Anasayfa / Beyaz Eşya / Çamaşır Makinesi Çalışmıyor Hata Arıza Giderme

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor Hata Arıza Giderme

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor Arıza Çözümleri Çamaşır makinesi problemlerini giderirken ele almanız gereken bir konu da çamaşır makinesinin başlayamayacağıdır.

Çamaşır Makinesi Çalışmıyor

Bu özellikle çok yıkıcı olabilir, özellikle de yıkanması için bekleyen çamaşırlarınız varsa. Çoğu durumda, tesisatçıyı aramak ve çok fazla para harcamak zorunda kalmadan sorunu kolayca çözebilmeniz gerekir.

Güç

Çamaşır makineniz başlamazsa, güç kaynağına bakarak başlayın. Her şeyden önce, yıkayıcıya takılı mı? Eğer öyleyse, bir devre kesici mi attı yoksa bir sigortayı mı havaya uçurdu? Gerektiğinde kesiciyi kontrol edip sıfırlayın (veya sigortayı değiştirin), ardından makineyi tekrar çalıştırmayı deneyin. Ayrıca kapının düzgün bir şekilde kapatıldığından emin olun. Kapı hala aralıktayken çamaşır makineleri çalışmayacaktır.

Kapak Anahtarı

Çamaşır makinesinin ana kontrolü, kapağın içindeki anahtardır. Bu bir sebepten dolayı çalışmayı durdurduysa, yıkayıcınız çalışmayacaktır. Bu sorunu gidermek özellikle zor değildir, ancak kapak anahtarına erişmek için üst kısmı açmanız gerekebilir. Güç açıkken, düğmeye basıp bir tık sesi dinleyiniz. Birini duymazsanız, anahtar gitti ve değiştirilmesi gerekiyor.

Kapak anahtarı çalışıyor ancak çamaşır makinesi hala çalışmıyorsa, çamaşır makinenizin bunun için özel bir sigorta olup olmadığını kontrol edin. Genellikle kontrol panelinin içinde olacaktır. Üflenmişse, yıkayıcı başlamadan önce değiştirmeniz gerekecektir.

Kapı kilidi

Sorun kapı kilidi ile olabilir. Işıklar yanar ama makine çalışmayacaksa, bunun nedeni iyi olabilir. Bu, ya kapı kilidine giden kablolar ya da kapı mandalının, kendisinin kilidini kendisinin aktive etmemesi olabilir. Bu durumda, arızayı izlemek ve onarmak için bir profesyonelde aramanız gerekecektir.

Zamanlayıcı Düğmesi

Bazı çamaşır makinesi modelleri mekanik bir zamanlayıcı topuzu kullanır ve makine içindeki su seçilen seviyeye kadar dolana kadar çalışmayacaktır. Düğme kontrol panelindeki grafiklerle düzgün hizalanmazsa, zamanlayıcıyı biraz ilerleterek çamaşır makinesi sorununu gidermeye çalışabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, biraz çekin ve yıkayıcının düzgün şekilde başlayıp başlamadığına bakın.

Aşırı ısınma

Birden fazla yükü, birbiri ardına, herhangi bir problem yaşamadan çalıştırıyorsanız, ama aniden çamaşır makinenizin işe yaramadığını tespit ederseniz, aşırı ısınma nedeni olabilir. Sorunun bu olup olmadığını keşfetmenin basit yolu, makinenin soğumaya yetecek kadar zaman vermek, birkaç saat için söylemek ve sonra tekrar denemek. İyi çalışıyorsa, aşırı ısınma söz konusuydu ve çok kısa sürede çok fazla yük almadığınız sürece tekrarlanmamalıdır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Farklı kumaşlar için çamaşır yıkama talimatları

Farklı kumaşlar için çamaşır yıkama talimatları Çamaşır makinenizi yüklemeden önce ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi