Anasayfa / Ariston / Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Hotpoint, hem Avrupa’da hem de Amerika’da her iki tarafında popüler olan bir elektronik şirketidir ve evlerinde bir Hotpoint cihazı ile çok sayıda insan bulacaksınız. Ancak yüksek kalitede bir üne sahip olsalar da, sorunlara karşı bağışık değildirler.

Hotpoint Hata Kodları

Hotpoint makinelerinde hata kodları görüldüklerinde birçok çamaşır makinesinde olduğu gibi, hataları vurgulamak için kullanılan LED lambaları da vardır. İlk başta karmaşık olabilirler ama alıştığınız zaman basittir.

Çamaşır makinesi ekranında beş LED ışığı bulacaksınız ve her bir hata belirli ışıkların yanıp sönmesine neden olacaktır. Hataya bağlı olarak, bir ya da birkaç kez yanıp sönen ışık olabilir, farkında olmanız gereken tüm hata kodlarının tam listesini görmek için okumaya devam edin.

F1: LED 4 Flaş Olacak

Bu hata, çamaşır makinesinin motorunda kısa devre olduğu anlamına gelir, bununla birlikte neden farklılık gösterebilir ve karmaşıklık ve tehlikeler nedeniyle onarımlar ve kontroller sadece bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

F2: LED 3 Flaş Olacak

İlk hataya benzer şekilde, bu kod, motor ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir, ancak bu süre, makinenin motorda bir sıkışmayı algıladığı anlamına gelir. Bu, kablolama sorunu veya parça ile ilgili bir sorun olabilir, ancak yine de onarımlarla ilgili herhangi bir deneyiminiz yoksa, bu hata kodunu gördüğünüzde bir profesyonelde aramak en iyisidir.

F3: LED 3 ve 4 Flaş Olacak

Bu kod, çamaşır makinenizle ilgili bir devre sorunu olduğu anlamına gelir, bazı yönlendirmeler için termistörü kontrol edebilirsiniz, ancak onarımlar ve daha kapsamlı kontroller bir profesyonel tarafından yapılmalıdır.

F4: LED 2 Flaş Olacak

Bu kod, basınç anahtarıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir; çamaşır makinesinin kullanım kılavuzundan yardım alarak bu sorunu kendiniz kontrol edip düzeltebilirsiniz. Ancak en iyi bahis bir profesyonelde aramak olacaktır.

F5: LED 2 ve 4 Flaş Olacak

Bu hata kodu yine basınç şalteri ile ilgili olabilir, fakat aynı zamanda pompada bir blok olduğu anlamına da gelebilir. Genellikle pompayı tıkanıklıklardan kontrol etmelisiniz, ancak daha fazla bilgi için çamaşır makinenizin talimatlarına bakınız.

F7: LED 2, 3 ve 4 Flaş Olacak

Bu hata kodu, çamaşır makinesindeki ısıtıcı rölesinde bir sorun olduğu anlamına gelir, bu basit bir kablolama problemi veya daha ciddi bir şey olabilir. Bu nedenle, bu hata kodunu işlemek için profesyonel bir tamir teknisyenine (bizim gibi!) Başvurmanız tavsiye edilir.

F8: LED 1 Flaş Olacak

Bu kod, tekrar ısıtıcı rölesinde bir sorun olduğu anlamına gelir, ancak genellikle F7 hatasından daha ciddi kabul edilir. Yani, bu kodu profesyonel olarak çağırıyorsanız en iyi seçenek olduğunu görürsünüz.

F9: LED 1 ve 4 Flaş Olacak

Bu, çamaşır makinenizle ilgili bir ayar sorunu olduğu anlamına gelir, bu genellikle elektronik bir sorun olacaktır, örneğin bir elektrik kesintisinden kaynaklanabilir. Bazen çamaşır makinenizi kapatmak veya fişi çekmek bu sorunu giderebilir, ancak eğer devam ederse bir profesyonel çağırın.

F10: LED 1 ve 3 Flaş Olacak

Bu hata kodu, herhangi bir sorunu giderebilmeniz için anahtarı inceleyebilirseniz, basınç anahtarındaki sensörde bir sorun olduğunu gösterir. Ancak, daha ciddi sorunlar için size yardımcı olacak bir teknisyeni aramalısınız.

F11: LED 1, 3 ve 4 Flaş Olacak

Bu hata kodu, pompanın düzgün çalışmadığı anlamına gelir, ancak genellikle basit bir tıkanıklıktan daha karmaşık bir konu olacaktır. Öyleyse, eğer bu kodu profesyonel olarak çağırıyorsanız en iyi karar olacaktır.

F12: LED 1 ve 2 Flaş Olacak

Bu hata kodu, çamaşır makinesinde bir bağlantı sorunu olduğu anlamına gelir, bu hatayı çözmek için makinenin içindeki modülleri test etmek için deneyimli bir teknisyene ihtiyacınız olacaktır.

F13: LED 1, 2 ve 4 Flaş Olacak

Bu hata, makineniz aşırı ısındığında, sıcaklık çok yüksek olduğunda cihazınız çalışmayacaktır. Tıkanmış bir hava akışı veya tıkanıklık nedeniyle oluşuyorsa, bu sorunu kendiniz çözebilirsiniz, ancak daha karmaşık konular için bir profesyonelde aramanız gerekir.

F14: LED 1, 2 ve 3 Flaş Olacak

Bu, en çok kurutucularda veya çamaşır kurutma makinesi hibritlerinde görülecektir ve cihazınızın kuruması için yeterince yüksek sıcaklığa ulaşamayacağı anlamına gelir. En iyi seçeneğiniz kablolamayı test etmek ve termistörü incelemek için bir profesyonel çağırmaktır.

F15: LED 1, 2, 3 ve 4 Flaş Olacak

Kurutucular ve çamaşır kurutma makinesi hibritlerine özel bir başka kod olan bu sorun, bir ısıtıcı röle arızasından kaynaklanmaktadır. Bu sorunu çözmek için profesyonel yardıma ihtiyacınız olacak ve genellikle yedek bir rölenin kurulması gerektiği anlamına gelecektir.

F17: LED 4 ve 5 Flaş Olacak

Bu hata kodu, kapı kilidindeki bir arızadan kaynaklanıyorsa, eğer şanslıysanız, kapı ile ilgili bir sorunu tespit edemiyorsanız, düzeltmek kolay olabilir, ancak yine de açılmaz veya kilitlenmez. profesyonel.

F18: LED 3 Flaş Olacak

Bu hata, çamaşır makinesinde kontrol panosunda bir sorun olduğu anlamına gelir, bu basit bir kablolama sorunu olabilir veya daha ciddi durumlarda tüm kontrol panosunun değiştirilmesi gerekebilir. Her iki durumda da, size yardımcı olmak için bir profesyonel aramanız gerekecek.

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata / Hata Kodları

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F01 
Elektronik devre kartı hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F02
Motor devresi hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F03 
Sıcaklık algılama hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F05 
Atık boru tıkanması veya pompa çıkışı

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F06
Kapı kilidi hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F07 
Elektronik devre kartı hatası / ısıtma devresi hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F08 
Isıtıcı hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F09
Yazılım hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F11 
Pompa devresi hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F12 
Elektronik kontrol hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F13 
Kurutucu sıcaklığı algılama hatası (yalnızca çamaşır kurutma makineleri)

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15 
Isıtıcı kontrol hatası (çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makineleri)

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16
Tambur kilit pozisyonu sensörü arızası (yalnızca üst yükleme makineleri)

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu  F18
Dahili veri hatası

Hotpoint Çamaşır Makinesi Hata Kodu F19 
Fan motoru veya ısıtma hatası (yalnızca çamaşır kurutma makineleri)

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması Bu hata kodu ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi