Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Indesit genellikle Hotpoint ile karıştırılır ama iyi bir nedenden dolayı, her iki marka da Whirlpool adı altındadır. Çamaşır makinesi modellerinin çoğu da aynıdır ve aynı hata kodları geçerlidir.

 

İndesit Hata Kodları

Indesit çamaşır makineleri birçok tipte gelir, ancak genellikle yüksek kaliteli, güvenilir yapı hataları ile bilinirler. Ancak, bazı iyi haberler var çünkü bu hataları tanımlayan akıllı tasarımları sayesinde aslında çok basit.

Indesit model çamaşır makinelerinde hata kodu ekranı ve LED ışık sistemi bulunmaktadır. Ekranda beş LED ışığı ve bir ya da daha fazla ışığın yanıp sönmesi nedeniyle, tüm ortalama hata kodlarını ve Indesit makineniz bunları göstermeye başladığında yapmanız gerekenleri özetledik.

Hata F1: LED 4 Flaş Olacak

İlk hata kodu, kısa bir devrenin tanımlandığı anlamına gelir; bu, motorun incelenmesi gerektiğini gösterir. Problemin çözülmesi kolay olsa da (çok daha karmaşık olabilse de), bu hatayı sizin için düzeltmemize yardımcı olmak için bizim gibi tecrübeli bir tüccar olarak çağırmak en iyisidir.

Hata F2: LED 3 Flaş Olacak

Bu hata kodu, çamaşır makinenizde motorda bir sıkışma tespit edildiği anlamına gelir, ancak bu durum düzeltilmesi kolay olsa da, zarar görmeden sıkışmış bir motoru tamir etmek için deneyim gerektirecektir. Yani, bir kez daha profesyonel olarak aramak en iyisi içindir.

Hata F3: LED 3 ve 4 Flaş Olacak

Hata F3, çamaşır makinesinin termistörünü incelerken, bu hatayı düzeltmeye yardımcı olurken, genellikle daha karmaşık olacak bir devre sorunu olduğunu gösterir. Yani, eğer emin değilseniz, o zaman yardım için ekibimizde aramalısın.

Hata F4: LED 2 Flaş Olacak

Çamaşır makinenizin basınç şalterinde bir sorun varsa bu hata kodu görüntülenecektir. Sorunun ciddiyetine bağlı olarak hatayı kendiniz çözebilirsiniz, ancak bir kez daha profesyonel arama yapmak en iyi seçenek olacaktır.

Hata F5: LED 2 ve 4 Flaş Olacak

Önceki hata kodu gibi bu da çamaşır makinesindeki basınç anahtarına bir kez daha bağlanabilir, ancak pompa filtresi tıkalıysa kodu da görüntüleyebilir. Pompa filtresini genellikle kendiniz kontrol etmelisiniz ancak engelleri kaldırmak zor olabilir, bu yüzden emin değilseniz bir profesyonel çağırın.

Hata F7: LED 2, 3 ve 4 Flaş Olacak

Çamaşır makinenizin ısıtıcı rölesinde bir sorun varsa, bu hata kodu görüntülenecektir. Basit bir kablolama problemi veya daha karmaşık bir şey olabilir, bu yüzden bir teknisyeni çağırmak genellikle en iyisidir.

Hata F8: LED 1 Flaş Olacak

Hata F8’in hata F7’nin daha ciddi bir versiyonu olduğunu düşünebilirsiniz, tıpkı önceki hatanın bu gibi ısıtıcı röle ile ilgili olduğunu ve kodla başa çıkmanıza yardımcı olacak bir profesyonel olarak aramalısınız.

Hata F9: LED 1 ve 4 Flaş Olacak

Eğer çamaşır makineniz düzgün bir şekilde ayarlanmazsa, bu hata kodu görüntülenecektir, bu genellikle bir elektronik veya kablolama sorunu olacaktır ve bir dizi farklı nedene sahip olabilir. Bazen çamaşır makinenizin fişten çekilmesi sorunu çözebilir, ancak devam ederse size yardımcı olacak bir teknisyeni arayın.

Hata F10: LED 1 ve 3 Flaş Olacak

Bu yine çamaşır makinesindeki basınç şalteri ile ilgilidir, daha kesin olması için anahtardaki sensöre bağlıdır. Bu hatanın karmaşıklığı nedeniyle, bu sorunu düzeltmenize yardımcı olacak profesyonel bir tamirci çağırmalısınız.

Hata F11: LED 1, 3 ve 4 Flaş Olacak

Çamaşır makinenizin pompası çalışmıyorsa, F11 hata kodunu göreceksiniz, ancak bu kod ayrıca sorunun filtredeki basit bir bloktan daha ciddi olacağı anlamına gelir. Böylece, bir kez daha deneyimli bir tamircinin yardımını almak en iyisi olacak.

Hata F12: LED 1 ve 2 Flaş Olacak

Cihazınızda bir bağlantı sorunu tespit edilirse F12 hata kodu, tahmin edeceğiniz gibi, genellikle daha karmaşık bir elektrik sorunu olacaktır. Bu nedenle, bu sorunu çözmek için bir profesyonelde aramanız gerektiği konusunda kendiniz tamir etmeye çalışmanız çok tehlikeli olabiliyor.

Hata F13: LED 1, 2 ve 4 Flaş Olacak

Cihazınızdaki sıcaklık çok yükselirse, F13 hata kodunu göreceksiniz. Bazen bunu düzeltmek kolay olabilir, ancak daha karmaşık bir konu olma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle profesyonel arama en iyisi içindir. Bu sadece çamaşır kurutma makinelerinde ve çamaşır kurutma makinesi hibritlerinde göreceğiniz bir hatadır.

Hata F14: LED 1, 2 ve 3 Flaş Olacak

Yine, bu genellikle sadece çamaşır kurutucuları ve çamaşır kurutma makinesi hibritlerinde göreceğiniz bir hatadır ve cihazınız yeterince yüksek sıcaklıklara ulaşamadığından kaynaklanır. Karmaşıklığından dolayı, bu yardımcı olmak için bir profesyonelde aramanız gereken bir hatadır.

Hata F15: LED 1, 2, 3 ve 4 Flaş Olacak

Bu, ısıtıcı rölesinde bir hata olduğunda görüntülenecek başka bir hata kodudur. Diğer ısıtıcı röle bağlı hatalar gibi, bu da bir kez daha tamir etmenize yardımcı olacak profesyonel bir tamirciye ihtiyaç duyacağınız bir sorundur.

Hata F17: LED 4 ve 5 Flaş Olacak

Kapı kilitleme arızası, çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makinelerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir, bu nedenle F17 kodunu er ya da geç görürsünüz. Sorun, gerçekten neyin neden olduğuna bağlı olmasına rağmen düzeltilmesi kolay olabilir, bu yüzden size yardımcı olacak bir profesyonelde kapı aramasını açamazsanız.

Hata F18: LED 3 Flaş Olacak

Son hata kodu en karmaşık olanlardan biridir, kontrol panosunda bir sorun olduğu anlamına gelir ve sadece bir kablolama hatası olsa bile, bunu düzeltmenize yardımcı olacak bir profesyonelin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi