Anasayfa / Beyaz Eşya / Derin Dondurucu Çalışmıyor Hata Arıza Giderme

Derin Dondurucu Çalışmıyor Hata Arıza Giderme

Derin Dondurucu Çalışmıyor Arıza Çözümleri Derin dondurucu, buzdolabınızın dondurucusuna sığmayan ek yiyecekleri saklamak için harikadır.

Derin Dondurucu Çalışmıyor

Dondurucunuz çalışmayı durdurursa, gıda atıklarının en aza indirgenmesi için hızlı bir şekilde giderilebilmesi önemlidir. Göğüs dondurucunuzun çalışmaması durumunda aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun.

Elektrik kontrol edin

Göğüs dondurucunuz hiç çalışmıyorsa, dondurucunun prize takılı olduğunu kontrol edin. Göğüs dondurucusunu duvardan çıkarın ve lamba ya da dijital saat gibi bir şey takın. Yeni cihaz da çalışmazsa, sorunun çıkışınız ile olduğunu ve buzdolabınızın olmadığını biliyorsunuzdur. Cihaz çalışıyorsa, diğer sorun giderme yöntemlerine başvurmanız gerekecektir.

Röleyi kontrol edin

Röle kompresöre güç sağlayan bir bileşendir. Motor terminalleri ve aşırı yük koruyucusu ile bir plastik kutu içinde yer alır ve Kompresöre bağlanır; Röle kutunun en büyük bileşenidir. Röleyi yakından inceleyin ve yanmadığından emin olun. Röle ayrıca bir multimetre kullanılarak da test edilebilir. Rölenin kısa devre yaptığını görürseniz, değiştirmeniz gerekecektir. Eğer röle sarsıldığında sarsıcı bir ses çıkarırsa, bu aynı zamanda kısa süreli bir işarettir.

Kompresörü inceleyin

Kompresör, göğüs dondurucunuzun performansı için gereklidir. Tüm soğutma sistemine güç veren motordur ve dondurucunuz çalışmaya son vermişse, kontrol etmeniz gerekir. Bu ünite dondurucunun arka tarafında bulunur ve plastik mahfazada oturur; Futbol şekliyle tanımlanabilir.

Rölenin iyi olup olmadığını veya hafif bir ses duyduğunu ve ardından bir ses ve sessizliğin ardından kompresörün kırıldığını söyleyebilirsin. Dondurucunuz nispeten yeniyse, hala garanti kapsamında olabilir ve ücretsiz bir yedek kompresör alabilirsiniz. Aksi takdirde, kompresörünüzün bir profesyonel tarafından değiştirilmesi gerekecektir.

Termostatı araştırmak

Göğüs dondurucunun çalışmadığı gerçeği termostata kadar düşebilir. Bu, dondurucu içindeki sıcaklığı düzenleyen birimdir. Termostatınızı test etmek için, dondurucu tarafındaki erişim panelini çıkarın. Ardından, gerçek termostatı iç duvardan çıkarmak için bir tornavida kullanın, ancak üniteden çıkan boruyu dondurucuya bağlamayın.

Sürekliliği test etmek için multimetrenizdeki Rx1’deki aralık ölçeğini ayarlayın. Çoklu test cihazınız devamlılık gösteriyorsa, dondurucu probleminiz başka bir noktada bulunmaktadır. Çoklu test cihazınız devamlılık göstermiyorsa, termostatınızın çalışmadığı ve değiştirilmeniz gerektiği anlamına gelir.

Tüpü eski termostattan çıkarın ve yenisine takın. Yeni üniteyi dondurucu duvardaki yerine vidalayın ve yeni termostatın düzgün çalışmasını engelleyeceğinden borunun sarılmamış veya bükülmediğinden emin olun. Bu kılavuzda işe yaramayan bir dondurucuda sorun gidermek kolaydır. Umarım düzeltmeniz de aynı derecede kolaydır!

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı kumaşlar için çamaşır yıkama talimatları

Farklı kumaşlar için çamaşır yıkama talimatları Çamaşır makinenizi yüklemeden önce ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi