Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Siemens Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Siemens Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Siemens Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması Siemens, önde gelen Alman otomasyon şirketlerinden biridir, kendilerini teknoloji öncüleri olarak tanımlıyor ve etkileyici bir itibarı göz önünde bulundurarak kesinlikle anlaşılabilir.

Siemens Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Siemens, çok sayıda farklı elektronik cihaz üretirken en popüler markalarından biri de çamaşır makinesi. Fakat kesinlikle yüksek kalitede bir itibara sahip olsalar da, her seferinde bir kez daha hatalardan zarar görmeyecekleri anlamına gelmez.

Ancak, iyi haber şu ki, bu endişelenmenize izin vermek zorunda değilsiniz çünkü her bir hata kodunun anlaşılması yararlı göstergeleri sayesinde nispeten basit ve basittir. Her bir hata koduna bir göz atalım ve bunların ne anlama geldiğini öğrenelim.

Siemens Hata Kodları

Hata kodları Siemens çamaşır makinelerinde biraz gariptir ve çeşitli numaralar vardır ve hepsi basit bir numerolojik diziyi takip etmez. Her bir hata kodu numarasına daha ayrıntılı bir şekilde bakalım.

Su Seviyesi Hataları

Hata 01 ve 17 – Bu hata kodları, çamaşır makinesinde tespit edilen bir su seviyesi hatası olduğu anlamına gelir; basit bir blok veya hortum ucu olmadığından emin olmak için besleme hortumlarını ve filtreleri kontrol etmelisiniz. Daha karmaşık sorunları düzeltmek nispeten kolay olsa da, bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyacaktır.

Isıtıcı Hataları

Hata 02 – Bu, cihazdaki ısıtıcıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir; bunun genellikle birden fazla metreye ihtiyaç duyduğunu kontrol etmek, böylece bir profesyonel için en iyi olanın kalmasıdır.

Hata 09 – Bu hata kodu, çamaşır makinesinde beklenmedik bir ısınma tespit edildiğini gösterir, yine bu çok sayıda nedeni olabilir ve sadece tecrübesi olan bir kişi tarafından uygun şekilde kontrol edilmelidir. Yani, bu hata kodu profesyonel ekibimizde yardım için arandığında görüyorsanız.

Drenaj Hataları

Hata 03 ve 18 – Bu hata kodları, cihazınızın düzgün bir şekilde boşalmayacağı anlamına gelir, bu sorun yine çok sayıda şekil alabilir ancak çoğu zaman pompa veya filtreyi bloke eden kirlerden kaynaklanır. Bu nedenle, bu sorunu kendiniz çözebilirsiniz, ancak nedenin ne olduğundan emin olmadığından emin değilseniz, yardım için bir teknisyeni arayın.

Motor Hataları

Hata 04, 05, 21, 42, 43 ve 44 – Motor hata kodları, gördüğünüz gibi çeşitli numaralarda gelir. Bu hatanın nedeni, teller üzerinde aşırı aşınma, hasar veya korozyon dahil olmak üzere birçok form alabilir. Bu hatalardan herhangi birini düzeltmek için profesyonel bir teknisyeni aramak, onları güvenli bir şekilde sabitlemenin tek yoludur.

Sensör Hataları

Hata 06 ve 07 – Cihazınızdaki NTC sensöründe bir sorun var demektir, çünkü bu sensörün arızalı olması veya bağlantılarından dolayı olabilir. Bir teknisyeni çağırmak, bu sorunu düzeltmenin en iyi yoludur.

Kapı Kilidi Hataları

Hata 08, 16 ve 34 – Bu kodların hepsi çamaşır makinenizin kapısıyla ilgilidir, bu kulağa kötü gelebilir, ancak iyi bir haber bu sorunu gidermek bazen çok kolay olabilir. Kapı mandalı veya mandalı hasar görmüş veya engellenmişse, bu soruna neden olabilir.

Bununla birlikte, eğer kapı kilidiniz elektrikse veya yakalama veya mandalla ilgili herhangi bir sorunu tespit edemiyorsanız, düzeltmek için profesyonel yardım gerektiren daha karmaşık bir sorun olabilir. Sorun da dahili veya kötü bağlantı nedeniyle olabilir, bu yüzden emin değilseniz bir profesyonel çağırın.

İletişim Hataları

Hata 10 – Bu hata, cihazınızdaki dahili iletişimde bir sorun olduğu algılanan cihazınız anlamına gelir. Bu genellikle, cihaz modülünüz ve motorunuz arasındaki elektriksel veya kablolama sorununa bağlı olacaktır. Genellikle kablolamayı kendiniz inceleyebilirsiniz, bu gerçekten profesyonel bir teknisyen tarafından yapılması gereken bir şeydir.

Hata Kodlarını Sıfırlama

Bazen çamaşır makineleri, bilinen bir nedenden ötürü hatalarla karşılaştıkları kendi teknik hıçkırıklarına sahip olabilirler. Hatayı sıfırlayarak, bunu makineden silebilirsiniz, bu aynı zamanda mevcut bir hata da giderildiğinde yapılması gereken bir şeydir. Bir hatayı sıfırlamak için aşağıdaki basit adımları izleyin.

  1. Kadranı kapalı konuma çevirin, bazı makinelerde bu, dinlenme pozisyonu olarak bilinir.
  2. Ardından kadranı yarı yol noktasına çevirin, bu geleneksel saat yüzünde saat 6 pozisyonu olacaktır.
  3. Ardından çevirme düğmesini saat yönünde basılı tutarken, çevirme düğmesini basılı tutun.
  4. Sıkma düğmesini en az beş saniye daha basılı tutmaya devam edin, ardından kadranı tekrar kapalı / sıfırlama konumuna getirin.
  5. Son olarak, makineyi tekrar açın ve hata kodu temizlenmelidir.

Unutmayacağınız ya da nedenini belirleyemediğiniz herhangi bir hata kodunda sorun yaşıyorsanız, yardım etmeye hazırız.

Siemens WM12K268IN Çamaşır Makinesi Hata Kodları

GÖRÜNTÜLERİM SEBEP / ÇÖZÜM EYLEMİ |
EVET Çamaşır makinesi kapısının kilidi açılmış. Çamaşır eklemek mümkündür.
YOK HAYIR ■ Sıcaklık çok yüksek. Sıcaklık düşene kadar bekleyin.
■ Su seviyesi çok yüksek. Çamaşır eklemek mümkün değildir. Gerekirse, hemen çamaşır makinesinin kapısını kapatın. Programa devam etmek için Başlat / Duraklat düğmesine basın.
O yanıp söner ■ Çamaşırlar sıkışabilir. Lütfen çamaşır makinesinin kapağını tekrar açıp kapatın ve Başlat / Duraklat düğmesine basın.
■ Gerekirse, çamaşır makinesinin kapağını kapalı itin veya çamaşırları çıkarın ve tekrar kapatın.
■ Gerekirse, cihazı kapatıp tekrar açın; programı ayarlayın ve kişisel ayarlarınızı yapın; programı başlatın.
E: 17 ■ Su musluğunu tamamen açınız,
■ Besleme hortumu bükülmüş / sıkışmış,
■ Su basıncı çok düşük.
– Filtreyi su kaynağında temizleyin.
– Ek bir su filtresi takılıysa (modele bağlı olarak)
E: 18 Deterjan çözeltisi pompası tıkalı. Deterjan çözeltisi pompasını temizleyin.
Tahliye hortumu / atık borusu tıkalı. Tahliye hortumunu sifonda temizleyin
E: 23 Taban küvetinde su var, cihaz sızdırıyor. Su musluğunu kapatın. Satış sonrası servisi arayın.
Anahtar yanıp söner Çocuk emniyeti kilidi devrededir; devre dışı bırakmak için:
Köpük yanıp söner Çok fazla köpük algılandı, durulama döngüsü açıldı.
“:” Şebeke gerilimi çok düşük.
“” Yıkama programında düşük gerilim. Program genişletildi.
Diğer görüntüler Cihazı kapatın, 5 saniye bekleyin ve tekrar açın. Ekran tekrar belirirse, satış sonrası servisi arayın.

Siemens Extraklasse 1300 Çamaşır Makinesi Hata Kodları

SORUN NEDENLERİ, ÇÖZÜMLERİ, İPUÇLARI
Cihaz çalışmıyor, gösterge lambası yanmıyor • Fiş prize düzgün şekilde takılmamış.
• Priz veya sigorta doğru çalışmıyor (test etmek için bir masa lambası veya benzeri bir cihaz kullanın).
• “Açık / Kapalı” düğmesine basılmadı (modelinizde varsa).
“Başlat / Duraklat” düğmesine basılsa bile cihaz başlamıyor • Kapı uygun şekilde kapatılmamış.
• “Çocuk kilidi / Kilit düğmeleri” özelliği etkinleştirildi Ekran görüntüsü (5)(modelinizde varsa). Düğmelerin kilidini açmak için, tuş simgesiyle işaretli iki düğmeye aynı anda basın ve en az 3 saniye basılı tutun. Ekrandaki anahtar sembolü kaybolur ve program başlatılabilir.
Cihaz program sırasında durur ve “Başla / Bekle” ışığı yanıp söner. • “Değişken sıkma” düğmesinin “Durulama bekletme” konumu etkinleşir ve Ekran görüntüsü (7)program dizisi göstergesinde “Durulama bekletme” sembolü yanar. Tahliye programını başlatmak için “Başla / Bekle” tuşuna basın.
• Program değiştirildi – istediğiniz programı tekrar seçin ve “Başla / Bekle” ye basın.
• Program yarıda kesildi ve sonunda kapı açıldı – kapıyı kapatın ve “Başlat / Duraklat” düğmesine basarak programı yeniden başlatın.
• Cihazın güvenlik sistemi devrede.
• Su musluğu açılmamış veya su giriş hortumu bükülmüş veya tıkanmış (“Su musluğu kapalı” göstergesi yanar).
Deterjan dağıtıcısı deterjan ve / veya katkı maddelerinin kalıntılarını içerir • Ana yıkama haznesindeki ayırıcı doğru takılmamış veya toz ve sıvı deterjan kullanımı için uyarlanmamış.
• Su girişi yeterli değil; su kaynağının ağ filtreleri tıkanmış olabilir.
Döndürme işlemi sırasında cihaz titrer • Nakliye cıvataları çıkarılmamıştır; Çamaşır makinesini kullanmadan önce, taşıma cıvatalarının sökülmesi zorunludur.
• Cihaz dört ayağın tamamında düz durmuyor / durmuyor.
Son sıkma sonuçları zayıf Cihaz bir dengesizlik algılama ve düzeltme sistemine sahiptir. Tek tek ağır eşyalar yüklenirse (örneğin bornoz), bu sistem sıkma hızını otomatik olarak azaltabilir veya çamaşır makinesini korumak için sıkma işlemini tamamen kesebilir.
• Ağır ürün (ler) eğirmeyi önledi; daha küçük çamaşırlar ekleyin ve sıkma döngüsünü tekrarlayın.
• Aşırı köpük oluşumu eğirmeyi önledi; “Rinse & Spin” programını seçip başlatın. Aşırı deterjan dozundan kaçının.
• “Değişken sıkma” düğmesi düşük sıkma hızına ayarlandı.
Yıkama sonrası çamaşırlardaki deterjan artıkları Koyu kumaşlarda beyazımsı tortular, fosfatsız toz deterjanlarda kullanılan çözünmeyen bileşiklerden kaynaklanır.
– aşırı deterjan dozundan kaçının
– sıvı deterjan kullanın
– mümkünse “Yoğun Durulama” seçeneğini seçin
– kumaşı fırçalayın
Başlangıçta görüntülenen program süresi belirli bir süre uzatılır / kısaltılır (yalnızca kalan program süresini gösteren ekrana sahip cihazlar için) Cihazın yıkama programı süresini etkileyebilecek faktörlere uyum sağlama normal kapasitesi, örneğin: Köpük oluşumunun fazla olması, ağır çamaşır parçalarından kaynaklanan yük dengesizliği, düşük su giriş sıcaklığından kaynaklanan uzun süreli ısıtma süresi.
Bu tür etkilerden dolayı program zamanı yeniden hesaplanır ve gerekirse güncellenir. Ekranda, bu güncelleme periyotlarında bir animasyon belirir.
Çamaşır makinesi, çalışan bir programın ortasında birkaç dakika beklemede; yıkama programı ilerlemiyor gibi görünüyor Durulama aşamasını optimize etmek için kullanılan çamaşır makinesinin normal işlevi. Böyle bir duraklamanın bir nedeni, çok fazla deterjan kullanmış olabilirsiniz; çamaşır makinesi köpüğü azaltması için programı otomatik olarak durdurur. Bu durma işlemi, köpük azaltma işleminin devam etmesi için yeterli olana kadar birkaç kez tekrarlanabilir.
Program süresi, “program çizelgesinde” veya ekranda (varsa) belirtildiği gibi oldukça uzundur veya daha kısadır Çamaşır makinesinin program süresi üzerinde etkili olabilecek faktörlere adapte olması normal köpük işlevi, aşırı köpük oluşumu, ağır çamaşır öğeleri nedeniyle yük dengesizliği, düşük giriş suyu sıcaklığından kaynaklanan uzun süreli ısıtma süresi vb. Ayrıca algılama sistemi. Çamaşır makinesinin programı program süresini yıkama yükünün boyutuna göre ayarlar. Bu faktörlere bağlı olarak, süre program boyunca yeniden hesaplanır ve gerekirse güncellenir; Bu süreler boyunca ekranda bir animasyon belirir (varsa). Küçük yükler için, “program çizelgesinde” belirtilen program süresi% 50’ye kadar azaltılabilir.

Siemens WD 7105 Çamaşır Makinesi Hata Kodları

EKRAN ALANINDA YAYILAN BİR SİNYAL MUHTEMEL NEDEN AKSİYON
E: 16 Kapı kapalı değil özellik. Çamaşırın kapıda sıkışıp kalmadığını kontrol edin;
Çamaşır makinesinin kapısını kapatın.
E: 17 Açık değil düğmesine dokunun. Musluğu aç.
Giriş hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Nedeni ortadan kaldır.
Filtre su giriş hortumunda tıkalı. Temiz filtre
Su basıncı çok düşük. Nedeni ortadan kaldır.
E: 18 Kaybedilen kalıntı pompayı engelliyor. Pompayı temizle
Drenaj borusu tıkalı. Drenaj borusunu temizleyin.
Kurutma sırasında tamburda çok fazla kalıntı su var Kurutma işlemini durdurun, kurutmadan önce “Tek Sıkma” yı seçin.

Siemens WM 1065 Çamaşır Makinesi Hata Kodları

HATA KODU SEBEB OLMAK ÇÖZÜM
“Hazır / Yıkama” ve “Başla / Bekle” gösterge ışığı yanıp sönüyor. Yükleme kapağı kapalı değil Çamaşırların kapıda sıkışıp kalmadığını kontrol edin.
Yükleme kapağını kapatın (bir tık sesi duyulmalıdır).
“Durulama” ve “Sıkma / Bitirme” gösterge lambaları yanıp söner.Makineye su girmiyor veya deterjan yıkanmıyor. Su musluğu açılmamış. Su musluğunu açın.
Besleme hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Süzgeci temizleyin
Besleme hortumundaki süzgeç tıkalı.
“Hazır / Yıkama” ve “Sıkma / Sonlandırma” gösterge ışıkları yanıp sönüyor Yıkama solüsyonu tamamen boşaltılmamış. Gevşek döküntü, pompayı engelliyor. Pompayı temizleyin.
Kabartmak üreten çamaşırlar, yüksek bir sıcaklıkta yıkandı. Su tahliye borusu veya tahliye hortumu tıkalı Su tahliye borusunu ve / veya tahliye hortumunu temizleyin.

Siemens WXL166AGB Çamaşır Makinesi Hata Kodları

GÖSTERGE IŞIĞI YANIP SÖNÜYOR VE BİR SİNYAL DUYULUYOR MUHTEMEL NEDEN DÜZELTİCİ EYLEM
hazır Kapı düzgün kapatılmadı. Çamaşırların kapıya sıkışıp kaplanmadığını kontrol edin;
Çamaşır makinesinin kapısını kapatın.
Yıkama Açık değil düğmesine dokunun. Musluğu aç.
Giriş hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Nedeni ortadan kaldır.
Filtre su giriş hortumunda tıkalı. Temiz filtre,
Su basıncı çok düşük. Nedeni ortadan kaldır.
Durulama Gevşek döküntü, pompayı engelliyor. Pompayı temizle
Drenaj borusu ve / veya drenaj hortumu tıkalı. Drenaj borusunu ve / veya drenaj hortumunu temizleyin.

Siemens Silver 3208XS Çamaşır Makinesi Hata Kodları

EKRAN ALANINDA YAYILAN BİR SİNYAL MUHTEMEL NEDEN AKSİYON
F01 Kapı düzgün kapatılmamış. Çamaşırların kapıya sıkışıp kaplanmadığını kontrol edin;
Çamaşır makinesinin kapısını kapatın.
F02 Açık değil düğmesine dokunun. Musluğu aç.
Giriş hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Nedeni ortadan kaldır.
Filtre su giriş hortumunda tıkalı. Temiz filtre
Su basıncı çok düşük. Nedeni ortadan kaldır.
F04 Kaybedilen kalıntı pompayı engelliyor; Pompayı temizle
Drenaj borusu tıkalı Drenaj borusunu temizleyin.

Siemens Ultrasense Plus WFXD8400UC Çamaşır Makinesi Hata Kodları

EKRANDAKİ METİN MUHTEMEL NEDEN AKSİYON
“Su musluğu kapalı mı?” Su turları açılmamış. Su musluğunu açın. Program devam ediyor.
Besleme hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Sebebi ortadan kaldırın.
Besleme hortumundaki süzgeç tıkalı. Su giriş süzgeçlerini temizleyin;
Su basıncı çok düşük. Sebebi ortadan kaldırın.
“Köpük veya tıkalı pompa?” Hidrolik pompalar veya pompa tıkalı. Gelecekteki yıkama yükleri için daha az deterjan kullanın. Yüksek Verimli yıkayıcınız için özel olarak tasarlanmış deterjanlar daha az köpük üretir ve ambalajın üzerinde “HE” harflerini içerir. Su tahliye borusunu ve / veya tahliye hortumunu temizleyin.
“Kapıyı kontrol et!” Kapı düzgün kapatılmadı. Çamaşırların kapıda sıkışıp kalmadığını kontrol edin.
Kapıyı kapat.

Siemens IQ Serisi Çamaşır Makinesi Hata Kodları

EKRAN PANELİNDEKİ METİN MUHTEMEL NEDEN DÜZELTİCİ EYLEM
“Doz aldım mı?” Açık değil düğmesine dokunun. Musluğu aç. Program otomatik olarak devam edecek.
Giriş hortumu bükülmüş veya sıkışmış. Nedeni ortadan kaldır.
Filtre su giriş hortumunda tıkalı. Temiz filtre
Su basıncı çok düşük. Nedeni ortadan kaldır.
Çok fazla su aksa bile “Musluk kapalı mı?” Güvenlik fonksiyonu bir cihaz arızası tespit etti. Cihaz kapağını açmayınız, çünkü su akabilir! Çamaşırları çıkarmak için su seviyesi yeterince düşük olana kadar tekrar tekrar “Drenaj” programını seçin. Müşteri Hizmetlerini arayın.
“Pompa tıkalı mı?” Pompalanan yabancı cisimler tarafından engellendi. Temiz pompa
Drenaj borusu ve / veya drenaj hortumu tıkalı. Drenaj borusunu ve / veya drenaj hortumunu temizleyin.
“Kapı açık?” Kapı düzgün kapatılmadı. Çamaşırın sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin; kapıyı kapat.
Aqua-Stop aktif mi? Taban tavasındaki su; Cihaz sızdırıyor. Müşteri Hizmetlerini arayın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi