Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması

Samsung Kurutucu Hata Kodları

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları Çözümlü Açıklaması Bu hata kodu açıklamaları, Samsung gaz veya elektrikli kurutucunuzla ilgili bir problemin giderilmesinde yardımcı olabilir. Onarımın nasıl yapılacağı konusunda yardımcı  olmak için, kurutucular, diğer ana cihazlar, çim ve bahçe ekipmanları, garaj kapısı açıcılar, elektrikli süpürgeler ve daha fazlası için onarım yardımını içeren onarım yardım bölümünü ziyaret edin  . Ayrıca , kullanım kılavuzlarını arayabilir   ve kurutucu yedek parçalarını bulabilirsiniz  .

Samsung Kurutma Makinesi Hata Kodları

Bizim göz atın  kurutucu hata kodu çizelgeleri  farklı bir Samsung modeli veya kurutucu bir başka markası ile ilgili bilgiler.

Hata kodu Şart Kontrol / Onarım Mağaza Parçaları
ts Termistör (sıcaklık sensörü) arızalı (elektriksel olarak kısa devre) Kurutucunun fişini çekin ve termistörün direncini test etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Direnç 40.000 ohm’dan fazlaysa, termistörü değiştirin. Direnç 10,000 ohm ise, hasar görürse kablo demetini değiştirin. Kablo demeti iyiyse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Termistör, Kablo demeti, Elektronik kontrol panosu
tO Termistör arızalı (elektriksel açık) Kurutma cihazını fişten çekin ve termistörün direncini kontrol etmek için bir volt / ohm metre kullanın. Termistör, oda sıcaklığında (77 derece) yaklaşık 10K ohm (10,000 ohm) direnç ölçmelidir. Termistörün direnci 40K ohm’dan yüksekse, değiştirin. Termistörün direnci normal ise, kablo demetini kontrol edin ve hasar görmüşse kablo demetini değiştirin.Kablo demeti iyiyse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Termistör, Kablo demeti, Elektronik kontrol panosu
yap Kapı açık Kurutucunun fişini çekin ve kapı anahtarı devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek veya bağlantısızsa kablo demetini tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Hasarlı veya arızalıysa kapı anahtarını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kapı anahtarı, kablo demeti
FE Güç kaynağı frekansı aralık dışı Elektrikçiniz veya elektrik güç tedarikçiniz, elektrik güç kaynağınızın frekansını kontrol edin. Kurutucu 60 Hz güç alıyorsa, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Elektronik kontrol panosu
dF Kapı devresi hatası Kurutucunun fişini çekin ve kapı anahtarı devresinde gevşek veya hasarlı kablo bağlantılarını kontrol edin. Gevşek veya bağlantısızsa kablo demetini tekrar bağlayın.Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Hasarlı veya arızalıysa kapı anahtarını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kapı anahtarı, kablo demeti
O veya he Isıtma hatası (gaz kurutma makinesi) Kurutucu için gaz besleme kesme vanasının tamamen açık olduğundan emin olun.Kurutucuyu fişten çekin ve gaz vanası bobinlerindeki gevşek kablo bağlantılarını tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Servis teknisyenine ısıtma sistemini kontrol ettirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kablo tesisatı, Gaz kurutucu ısıtma bileşenleri
O veya he Isıtma hatası (elektrikli kurutucu) Kurutucu için bir ev devre kesicisinin devreye girip girmediğini görün; 240 voltluk güç kaynağının bir bacağı kapalıysa kurutucu ısınmaz. Kurutucuyu fişten çekin ve ısıtma elemanındaki kablo bağlantılarını kontrol edin.Gevşek kabloları yeniden bağlayın ve hasar görmüşse kablo demetini değiştirin. Isıtma elemanını hasar açısından kontrol edin ve arızalıysa ısıtma elemanını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kablo tesisatı, Elektrikli kurutucu ısıtma elemanı bileşenleri
bE Kontrol panelinde sıkışmış düğme Takılı düğmeyi serbest bırakmak için kontrol panelindeki tüm tuşlara basın. Takılan düğme serbest bırakılamazsa, kullanıcı arayüzü kontrolünü değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Kullanıcı arayüzü kontrolü
Od Aşırı kuru zaman Kurutucuyu fişten çekin ve nem sensörü çubuğu kablo bağlantılarını inceleyin. Gevşek kabloları tekrar bağlayın. Hasarlıysa kablo demetini değiştirin. Hasarlı olduğunda nem sensörü çubuğunu değiştirin. Nem sensörü çubuğu, Kablo demeti
et Kontrol kartı hatası Kontrol panelini sıfırlamak için kurutucuyu 5 dakika fişten çekin. Kurutucuya gücü geri yükledikten sonra kod geri dönerse, elektronik kontrol kartını değiştirin.
Kendinizi düzeltmek için onarım kılavuzuna bakın
Elektronik kontrol

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi