Anasayfa / Daikin / Daikin Klima Hata Kodları Çözümleri Sorun Giderme

Daikin Klima Hata Kodları Çözümleri Sorun Giderme

Daikin Klima Hata Kodları Çözümleri Sorun Giderme Klimanızın verimliliğini sağlayacak en önemli bakım görevi, filtrelerinin rutin olarak değiştirilmesi veya temizlenmesidir. Tıkanmış, kirli filtreler normal hava akışını engeller ve sistemin verimliliğini önemli ölçüde azaltır. Normal hava akışı tıkalıyken, filtreyi baypas eden hava doğrudan buharlaştırıcı bobinine kir taşıyabilir ve bobinin ısı emici kapasitesini bozabilir. Kirlenmiş, tıkalı bir filtreyi temiz bir parça ile değiştirmek, klimanızın enerji tüketimini% 5 ila% 15 oranında düşürebilir.

Merkezi klimalar için filtreler genellikle dönüş kanalının uzunluğu boyunca bir yerlerde bulunur. Yaygın filtre konumları duvarlarda, tavanlarda, fırınlarda veya klimanın kendisinde bulunur. Oda klimaları, odaya bakan ızgaraya monte edilmiş bir filtreye sahiptir. Klimaların bakımlarını düzenli olarak yapılmadı takdirde cihazların hata vermesi sıkça görülmektedir.

Daikin Klima Hata Kodları

Daikin İklimlendirme Arıza Kodları

Daikin Klima Hata Kodu A1

– PCB’deki mikro bilgisayar çalışmıyor – bu, PCB’nin montajında ​​veya gürültü gibi harici bir faktörden kaynaklanan bir arızadır.

Daikin Klima Hata Kodu  A3

– Drenaj seviyesi çok yüksek – Bu, drenajdaki kirlerin tıkanması veya arızalı bir drenaj pompasından kaynaklanır.

Daikin Klima Hata Kodu  A5

– İç ortam ısı eşanjörünün aşırı ısınması veya donması – Bu durum, kirli hava filtresi, kısa devre veya ısı değişiminde sensörle ilgili sorundan kaynaklanabilir.

Daikin Klima Hata Kodu A6

– Fan motoru hatası – Fan motoru kilitli, aşırı yüklenmiş veya arızalı bir bağlantıdan zarar görüyor.

Daikin Klima Hata Kodu A7

– Salınımlı kapak motoru hatası – Salınım kapaklı motorda bir arıza veya hatalı bağlantı.

Daikin Klima Hata Kodu AH

– Toz toplayıcı hatası – Toz toplayıcısında bir arıza veya bunun bir elemanı kirli olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu AJ

– Kapasite ayar hatası – Kapasite veya adres ayarı arızalı.

Daikin Klima Hata Kodu C3

– Anormal su seviyesi sensörü rezistansı – Su seviyesi sensörü ya ayrılmış, kısa devre yapmış veya bir arıza oluşturmuştur.

Daikin Klima Hata Kodu C4

– İç ısı termistörünün anormal direnç seviyesi – Bu, termistörün bağlantısının kesildiğini veya kısa devre yaptığını gösterir.

Daikin Klima Hata Kodu C9

– İç ünite emiş havası termistörünün direnci anormaldir – Kablonun bağlantısının kesilmesi veya kısa devre oluştu.

Daikin Klima Hata Kodu CE

– Anormal radyasyon termistör rezistansı – Arızalı bir termistör, bağlantısız kablo veya termistörün kısa devresi sorunun kaynağı olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu CJ

– Anormal uzaktan kumanda termistör direnci – Dahili uzaktan kumanda bir hatayla karşılaştı.

Daikin Klima Hata Kodu  E0

– Dış ünite koruma cihazları aktif – Soğutucu boru sistemi tıkalı olabilir, yetersiz soğutucu olabilir veya kompresör / fan motorunda bir arıza olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu E3

– Yüksek basınç çok yüksek (HPS aktivasyonu) – Kondenser kısa devre yapmış veya aşırı yüklenmiş olabilir veya ısı eşanjörü kirli olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu E4

– Düşük basınç çok düşük (LPS etkinleştirme) – Soğutucu akışkan boru sistemi tıkalı olabilir, yetersiz soğutucu olabilir veya LPS anahtarı arızalı olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu E5

– Kompresörün aşırı ısınması (OL aktivasyonu) – Soğutucu boru sistemi tıkanabilir, yeterli miktarda soğutucu bulunmayabilir veya OL veya bağlantıda bir arıza olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu F3

– Dış ünite deşarj sıcaklığı çok yüksek – Yetersiz soğutucu, tıkanmış soğutucu boruları veya tahliye sıcaklığı termistörü arızalı olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu H9

– Dış hava sıcaklık termistörünün anormal direnci – Dış hava termistörü arızalı olabilir, kablo kopması olabilir veya termistörün kendisi kısa devre yapmış olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu J5

– Emme borusu sıcaklık termistörünün anormal direnci – Hatalı bir emme borusu termistörü olabilir, kablo bağlantısı kesilebilir veya termistörünüz kısa devre yapmış olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu J6

– Dış ısı eşanjör termistörünün anormal direnci – Ya hatalı veya kısa devre yapmış bir dış ısı eşanjörü termistörü veya kablo ayrılabilir.

Daikin Klima Hata Kodu P1

– Açık faz güç voltajı dengesizliği – Bu, üç fazlı veya açık faz voltaj dengesizliği olduğu anlamına gelir.

Daikin Klima Hata Kodu U0

– Emme borusu sıcaklığı çok yüksek – Soğutucu boru sistemi ile ilgili bir arıza – tıkanma veya soğutucu akışkan eksikliği veya genleşme vanasıyla ilgili bir arıza olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu U1

– Ters faz – Üç fazlı güç kaynağı tersine çevrildi.

Daikin Klima Hata Kodu U2

– Açık faz veya güç voltajı dengesizliği – Güç kaynağında açık bir faz veya voltaj dengesizliği olabilir. Ayrıca bir elektrik kesintisi olabilir veya fan motorunun DC gerilimi çok düşük olabilir.

Daikin Klima Hata Kodu U4

– İç ve dış üniteler / dış ünite ile BS üniteleri arasındaki iletişim hatası – Ara bağlantı kablolarıyla bir hata veya bir iç / dış PCB arızası.

Daikin Klima Hata Kodu U5

– İç ünite ile uzaktan kumanda arasında haberleşme hatası – Ara bağlantı kabloları ile olası bir hata veya iç / dış mekan uzaktan kumandası ile bir PCB arızası.

Daikin Klima Hata Kodu UA

– İç ünite / BS / dış ünitenin kombinasyon hatası, PCB’nin sahada hata ayarı – İç mekan, BS veya dış ünitelerin yanlış bir kombinasyonu var (örneğin yanlış miktar veya modeller).

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi