Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması

Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodları Açıklaması Zanussi, diğer markaların anlık olarak tanınmasına sahip olmayabilir, ancak bu İtalyan ev aletleri üreticisi uzun zamandır faaliyet gösteriyor ve etkileyici bir üne sahipler.

Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodları

Zanussi adı altında bir dizi farklı cihaz bulacaksınız ve bugün en popüler cihaz yıkama makinelerinden birine bakıyoruz. Herhangi bir markanın çamaşır makineleri, çamaşır makinenizin düzgün çalışmamasına neden olabilecek hataları tanımlamanıza yardımcı olacak bir hata kodu sistemine sahip olacaktır.

Bugün bilmemiz gereken bir Zanussi çamaşır makinesini kullanan tüm hata kodlarına bakıyoruz. Bazen profesyonel bir tamirci aramanız gerekecek daha zor ve karmaşık hatalar için bu hataları kendiniz düzeltebilirsiniz.

Yani, çamaşır makinenizde yanıp sönen bu hata kodlarından birini görüyorsanız ve bunu çözemiyorsanız, panik yapmayın çünkü yardımcı olabiliriz! Sadece temasa geçin ve size yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız ve deneyimimiz sayesinde çok çeşitli çamaşır makinesi hatalarını gizli olarak ele alabiliyoruz.

Zanussi Hata Kodları

Zanussi Çamaşır Makinesi

Bir Zanussi yıkayıcıda bir hata meydana geldiğinde, akustik sinyaller çalışır ve ekranda bir alarm veya hata kodu gösterilir (ZWF MODEL NUMARALARI) :

Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E10
Hata Kodu Tanımı = Çamaşır makinesi suyla düzgün doldurmuyor. 
Kontrol Edilmesi veya Tamir Edilmesi Gerekenler = Su besleme vanalarının açık olduğundan emin olun. Su besleme hatlarının bükülmediğinden veya tıkalı olmadığından emin olun.

Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E20
Hata Kodu Tanımı = Yıkayıcı suyu tahliye etmiyor. 
Kontrol Edilmesi veya Tamir Edilmesi Gerekenler = Yıkama tahliye hortumunun bükülmediğinden veya tıkalı olmadığından emin olun.

Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E40
Hata Kodu Tanımı = Yıkama kapağı açık veya düzgün şekilde kapatılmamış. 
Kontrol Edilmesi veya Tamir Edilmesi Gerekenler = Kapının tamamen kapalı olduğundan emin olun. Hiçbir şeyin kapının kapanmasını engellemediğinden emin olun.

Zanussi Çamaşır Makinesi Hata Kodu = EH0
Hata Kodu Tanımı = Elektrik beslemesi sabit değil. Şebeke beslemesi stabil olana kadar bekleyin. 
Kontrol Edilmesi veya Tamir Edilmesi Gerekenler = Elektrik devre kesicisini kontrol edin. Sıfırlamak için yıkayıcıyı 10 dakika boyunca fişten çekin.

Yani, daha fazla ado olmadan, bilmeniz gereken tüm çamaşır makinesi hata kodlarına bir göz atalım. Bakmak için çok fazla hata kodu var, ama sizi korkutmasına izin vermeyin, bunların birçoğu oldukça benzer ve nasıl ilerleyeceğinden emin değilseniz, yardımcı olabiliriz.

11 hatası

Bu, çamaşır makinenizin, bir yıkama çevrimi sırasında su ile dolmakta zorluk çektiği anlamına gelir; bu, su basıncı, kablolama sorunları veya vanalarla ilgili sorunlardan kaynaklanan birçok farklı nedene sahip olabilir.

Hata 12

Bu hata kodu 11 hataya çok benzer, ancak bunun yerine kurutma için su doldurma söz konusu olduğunda bir sorun olduğu anlamına gelir. Yine, çeşitli sorunlardan kaynaklanabilir ve şiddete bağlı olarak bir profesyonelde aranması en iyi olabilir.

Hata 13

Bu hata, su sızıntısı sorunu olduğu anlamına gelir, eğer şanslıysanız, bunun düzeltilmesi nispeten basit olabilir, örneğin boşaltma hortumu yanlış konumlandırılırsa, bir sızıntıya neden olabilir. Ancak, hasarlı veya arızalı bir bileşen gibi neden daha ciddi ise, o zaman bir profesyonel ile irtibata geçmeniz gerekir.

Hata 21

Bu kod, çamaşır makinenizin, bir yıkama işlemini tamamladıktan sonra su boşaltmakta sorun yaşadığı anlamına gelir. Bu bir çok potansiyel nedene sahip olabilecek bir hatadır ve bir profesyonelde çağrılması karmaşıklığı nedeniyle tavsiye edilir.

Hata 22

Yukarıdaki gibi olduğu gibi, çamaşır makinesi bir kurutma işleminden sonra suyu düzgün bir şekilde boşaltamazsa bu hataya neden olur. Yine, potansiyel karmaşıklık nedeniyle, bu, çözmenize yardımcı olacak bir profesyonelde aramanız gereken bir sorundur.

Hata 23

Bu hata, drenaj pompasında bir sorun olduğu ve bunun genellikle kablolama probleminden kaynaklanacağı anlamına gelmektedir, bu yüzden birçok kişinin kendi başlarına düzeltebileceği bir şey değildir.

Hata 31

Hata 31, basınç şalterinde bir sorun olduğu anlamına gelir, daha kesin olması için anahtar ile bir kablolama sorunu olduğu anlamına gelir. Bu, düzeltmek için nispeten basit olsa da (bazı durumlarda), bir profesyonelde arama yapılması hala önerilir.

Hata 32

Bu hata yine basınç şalteri ile ilgilidir, ancak bu sefer yanlış kalibre edildiği anlamına gelir. Bu durum, bir takım potansiyel problemlerle ilgili olabilir, bu nedenle borunun gözetlenmesi gibi basit bir şey sorunu çözebilir, ancak çözülmesi daha karmaşık bir çözüm gerektirebilir.

Hata 35

Bu hata bir su taşması ve birçok benzer sorundan kaynaklanır, bunun birtakım nedenleri olabilir. Hızlı bir şekilde düzeltmek için, bu hata koduyla size yardımcı olacak bir uzmanı çağırmanız önerilir.

Hata 38

Bu hata, cihazınızdaki basınç haznesinin bloke olduğu ve bu problemin giderilmesinin yeni bir tahrik kayışı veya hidrolik devrelerin temizlenmesi gerektireceği anlamına gelir. Her iki görev de yürütmek için deneyimli ellere ihtiyaç duyacaktır, bu yüzden bunu kendiniz yapmaya çalışmayın.

3A hatası

Bu daha nadir görülen bir hata kodudur ve ısıtma elemanı sensöründe bir sorun olduğu anlamına gelir. Yine, bir profesyonel çağırmak, soruna neden olan sorunu teşhis etmenin en iyi yoludur.

41 hatası

Bu hata, çamaşır makinesi kapısının hemen açılmayacağı veya hiç açılmayacağı anlamına gelir. Kablolama hatalarından kapı kilidine zarar verebilecek birtakım potansiyel sorunlardan kaynaklanabilir.

Hata 42

Yukarıdaki hataya benzer şekilde, bu hata, bir kez daha, kapı ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, ancak bu sefer, kapının düzgün bir şekilde kilitlenmeyeceği anlamına gelir. Yine bu, kablolama sorunlarından iç veya dış hasara kadar çeşitli sorunlardan kaynaklanabilir.

Hata 43

Bu hata kodu, kapı kilidinin arkasındaki güç kaynağı ile ilgili bir sorun olduğu ve hatalı kablolama dahil olmak üzere çeşitli farklı arızalardan kaynaklanabileceği anlamına gelir.

Hata 44 ve Hata 45

Bu iki hata kodu, kapı kilidindeki algılama devresinde bir sorun olduğunu, hatalı bir PCB biriminden kaynaklanacağını ve düzeltmek için profesyonel yardım gerektirdiğini gösterir.

51, 52 ve 53 numaralı hatalar

Bu hata kodlarının hepsi çamaşır makinenizdeki motor problemleri ile ilgilidir. Sinyal ve genel elektronik konular en olası suçlular olacaktır, ancak PCB arızaları veya sızıntılarından kaynaklanabilir.

61 hatası

Bu hata kodu, çamaşır makinesinde ısıtma sistemi ile ilgili bir sorun olduğu anlamına gelir, bu da yeterli bir ısıtma seviyesine ulaşamayacağı anlamına gelir. Bu hataya neden olabilecek bir takım hatalar vardır, bu yüzden profesyonel bir teknisyen almak en iyisidir.

62. Hata

Bu hata, kod 61’e benzer, ancak çamaşır makinesinin aşırı ısındığı anlamına gelir. Yine bu problemin çok sayıda olası nedeni vardır ve kendi kendini düzeltebilirken, cihazı incelemek için bir profesyonelde aramak en iyisidir.

66 ve 68 numaralı hatalar

Bu hataların her ikisi de, çamaşır makinenizdeki ısıtma elemanları ve kablolama ile ilgili problemlerle ilgilidir; bu nedenle, bu iki koddan herhangi birini görürseniz bir profesyonelde aramanız gerekir.

Hata 69

Bu hata kodu bir ısıtma elemanı, bir yıkama döngüsü sırasında kesildi anlamına gelir, kablo sorunları büyük olasılıkla nedeni olan ama aynı zamanda elektrik gezi neden olabilir. Sorun kendi kendini düzeltebilir, ancak bir profesyonelde tekrar tekrar çağırılırsa.

Hata 71, 72, 73 ve 74

Bu hataların hepsi çamaşır makinenizdeki sensör problemleriyle ilgilidir, bir çamaşır makinesinde çok sayıda farklı sensör bulunur ve bunların hepsi önemli bileşenlerdir. Ne yazık ki, bu hata kodlarından herhangi birini görürseniz size yardımcı olmak için profesyonel bir tamirci çağırırsanız başarısızlıklara karşı bağışıklık değildir.

82 ve 83 numaralı hatalar

Bu iki sorun, cihaz seçim aracınızla ilgilidir, bu konum yanlış olarak kaydediliyor veya yanlış yazılmış. Neyse ki bu hata profesyonel bir teknisyen yardımı ile düzeltmek genellikle kolaydır.

91 ve 92 numaralı hatalar

Bu iki hata, çamaşır makinesindeki iç iletişimde bir sorun olduğu anlamına gelir. Hatalı bir kontrol panosundan da kaynaklanabilse de, kablolama veya PCB sorunları bu sorunların en muhtemel nedeni olacaktır. Bu nedenle, size yardımcı olması için bir profesyonelde arama yapmanız önerilir çünkü cihazı onarmak için yedek parçalara ihtiyacınız olabilir.

93 ve 94 numaralı hatalar

Bu hatalara yanlış bir yapılandırma neden olur, yine bu bir dizi farklı sorundan kaynaklanabilir, ancak size yardımcı olan bir teknisyenle, genellikle vakaların çoğunda düzeltmek nispeten basit olacaktır.

Hata 97

Bu hata kodu, program seçici ve çamaşır makinesinin mevcut döngüsü arasında bir uyuşmazlık olduğunu gösterir. Bazen, bu hatayı, hata kodunu silerek ve bir yıkama döngüsünü tekrar seçerek düzeltebilirsiniz, ancak hatayı silemezseniz veya sadece tekrar oluşursa, bir profesyonelde aramanız gerekir.

EA1 hatası

Bu hata, çamaşır makinesindeki tamburda bir sorun olduğu anlamına gelir, bu bir sensör hatası, elektrik sorunu veya motor kayışı hasar görebileceğinden olabilir. Bu hatayı görürseniz, size yardımcı olmak için bir profesyonel aramalısınız.

EA6 hatası

Bu hata kodu, cihazınızın çamaşır makinesinin kapısında bir arıza olduğuna dair kayıtlı olduğu anlamına gelir. Bazen bunu incelemek, kilit veya menteşeleri engelleyen bir şey gibi kolayca düzeltilebilir bir konu gösterecektir. Ancak, düzeltmek için bir profesyonelde aramanız gerekecek çok daha ciddi bir sorun da olabilir.

EC1 hatası

Bu hata kodu, çamaşır makinenizin solenoid valfinin bloke olduğu anlamına gelir. Valfin onarım ve kontrollerini gerçekleştirme konusunda tecrübeniz olmadığı sürece, size yardımcı olacak bir profesyonel aramanız gerekir.

ED1, ED4 ve ED6 hatası

Bu üç hata kodunun tümü, çamaşır makinesindeki iletişim hatalarıyla ilgilidir, bunun nedeni kablolama veya arızalı bileşenler olabilir. Ancak, bu bileşenlerin karmaşıklığı nedeniyle, bu hata kodlarından herhangi birini görürseniz bir profesyonelde aramanız gerekir.

ED2 ve ED3 Hatası

Bu hatalar, ısıtma elemanları ile ilgili sorunlarla ilgilidir ve bunlar genellikle kablolama problemlerinden kaynaklanır, ancak daha ciddi durumlarda, elemanların değiştirilmesi gerekebilir. Bir profesyonel aramak için bu hata kodları ile tavsiye edilir.

EF1 hatası

Bu hata, çamaşır makinenizin tahliyesinde veya filtresinde bir blok olduğu anlamına gelir, engelleri kendiniz giderebilirsiniz, ancak emin değilseniz veya bir profesyonel size yardımcı olmak için arayabilir.

EF2 hatası

Bu hata, çamaşır makinesinde çok fazla deterjan kullandığınız anlamına gelir, herhangi bir köpüğü temizlemeniz ve çamaşır makinenizi kısa bir yıkama devrinde çalıştırmanız gerekir. Bu sorunu çözmeli, ancak kendi kendini tekrarlar ya da bir yıkama döngüsü ayarlayamazsınız, daha sonra size yardımcı olacak bir profesyonel çağırın.

EF4 hatası

Bu hata, su basıncınızın düşük olduğu anlamına gelir, bunun birtakım farklı sebepleri olabilir ve hatta kontrolünüz dışındaki dış sorunlar olabilir. Bu hatayı görüyorsanız, size yardımcı olmak için bir profesyonel aramalısınız.

EF5 hatası

Bu hata genellikle düzeltilmesi en kolay olanıdır, hata ve yıkama döngüsünü iptal ederseniz dengesiz bir yük nedeniyle oluşur, genellikle makinenizi açabilir ve sonra herhangi bir giysiyi çıkartabilirsiniz. Bu hata tekrar tekrar bir profesyonel yardımcı olmak için çağırırsanız.

Hata EH1, EH2 ve EH3

Tüm bu hatalar çamaşır makinenizdeki güç kaynağı sorunlarından kaynaklanır çünkü voltaj çok yüksek veya çok düşük veya diğer karmaşık sorunlar olabilir. Yani, bu hata kodlarından herhangi birini görürseniz bir profesyonel yardım için arayın.

Hata Kodlarını Temizleme

Hatırlanması gereken son bir ipucu, çamaşır makinenizi tekrar kullanabilmeniz için bazen hata kodlarını temizlemeniz gerektiğidir. Aşağıda, Zanussi model cihazların çoğunda çalışması gereken genel yönergeleri listeledim, ancak aynı zamanda kullanım kılavuzuna da başvurmalısınız.

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E11
Hata Kodu Tanımı = Yıkama aşamasında

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E13
Hata Kodu Tanımı = Su kaçağı tespit edildi

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E21
Hata Kodu Tanım = Tahliye hatası

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E23
Hata Kodu Tanımı = Tahliye pompası triyakında hata

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E24
Hata Kodu Tanım = Tahliye pompasını kontrol eden algılama devresi arızalı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E33
Hata Kodu Tanımı = Kaynama önleyici veya basınç şalteri ile ilgili sorun

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E35
Hata Kodu Tanımı = Su seviyesi çok yüksek

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E36
Hata Kodu Tanım = Algılama devresi anti-boili basınç şalteri arızalı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E37
Hata Kodu Tanımı = Basınç şalterinin algılama devresi arızalı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E39
Hata Kodu Tanımı = HV algılama devresi taşma önleyici basınç şalteri arızalı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E40
Hata Kodu Tanımı = Yıkayıcı kapısı açık – kapı kilidi – kablolama veya ana PCB arızalı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E41
Hata Kodu Tanımı = Yıkayıcı kapısı açık

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E42
Hata Kodu Tanımı = Yıkama kapısının açıklığı ile ilgili sorun

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E43
Hata Kodu Tanımı = Triyak – kapı kilidi ile ilgili sorun

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E44
Hata Kodu Tanımı = Kapı kapalı algılama devresi arızalı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E45
Hata Kodu Tanımı = Algılama devresi sorunu – kapı kilidi

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E51
Hata Kodu Tanımı = Motor gücü triyak kısa devreli

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E52
Hata Kodu Tanımı = Motor tako üreticisinden sinyal yok

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E53
Hata Kodu Tanımı = Triyak algılama devresi sorunu, motora güç verir

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E54
Hata Kodu Tanımı = Motor röle kontakları sıkışmış

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E61
Hata Kodu Tanımı = Yıkama sırasında yanlış ısı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E62
Hata Kodu Tanımı = Yıkama sırasında aşırı sıcaklık

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E66
Hata Kodu Tanımı = Isıtma elemanı güç rölesi kapalı kontaklar

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E71
Hata Kodu Tanımı = NTC yıkama sensörü hatası

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E82
Hata Kodu Tanımı = Program seçiminin SIFIRLA / KAPALI konumunu okumada hata

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E83
Hata Kodu Tanımı = Program seçme kodunu okuma hatası

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E93
Hata Kodu Tanımı = Yanlış çamaşır makinesi yapılandırması

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E94
Hata Kodu Tanımı = Yıkama döngüsünün yanlış yapılandırılması

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = E95
Hata Kodu Tanımı = İletişim hatası – mikro işlemci ve EEPROM

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = EB1
Hata Kodu Tanımı = Hatalı elektrik şebekesi frekansı

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = EB2
Hata Kodu Tanımı = Elektrik voltajı çok yüksek

Çamaşır Makinesi Hata Kodu = EB3
Hata Kodu Tanımı = Elektrik voltajı çok düşük

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu

Miele Kurutma Makinesi Hata Kodu aşağıda yazıı olan hata kodu açıklamaları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi