Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Açıklaması

Samsung Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Açıklaması

Samsung Bulaşık Makinesi Arıza Kodları Açıklaması Samsung bulaşık makineleri, bir hata kodu görüntülemek için iki farklı stil kullanıyor. İlk yol sayılar ve harfler ile. Örneğin bir 5e hata kodu. İkinci yol, yanıp sönen ışıklar dizisidir.

Samsung Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

 

Hata Kodu: Hata Kodu için 0E 

Nedeni: OVER-FLOW ERROR Taşma hatası

Onarın ve ya kontrol edin: Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin. Su küvetini doldurmaya devam ederse, su girişini değiştirin. Gücü keserken, ana güç kartı aksamını değiştirmek yerine doldurma durursa.
Gerekli Parçalar: Su giriş valfi veya Ana güç kartı aksamı

 

Hata Kodu: Hata Kodu için 4E 

Nedeni: SU KAYNAĞI HATASI Küvette, bulaşık makinesinin çalıştırılmasından sonra 5 dakika su algılanmadı

Onarım ve / veya kontrol etme: Bulaşık makinesi için su besleme vanasının açık olduğundan emin olun. Bulaşık makinesini fişten çekin ve su kaynağını kapatın. Dolum hattını ayırın ve su giriş valfini kontrol edin. Giriş ekranı tıkalıysa, su vanasını değiştirin. Su giriş valfindeki kablo bağlantılarını kontrol edin ve gevşek bağlantıları sabitleyin. Su vanası aktive edildiğinde açılmazsa değiştirin.
Gerekli Parçalar: Su giriş valfi

 

Hata Kodu: 4E1 Hata Kodu 

Nedeni: Bulaşık makinesine giren su 175 dereceden fazladır.

Onarım ve / veya kontrol edin: Sıcak suyun sıcaklığını musluğunuzdan kontrol edin. Sıcaklık 120F derecenin üzerindeyse, su ısıtıcınızdaki ayarı azaltın . Su sıcaklığı 175 derecenin altındaysa, termistör (sıcaklık sensörü) arızalıdır. Termistörü değiştirin. Sorun devam ederse, ana güç kartı aksamını değiştirin.
Gerekli Parçalar: Termistör veya Ana güç kartı aksamı

 

Hata Kodu: 5E Hata Kodu 

Nedeni: SU BOŞALTIM HATASI Yeterince hızlı boşalmıyor ya da drenaj yapmıyor

Tamir ve / veya kontrol edin: Lavabo tahliyesinden herhangi bir tıkanıklığı giderin. Bulaşık makinesini fişten çekin ve bulaşık makinesi tahliye hortumundan ve tahliye pompasından gelen tıkanıklığı temizleyin. Boşaltma hortumu veya tahliye pompası hasarlıysa, değiştirin.
Gerekli Parçalar: Drenaj pompası veya Boşaltma hortumu

 

Hata Kodu: Hata Kodu için 6E 

Nedeni: SU BOŞALTIM HATASI Yeterince hızlı boşalmıyor veya

boşa alınmıyor Tamir ve / veya kontrol edin: Lavabo tahliyesinden herhangi bir tıkanıklığı giderin. Bulaşık makinesini fişten çekin ve bulaşık makinesi tahliye hortumundan ve tahliye pompasından gelen tıkanıklığı temizleyin. Boşaltma hortumu veya tahliye pompası hasarlıysa, değiştirin.
Gerekli Parçalar: Drenaj pompası veya Boşaltma hortumu

 

Hata Kodu: Hata Kodu için 9E 

Nedeni: Düşük su seviyesi hatası

Tamir ve ya kontrol edin: Çevrilmiş ve suyla dolu derin tabakları boşaltın. Yeniden başlatma döngüsü. Düz değilse, bulaşık makinesinde ayakları ayarlayın. Su seviyesi sensörünün kablo demetindeki gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablo demeti bağlantıları, su seviyesi sensörünü değiştirmek için uygunsa.
Gerekli Parçalar: Su seviye sensörü veya Kablo demeti

 

Samsung bulaşık makinesinde 9E hata kodu

Temiz su doldurma haznesini temizleyerek sorunu giderebilirsiniz.

 

Hata Kodu: bE2 Hata Kodu 

Nedeni: Kontrol panelinde sıkışmış düğme

Tamir ve kontrol edin : Takılı anahtarı serbest bırakmak için kontrol panelindeki tüm tuşlara basın. Kontrol panelini değiştirmek yerine tuşlar takılı kalırsa.
Gerekli Parçalar: Kontrol paneli

 

Hata Kodu: Hata Kodu için HE 

Nedeni: SU ISITICI HATASI Isıtıcı hatası

Onarım ve / veya kontrol et: Bulaşık makinesini fişten çekin ve ısıtıcıdaki kabloları kontrol edin. Hasarlıysa ısıtıcıyı değiştirin. Isıtıcı, ana güç kartı aksamını değiştirmek yerine çalışır durumda.
Gerekli Parçalar: Isıtıcı veya Ana güç kartı aksamı

 

Hata Kodu: Hata Kodu için HE1 

Nedeni: Termistör (sıcaklık sensörü) kazanda 176 derecelik su veya üstünü tespit eder

Onarım ve / veya kontrol edin: Elektrikli gücü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin. Bulaşık makinesinin kapağını açın ve küvetdeki suyun sıcaklığını kontrol edin. Su 175 dereceye yakınsa, ana güç kartı düzeneğindeki ısıtıcı rölesi kapalı konumda sıkışır – ana PBA’yı değiştirin. Su 175’den az ise, termistör (sıcaklık sensörü) muhtemelen bozuktur. Termistörü değiştirin. Sorun devam ederse, ana PBA’yı değiştirin.
Gerekli Parçalar: Termistör veya Ana güç kartı aksamı

 

Hata Kodu: “Ağır” Yanıp Sönme Hata Kodu 

Nedeni: Su sızıntısı
Onarım ve / veya kontrol edin: Hortumu boşaltın
Gerekli Parçalar: Drenaj hortumu veya Drenaj hortumunu sıkın


Samsung Bulaşık Makinesi Yanıp Sönüyor “Ağır” Hata Kodu Samsung Onarımı

Hata Kodu: Işıklar Vurgulandı – 
Hata Kodu İçin Ağır, Hassas ve Hızlı Neden: Sıcaklık Sensörü hatası

Işıklar, Ağır, Hassas ve Hızlı düğmesinin üzerinde Vurgulanıyorsa, ancak Normal düğmesi üzerinde değilse, bu, bulaşık makinenizin Sıcaklık Sensörü sorununa sahip olduğu anlamına gelir.
Onarım ve / veya kontrol edin: Deterjanla boş bir bulaşık makinesi döngüsünü çalıştırın. Işıklar hala aynı şekilde görünüyorsa, yedek parçaya ihtiyaç vardır.
Gerekli Parçalar: Sıcaklık Sensörü

döngü ışıkları kullanarak samsung bulaşık makinesi hatalarıDöngü ışıkları kullanarak Samsung bulaşık makinesi hataları

Hata Kodu: Işıklar Üzerinden Vurgulanan 

Hatalar İçin Hassas ve Hızlı Neden Kodu: Bulaşık makinesi kapının açık olduğunu düşünüyor. 

Tamir et veya kontrol et: Kapıyı düzgünce kapat ve ışıkların sönüp gitmediğini kontrol et. Kapı anahtarı arızalı değilse.
Gerekli Parçalar: Kapı Anahtarı

 

Hata Kodu İçin LE Nedeni: Su sızıntısı tespit edildi

Onarım ve / veya kontrol edin: Bulaşık makinesinin altında su sızıntısı olup olmadığını kontrol edin. Hortumları, tahliye pompasını ve küveti kontrol edin. Sızıntı yapan tüm bileşenleri değiştirin.
Gerekli Parçalar: Hortumlar veya Boşaltma Pompası

 

Hata Kodu: Nedeni: Taşma hatası

Onarın ve ya kontrol edin: Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesinin fişini çekin. Su küvetini doldurmaya devam ederse, su girişini değiştirin. Gücü keserken dolma durursa, ana güç kartı aksamını değiştirin.
Gerekli Parçalar: Su giriş valfi veya Ana güç kartı aksamı

 

Hata Kodu: Hata Kodu için PE 

Nedeni: Yarı yükleme hatası

Onarım ve / veya kontrol edin: Bulaşık makinesini fişten çekin. Dağıtıcı plakası motoru ve mikro şalterdeki gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Teller hasarlı değilse, dağıtıcı motor grubunu değiştirin. Bu, distribütör plakası motorunu ve mikro şalteri içerir.
Gerekli Parçalar: Dağıtıcı motor grubu

 

Hata Kodu: Hata Kodu için SE

Sebebi: SU BOŞALTIMI HATASI Yeterince hızlı boşalmıyor ya da drenaj yapılmıyor

Onarın ya da kontrol edin: Lavabo tahliyesinden herhangi bir tıkanıklığı giderin. Bulaşık makinesini fişten çekin ve bulaşık makinesi tahliye hortumundan ve tahliye pompasından gelen tıkanıklığı temizleyin. Boşaltma hortumu veya tahliye pompası hasarlıysa, değiştirin.
Gerekli Parçalar: Drenaj pompası veya Boşaltma hortumu

 

Hata Kodu: tE1 Hata Kodu 

Nedeni: Termistör (sıcaklık sensörü) hatası

Tamir edin veya kontrol edin: Bulaşık makinesinin fişini çekin ve termistör kablo demetindeki kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablo demeti çalışma düzenindeyse, termistörü değiştirin. Sorun devam ederse, ana güç kartı aksamını değiştirin.
Gerekli Parçalar: Termistör veya Ana güç kartı aksamı veya Kablo demeti

 

Hata kodu Kontrol / Onarım Mağaza Parçaları
4E Bulaşık makinesini çalıştırdıktan sonra 6 dakika boyunca küvetde su bulunmaz. Bulaşık makinesi için su kaynağı kesme vanasını tamamen açın. Valf zaten açıksa, bulaşık makinesini fişten çekin ve su kaynağını kapatın, ardından doldurma hattını ayırın ve su giriş valfini inceleyin. Giriş ekranı tıkalıysa, su vanasını değiştirin – sadece ekranı temizlemeyin, çünkü enkaz vana gövdesine girebilir ve vananın açık kalmasına neden olarak sele neden olabilir. Su giriş valfindeki kablo bağlantılarını kontrol edin ve gevşek bağlantıları sabitleyin. Su vanası etkinleştirildiğinde açılmazsa, değiştirin.

 

Su giriş vanası
4E1 Bulaşık makinesine giren su 176 dereceden fazla Mutfak musluğundaki sıcak suyun sıcaklığını kontrol edin. Sıcaklık 120 derecenin üzerinde ise, su ısıtıcısının ayarını azaltın. Su sıcaklığı 176 derecenin altındaysa, termistör (sıcaklık sensörü) arızalı. Termistörü değiştirin. Sorun devam ederse, ana güç kartı aksamını (PBA) değiştirin.

 

Termistör, Ana güç kartı düzeneği (PBA)
TE1 Termistör (sıcaklık sensörü) hatası Bulaşık makinesini fişten çekin ve termistör kablo demetindeki gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin.Kablo demeti iyiyse, termistörü değiştirin.Sorun devam ederse, ana güç kartı aksamını (PBA) değiştirin. Termistör, Ana güç kartı düzeneği (PBA), Kablo tesisatı
5E Yeterince hızlı boşaltma veya boşaltma Lavabodaki tıkanıklıkları temizleyin. Bulaşık makinesini fişten çekin ve bulaşık makinesi tahliye hortumundan tıkanıklıkları temizleyin ve pompayı boşaltın. Boşaltma hortumu veya tahliye pompası hasarlıysa, değiştirin.

 

Drenaj pompası, Drenaj hortumu
oE Su taşması tespit Bulaşık makinesini fişten çekin veya bulaşık makinesinin elektrik bağlantısını kesmek için devre kesiciyi kapatın. Su küvetini doldurmaya devam ederse, su girişini değiştirin. Gücü keserken dolgu durursa, ana güç kartı aksamını (PBA) değiştirin. Su giriş vanası, Ana güç panosu düzeneği (PBA).
LE Su kaçağı tespit Bulaşık makinesinin altında su sızıntısı olup olmadığını kontrol edin. Hortumları, drenaj pompasını ve tüpü inceleyin. Sızıntı yapan tüm bileşenleri değiştirin. Hortumlar, Drenaj pompası
HE Isıtma elemanı hatası Bulaşık makinesini fişten çekin ve ısıtıcıdaki kablo bağlantılarını kontrol edin. Hasarlıysa ısıtıcıyı değiştirin. Isıtıcı iyi ise, ana güç kartı aksamını (PBA) değiştirin. Isıtıcı, Ana güç kartı düzeneği (PBA).
HE1 Termistör (sıcaklık sensörü) küvetde 176 derece su veya üstünü tespit eder Elektrik gücünü kesmek için bulaşık makinesini fişten çekin veya ev devre kesicisini kapatın.Bulaşık makinesi kapağını dikkatlice açın ve küvetdeki suyun sıcaklığını kontrol edin. Su 176 dereceye yakınsa, ana güç kartı düzeneğinde (PBA) bulunan ısıtıcı rölesinin Kapalı konumda sıkışmış olması muhtemeldir; ana PBA’yı değiştirin. Su 176’dan az ise, termistör (sıcaklık sensörü) büyük ihtimalle arızalıdır. Termistörü değiştirin. Sorun devam ederse, ana PBA’yı değiştirin. Termistör, Ana güç kartı düzeneği
9E Düşük su seviyesi Döndürülmüş ve suyla doldurulmuş olan tüm yemekleri boşaltın ve döngüyü yeniden başlatın. Seviye değilse, bulaşık makinesinde bulunan tesviye ayaklarını ayarlayın. Bulaşık makinesini fişten çekin ve su seviye sensörünün kablo demetindeki gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablo demeti bağlantıları iyiyse, su seviye sensörünü değiştirin.

 

Su seviyesi sensörü, Kablo demeti
bE2 Kontrol panelinde sıkışmış düğme Takılı anahtarı serbest bırakmak için kontrol panelindeki tüm tuşlara basın. Anahtar takılı kalırsa, kontrol panelini değiştirin. Kontrol Paneli
PE Yarım yük bileşen hatası Saptırıcı düzeneği, yarı yük modunda püskürtme kolu su akışını kontrol eder. Bulaşık makinesinin fişini çekin ve saptırıcı motor ve saptırıcı konum anahtarındaki gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Kablolar iyi ise, yön değiştirici motoru, konum anahtarını ve yön değiştirici plakayı içeren saptırıcı aksamını değiştirin. Bazı modellerde, tüm karter ve motor aksamını değiştirmeniz gerekir, çünkü saptırıcı bileşenler ayrı parçalar olarak mevcut değildir.

 

Makas takımı veya karter ve motor grubu

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması Bu hata kodu ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi