Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodları Miele, elektronik üreticilerini düşündüğünüzde akla ilk gelen isim değil, değil mi? Ama bu aile sahibi ve işletmesi şirketi 100 yıldan beri aktif! Bu yüzden, bazı markaların anlık olarak tanınması mümkün olmasa da, kesinlikle rekabetçi bir pazardan kurtulduğundan emin olmak için deneyim ve kalite olarak kesinlikle.

Miele Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Miele bir Alman elektronik üreticisidir ve marka adı altında çok sayıda üst düzey alete sahiptir. Ama bugün en popüler cihazlarından biri olan çamaşır makinelerine bakıyoruz.

Ekstra özelliklere ve ayarlara sahip birçok lüks cihaz dahil olmak üzere Miele adı altında çok çeşitli çamaşır makineleri bulacaksınız. Üst düzey bir üretici olarak statüleri nedeniyle, Miele çamaşır makinelerini çamaşırhaneler ve oteller gibi iş ortamlarında görmek nadir değildir.

Ama bu tarih dersinin yeterliliği hepimizin neden burada olduğumuza inelim! Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen bir Miele çamaşır makinesinin sahibi sizsiniz, değil mi? Ve maalesef, bununla ilgili bir probleminiz de var.

Çamaşır makinesi ile ilgili hatalar her zaman olacak, ne kadar iyi tasarlanıp, çamaşır makinenizi kurmuş olursanız olun, her zaman bir hata oluşması riski doğacaktır. Bu çok sinir bozucu olabilir, ancak gerçekten karmaşık çamaşır makinelerinin gerçekten ne kadar sıkıntı çektiğini düşündüğünüzde, hata yapabileceklerini düşünmüyor musunuz?

Ancak ne yapacağınızı bilerek yanıp sönen bir hata koduyla karşılaştığınızda her zaman kolay değildir, talimat kılavuzunuzu kontrol etmek birkaç ipucu verebilir ancak muhtemelen size yardımcı olacak fazla bir şey yapmayacaktır. Ancak, burada yardımcı olabileceğimiz yer, Miele hata kodlarına ve bunların ne anlama geldiğine dair daha derinlemesine bir inceleme yapalım.

Miele Hata Kodları – Hataları Tanımlama

Çamaşır makineleri hata kodlarını bir takım farklı şekillerde görüntüleyebilirler. Bazıları sayı kullanır, bazıları harfleri seçer ve bazıları her ikisini de kullanır. Diğerleri de hata kodlarına eşlik etmek için bir LED ışıkları sistemi kullanıyorlar.

Bununla birlikte, Miele çamaşır makinelerinin, her hatayı nasıl tanımladıklarına dair biraz daha sıra dışı ve ilk bir kaos kaotik sistemi vardır. Mesajlar, semboller, sesler ve ışıklar arasında bir rekabeti kullanırlar ve alışılmadık bir şekilde bazen yanıp sönmeyen bir ışık, bir hata kodu olarak kullanılabilir veya sorunun ne olabileceğine dair bir işaret olarak kullanılabilir.

Muhtemelen hepsi biraz kafa karıştırıcı geliyor, değil mi? Miele sistemi hataları tanımlamak için ilk bakışta biraz dağınık görünebilir ve bazı alışkanlıklara alışması biraz durumlarda çok yardımcı olabilir. Ayrıca, diğer çamaşır makinelerindeki daha basit hata kod sistemlerinden de daha derinlemesine.

Ayrıca, bu hata kodlarını kendi başınıza ele alma konusunda endişelenmenize gerek yok çünkü size yardımcı olabiliriz! Aşağıda, Miele çamaşır makinesi sahiplerinin bilmesi gereken tüm hata kodlarını listeledik, bunları nasıl tanımlayacağınıza, neye neden olabileceğine ve bunların nasıl düzeltilebileceğine bakacağız. Yani, daha fazla uzatmadan başlayalım.

Miele Hata Kodları – Dahili Teşhis Aracınız

Diğer pek çok marka gibi Miele çamaşır makineleri, hata kodu sistemlerini tanılama araçları olarak kullanırlar, size sorunun ne olduğunu söylemenize yardımcı olurlar, ancak tam olarak sorunun nedenini size söyleyemeyebilirler. Bu nedenle, herhangi bir hatanın giderilmesi söz konusu olduğunda size yardımcı olacak profesyonel bir tamirci aramak her zaman en iyi fikir.

Profesyonel tamirciler arıyorsanız, aradığımız grup biziz! Yerel düzeyde çalışıyoruz, bu sayede size hızlı bir şekilde ulaşabiliyoruz ve teknisyenlerimiz çok zengin bir deneyime sahip olacaklar, böylece herhangi bir hata koduyla ilgili sorunları ele alabilecekler.

Yani, şimdi yardım için kimin aradığını biliyorsun, o zaman bu hata kodlarına bakalım mı? Daha önce bahsettiğimiz gibi, Miele çamaşır makinelerinin hata kodu sistemi ilk başta biraz karmaşık görünebilir.

Yani, hata kodu sistemini temizlemeye yardımcı olmak için, kodu ve her bir hata kodunun başlığında bilmeniz gereken tüm sembolleri / ışıkları etiketleyeceğim. Hatanın ne anlama geldiğinin açıklaması bunun altında olacaktır.

Hata Kodu: Su Giriş Hatası

Hata Mesajı – Kontrol panelinde bir ünlem işareti ile birlikte “Su Giriş Hatası” mesajı görüntülenecektir. Bu hata, su giriş filtresinin tıkanması, su basıncının çok düşük olması, hortumun veya bağlantı sorunlarının zarar görmesi gibi en yaygın nedenlerden bazılarına bağlı olarak çeşitli farklı hatalardan kaynaklanabilir.

Kıvrılmış bir hortumdan başka, bu hatanın diğer nedenleri tecrübesiz bir kişi tarafından gerçekten düzeltilemez. Evet, çevrimiçi rehberler ve belki de bazı videolar “YouTube’da izleyiciler” bulabilirsiniz, ancak bu hata konusunda size yardımcı olması için bir profesyonelden arama yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Daha ciddi durumlarda çamaşır makinenizde bileşenler almanız gerekebilir ancak profesyonel bir teknisyen size bu konuda yardımcı olabilir.

Hata Kodu: Drenaj Hatası

Hata Mesajı – “Tahliye Hatası” mesajı kontrol panelinde bir ünlem işareti ile birlikte görüntülenecektir. Drenaj hataları, makine sahiplerinin karşılaşacağı daha yaygın hatalardan biridir ve yine çeşitli farklı şeylerden kaynaklanabilir. Bazı yaygın nedenler arasında tıkanıklık veya filtre tıkanması, hortumunuzun çok yüksek olması veya hatta elektriksel arızalar ve bağlantı sorunları vardır.

Bu olasılıklardan, en azından kendi başına araştırmanız gereken tek sebep, hortumunuz ve tıkanıklıklarınızla ilgili problemlerdir. Hortumu incelemek nispeten basittir, sadece sorunu çözüp çözmediğini görmek için tekrar yere doğru konumlandırmayı deneyin. Hortumunuz hasarlı veya yıpranmış ise, o zaman sorun da olabilir.

Tıkanmalar için, filtre / pompayı incelemek isteyeceksiniz, bunun nasıl yapılacağını öğrenmek için çamaşır makinenizin kullanım kılavuzuna bakın. Ancak, herhangi bir engelin kaldırılması riskini kendiniz tercih etmeyeceğinizi hatırlayın, size yardımcı olmak için her zaman bir profesyonel arayabilirsin.

Bir engellemeyi yanlış bir şekilde çıkarmaya çalışarak çamaşır makinenize daha fazla zarar vermeyi düşündüğünüzden daha kolay olduğundan emin değilseniz bizi arayın.

Hata Kodu: Teknik Hata

Hata Mesajı – Kontrol panelinde “Teknik Hata” mesajı bir ünlem işareti ile birlikte görüntülenecektir. Teknik bir hata biraz belirsiz gibi görünüyor, değil mi? Ve ne yazık ki, bu hata kodu söz konusu olduğunda, her şeyin dibine ulaşmak için biraz araştırma yapacağız. Teknik hatalar, bir bağlantı sorunu, kablolama problemi, kontrol paneli ile ilgili sorunlar ve daha birçok şeyden sonra birçok biçimde ortaya çıktı.

Bazı durumlarda, düzeltmek gerçekten çok kolay olabilirdi, ancak teknik arızanın ne olduğunu bilmeden bununla ilgili hiçbir şey yapamayacaksınız. Bu yüzden size bu hata konusunda yardımcı olacak profesyonel bir tamirci çağırmak neredeyse her zaman tavsiye edilir.

Profesyonel bir tamirci, çamaşır makinenizi arızalara karşı güvenli bir şekilde araştırabilir ve daha sonra onarım işlemlerine devam etmenin en iyi yolunu bulabilir. Kendi başınıza deneyebileceğiniz tek gerçek, gücü kapatmak ve çamaşır makinenizi yeniden başlatmaktır.

Teknik arıza güç kesintisi veya düşük kaliteli bağlantı gibi bir dış sorundan kaynaklanıyorsa, bu hatayı düzeltebilir. Her ne kadar umutlarınızı alamıyorsunuz, çünkü bu durumların çoğunda işe yaramıyor.

Hata Kodu: Su Geçirmez Arıza

Hata Mesajı – “Su Geçirmez Arıza” mesajı kontrol panelinde bir ünlem işareti ile birlikte görüntülenecektir. Bu hata, Miele çamaşır makinenizdeki su geçirmez sistemi yanlışlıkla tetiklemenize yardımcı olmak için bir profesyonel çağrılmasını tavsiye etmem gereken bir şeydir, aynı zamanda bu hatanın görünmesini de sağlayabilir.

Bu ayarı çamaşır makinenizin modelinde nasıl açtığınızı öğrenmek için kullanım kılavuzunuza bakın. Bu hatayı kendiniz düzeltmeye çalışabilirsiniz, ancak önce çamaşır makinenizin bağlantısını kesmeniz ve su kaynağını kapatmanız gerekecektir.

Oradan davul açmalı ve ıslak çamaşırları çıkarmalı ve hata kodunu sıfırlamanız gerekecektir. Yeterince basit görünüyor, ancak bunu sizin için yapması için bir profesyonel çağırmanızı şiddetle tavsiye ederim. Prosedür, göründüğünden çok daha karmaşıktır ve çamaşır makinenize daha fazla zarar vermeden, bunu yapmak için gerçekten yardıma ihtiyacınız vardır.

Hata Kodu: F41 Hatası

Hata Mesajı – Kontrol panelinde “F41” mesajı görüntülenecektir.

Bu hata kodu, diğer çamaşır makinesi modellerinde bulabileceğiniz biraz şifreli kod gibi, geleneksel bir araç gibi daha çok ses çıkarıyor. Peki, F41 hatası tam olarak ne anlama geliyor? Neyse ki, anlaşılması nispeten basit bir hatadır ve vakaların çoğunda, muhtemelen kendiniz tamir edebileceksiniz.

Hata, program / yıkama döngüsünüzün iptal edildiği ve bunun bazı durumlarda elektriksel arızalardan kaynaklanabileceği anlamına gelir. Bu sorunu çözmek genellikle tek yapmanız gereken, çamaşır makinenizi 15 ila 20 saniye boyunca kapatmak ve tekrar açmak ve başka bir yıkama programı seçmek. Eğer bu işe yaramazsa, işlemi tekrar etmeyi deneyin ve eğer yardımcı olmak için bir profesyonelde hala şansınız yoksa.

Hata Kodu: Çağrı Servisi Hatası

Hata Mesajı – Kontrol panelinde “Call Service” mesajı görüntülenecektir.

Çağrı servisi hatası büyük olasılıkla insanları panik haline getirme olasılığı en yüksek olan koddur, şükür ki bu hata genellikle sadece profesyonel bir tamircinin sizin için tamir edebilecekleri tek bir hatadan kaynaklanacaktır.

Bu hata, tambur lambasının uygun şekilde takılmadığı veya yerinden çıktığı anlamına gelir, yine bu da elektriksel arızalardan kaynaklanabilecek bir hatadır ve sizlere online olarak nasıl davul lambalarını nasıl sıfırlayacağınızı gösteren kılavuzlar bulacaksınız. yardım için bir profesyonel arayarak. Bu prosedürü kendi başınıza gerçekleştirmeye çalışmak, muhtemelen daha fazla hasarın yapılmasına yol açacaktır.

Hata Kodu: Giriş / Drenaj Hataları

Giriş ve drenaj hataları, aslında su girişindeki arıza ve drenaj arızası bölümlerinde yukarıda ele alınmıştır. Bununla birlikte, Miele çamaşır makinesinin bazı modellerinde bu hatalar kontrol panelindeki yanıp sönen ışıklar ile gösterilecektir. Yukarıda önerilen adımları takip edin ve size yardımcı olması için bir profesyonelden şüphe duymanız gerektiğini unutmayın.

Hata Işıkları

Bu son bölüm biraz daha geneldir, çünkü Miele çamaşır makinelerine gelince dikkat edilmesi gereken başka ışıklar vardır. Bunlar, Giriş / Drenaj lambaları gibi, fazla deterjan ışığı ve ön yıkama ışığı dahil olmak üzere dikkat edilmesi gereken bazı örneklerdir.

Son olarak, başlatma / güç düğmesi de dahil olmak üzere, herhangi bir ışıkta hiçbir aydınlatma olmadan dikkat etmeniz gereken bir başka arıza. Bu hata, çamaşır makinesindeki ana güç kaynağında bir sorun olduğu anlamına gelir veya eğer şanslıysanız, güç kablosunda veya hatta fiş soketinde sorun olabilir.

Bu nedenle, Miele çamaşır makinesi sahiplerinin bilmesi gereken tüm hatalara bir bakın, biraz karmaşık gelebilir, ancak kılavuzumuz sayesinde her bir hatanın ne anlama geldiğini bulmak çok daha kolay olacaktır. Yani, bir hatayla karşılaştığımızda rehberimize bir göz atın ve daha sonra deneyimli ekibimizden profesyonel yardım çağırın. Hızlı ve verimli servisimiz sayesinde yakında yedeklenecek ve çalışacaksınız.

Miele çamaşır makinesi hata kodları

SORUN MUHTEMEL NEDEN ÇARE
Ekranda “!” Yanar ve Boşaltma hatası yanıp söner. – Su çıkışı tıkalı veya kısıtlanmış. – Tahliye filtresini ve tahliye pompasını temizleyin.
– Boşaltma hortumu çok yüksek şekilde sabitlenmiştir. – Maksimum teslimat başı 1 m’dir.
Ekranda “!” Yanar ve – Su girişi tıkalı veya kısıtlanmış. Olup olmadığını kontrol edin
Su giriş hatası yanıp söner. – stopcock düzgün bir şekilde açılır.
– giriş hortumu bükülmüş.
– Su basıncı çok düşük.
Ekranda “!” Yanar ve Su geçirmez arızası yanıp söner. Su koruma sistemi tepki verdi. Servis Departmanını arayın.
Ekranda “!” Yanar ve Bir hata var. Programı tekrar başlat.
Teknik arıza yanıp söner. Arıza mesajı tekrar belirirse, Servis Departmanına başvurun.
Kırışıklık önleme Ekranda Chk deterjan yanıp söner. Yıkama sırasında aşırı köpük oluşmuştur. Bir dahaki sefere daha az deterjan kullanın ve ambalajın üzerinde belirtilen dozajda üreticinin talimatlarına uyun.

Miele Çamaşır Makinesi LED Ekran Hata Kodları:

Miele Çamaşır Makinesi Su giriş hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Su giriş hatası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Su giriş filtresi tıkalı.
(Su girişi engellenmiş veya kısıtlanmış) Kontrol Edilmesi
Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Kullanma talimatlarını kullanarak su giriş filtresini temizleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Su giriş hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Su giriş hatası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Su basıncı çok düşük.
(Su girişi engellenmiş veya kısıtlanmış) Kontrol Edilmesi
Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Yıkayıcı ve eve giden su basıncını kontrol edin.

Miele Çamaşır Makinesi Su giriş hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Su giriş hatası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Stopcock açık değil.
(Su girişi engellenmiş veya kısıtlanmış)
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği : – Çalıştırma talimatlarını kullanarak yıkama programını durdurun. 
– Stopcock’u açın. 
-Yıkama programını seçin ve yeniden başlatın.

Miele Çamaşır Makinesi Su giriş hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Su giriş hatası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Giriş hortumu bükülmüş veya bükülmüş.
(Su girişi engellenmiş veya kısıtlanmış) Kontrol Edilmesi
Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Giriş hortumunu bükülme veya bükülmeler açısından kontrol edin.

Miele Çamaşır Makinesi Drenaj hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Tahliye arızası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Boşaltma hortumu çok yüksek.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Boşaltma yüksekliğinin doğru konumda olduğundan emin olun.

Miele Çamaşır Makinesi Drenaj hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Tahliye arızası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Köpük tahliye havası filtresi – tahliye pompası tıkalı.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Köpük tahliye havası filtresi tahliye pompasını kullanım kılavuzunda gösterildiği gibi temizleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Teknik hata :
Gösterilen Miele Çamaşır Makinesi Ekranı: Ünlem işareti! ve “Teknik hata” ekranda yanıp söner.
Olası Sorun Veya Sorun: Teknik bir arıza var.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Gücü çıkarın ve değiştirin, programı açın ve yeniden başlatın.

Miele Çamaşır Makinesi Su Koruması hatası :
Gösterilen Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! göstergede “Su Geçirmez hatası” yanıp söner.
Olası Sorun Veya Sorun: Su Geçirmez sistem etkin.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği -Bir musluktaki çamaşır makinesine su beslemesini kesin. 
– Güçten ayırın. 
– Yıkayıcı içeriğini kaldırmak için, kılavuzdaki “Tıkanmış bir tahliye çıkışı ve / veya elektrik kesintisi durumunda tambur kapağının açılması” bölümüne bakın.

Miele Çamaşır Makinesi Şeritli veya Ekrandaki Çizgi :
Gösterilen Miele Yıkayıcı Ekranı: Ekran kontrastı mevcut aydınlatma koşullarına göre ayarlanmamış.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Onarılır: Kontrastı azaltır. El kitabına bakın.

Miele Çamaşır Makinesi Ekran boş :
Gösteriliyor Açık Miele Yıkayıcı Ekranı: Enerji = bekleme modundan tasarruf etmek için ekran otomatik olarak kapanıyor.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Bekleme modunu durdurmak için herhangi bir düğmeye basın. Kılavuzdaki Ayarlar – Programlanabilir Seçenekler, Bekleme modu.

Miele Çamaşır Makinesi Ekran yabancı bir dilde :
Olası Sorun Veya Sorun: Yanlış dil ayarlandı.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Dil, Ayarlar menüsünden programlanabilir bir işlev olarak değiştirilebilir.

Miele Çamaşır Makinesi Ekranda bir PIN kodu girilmesi isteniyor :
Olası Sorun Veya Sorun: PIN işlevi etkin.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Doğru PIN kodunu girin ve onaylayın. 
(PIN kodu devre dışı bırakılabilir. Kılavuzdaki Ayarlar – Programlanabilir Seçenekler, Güvenlik Kilidi bölümüne bakın.)

Miele Çamaşır Makinesi % 25 Yük :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Çamaşır makinesi boşaldığında ekran% 25 yük gösterir.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Bu, yıkayıcı boşalırken normal ekrandır.

Miele Çamaşır Makinesi F41 Hata Kodu :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ekranda bir program iptaliyle birlikte “F41” hata mesajı görünüyor.
Olası Sorun Veya Sorun: Elektronik kontrollerde arıza.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Yıkayıcıyı 15 saniye kapatın, ardından tekrar açın ve başka bir yıkama döngüsü deneyin.

Miele Çamaşır Makinesi bip sesi çıkarıyor ve “Çağrı Hizmeti” diyor :
Gösterilen Miele Yıkayıcı Ekranı: Çamaşır makinesi bir sinyal sesi veriyor ve “Çağrı Hizmeti” görüntüleniyor.
Olası Sorun Veya Sorun: Tambur lambası doğru şekilde takılmamış.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Davul ışığının yerinde ve sabit olduğundan emin olun: -Cihazı kapatın ve elektrik kaynağından çıkarın. 
-Sarıdaki kolu deterjan çekmecesi panelinin arkasından çıkarın. 
– Kolu, tambur aydınlatma ünitesindeki yuvaya yerleştirin. 
– Biraz direnç hissedene kadar saat yönünde çevirin.

Miele Çamaşır Makinesi Ekranda su girişi hatası görüntüleniyor :

??????

Gösterilen Miele Yıkayıcı Ekranı: Makine ilk kullanıldığında ve makine dönmediğinde ekranda su girişi hatası görünüyor.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği : – Güvenlik için, makine ilk kez kullanılmaya hazır oluncaya kadar sıkma mümkün değildir. 
– Standart olarak programlanan sıkma kilidi, sıkma bir su girişi bağlanıncaya kadar gerçekleşmemesini sağlar. 
– Sıkma fonksiyonunu başlatmak için çamaşırsız ve deterjansız bir yıkama programı çalıştırılmalıdır.

Miele Çamaşır Makinesi ekranı boş – Başlat Durdur yanmıyor :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ekran boş kalıyor ve “Başlat / Durdur” düğmesi yanmıyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Güç yok.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği – Yıkayıcı tapası bağlı değil. 
-Bir sigorta veya devre kesici açıldı. 
– Kapının kapalı olduğundan emin ol.

Miele Çamaşır Makinesi Gösterge LED’i Yanıyor Yanıp Sönen veya Sabit Hata Kodları:

Miele Çamaşır Makinesi Başlat LED Işığı :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: “Başlat” LED’i yanmıyor.
Olası Sorun Veya Sorun: Kapı doğru şekilde kapatılmamıştır.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Onarılacağı: Tambur kapısının kilit tarafına bastırın, ardından “Kapı düğmesine” basın.

Miele Çamaşır Makinesi Drenaj hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Tahliye arızası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Boşaltma hortumu çok yükseğe monte edilmiştir.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Maksimum 3ft drenaj yüksekliğinin aşılmadığından emin olun.

Miele Çamaşır Makinesi Drenaj hatası :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ünlem işareti! ve ekranda “Tahliye arızası” gösterilir.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Köpük tahliye havası filtresi – tahliye pompası tıkalı.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Köpük tahliye havası filtresi tahliye pompasını kılavuzda açıklanan şekilde temizleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Islanma – Ön Yıkama Yanıp Sönme :
Gösterilen Miele Yıkayıcı Ekranı: “Islanma / Ön Yıkama” – “Ana yıkama” – “Durulama” veya “Durulama tutma” göstergesi yanıp sönüyor.
Olası Sorun Veya Sorun: Teknik bir arıza.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği : – Program seçiciyi “Bitir” e getirin. 
– Çamaşır makinesini kapat. 
– Çamaşır makinesini tekrar aç. 
-Yıkama programını başlat.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş / Drenaj Yanıp Sönme :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: Yanıp sönen veya sabit “Giriş / Drenaj” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Stopcock açık değil.
Kontrol 
Etme – Onarma: Durulama programını durdurun. 
– Stopcock’u açın. 
-Kaydet ve programı başlat.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş / Drenaj Yanıp Sönme :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: Yanıp sönen veya sabit “Giriş / Drenaj” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Su giriş filtresi tıkalı.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Su girişi filtresini kılavuzda açıklanan şekilde temizleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş / Drenaj Yanıp Sönme :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: Yanıp sönen veya sabit “Giriş / Drenaj” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Giriş hortumu bükülmüş.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği : – Giriş hortumunda bükülme / halka olmadığından emin olun. 
– Kötü bir giriş hortumu olması durumunda, değiştirin.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş / Drenaj Yanıp Sönme :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: Yanıp sönen veya sabit “Giriş / Drenaj” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Su basıncı çok düşük.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Yıkayıcı ve eve giden su basıncı kontrol edin.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş / Drenaj Yanıp Sönme :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: Yanıp sönen veya sabit “Giriş / Drenaj” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Boşaltma hortumunun ucu çok yüksek.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Maksimum 3 ft yüksekliğin aşılmadığından emin olun.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş / Drenaj Yanıp Sönme :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: Yanıp sönen veya sabit “Giriş / Drenaj” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Tahliye filtresi ve veya tahliye pompası tıkalı.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Boşaltma filtresini ve boşaltma pompasını kılavuza göre temizleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş / Drenaj Yanıp Sönme :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: Yanıp sönen veya sabit “Giriş / Drenaj” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Su koruma sistemi devrede.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği -Bir musluktaki çamaşır makinesine su beslemesini kesin. 
– Yıkayıcıyı elektrikten ayırın. 
– Çamaşırları çıkarmak için, kılavuzdaki “Tıkanmış bir tahliye çıkışı ve / veya elektrik arızası durumunda tambur kapağının açılması” bölümüne bakın.

Miele Çamaşır Makinesi Başlat / Durdur Düğmesi Aydınlatılmıyor :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: Ekran boş ve “Başlat / Durdur” düğmesi yanmıyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Güç yok.
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği -Ana yıkayıcı fişi bağlı değil. 
– Sigorta veya devre kesici açılmış olabilir. 
– Yıkayıcı kapısı kapalı değil.

Miele Çamaşır Makinesi Aşırı Deterjan Yanıp Sönüyor :
Miele Yıkama Ekranında Gösteriliyor: Yanıp Sönen “Aşırı deterjan” veya “Başlat” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Yanlış deterjan dağıtım ayarı seçildi.
Ne Kontrol Edilir – Nasıl Onarılır: Deterjan paketini kontrol edin ve talimatları izleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Aşırı Deterjan Yanıp Sönüyor :
Miele Yıkama Ekranında Gösteriliyor: Yanıp Sönen “Aşırı deterjan” veya “Başlat” göstergesi.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Üst yük yıkayıcısının iç kapağındaki kilit kilitlenmemiş.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Kapak kilidinin takılı olduğundan emin olun.

Miele Çamaşır Makinesi Tahliye Işığı Yanıp Sönüyor :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: “Tahliye” gösterge ışığı yanıp sönüyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Boşaltma hortumunun ucu çok yüksek.
Ne Kontrol Edilir – Nasıl Onarılır: 3 ft’lik maksimum kafa yüksekliğinin aşılmadığından emin olun.

Miele Çamaşır Makinesi Tahliye Işığı Yanıp Sönüyor :
Gösteriliyor Miele Yıkayıcı Ekranı: “Tahliye” gösterge ışığı yanıp sönüyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Tahliye filtresi ve veya tahliye pompası tıkalı.
Kontrol Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Kullanım kılavuzu başına tahliye filtresini ve tahliye pompasını temizleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş Işığı Yanıp Sönüyor :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: “Giriş” gösterge ışığı yanıp sönüyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Stopcock açık değil.
(Su girişi engellenmiştir veya sınırlandırılmıştır)
Kontrol 
Edilmesi Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği : – Yıkama programını kullanım kılavuzuna göre durdurun. 
– Stopcock’u açın. 
Bir yıkama programı seçin ve yeniden başlatın.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş Işığı Yanıp Sönüyor :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: “Giriş” gösterge ışığı yanıp sönüyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Giriş hortumu bükülmüş veya bükülmüş.
(Su girişi engellenmiş veya kısıtlanmış) Kontrol Edilmesi
Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Giriş hortumunu kıvrılmış ya da bükülmüş alanlar için kontrol edin.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş Işığı Yanıp Sönüyor :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: “Giriş” gösterge ışığı yanıp sönüyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Su giriş filtresi tıkalı.
(Su girişi engellenmiş veya kısıtlanmış) Kontrol Edilmesi
Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Su giriş filtresini kılavuza göre temizleyin.

Miele Çamaşır Makinesi Giriş Işığı Yanıp Sönüyor :
Gösteriliyor Miele Yıkama Ekranı: “Giriş” gösterge ışığı yanıp sönüyor.
Muhtemel Sorun Veya Sorun: Su basıncı çok düşük.
(Su girişi engellenmiş veya kısıtlanmış) Kontrol Edilmesi
Gerekenler – Nasıl Tamir Edileceği: Yıkayıcı ve eve giden su basıncını kontrol edin.

 

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi