Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı Çalışmıyor Hata Arıza Giderme

Buzdolabı Çalışmıyor Hata Arıza Giderme

Buzdolabı Çalışmıyor Arıza Çözümleri Eğer buzdolabınız ışıktan bile geçmiyorsa, problemi çözerek masraflı onarımlar için tasarruf edin.

Buzdolabı Çalışmıyor

Evde yapabileceğiniz birkaç kontrol vardır ve eğer şanslıysanız, buzdolabınızı cebinizde bir delik açmadan tekrar çalıştırıp çalıştırabileceksiniz. Buzdolabı çalışmadığında kontrol etmeniz gereken şeylerin listesi aşağıdadır, ancak ışık çalışma durumundadır.

Elektrik Kaynağını Kesin

Herhangi bir onarım projesine başlamadan önce buzdolabınızın elektrik beslemesinden ayrılması her zaman iyi bir fikirdir. Tabii ki, bu aynı zamanda, herhangi bir bozulabilir veya donmuş malları çıkarmanız ve onları varsa bir komşunun evi gibi başka bir yerde saklamanız gerektiği anlamına gelir.

Sıcaklığı Kontrol Edin

Buzdolabının içinde bulunan bir sıcaklık ayar düğmesi vardır. Sıcaklık çok yüksek ayarlanmışsa, kompresör devreye girmeyecek ve buzdolabı soğutma işlemini yapamayacaktır.  Bu nedenle düğmeyi daha düşük bir sıcaklığa ayarlanacak şekilde ayarlayın ve kompresörün çalışıp çalışmadığını görün. Aksi takdirde, sıcaklık kontrol cihazının kendisinde bir sorun olabilir. Elektrik projeleri üzerinde çalışıyorsanız, biraz para biriktirebilir ve sıcaklık kontrol ünitesini kendiniz değiştirebilirsiniz. Aksi takdirde, bir tamirciden sizin için bunu yapmasını istemeniz gerekir.

Hava Akışını Kontrol Edin

Buzdolabınızın hava akımı için her yere yeterli odaya ihtiyacı vardır. İdeal olarak, buzdolabınız ile evinizin duvarları arasında en az üç inç boşluk olmalı ve tavan ile tavanın en tepesi arasındaki boşluk en az 1 inç olmalıdır. Sorun buysa, buzdolabını daha uygun bir yere taşımayı düşünün.

Kondenser Rulolarını Kontrol Edin

Buzdolabının arkasındaki siyah bobinler kondenser bobinleri olarak bilinir . Bu bobinler, buzdolabının ısıyı dağıtarak soğumasına izin veren şeydir. Düzenli olarak temizlenmezlerse, verimlerini kaybedebilirler ve bir süre boyunca soğumalarını tamamen durdurabilirler. Kondenser serpantinlerinin temiz olduğunu kontrol edin ve eğer değilse, iyice temizlemek için bir vakum veya bir fırça ve biraz sabun ve su kullanın.

Kompresörü Test Edin

Buzdolabınız hala soğutma yapmıyorsa, elektrik bağlantısını iki saatten kesin. Ardından tekrar takın ve açın. Kompresör çalışmaya başlarsa, kompresör aşırı ısınmasından kaynaklanan bir sorun olabilir . Bu soruna bakmak için bir profesyonel sormalısınız.

Defrost Ayarını Kontrol Edin

Eski buzdolapları manuel defrost için bir tuş ile gelir. Bazen, düğme buz çözme modunda sıkışabilir ve buzdolabının soğumasını durdurabilir. Düğmeyi geri çekmeye çalışın ve bunun buzdolabının patlamasına neden olup olmadığını görün. Sizinki daha yeni bir modelse ve otomatik defrost ile donatılmışsa, bunun yerine defrost zamanlayıcı ünitesinde bir sorun olabilir. Bunun bir profesyonel tarafından da kontrol edilmesi gerekecektir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı kumaşlar için çamaşır yıkama talimatları

Farklı kumaşlar için çamaşır yıkama talimatları Çamaşır makinenizi yüklemeden önce ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi