Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması  Indesit genellikle Hotpoint ile karıştırılır ama iyi bir nedenden dolayı, her iki marka da Whirlpool adı altındadır. Çamaşır makinesi modellerinin çoğu da aynıdır ve aynı hata kodları geçerlidir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodları

İçindekiler

İndesit Hata Kodları

Indesit çamaşır makineleri birçok tipte gelir, ancak genellikle yüksek kaliteli, güvenilir yapı hataları ile bilinirler. Ancak, bazı iyi haberler var çünkü bu hataları tanımlayan akıllı tasarımları sayesinde aslında çok basit.

Indesit model çamaşır makinelerinde hata kodu ekranı ve LED ışık sistemi bulunmaktadır. Ekranda beş LED ışığı ve bir ya da daha fazla ışığın yanıp sönmesi nedeniyle, tüm ortalama hata kodlarını ve Indesit makineniz bunları göstermeye başladığında yapmanız gerekenleri özetledik.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F01 – Elektronik devre kartı hatası

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri çalışmıyor – bazı işlevler veya tümü seçilemiyor.

Tavsiye: Cihazı en az 2 dakika elektrik şebekesinden ayırmanızı (fişten çekmenizi) öneririz. Kaynağı tekrar bağlayın ve 30 saniye bekleyin ve makineyi yeniden başlatmayı deneyin.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F02 – Motor devresi hatası

 

Sorun:  Yıkama işlemi sırasında aralıklı veya tambur dönüşü yok.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F03 – Sıcaklık algılama hatası

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri yıkama veya kuru ayarlarında ısınmıyor.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F05 – Atık boru tıkanması veya pompa çıkışı

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri kapısı açılmıyor / kapı açılabilir, ancak tamburun içinde su kalır.

Tavsiye: Lütfen pompa filtrenizdeki tıkanmaları kontrol edin (model için geçerliyse, lütfen kullanım kılavuzuna bakın). Ayrıca atık su hortumunda ve lavabo altı su tesisatında tıkanma olup olmadığını da kontrol edin. Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, muhtemelen bir pompa arızası vardır ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olacaktır.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F06 – Kapı kilit hatası

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri kapısı açılamıyor veya kapatılamıyor / kapı kapatıldığında makine çalışmaya başlamıyor.

Tavsiye: Çamaşır makinenizin kapısı kapanmazsa, lütfen kapı kilidindeki tıkanmaları kontrol edin.

F07 – Elektronik devre kartı hatası / ısıtma devresi hatası

 

Sorun:  Bir yıkama çevrimi sırasında program bir kısmı duraklatır / makine ısınmaz ve pompa sürekli çalışır.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F08 – Isıtıcı hatası

 

Sorun:  Bir yıkama döngüsü sırasında program kısmen ilerliyor.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F09 – Yazılım hatası

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri birden fazla yanıp sönen ışık ve / veya göstergede çalışmıyor. Bir program seçilemiyor.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F11 – Pompa devresi hatası

 

Sorun:  Çamaşır Makinelerinde su var / dışarı pompalamıyor.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F12 – Elektronik kontrol hatası

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri çalışmıyor (açık).

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F13 – Kurutucu sıcaklık algılama hatası (yalnızca yıkayıcı kurutucular)

 

Sorun:  Çamaşır kurutma makinesi çamaşır kurutmuyor.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15 – Isıtıcı kontrol hatası (Çamaşır Makinesi ve Çamaşır Makinesi Kurutucular)

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri su ısıtmıyor veya bir yıkama işlemi sırasında duraklamıyor / kurutma yapmıyor veya kurutma işlemi sırasında duraklıyor.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16 – Tambur kilit pozisyonu sensörü arızası (yalnızca üst yükleme makineleri)

 

Sorun:  Çamaşır Makineleri tamburu yanlış pozisyonda duruyor veya doğru pozisyonda kilitlenmemiş.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F18 – Dahili veri hatası

 

Sorun:  Ekranımın / işlevlerin bazıları veya tümü çamaşır makinemde çalışmıyor.

Tavsiye: Lütfen cihazı en az 2 dakika elektrik şebekesinden ayırın (fişini çekin). Kaynağı tekrar bağlayın, 30 saniye bekleyin ve makineyi yeniden başlatmayı deneyin.

 

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F1: LED 4 Flaş Olacak

İlk hata kodu, kısa bir devrenin tanımlandığı anlamına gelir; bu, motorun incelenmesi gerektiğini gösterir. Problemin çözülmesi kolay olsa da (çok daha karmaşık olabilse de), bu hatayı sizin için düzeltmemize yardımcı olmak için bizim gibi tecrübeli bir tüccar olarak çağırmak en iyisidir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F2: LED 3 Flaş Olacak

Bu hata kodu, çamaşır makinenizde motorda bir sıkışma tespit edildiği anlamına gelir, ancak bu durum düzeltilmesi kolay olsa da, zarar görmeden sıkışmış bir motoru tamir etmek için deneyim gerektirecektir. Yani, bir kez daha profesyonel olarak aramak en iyisi içindir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F3: LED 3 ve 4 Flaş Olacak

Hata F3, çamaşır makinesinin termistörünü incelerken, bu hatayı düzeltmeye yardımcı olurken, genellikle daha karmaşık olacak bir devre sorunu olduğunu gösterir. Yani, eğer emin değilseniz, o zaman yardım için ekibimizde aramalısın.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F4: LED 2 Flaş Olacak

Çamaşır makinenizin basınç şalterinde bir sorun varsa bu hata kodu görüntülenecektir. Sorunun ciddiyetine bağlı olarak hatayı kendiniz çözebilirsiniz, ancak bir kez daha profesyonel arama yapmak en iyi seçenek olacaktır.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F5: LED 2 ve 4 Flaş Olacak

Önceki hata kodu gibi bu da çamaşır makinesindeki basınç anahtarına bir kez daha bağlanabilir, ancak pompa filtresi tıkalıysa kodu da görüntüleyebilir. Pompa filtresini genellikle kendiniz kontrol etmelisiniz ancak engelleri kaldırmak zor olabilir, bu yüzden emin değilseniz bir profesyonel çağırın.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F7: LED 2, 3 ve 4 Flaş Olacak

Çamaşır makinenizin ısıtıcı rölesinde bir sorun varsa, bu hata kodu görüntülenecektir. Basit bir kablolama problemi veya daha karmaşık bir şey olabilir, bu yüzden bir teknisyeni çağırmak genellikle en iyisidir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F8: LED 1 Flaş Olacak

Hata F8’in hata F7’nin daha ciddi bir versiyonu olduğunu düşünebilirsiniz, tıpkı önceki hatanın bu gibi ısıtıcı röle ile ilgili olduğunu ve kodla başa çıkmanıza yardımcı olacak bir profesyonel olarak aramalısınız.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F9: LED 1 ve 4 Flaş Olacak

Eğer çamaşır makineniz düzgün bir şekilde ayarlanmazsa, bu hata kodu görüntülenecektir, bu genellikle bir elektronik veya kablolama sorunu olacaktır ve bir dizi farklı nedene sahip olabilir. Bazen çamaşır makinenizin fişten çekilmesi sorunu çözebilir, ancak devam ederse size yardımcı olacak bir teknisyeni arayın.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F10: LED 1 ve 3 Flaş Olacak

Bu yine çamaşır makinesindeki basınç şalteri ile ilgilidir, daha kesin olması için anahtardaki sensöre bağlıdır. Bu hatanın karmaşıklığı nedeniyle, bu sorunu düzeltmenize yardımcı olacak profesyonel bir tamirci çağırmalısınız.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F11: LED 1, 3 ve 4 Flaş Olacak

Çamaşır makinenizin pompası çalışmıyorsa, F11 hata kodunu göreceksiniz, ancak bu kod ayrıca sorunun filtredeki basit bir bloktan daha ciddi olacağı anlamına gelir. Böylece, bir kez daha deneyimli bir tamircinin yardımını almak en iyisi olacak.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F12: LED 1 ve 2 Flaş Olacak

Cihazınızda bir bağlantı sorunu tespit edilirse F12 hata kodu, tahmin edeceğiniz gibi, genellikle daha karmaşık bir elektrik sorunu olacaktır. Bu nedenle, bu sorunu çözmek için bir profesyonelde aramanız gerektiği konusunda kendiniz tamir etmeye çalışmanız çok tehlikeli olabiliyor.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F13: LED 1, 2 ve 4 Flaş Olacak

Cihazınızdaki sıcaklık çok yükselirse, F13 hata kodunu göreceksiniz. Bazen bunu düzeltmek kolay olabilir, ancak daha karmaşık bir konu olma olasılığı daha yüksektir, bu nedenle profesyonel arama en iyisi içindir. Bu sadece çamaşır kurutma makinelerinde ve çamaşır kurutma makinesi hibritlerinde göreceğiniz bir hatadır.

 İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F14: LED 1, 2 ve 3 Flaş Olacak

Yine, bu genellikle sadece çamaşır kurutucuları ve çamaşır kurutma makinesi hibritlerinde göreceğiniz bir hatadır ve cihazınız yeterince yüksek sıcaklıklara ulaşamadığından kaynaklanır. Karmaşıklığından dolayı, bu yardımcı olmak için bir profesyonelde aramanız gereken bir hatadır.

 İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F15: LED 1, 2, 3 ve 4 Flaş Olacak

Bu, ısıtıcı rölesinde bir hata olduğunda görüntülenecek başka bir hata kodudur. Diğer ısıtıcı röle bağlı hatalar gibi, bu da bir kez daha tamir etmenize yardımcı olacak profesyonel bir tamirciye ihtiyaç duyacağınız bir sorundur.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F17: LED 4 ve 5 Flaş Olacak

Kapı kilitleme arızası, çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makinelerinde en sık karşılaşılan sorunlardan biridir, bu nedenle F17 kodunu er ya da geç görürsünüz. Sorun, gerçekten neyin neden olduğuna bağlı olmasına rağmen düzeltilmesi kolay olabilir, bu yüzden size yardımcı olacak bir profesyonelde kapı aramasını açamazsanız.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu Hata F18: LED 3 Flaş Olacak

Son hata kodu en karmaşık olanlardan biridir, kontrol panosunda bir sorun olduğu anlamına gelir ve sadece bir kablolama hatası olsa bile, bunu düzeltmenize yardımcı olacak bir profesyonelin yardımına ihtiyacınız olacaktır.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F1 – Motor Triyak Kısa

Motor triyakı, çamaşır makinenizin motorunun hızını kontrol eder. Triyak ile ilgili bir hata varsa, triyak bağlantıları veya kabloları veya motor geliştiyse, bu hatayı görürsünüz. Sorunun dibine ulaşmak için yukarıda belirtilen tüm alanları kontrol etmeniz gerekir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F2 – Motor sıkışmış veya takma

Tako motorun hızını ölçer. Çamaşır makineniz bununla ilgili bir arıza tespit ettiğinde, motorun beklendiği gibi dönmediğini ya da tako ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir. Kontrol:
– Motor

Tako
– Motor ve tako arasındaki bağlantılar – Ana devre kartı.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F3- NTC termistörü kısa devre veya açık devre

NTC termistörü çamaşır makinesinin suyun sıcaklığını bilmesini sağlar. Bunu genellikle ısıtma elemanının içinde veya yanında bulabilirsiniz. Bu hatanın nedenini bulmak için termistörü, ona bağlantıları ve ana kontrol modülüne bağlantıları kontrol edin.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F4 – Basınç şalteri boşalmış

Basınç şalteri makineye tambur içinde su olup olmadığını söyler. Boş olarak sıkışmış bir basınç şalteri çamaşır makinesine içinde olsa bile su olmadığını söyleyecektir. Arızayı bulmak için hortumu anahtara, tıkamalara, kablolara, modül bağlantılarına ve anahtara kendisinin araştırın.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F5 – Basınç şalteri tam sıkıştı

Yukarıdakilerin tersi arıza, basınç şalteri tam olarak sıkıştığında, makinede su olmasa bile makinenin içinde su olduğunu söyleyecektir. Yukarıdaki gibi, hortumun şaltere tıkanması, hatalı kablo bağlantısı, modül bağlantıları veya şalterin kendisinden kaynaklanıyor olabilir. Bu hata ayrıca tıkalı bir pompanın neden olabileceğinden, başka bir yerde sorun yaşamıyorsanız, pompayı kontrol edin ve gerekirse kilidini açın.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F6 – Kullanılmıyor

Makinenizdeki elektronik aksamlarda bir hata varsa, bazen kullanılmayan hata kodları hala yanıp söner. Bu hata, görürseniz daha fazla araştırma gerektirecektir ve daha eski bir makineniz varsa, program seçicisinde sorun olabilir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F7 – Isıtıcı rölesi sıkışmış

Makinenizdeki ısıtma sisteminde bir sorun varsa bu hatayı göreceksiniz. Kontrol:

– Isıtma elemanı ve kablolama

– Kontrol modülüne bağlantılar

– Isıtma bileşenleri

 İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F8 – Isıtıcı rölesi sıkışmış

Bu hatanın üzerinde olduğu gibi, makinenizdeki ısıtma sistemiyle ilgili bir sorun olduğunu gösterir ve ayrıca basınç anahtarından da kaynaklanabilir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F9 – Kurulum Hatası

Bu hatayı düzeltmek kolay değildir, çünkü sadece hatalı bir parçayı sökmek ve yedek takmakla kalmaz, aynı zamanda çamaşır makinesindeki elektronik aksamı tamamen yeniden programlar veya değiştirir. Bu muhtemelen profesyonellere bırakılmış en iyisidir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F10 – Basınç Şalteri

Bu hata, çamaşır makinesi tamburundaki su miktarını izleyen basınç anahtarında bir sorun olduğunu gösterir. Şalterdeki hortumu tıkanma için kontrol edin, basınç şalterinin kendisi veya bağlantıları veya kabloları arızalı olabilir veya basınç sisteminde başka bir yerde bir sorun olabilir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F11 – Tahliye pompası

Bu hatayı görürseniz, çamaşır makinenizin tahliye pompasının (makinenizden suyu tahliye eden kısım) beklendiği gibi çalışmadığı anlamına gelir. Çalışmasını durduran bir tıkanıklık olabilir. Pompada tıkanma olup olmadığını kontrol edin ve eğer yoksa pompa ile elektronik modül arasındaki bağlantıları kontrol edin.

Makinenizi drenaj sorunları için nasıl kontrol edeceğiniz ve pompayı değiştireceğiniz zaman:

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F12 – Kontrol panoları arasında iletişim yok

Makinenizdeki iki elektronik kontrol kartı arasında bu hataya neden olan hatalı bir kablo olabilir. Kontrol kartlarından birinin arızalanması söz konusu olabilir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F13 – Yüksek kurutma sıcaklığı

Bir çamaşır kurutma makineniz varsa ve aşırı ısınmışsa ortaya çıkabilecek bir hatadır. Tüysüz filtreleri ve makineyi hava akışında tıkanmalara karşı kontrol edin, aksi takdirde kurutucu aşırı ısınabilir. Hava serbestçe akabiliyorsa, arıza kurutucu motordan veya termistörden (kurutma sensörü) kaynaklanıyor olabilir.

Arızaya neden olan kurutma sensörü ise Mat, nasıl düzeltileceğini açıklar:

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F14 – Kurutucu ısınmıyor

Tersine, eğer kurutucu hiç ısınmazsa, çeşitli nedenler olabilir. Araştırın:

– Termostat

– Isıtma elemanı

– Modül bağlantıları

– Fan motoru

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F15 – Kurutucu eleman rölesi

Kurutma elemanında bir hataya neden olabilir:

– Elemanın kendisi

– Hatalı kablolama

– Modül bağlantıları

– Termostatlar

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F16 – Kullanılmıyor

F6 ile olduğu gibi, bu hata kullanılmaz ancak yine de görünebilir. Elektronik aksamın hatalı olabileceğinden teşhis edilmesi gerekecektir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F17 – Kapı kilidi

Kapı kilidi hata kodu yanıp sönerse, sadece kapının doğru şekilde kapanmamış olması olabilir. Aksi halde bu hata, kırık bir kapı kilitleme mekanizması, kırık kapı kolu veya hatalı bağlantılar nedeniyle olabilir.

İndesit Çamaşır Makinesi Hata Kodu F18 – 3 fazlı motorda Haberleşme Hatası

Bu zor bir hata kodudur. Makinenizdeki güç kartının, muhtemelen kalifiye bir uzmana bırakılmış başka bir düzeltme olan bu hatayı görürseniz değiştirmeniz gerekebilir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi