bir hatadan hemen sonra hata kodu görüntülenirse makinenin dengesiz olması veya kontrol kartının hatalı olması ile ilgili bir problemdir.

E07 hata kodu

Kapı kilidinde veya motorun sıkışması ve devir yapmaması ile ilgili bir problemdir.

E08 hata kodu

Motor hız sensöründe bir sorun olduğunu gösterir. Bu, motorun yavaşlamadan ve durmadan önce birkaç saniye çok yüksek hızda dönmesine neden olabilir. Motorun dönmediği anlamına da gelebilir.

E09 hata kodu

Devre kartındaki motor triyakında bir sorununuz olduğunu gösterir. Bu, herhangi bir motor sürücünüz olmadığı anlamına gelebilir.

E10 hata kodu

Motorlu seçiciyle ilgili bir sorun olduğu anlamına gelebilir. Yeni makinelerde takılıysa bir bateri sensörü sorununu gösterebilir.

Şimdi 11 ile 14 arasındaki hata kodları, çamaşır kurutma makinelerinin olduğu sorunlarla ilgilidir.

E11 hata kodu

Kurutucu ısıtıcıda açık devre olduğunu veya modülde bir sorun olduğunu gösterir. Tamburun üstündeki sensörden devre devresine giden kabloyu kontrol etmek iyi bir fikirdir, çünkü bu dönüş döngüsü sırasında zarar görebilir.

E12 hata kodu

Bir kurutucu ısıtıcı sensöründe bir PCB iletişim hatası veya açık devre olduğunu gösterir.

E13 hata kodu , E14 hata kodu

Cihazda PCB ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir . Bu aynı zamanda kurutucu ısıtıcıda veya NTC’de bir sorun olduğunu gösteriyor olabilir.

E15 hata kodu

Devre kartında bir sorun olabileceğini gösterir. Programlanmamış olabilir veya bellek yongası bozulmuş olabilir.

E16 hata kodu

Sigorta kutunuzun takılmasına ve diğer rasgele döngü hatalarına neden olabilecek bir ısıtıcı yalıtım sorunu olduğu anlamına gelir, ancak ısıtıcınızı değiştirmeden ispatlamak zordur.

E17 hata kodu

Motor takometresinde bir sorun olduğu ve motorunuzun dönmemesine neden olabileceği anlamına gelir.

E18 hata kodu

PCB ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir.

GÖRÜNTÜ HATA
Belirli bir ERROR yanıp sönüyorsa Eğer hata no. 0, 1, 5, 7 veya 8 görünür veya yanıp söner, doğrudan Müşteri Hizmetleri Merkezi ile temasa geçin.
Eğer hata no. 2 görünür veya yanıp sönüyor, makine su yüklemiyor. Su musluğunun açık olduğundan emin olun.
Eğer hata no. 3 görünür veya yanıp sönüyor, makine doğru şekilde boşa gitmiyor. Boşaltmanın serbest olduğundan ve boşaltma hortumunun bükülmediğinden emin olun.
Eğer hata no. 4 belirir veya yanıp söner, makine çok dolu. Su musluğunu kapatın ve Müşteri Servis Merkezi ile iletişim kurun.
Eğer hata no. 9 görünür veya yanıp söner, çamaşır makinesini kapatın, 10 – 15 saniye bekleyin ve programı yeniden başlatın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi