Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Siemens Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Siemens Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Siemens, önde gelen Alman otomasyon şirketlerinden biridir, kendilerini teknoloji öncüleri olarak tanımlıyor ve etkileyici bir itibarı göz önünde bulundurarak kesinlikle anlaşılabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Siemens, çok sayıda farklı elektronik cihaz üretirken en popüler markalarından biri de çamaşır makinesi. Fakat kesinlikle yüksek kalitede bir itibara sahip olsalar da, her seferinde bir kez daha hatalardan zarar görmeyecekleri anlamına gelmez.

Ancak, iyi haber şu ki, bu endişelenmenize izin vermek zorunda değilsiniz çünkü her bir hata kodunun anlaşılması yararlı göstergeleri sayesinde nispeten basit ve basittir. Her bir hata koduna bir göz atalım ve bunların ne anlama geldiğini öğrenelim.

Siemens Hata Kodları

Hata kodları Siemens çamaşır makinelerinde biraz gariptir ve çeşitli numaralar vardır ve hepsi basit bir numerolojik diziyi takip etmez. Her bir hata kodu numarasına daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Su Seviyesi Hataları

Hata 01 ve 17 – Bu hata kodları, çamaşır makinesinde tespit edilen bir su seviyesi hatası olduğu anlamına gelir; basit bir blok veya hortum ucu olmadığından emin olmak için besleme hortumlarını ve filtreleri kontrol etmelisiniz. Daha karmaşık sorunları düzeltmek nispeten kolay olsa da, bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Isıtıcı Hataları

Hata 02 – Bu, cihazdaki ısıtıcıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir; bunun genellikle birden fazla metreye ihtiyaç duyduğunu kontrol etmek, böylece bir profesyonel için en iyi olanın kalmasıdır.

Hata 09 – Bu hata kodu, çamaşır makinesinde beklenmedik bir ısınma tespit edildiğini gösterir, yine bu çok sayıda nedeni olabilir ve sadece tecrübesi olan bir kişi tarafından uygun şekilde kontrol edilmelidir. Yani, bu hata kodu profesyonel ekibimizde yardım için arandığında görüyorsanız.

Drenaj Hataları

Hata 03 ve 18 – Bu hata kodları, cihazınızın düzgün bir şekilde boşalmayacağı anlamına gelir, bu sorun yine çok sayıda şekil alabilir ancak çoğu zaman pompa veya filtreyi bloke eden kirlerden kaynaklanır. Bu nedenle, bu sorunu kendiniz çözebilirsiniz, ancak nedenin ne olduğundan emin olmadığından emin değilseniz, yardım için bir teknisyeni arayın.

Motor Hataları

Hata 04, 05, 21, 42, 43 ve 44 – Motor hata kodları, gördüğünüz gibi çeşitli numaralarda gelir. Bu hatanın nedeni, teller üzerinde aşırı aşınma, hasar veya korozyon dahil olmak üzere birçok form alabilir. Bu hatalardan herhangi birini düzeltmek için profesyonel bir teknisyeni aramak, onları güvenli bir şekilde sabitlemenin tek yoludur.

Sensör Hataları

Hata 06 ve 07 – Cihazınızdaki NTC sensöründe bir sorun var demektir, çünkü bu sensörün arızalı olması veya bağlantılarından dolayı olabilir. Bir teknisyeni çağırmak, bu sorunu düzeltmenin en iyi yoludur.

Kapı Kilidi Hataları

Hata 08, 16 ve 34 – Bu kodların hepsi çamaşır makinenizin kapısıyla ilgilidir, bu kulağa kötü gelebilir, ancak iyi bir haber bu sorunu gidermek bazen çok kolay olabilir. Kapı mandalı veya mandalı hasar görmüş veya engellenmişse, bu soruna neden olabilir.

Bununla birlikte, eğer kapı kilidiniz elektrikse veya yakalama veya mandalla ilgili herhangi bir sorunu tespit edemiyorsanız, düzeltmek için profesyonel yardım gerektiren daha karmaşık bir sorun olabilir. Sorun da dahili veya kötü bağlantı nedeniyle olabilir, bu yüzden emin değilseniz bir profesyonel çağırın.

İletişim Hataları

Hata 10 – Bu hata, cihazınızdaki dahili iletişimde bir sorun olduğu algılanan cihazınız anlamına gelir. Bu genellikle, cihaz modülünüz ve motorunuz arasındaki elektriksel veya kablolama sorununa bağlı olacaktır. Genellikle kablolamayı kendiniz inceleyebilirsiniz, bu gerçekten profesyonel bir teknisyen tarafından yapılması gereken bir şeydir.

Hata Kodlarını Sıfırlama

Bazen çamaşır makineleri, bilinen bir nedenden ötürü hatalarla karşılaştıkları kendi teknik hıçkırıklarına sahip olabilirler. Hatayı sıfırlayarak, bunu makineden silebilirsiniz, bu aynı zamanda mevcut bir hata da giderildiğinde yapılması gereken bir şeydir. Bir hatayı sıfırlamak için aşağıdaki basit adımları izleyin.

  1. Kadranı kapalı konuma çevirin, bazı makinelerde bu, dinlenme pozisyonu olarak bilinir.
  2. Ardından kadranı yarı yol noktasına çevirin, bu geleneksel saat yüzünde saat 6 pozisyonu olacaktır.
  3. Ardından çevirme düğmesini saat yönünde basılı tutarken, çevirme düğmesini basılı tutun.
  4. Sıkma düğmesini en az beş saniye daha basılı tutmaya devam edin, ardından kadranı tekrar kapalı / sıfırlama konumuna getirin.
  5. Son olarak, makineyi tekrar açın ve hata kodu temizlenmelidir.

Unutmayacağınız ya da nedenini belirleyemediğiniz herhangi bir hata kodunda sorun yaşıyorsanız, yardım etmeye hazırız.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi