Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Simtel Buzdolabı Soğutmuyor ?

Simtel Buzdolabı Soğutmuyor ?

Simtel Buzdolabı Soğutmuyor ? Buzdolabı soğutmuyor mu? İşte size bir buzdolabının ve bazı buzdolabında sorun gidermenin nasıl giderileceği size sorunu nasıl tanımlayacağınızı ve muhtemelen kendiniz nasıl çözeceğinizi gösterecektir. Onarım bir profesyonel gerektirse bile, onlara sorunu gösterebilecek ve böylece zaman ve para tasarrufu sağlayabileceksiniz.

Simtel Buzdolabı Soğutmuyor

  • Buzdolabının fişe takılı ve güç olduğundan emin olun. Kapıyı açtığınızda ışık yanmalı.
  • Yanlışlıkla ters çevrilmediğinden emin olmak için termostatı kontrol edin .Buzdolabı / dondurucu termostatınız çalışmıyorsa
  • Dondurucu bölmesinin arkasındaki deliklerin dondurma kutuları veya dondurulmuş sebzeler tarafından engellenmediğinden emin olun – deliklerin soğuk hava sirkülasyonu için temiz olması gerekir.
  • Bobinleri buzdolabının altına veya arkasına vakumlayın. Tıkalı bobinler zayıf soğutmaya neden olabilir.
  • Kondenser fanına hiçbir şey sıkışmamış ve serbest bir şekilde döndüğünden emin olmak için kontrol edin (arkasında bobinli modellerde fan bulunmaz). Bunu yapmak için, buzdolabının fişini çekin ve dışarı çekin. Fan kanatlarını temizleyin ve sıkışıp sıkışmadığını görmek için fanı elle döndürün. Buzdolabını prize takın ve kompresör çalışırken fanın çalıştığından emin olun. Fan çalışmıyorsa, nasıl değiştirileceğini gösteren aşağıdaki talimatlara bakın.

Buzdolabı Evaporatör Fanını değiştirin

Buzdolabınızın soğumadığını fark ederseniz, sorunu sıfırlamanıza yardımcı olacak bazı buzdolabı sorunlarını giderme ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz. Kompresörün çalıştığını duyabiliyorsanız ancak buzdolabı soğmuyorsa, sorun büyük olasılıkla don tıkalı evaporatör bobinleri veya sıkışmış veya kırık bir evaporatör fanıdır. Evaporatör fanları genellikle kötüleşmeye başladıklarında gıcırtılar veya cızırtıyorlar.Dondurucu kapısını açtığınızda gürültü daha da artarsa ​​evaporatör fanı olduğunu bileceksiniz. Evaporatör bobinleri ve fanı dondurucu bölmesinde bir kapağın arkasında bulunur.

Simtel Buzdolabı Fan Arızası

Simtel Buzdolabı Soğutmuyor ?  Dondurucu içindeki kapağı çıkarır ve kangalları tamamen don dolu bulursanız, her şeyi dondurucudan ve buzdolabından çıkarın, fişini çekin ve 24 ila 48 saat boyunca eritin. Zemine sızabilecek suyu almak için birkaç havluyu el altında tutun. Tüm don eridiğinde, buzdolabını tekrar yerine takın. Çalışırsa, sorun bir buz çözme zamanlayıcısı, buz çözücünün buz çözücüsü veya buz çözme termostatı olabilir. Bu parçaların değiştirilmesi zor değildir, ancak hangisinin arızalı olduğunu bulmak, burada ele almayacağımız sorun gidermeyi gerektirir.Bu parçalarla ilgili bir sorundan şüpheleniyorsanız, bir uzmanı arayın.

Normalde, çoğu buzdolabının arkasındaki zemine yakın bulunan buzdolabı kondansatör fanı ve kompresörü, termostat daha fazla soğutma gerektirdiğinde yanar.Kapı bir süre açık bırakıldıktan sonra kompresörün çalıştığını duymazsanız, bu, kondenser fanının sıkışmış veya aşınmış olduğu veya röle veya kompresörün kötü olduğu anlamına gelebilir. Aşağıdaki evaporatör fanını nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

Buzdolabınızın bir fan kapağı varsa, yerinde tutan vidaları çıkarın. Ardından fana ulaşmak için kapağı çıkarın.

Evaporatör fanını gürültülü ise veya dönmüyorsa değiştirin. İlk önce, buzdolabının fişini çekin. Ardından fanı dondurucu duvarına sabitleyen vidaları çıkarın.

Eski fanı yenisiyle değiştirin. Montaj braketini eski fandan çıkarın ve yeni fana bağlayın. Kabloları çıkarın ve eski fandan yeni fana geçirin. Fanı tekrar takın ve kapağı değiştirin.

Buzdolabı Kondansatör Fanını değiştirin
Kompresöre ve kondenser fanına erişmek için buzdolabını duvardan uzağa çekin, fişini çekin ve arka kısımdaki ince paneli çıkarın. Sonra buzdolabını prize takın ve kompresörün gelmesini bekleyin. Fan da yanmalı. Kompresör çalışıyor ancak fan çalışmıyorsa veya fan gürültülü ise, yeni bir fana ihtiyacınız vardır. Hiçbiri de çalışmıyorsa ve kompresör sıcak değilse, buzdolabının fişini çekin ve bir vantilatör veya bir saç kurutma makinesini kompresörde “ısı yok” olarak ayarlayın. Kompresörün soğumasını bekleyin ve tekrar deneyin. Kompresör çalışıyor ancak fan çalışmıyorsa, fan arızalıdır. Buzdolabının fişini çekin ve fanı değiştirin (aşağıdaki proje yönergeleri). Hiçbiri de çalışmazsa, yeni bir röle veya kompresöre ihtiyacınız olabilir. Bulmak için bir cihaz tamir teknisyenini arayın.

Simtel Buzdolabı Conta Arızası

Simtel Buzdolabı Soğutmuyor ? Kapak Kapanmıyor  ise soğutma işlemini gerçekleştirmez. Buzdolabı kapısı sıkıca kapanmıyorsa veya uygun bir conta oluşturmuyorsa, soğuk hava buzdolabından çıkabilir ve sıcak havanın bölmeye girmesine izin verebilir. Bu, buzdolabında yoğuşma oluşumuna neden olabilir ve kompresörün fazla mesai yapmasına neden olabilir. Buzdolabının kapısını sabitlemek, içindeki eşyaları yeniden düzenlemek kadar basit olabilir veya kapama kamını değiştirmeniz gerekebilir. Buzdolabının kapağında kötü bir sızdırmazlığa neden olabilecek en yaygın sorunları giderin.

Kapının düzgün kapanmasını önleyebilecek herhangi bir yiyecek kabı, açık çekmece veya yanlış hizalanmış raf bulunmadığından emin olmak için buzdolabının içini kontrol edin. Dışarıda olabilecek eşyaları yeniden konumlandırın ve buzdolabı kapağını kapatın. Kapı hala sıkıca kapanmıyorsa, kapı contalarını kontrol edin.

Buzdolabı kapısı contalarını ılık, sabunlu suyla ve yumuşak bir bezle temizleyin. Yüzeydeki tüm yağı, kiri ve kiri almak için akordeon tarzı contanın kıvrımlarının içini temizleyin. Contayı başka bir bezle kurulayın. Contayı iyice temizlediğinizden emin olmak için inceleyin ve gerekirse tekrar temizleyin. Kapı düzgün kapanmıyorsa, buzdolabının önden arkaya ve yan yana seviyeli olduğundan emin olun.

Seviyeyi buzdolabının üstüne yerleştirin. Ayakları ve tüm ayar vidalarını açığa çıkarmak için ızgarayı buzdolabının altından çekin.

Tesviye ayaklarını pense ile saat yönünde veya saat yönünün tersine döndürerek buzdolabını yükseltmek veya alçaltmak için, seviyedeki balon iki dikey çizgi arasında duruncaya kadar. Bazı buzdolaplarında ön ayakların yanında seviye vidaları bulunur. Vidaları saat yönünde veya saat yönünün tersine bir tornavida veya somun sürücü ile buzdolabının seviyesine gelene kadar çevirin. Izgarayı değiştirin ve buzdolabı kapağını kontrol edin. Hala sıkıca kapanmıyorsa, kapatma kamını değiştirin.

Buzdolabı ve dondurucu termostatlarını en düşük seviyesine veya “kapalı” konumuna getirin. İçeriği buzdolabından boşaltın ve yalıtımlı bir göğsüne aktarın.

Menteşe kapağını buzdolabının üstüne tutan vidayı çıkarın. Menteşeyi açığa çıkarmak için menteşe kapağını kaldırın.

Menteşeyi buzdolabının üstüne tutturan cıvataları lokma anahtarı veya somun sürücüsü ile çıkarın. Menteşeyi buzdolabı kapağından çekin.

Buzdolabı kapağını iki elinizle tutup tavana doğru kaldırın. Kapıyı düz bir çalışma yüzeyine getirin.

Naylon kapatma kamını kapının altından düz başlı bir tornavidayla kaldırın. Kapıya yeni bir kapatma kamı yerleştirin.

Buzdolabındaki alt menteşe pimini ve kapatma kamını ılık sabunlu suyla temizleyin. Menteşe ve kamı kurutun ve kamın ve menteşe piminin yüzeyini az miktarda petrol jölesi ile kaplayın.

Buzdolabı kapağını alt menteşe pimine yerleştirin. Üst menteşeyi buzdolabı kapağına yerleştirin ve daha önce çıkardığınız cıvatalarla sabitleyin. Menteşe kapağını yerine takın ve menteşe kapağı vidasıyla sabitleyin.

İçeriği yalıtılmış göğüsten buzdolabına aktarın. Buzdolabı ve / veya dondurucu termostatlarını orijinal ayarlarına geri getirin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Buzdolabı gece boyunca kapısı açık kaldı sorun olurmu ?

Buzdolabı gece boyunca kapısı açık kaldı sorun olurmu ? Bazen, ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi