Anasayfa / Beyaz Eşya / Kıyafetlerimi soğuk veya sıcak suda yıkama hangisi daha iyi olur ?

Kıyafetlerimi soğuk veya sıcak suda yıkama hangisi daha iyi olur ?

Kıyafetlerimi soğuk veya sıcak suda yıkama hangisi daha iyi olur ? Giysilerin yıkanması için doğru sıcaklık söz konusu olduğunda, insanlar çamaşır makinelerinde sürekli olarak tüm çamaşırları için kullandıkları favori yıkama programına veya sıcaklık ayarına sahip olurlar. Ancak, seçmiş olduğunuz sıcaklık kullanmanın en iyisi olup olmadığını nereden biliyorsunuz?

Kıyafetleri soğuk veya sıcak suda yıkama

Gerçek şu ki, yıkamanız için doğru sıcaklığın seçilmesi, bir dizi farklı etki faktörüne bağlıdır ve aşağıda, kıyafetlerinizi ve diğer kumaşlarınızı yıkamak için sıcak su veya soğuk su kullanmanız gereken bazı yararlı durumları özetledik.

Her zaman kullanacağınız sıcaklık ve yıkama ayarlarında üreticinin talimatları için elbisenize iliştirilmiş kumaş bakım etiketini kontrol etmeyi unutmayın.

Ne zaman sıcak su kullanmalıyım?

Terli kıyafetler, çoraplar ve iç çamaşırlar gibi kirli kıyafetler için, sıcak suyla yıkamanın, giysilerinizin ertesi gün temiz ve kokusuz olmasını sağlamak için en iyi seçenektir.
Sıcak su, herhangi bir bakteriyi ve mikropları öldürmekte etkilidir, bu nedenle herhangi bir enfekte giysi, havlu ve yatak çarşafı varsa, bunları yıkamak için en iyi seçenek sıcak yıkamadır.
Beyaz ve açık renkli kıyafetler, sıcak renklere kadar sıcak suda yıkanabilir, çünkü renkler daha az risk taşır ve inatçı kir ve lekeleri çıkarmada daha etkilidir.
Çevre dostu yıkama ve verimli yıkama performansı arasındaki doğru dengeye ulaşmak istiyorsanız, kot ve orta derecede lekeli giysiler gibi çoğu giysi için mükemmel bir seçenek olan 40 ° C ile 60 ° C arasında sıcak bir sıcaklık kullanın.

Ne zaman soğuk su kullanmalıyım?

Sadece az kirli ve lekeli olan giysiler için, çamaşır makinenizin temizlik performansını önemli ölçüde etkilemeden soğuk bir sıcaklıkta yıkama kullanabilirsiniz. İyi haber, modern deterjanların çoğu 30 ° C gibi düşük sıcaklıklarda hala etkilidir.

Parlak renkli veya koyu renk giysiler için, soğuk bir yıkama kullanın çünkü bu, renklerin solmasını, rengini değiştirmesini ve diğer kıyafetlere zarar vermesini önleyecektir.
Yün ve ipek gibi hassas kumaşlar için, kumaş liflerini hasara ve büzülmeye karşı korumak için soğuk bir yıkama kullanın. Giysi eşyalarınızdaki etiketi okumanızı şiddetle tavsiye ederiz, çünkü bu, doğru sıcaklığı ve bunları yıkamak için gerekli ayarları gösterecektir.

Sıcak suyla yıkama, fosil yakıtların yakılmasıyla ortaya çıkan elektrik tarafından üretilen önemli miktarda enerji kullanır. Yıkama sıcaklıklarınızı düzenli bir şekilde düşürerek, çevreyi korumaya yardımcı olan ve tasarruf etmenize yardımcı olan daha fazla enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi