Anasayfa / Eca / İstanbul Eca Kombi Servisi

İstanbul Eca Kombi Servisi

İstanbul Eca Kombi Servisi kazanların ve mekanik sistemlerin önleyici bakım, onarım ve kurulumunda geniş geçmişe sahip, yüksek düzeyde eğitimli ve kalifiye mühendis kadrosu, mekanik ve teknisyenlerden oluşmaktadır.

Eca Kombi İstanbul Servisi

Buharlı ve sıcak su ihtiyacınızı günün 24 saati, tam donanımlı araç filosu ve sertifikalı personelimizle haftanın 7 günü hizmetinize sunuyoruz. 20 yılı aşkın bir süredir müşterilerimize toplam kazan hizmeti vermeye devam etmekten onur duymaktadır . “Bir Zamanda Fark Yaratıyoruz, Bir Zamanda Kazanmak” için kararlıyız ve olmaya devam edeceğiz.

sizi güvende ve sıcak tutacak

İster bir işletme sahibi olun, ister yurtiçi kombinizin servise sunulmasını istiyorsanız, konuşacak takımdır. İşi verimli ve etkin bir şekilde yapabilmek için yılların verdiği tecrübe ve tutkuyla, kazanınıza temiz bir sağlık faturası vermek için hazırız ve bekliyoruz.

Teknisyen, sisteminizin verimini ayarlamadan önce ve sonra ölçmeli ve sonuçların bir kopyasını size vermelidir. Yanma verimliliği, aşağıdaki testlerden bir veya daha fazlasına dayanarak belirlenir: 1) baca sıcaklığı; 2) yüzde karbon dioksit veya oksijen; 3) duman sayısı (yağ); 4) karbon monoksit; ve 5) taslak.

  • Baca sıcaklığı Yüksek baca gazı sıcaklıkları, bacadan çok fazla ısı (ve para) kaybolduğu anlamına gelir. Tipik baca sıcaklıkları:

Gaz 300–600 ° F

Gaz (yoğuşma sistemi) 100–140 ° F

Yağ 400–600 ° F

Yağ (alev tutma ocağı) 300–500 ° F

Temizlenmesi . Temizlenecek yağ sistemi parçaları, brülörü (nozul, elektrotlar, filtreler), yanma odasını, yağ hattı filtresini ve baca borusunu içerir. Tüm sistemler için, ısı eşanjörü yüzeylerini temizleyin. Yağ memeleri ve filtreleri genellikle temizlenmek yerine değiştirilir. Tortu kazan ve buhar hatlarından uzaklaştırılmalıdır; Kazana korozyon önleyiciler eklenebilir.

Ayarlamalar . Verimlilik testi sonuçlarına göre hava ve yakıt akışı ayarları yapılacaktır. Fırın veya kazan üzerindeki dahili termostat (fan termostatı veya aquastat), uygun sıcaklıklarda açılıp kapanacak şekilde kalibre edilmelidir.

Pompalar ve Fanlar Gerekirse pompalar ve fanlar kontrol edilmeli ve yağlanmalıdır.

Isıtma Sistem Teknisyeni Tarafından Yapılan Değişiklikler

İstanbul Eca Kombi Rutin bir ayarlama sırasında, bir ısıtma teknisyeni ısıtma sisteminizde ilave değişiklikler önerebilir. Fırın veya kazanınızın verimliliğini artırmak için bu önlemlerin tümü, uygun eğitim ve aletler ile profesyonel bir uzman gerektirir.

Yeni yağ yakıcı kurulumu . Eski, verimsiz bir yağ yakıcınız varsa ancak her şeyi değiştirmeye hazır değilseniz, alev tutmalı bir yakıcı takınız. Yağ ve havayı daha iyi karıştıracak, daha az hava akımıyla çalışacak ve bacaya daha az ısınma gönderecektir. Ek olarak, alev tutmalı bir brülör, sistem çalışmadığında brülörün içinden geçen hava akışını engeller ve bacadaki ısı kaybını azaltır. Alev tutuşlu brülörler, yeni bir yanma odasına ve kontrollere ihtiyaç duyulup duyulmadığına bağlı olarak 400-600 $ tutarındadır. Meme boyutu küçültülmüş olarak uygun boyutta bir alev tutmalı brülör% 10-20 tasarruf sağlamalıdır. Ancak, tüm fırını veya kazanı, son teknoloji ürünü yüksek verimlilik modeliyle değiştirerek daha da iyi olursunuz.

Dış ünite sıfırlama veya aquastat (sadece sıcak su kazanları) . Bir aquastat, kazan sıcaklıklarını düzenleyerek suyu belirtilen sıcaklık aralığında, genellikle 180 ° F civarında tutar. Ne yazık ki, ilkbahar ve sonbahar ayları gibi ısıya çok az ihtiyaç duyulduğunda bile suyu sıcak tutar. Modülasyonlu bir aquastat (veya dış sıfırlama) dış sıcaklığı algılar ve kazan suyunu yalnızca gerektiği kadar sıcak tutar.

Markalı su ürünleri 150-350 dolara satılıyor ve yakıt tüketimini% 5-10 düşürüyor. Bir aquastat’ı manuel olarak da kontrol edebilirsiniz (sisteminizi çalıştırma ile ilgili aşağıdaki bölüme bakın). Bu kontroller olmadan yoğuşmalı kazanlar, baca gazı yoğuşmasının oluşmadığı sıcaklıklarda çalışacakları için enerji tasarrufu sağlamazlar. Ayrıca yoğuşmasız kazanlar için bazı gelişmiş “tahliye” kontrollerinin daha az iyi kontrol edilen yoğuşma sistemlerininkine rakip performans gösterdiğine dikkat edin.

Dış ünite sıfırlama kontrolüyle, sıcak su kazanındaki su sıcaklığı, dışarıdaki soğukluğa göre ayarlanabilir.

Zaman geciktirme rölesi (sadece sıcak su kazanları) . Kazan suyu sıcaklığını kontrol etmek için bir başka strateji zaman gecikmesi rölesidir. Oda termostatı ısıya ihtiyaç duyduğunda, daha önce ısıtılan su, kazan açılmadan radyatörler arasında sirküle edilir. Sıcak su sirkülasyonu belirli bir süre içerisinde evi ısıtmak için yeterli değilse, kazan brülörü, kazan suyunu daha fazla ısıtmak için ateşlenir. Zaman geciktirme rölesi ile daha düşük sıcaklıktaki kazan suyunun sirkülasyonu, ılıman havalarda yeterli ısıtma sağlayabilir. Bir zaman geciktirme rölesi bir yüklenici tarafından % 10 tasarruf sağlar.

Otomatik havalandırma damperi. Otomatik damper, brülör kapandığında bacadan çıkan metal bir kapaktır. Pratikte, elektrikli havalandırma damperi termostat tarafından çalıştırılır. Sırasıyla, havalandırma damperinin açılması, kazan veya fırının açılması gerektiğini bildirir. Bu, damper arızalandığında yanma gazlarını evin içine dökülme ihtimalini önler. Havalandırma amortisörleri takılı 125–400 dolar arasındadır ve yakıt tüketimini% 3-15 oranında azaltabilir. Buhar kazanlarında, büyük sıcak su kazanlarında ve ısıtmalı alanlarda bulunan ve kapalı çevrede bacadan kaçabilecekleri ısıtılmış alanlarda bulunan ılık hava fırınlarında tasarruf en yüksek seviyededir. Isıtma sistemi ısıtılmamış bir bodrumda ise veya alevi tutan bir yağ yakıcı varsa, tasarruf muhtemelen% 5’ten az olacaktır. Daha eski bir yağ yakıcınız varsa, onu alev tutma tipine dönüştürmek genellikle daha iyi bir yatırımdır (bkz. “Yeni yağ yakıcı kurulumu”, sayfa 92). Dikkat: havalandırma damperleri tüm gaz ısıtma sistemleri için uygun değildir. Servis teknisyeninize, havalandırma damperinin sisteminize uygun olup olmadığını sorun.

Ayarlanabilir radyatör havalandırmaları ve valfleri . Kullanılmayan odalara ısı akışını azaltmak için, bazı sıcak su radyatörlerindeki vanalar kısılabilir. Buhar radyatörlerinde bulunan vanalar, aralarında değil her zaman tamamen açık veya kapalı olmalıdır. Buhar radyatörleri için bir alternatif, donanım ve ısıtma mağazalarında genellikle yaklaşık 10-15 dolar tutarında ayarlanabilir bir havalandırma deliği kurmaktır. Bu delikler, mevcut deliklerin yerine radyatöre vidalanır ve radyatöre ısınması için ne kadar buhar gireceğini kontrol eder.

Termostatik radyatör vanaları takarak ya buharlı ya da sıcak su radyatörleriyle daha da fazla kontrol sahibi olabilirsiniz. Bu vanalar, her odanın sıcaklığını seçmenize izin verir. Tasarlanan sıcaklığa ulaşıldığında, vana radyatörü kapatır. Bu vanaların her biri takılıyken 50-125 ABD Doları tutarındadır ve tüm evi temizlemekle karşılaştırıldığında, ayrı ısıtma bölgeleri oluşturmak için daha ucuz bir yöntem olabilir.

Kendiniz Yapabileceğiniz Bazı Değişiklikler

İstanbul Eca Kombi Tüm enerji tasarrufu değişikliklerine bakmak için bir müteahhit kiralamanıza gerek yoktur. Bu değişikliklerin tümü, ısı dağılımıyla ilgilidir – fırınınız veya kazanınızdan en fazla ısıyı evinizdeki odalara ulaştırmak. Bunlar, ısıtma sisteminin test edilmiş yanma verimine bakılmaksızın yapılmalıdır.

Boru izolasyonu . Isıtılmayan alanlardan geçen tüm sıcak su ve buhar boruları yalıtımla sarılmalıdır. Özel olarak üretilmiş köpük veya cam elyaf boru izolasyonu kullanın; bu, ayak başına 0,30–0,80 dolara mal olabilir ve yılda yaklaşık 0,50 dolar tasarruf sağlar. Fiberglas için duvar kalınlığı en az 3⁄4 “, köpük için 1⁄2” olan yalıtımları kullanmaya çalışın. Buhar borularını eritebileceğinden köpük ile sarmayın. Daha eski buhar boruları asbest ile sarılabilir; bunlar, sızdırmaz hale getirildiği, lapa lapa olmayan ve yaşam alanında olmadığı sürece sağlık tehlikesi içermemelidir. Beyaz koruyucu kılıfın bir kısmı eksikse, bir asbest azaltma yüklenicisine başvurun.

Kanal yalıtımı . İlk olarak, sıcak havanın kanallardan sızmasını önlemek için tüm kanal bağlantılarını ve dikişlerini mastik (özel bir macun) veya UL-181b sertifikalı bir kanal bandı ile kapatın. Koli bandı, çoğumuzun süpürge saplarını ve araba parçalarını onarmak gibi diğer uygulamaları için bildiğimiz güçlü gümüş veya gri banttır. Ne yazık ki, UL-181b olmayan koli bandı kuruyacak ve özellikle ısıtılmamış alanlarda zamanla yapışmasını yitirecektir. Öte yandan Mastic, kolayca yayılır ve kalıcı olarak kurur ve metal kanaldaki ek yerlerin ve dikişlerin sızdırmazlığı için tercih edilen malzemedir. (Kanal sızdırmazlığı hakkında daha fazla bilgi için “Isıtma Sistem Teknisyeni Tarafından Değişiklikler” kısmına bakınız.)

İkincisi, ısıtılmamış alanlardan geçen tüm sıcak hava kanalları yalıtımlı olarak sarılmalıdır. Folyoyu dışarıda ve görünür halde tutarak standart folyo yüzlü cam elyafı yalıtımını kullanabilirsiniz; özellikle kanallar için vinil kaplı yalıtım; veya sert köpük yalıtımı. Soğuk iklimlerde R-8 önerilir. Ardından, tüm derzleri veya dikişleri yalıtımda kapatın. UL-181b koli bandı ile standart fiberglas keçeleri ve sert köpükleri kullanın; Vinil yüzlü kanal izolasyonu ile, koli bandı kullanın ya da çift üstünü kaplayın ve dikişleri zımbalayın.

Radyatör reflektörleri Radyatörler yaşam alanını ısıtmak için tasarlanmıştır, ancak monte edildikleri dış duvarlara çok fazla ısı kaybedebilirler. Duvar ile radyatör arasına reflektörler yerleştirerek bu kaybı azaltabilirsiniz. Reflektörleri folyo kaplı kartondan, birçok bina tedarik mağazasından temin edebilirsiniz. Reflektör aynı boyutta veya radyatörden biraz daha büyük olmalıdır. Folyo, maksimum ısı yansıması için periyodik olarak temizlenmelidir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Ataşehir Siemens Servisi

Ataşehir Siemens Servisi  cihaz onarım profesyonellerimiz büyük ve küçük sorunları ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi