Anasayfa / Ankara / Ankara General Klima Servisi

Ankara General Klima Servisi

Ankara General Klima Servisi  Evinizi soğutma, HVAC yükleniciniz olarak kolaydır. Servis teknisyenlerimiz ekibimiz çeşitli soğutma sistemlerinin arkasındaki mekanizmaları tamamen anlıyor. Hangi tip iklimlendirme cihazı satın aldığınız önemli değil, servis teknisyenlerimiz doğru klima tamir hizmetlerini sağlayabilirler.

General Klima Servisi Ankara

Eski sistemler veya daha yeni modeller ekibimiz için fark yaratmaz. Herhangi bir sistemi teşhis etmek ve onarmak için tecrübe ve bilgiye sahibiz. Sürekli öğrenme konusundaki ısrarımız, bugün piyasadaki en karmaşık sistemlerle bile bizi güncel tutar. Aşağıdakileri de içeren onarım ve stoklama ürünlerini sunuyoruz:

Hızlı ve Kaliteli İklimlendirme Tamiri

Merkezi klimalar
Kanalsız mini split sistemler
Paketlenmiş ürünler
Isı pompaları
Soğutma verimliliğini arttırmaya yardımcı olan nem gidericiler gibi iç mekan hava kalitesi ürünleri

Ankara General Klima ServisiKlima üniteniz için bir bakım programı tutmanın ötesinde daha fazla ödeme yapan çok az rutin ev bakım işi vardır. Sadece tüm yaz serin kalmak ve acil durum arızalarından kaçınmak için en iyi şansı vermekle kalmaz, aynı zamanda enerji faturalarınızda paradan tasarruf edersiniz.

Bakımlı bir Klima (AC) ünitesi daha verimli çalışır, daha az enerji kullanır ve çalıştırmak için daha az paraya mal olur. Düzgün bir şekilde korunan bir sistem de değiştirilmesi gerekmeden önce daha uzun sürecektir.

Klima Bakımının Önemi

Ortalama bir ev sahibi tarafından yapılabilecek bazı işler olduğu belirtilmelidir, ancak diğerleri uygun eğitim ve ehliyete sahip olmayan hiç kimse tarafından yapılmamalıdır.

Herhangi bir zamanda, bakım işlemlerini kendiniz yapmaktan rahatsızsanız, bunu sizin için yapmak üzere profesyonel bir uzmanı aramaktan çekinmeyin. Her zaman güvenlik önlemlerini alın; ve dış ünitenizde herhangi bir çalışma yapmadan önce, DAİMA önce elektrik kutunuzdaki ünitenin gücünü kesin.

 Hava Filtresini Temizleyin ve / veya Değiştirin

Klima hava filtresini değiştirmek (veya tekrar kullanılabilir bir filtreniz varsa temizlemek) en önemli düzenli AC bakım işlerinden biridir. Her ay yüksek kullanım mevsimlerinde (yaz ve kış gibi) ve sonbahar ve ilkbaharda bir kez yapılmalıdır.

Hava filtresi şunlardan birinde bulunur:

Dönüş merkezi ızgarasının arkasında, evin merkezi bir odasında bir duvar veya tavanda.

Hava taşıyıcı veya fırının üfleyici bölmesinin içinde.

Fırının yan, alt veya üstündeki bir yuvada.

Filtre toz, kir ve alerjen parçacıklarıyla dolu olduğunda, hava akışı azalacak ve sisteminizin gerekenden daha fazla çalışmasını sağlayacaktır. Sisteminizden akan hava ayrıca daha kirli, daha tozlu olabilir ve evde yaşayanlar için alerji ve astım semptomlarını tetiklemeye eğilimli olabilir.

Kabloları ve Bileşenleri Kontrol Edin

Bir klima üzerinde çalışmadan önce, DAİMA dış ünitedeki servis bağlantısında veya evinizin ana şalter panelinde yapılabilecek üniteye giden gücü keserek başlayın.

AC ünitesinin içindeki eski kablolar.Daha sonra, yoğuşma ünitenizdeki erişim panelini çıkarın ve tellerde, kararmış veya yanmış tellerde ve benzerlerinde aşırı ısınma – erimiş yalıtım işaretleri olup olmadığını kontrol edin.

Sıkı olduklarından emin olmak için elektrik bağlantılarını da kontrol edebilirsiniz. Elektriksel bir test ölçere sahipseniz, ünitedeki kondansatörleri kontrol edebilirsiniz.

Kontaktör anahtarına bir göz atın ve aşırı oyuklaşma görürseniz değiştirin.

Yukarıdaki sorunlardan herhangi birini görürseniz ve parçaları kendiniz değiştirmekte rahat hissetmiyorsanız, işi sizin için yapmak için her zaman yerel bir ısıtma ve klima uzmanına danışın.

Termostatı İncele

Düzgün çalıştığından ve evinizi doğru sıcaklıkta tuttuğundan emin olmak için termostatınızı kontrol edin. Daha eski, mekanik tipte bir termostat varsa, programlanabilir bir modele yükseltmeyi düşünebilirsiniz.

Programlanabilir termostat ayarı.

Programlanabilir bir termostat, evde kimse olmadığında (AC’yi kapatmayın, hemen açmayın) sıcaklığı daha yükseğe ayarlamanıza ve insanlar akşamları eve gelmeden yaklaşık 30 dakika önce evi soğutmanıza izin verir.

Bu şekilde her zaman sizi bekleyen rahat bir eve sahip olacaksınız ve evde kimse yokken AC’nizin bütün gün çalışmasını sağlayarak enerji ve paradan tasarruf edersiniz.

Kondenser Ünitesi Fanını Kontrol Edin

Kondenser fanıKlima ünitenizi kapatın ve hala iyi durumda olduğundan emin olmak için dış kondenser ünitesinin üstüne monte edilmiş fanı kontrol edin. Bir veya daha fazla bıçakta görünen herhangi bir çatlak veya yonga varsa fan kanatlarını değiştirin.

Daha eski bir klima üniteniz varsa, fan motoru yataklarının da düzenli olarak yağlanması gerekebilir.

Dış Üniteyi Temizle

Zamanla yapraklar, kir, çim kupürleri ve benzerleri klima ünitesinin dışında birikecek, sistem kapasitesini azaltacak ve hava akışını azaltacaktır.

Üniteye gelen gücü kestikten sonra, enkazdan yaklaşık 45 ° ‘lik bir açıyla başlayarak, döküntüleri hafifçe yıkamak için bir bahçe hortumu kullanın. Elektrikli yıkayıcı KULLANMAYIN ve serpantin üzerindeki hassas kanatçıkları bükmemeye veya hasar vermemeye dikkat edin.

Ayrıca, üniteyi ve üniteyi hava akışını engellemek için, çalılar veya diğer bitkileri klimanızın çevresinden tekrar kesmelisiniz.

Profesyonel Klima (AC) Bakım Çağrısı

İklimlendirme ünitenizi düzgün bir şekilde muhafaza etmek, para tasarrufu, enerji tasarrufu ve yazın en sıcak günlerinde sizi rahat ettirmek açısından büyük yarar sağlayacaktır.

Açık havada klima ünitesi üzerinde çalışan HVAC profesyonel.Yerel ısıtma ve iklimlendirme şirketiniz , iklimlendirme ihtiyaçlarınız konusunda size yardımcı olmaktan her zaman mutluluk duyacaktır.

Ayrıca klima cihazınızı kontrol edebilir ve yıllık bazda AC ünitenizin mümkün olduğu kadar verimli çalışmasını sağlayacak şekilde yıllık bakım yapabilirler.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Klima kötü bir kokumu veriyor ?

Klima kötü bir kokumu veriyor ? Klimanız kötü kokuyorsa, ünitenizden ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi