Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması Bu hata kodu açıklamaları, Samsung kurutucunuzla ilgili bir problemin giderilmesinde yardımcı olabilir. Onarımın nasıl yapılacağı konusunda yardımcı  olmak için detaylı arıza kodlarını barındırmaktadır.

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları

Hata kodu Şart Kontrol / Onarım Mağaza Parçaları
ts Termistör (sıcaklık sensörü) arızalı (elektriksel olarak kısa devre) Kurutucunun fişini çekin ve termistörün direncini test etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Direnç 40.000 ohm’dan fazlaysa, termistörü değiştirin. Direnç 10,000 ohm ise, hasar görürse kablo demetini değiştirin. Kablo demeti iyiyse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Termistör, Kablo demeti, Elektronik kontrol panosu
tO Termistör arızalı (elektriksel açık) Kurutma cihazını fişten çekin ve termistörün direncini kontrol etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Termistör, oda sıcaklığında (77 derece) yaklaşık 10K ohm (10,000 ohm) direnç ölçmelidir. Termistörün direnci 40K ohm’dan yüksekse, değiştirin. Termistörün direnci normal ise, kablo demetini kontrol edin ve hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.Kablo demeti iyiyse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Termistör, Kablo demeti, Elektronik kontrol panosu
yap Kapı açık Kurutucunun fişini çekin ve kapı anahtarı devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek veya bağlantısızsa kablo demetini tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Hasarlı veya arızalıysa kapı anahtarını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kapı anahtarı, kablo demeti
FE Güç kaynağı frekansı aralık dışı Elektrikçiniz veya elektrik güç tedarikçiniz, elektrik güç kaynağınızın frekansını kontrol edin. Kurutucu 60 Hz güç alıyorsa, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Elektronik kontrol panosu
dF Kapı devresi hatası Kurutucunun fişini çekin ve kapı anahtarı devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek veya bağlantısızsa kablo demetini tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Hasarlı veya arızalıysa kapı anahtarını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kapı anahtarı, kablo demeti
O veya he Isıtma hatası (gaz kurutma makinesi) Kurutucu için gaz besleme kesme vanasının tamamen açık olduğundan emin olun.Kurutucuyu fişten çekin ve gaz vanası bobinlerindeki gevşek kablo bağlantılarını tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Servis teknisyenine ısıtma sistemini kontrol ettirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kablo tesisatı, Gaz kurutucu ısıtma bileşenleri
O veya he Isıtma hatası (elektrikli kurutucu) Kurutucu için bir ev devre kesicisinin devreye girip girmediğini görün; 240 voltluk güç kaynağının bir bacağı kapalıysa kurutucu ısınmaz. Kurutucuyu fişten çekin ve ısıtma elemanındaki kablo bağlantılarını kontrol edin.Gevşek kabloları yeniden bağlayın ve hasar görmüşse kablo demetini değiştirin. Isıtma elemanını hasar açısından kontrol edin ve arızalıysa ısıtma elemanını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kablo tesisatı, Elektrikli kurutucu ısıtma elemanı bileşenleri
bE Kontrol panelinde sıkışmış düğme Takılı düğmeyi serbest bırakmak için kontrol panelindeki tüm tuşlara basın. Takılan düğme serbest bırakılamazsa, kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kullanıcı arayüzü kontrolü
Od Aşırı kuru zaman Kurutucuyu fişten çekin ve nem sensörü çubuğu kablo bağlantılarını inceleyin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Hasarlı olduğunda nem sensörü çubuğunu değiştirin. Nem sensörü çubuğu, Kablo demeti
et Kontrol kartı hatası Kontrol panelini sıfırlamak için kurutucuyu 5 dakika fişten çekin. Kurutucuya gücü geri yükledikten sonra kod geri dönerse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Elektronik kontrol

Samsung Kurutucu Hata Kodları

Samsung Kurutucu Hata Kodu = TE
Hata Durumu = Arızalı termistör (sıcaklık sensörü) 
Kontrol edin veya Onarın = Sıcaklık sensörünü çıkarın ve değiştirin = AKA termistörü.

Samsung Kurutucu Hata Kodu = bE
Hata Durumu = Düğme kontrol panelinde BEKLİYOR Kontrol 
edin ve Onarın = Kontrol panelindeki tüm düğmelere basarak sıkışmış düğmeyi serbest bırakın . Düğme sıkışmış kalırsa, kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin.
Değişim için Parçalar = Kullanıcı Arabirimi Kontrolü

Samsung Kurutucu Hata Kodu = Od
Hata Durumu = Aşırı (Çok Uzun) kuruma süresi 
Kontrol Et ve veya Onar = Kurutucunun gücünü kesin. Nem sensörü çubuğunu ve kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın ve hasar görmüşse kablo demetini değiştirin. Hasar bulunursa nem sensörü çubuğunu değiştirin.
Yedek Parçalar = Nem Sensörü Çubuğu – Kablo Demeti

Samsung Kurutucu Hata Kodu = Et
Hatası Durum = Kontrol panosu arızası 
Kontrol Et ve veya Onar = Kontrol panosunu denemek ve sıfırlamak için kurutucuya giden gücü 10 dakika boyunca kesin. Kurutucuya tekrar güç verdikten sonra hata kodu geri gelirse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Yedek Parçalar = Elektronik Kontrol Panosu

Samsung Kurutucu Hata Kodu = tS
Hata Durumu = Sıcaklık Sensörü = Termistör kısa devre yapmış 
veya kontrol ediniz = Kurutucuya giden gücü kesin. Termistörün direncini bir metre ile test edin. Direnç kırk bin ohm’un üzerindeyse, termistörü değiştirmeniz gerekir. Direnç on bin ohm ise, hasarlı bulursanız kablo demetini değiştirmeniz gerekir. Kablo demeti zarar görmemişse, elektronik kontrol panosunu değiştirin.
Parçalar = Termistör – Elektronik Kontrol Panosu – Kablo Demeti

Kurutucu Termistör Değişimi – Samsung Kurutucu Onarımı

Samsung Kurutucu Hata Kodu = tO
Hata Durumu = Termistör elektriksel olarak açık durumda 
Kontrol edildi veya Onarın = Kurutucuya giden gücü kesin. Termistörün direncini bir metre ile test edin. Termistör, oda sıcaklığında on bin ohm’luk direnç olmalıdır. Direnç kırk bin ohm’dan yüksekse, onu değiştirmeniz gerekir. Direnç normalse, kablo demetini kontrol edin ve hasarlı bulursanız değiştirin. Kablo demeti zarar görmemişse, elektronik kontrol panosunu değiştirin.
Parçalar = Termistör – Elektronik Kontrol Panosu – Kablo Demeti


Samsung Kurutucu TO (T0) kodunu onarın

Samsung Kurutucu Hata Kodu =
Hata Durumu = Kapı açık konumda 
Kontrol Et veya Onar = Kurutucu kapağını kapat. Hata kodu hala varsa, kurutucuya giden gücü kesin ve kapı anahtarında gevşek bir kablo bağlantısı olup olmadığını kontrol edin. Gevşekse, kablo demetini tekrar bağlayın. Hasar bulursanız kablo demetini değiştirin. Kablo bağlantısı tamamsa, kapı anahtarını değiştirin.
Yedek Parçalar = Kapı Şalteri – Kablo Demeti

Samsung Kurutucu Hata Kodu = FE
Hatası Durum = Güç kaynağı aralık dışında (frekans) 
Kontrol edin veya Onarın = Kurutucuya güç geliyorsa, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Yedek Parçalar = Elektronik Kontrol Panosu

Samsung Kurutucu Hata Kodu = dF
Hatası Durum = Kapıda devre arızası 
Kontrol Et ve veya Onar = Kurutucudaki gücü kesin. Kapı anahtarında gevşek kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek veya bağlantısı kesilmiş bir kablo demetini tekrar bağlayın. Kablo demeti zarar görürse değiştirin. Arızalı olduğunu tespit ederseniz kapı anahtarını değiştirin.
Yedek Parçalar = Kapı Şalteri – Kablo Demeti

Samsung Kurutucu Hata Kodu = HE veya hE
Hata Durumu = Isıtma hatası sorunu (GAZ KURUTUCU İÇİN) 
Kontrol Et ve veya Onarı = Kurutucu için gaz besleme vanasının tamamen açık olduğundan emin olun. Kurutucuya giden gücü kesin ve gerekirse gevşek olan kabloları tekrar bağlayın. Gaz vanası bobinlerindeki kablo bağlantılarını kontrol edin. Kablo demeti zarar görmüşse değiştirin.
Parçalar = Kablo Demeti – Gaz Kurutucu Isı Bileşenleri

Samsung Kurutucu Ekran Paneli HE hata koduSamsung Kurutucu Ekran Paneli HE hata kodu

Samsung Kurutucu Isıtma Elemanı Nasıl Değiştirilir

Samsung Kurutucu Hata Kodu = HE veya hE
Hata Durumu = Isıtma hatası sorunu (ELEKTRİK KURUTUCU İÇİN) 
Kontrol ve Onarım = Kurutma makinesi için bir devre kesicinin açmadığından emin olmak için kontrol edin. 240V güç kaynağının kesicisi kapatıldığında kurutucunuz ısınmaz. Kurutucuya giden gücü kesin ve ısı elemanı üzerindeki telleri kontrol edin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın ve hasar görmüşse kablo demetini değiştirin. Isı elemanının zarar görmediğinden emin olun. Isıtma elemanını hasarlıysa değiştirin.
Parçalar = Kablo Demeti – Elektrikli Kurutucu Isı Elemanı

Voltaj Hataları

(9C1, 9E, 2E, 9E1)

Bu kod, kurutucuya sağlanan voltajla ilgili anormal bir şey olduğunda görünür.

Satıldığı ülkeden bir model çıkarırsanız, elektrik şebekeleri ve düzenlemeleri ülkeler arasında farklılık gösterdiğinden bu hatayı alabilirsiniz.

Bu hatayı alırsanız, kurutucunun kendi devresinde olduğunu ve uzatma kablosu kullanıp kullanmadığını kontrol edin. Elektrikli bir kurutucuysa, güç kablosunun doğru şekilde takıldığından ve doğru voltajın sağlandığından emin olun.

Hata devam ederse, servis talep etmek için Destek Merkezimiziziyaret edin .

Sıkışmış Düğme Hataları

(bE, bE2, bC2)

Küçük harf b’nin gösterilme şekli nedeniyle , bazı insanlar bunları 6E , 6E2 veya 6C2 olarak okuyabilir .

Paneldeki bir düğme sıkışmış veya sürekli basılmış olarak algılanırsa bu kod görünür.

Bu hatayı alırsanız, kurutucuyu kapatın ve ardından paneldeki her düğmeye tek tek dokunup bırakın, her düğmenin tüm kenarlarına ulaşmak için ileri geri çalışın.

Herhangi bir düğme hasar görürse veya kurutucu açıldıktan sonra kod geri gelirse, servis istemek için Destek Merkezimiziziyaret edin .

Kapı İle İlgili Hatalar

(dC, dE, dF, yap, d0, 1 DC, 1 dF)

Bu kodlar kapıya, mandalına ve doğru güvende olup olmadığını tespit eden sensörlere ilişkindir.

Mandalın sağlam bir şekilde sabitlendiğini, çamaşırların veya diğer öğelerin kapıya takılmadığını ve kapının doğru şekilde kapatılıp kapatıldığını kontrol edin.

Kod düzeltilemiyorsa veya kapı veya mandalda hasar varsa,servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin .

Sıcaklık Hataları

(tS, t5, tC, tO, t0, tE, tE3, tC5, tCS, 1 tC, 1tC5, 1tCS)

Bu kodlar sıcaklıkla veya onu ölçen sensörlerle ilgili bir sorunu yansıtır.

En sık karşılaşılan neden, tıkanmış bir tiftik perdesi veya kurutucudaki ısıyı hapseden havalandırma sistemidir. Hatayı düzeltmek için tüysüz ekranı ve / veya havalandırma sistemini temizleyin.

Tüy bırakmayan ekranı ve egzoz havalandırmasını temizledikten sonra hata devam ederse, servis talep etmek için Destek Merkezimizi ziyaret edin .

Diğer hatalar

Yukarıda belirtilmeyen herhangi bir hata tipik olarak sensörlerle veya kurutucudaki elektronik bileşenlerin düzgün çalışmadıklarını bildirmekle ilgilidir.

Aşağıdaki hatalardan birini veya yukarıdaki hatalardan başka bir şey alırsanız, kurutucuyu 2-3 dakika kapatın, yeniden açın ve işlemi yeniden başlatın. Hata dönerse servis istemek için Destek Merkezimizi ziyaret edin .

  • oD – Kuruma Süresi Hatası
  • HC, hE, HC4, 1 HC – Isıtma Hatası
  • AC, Et, AE, EEE, AE4, AE3, AE5, E3, 1 AC – İletişim Hatası
  • FC, FE, 1 FC – Frekans Hatası
  • 3C – Motor Hatası
  • 1 AC7 – Elektronik Kontrol Hatası
  • HC2 – Gaz Ateşleme Hatası

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi