Anasayfa / İstanbul / İstanbul Protherm Kombi Servisi

İstanbul Protherm Kombi Servisi

İstanbul Protherm Kombi Servisi genelinde ısıtma ve sıhhi tesisat hizmetleri sunmaktadır. Uzman mühendislerden oluşan ekibimiz tam donanımlı ve kapsamlı deneyime sahiptir.

Protherm İstanbul Kombi Servisi

Ofis destek ekibi güler yüzlü, verimli ve sahip olabileceğiniz herhangi bir sorguda size yardımcı olmaya hazır.

24 Saat, 7 gün Çevrimiçi rezervasyon

Uygun olmayan kazan problemlerinin nasıl olabileceğini anlıyoruz. Bu nedenle, kazanları mümkün olan en kısa zamanda, size en az yaygara veya masrafla tamir etmeyi amaçlıyoruz.  çevreyi korumak ve doğal kaynakları korumak için uzun süredir devam eden bir sorumluluk hissediyor.

Bu amaçla, şirket ısı üretimi için en uygun teknolojiyi kullanmaktadır . Sizin için doğru gaz yakıtlı kazan sistemini sunuyorlar. Her model gelecek kanıt ve ekonomiktir.

1. Kazanlar aslında suyu “kaynar” mı?

Hayır, bugün çalışan kazanlar suyu kaynatmaz (bir numaralı efsane tozu ısırır!). “Kazan” terimi, geçmişte geçmişte buhar kazanlarının yaygın olduğu ve buhar yapmak için su kaynamış olan bir taşıma maddesidir. Bugünün kazanları su ısıtıcılarıdır ve genellikle doğal gaz kullanırlar. Çoğu, radyasyon sistemine bağlı olarak suyu 145-190 derece arasında ısıtabilir.

2. Kazanlar nasıl ısı sağlar?

Kazanlar, bir odadaki nesneleri ısıtan radyan ısı sağlar. Buna karşılık, zorunlu bir hava ocağı, bir odadaki havayı ısıtır, bu da nesnelerin ısıyı daha yavaş emdiği anlamına gelir. Bazı insanlar kazanları tercih ederler çünkü termostatlarını daha düşük bir sıcaklığa ayarlayabilirler ve radyan ısı odanın gerçek hava sıcaklığından daha sıcak olmasını sağlar. Diğerleri, kazanların kış aylarında ev genelinde daha dengeli bir ısı sağladığını söylüyor.

3. Kazan ısıtma sisteminiz hakkında bilmeniz gereken en önemli şeyler nelerdir?

İşte kısa liste:

  • Kazanınız standart verimli mi yoksa yüksek verimli mi? Metal boruda standart verim verilir. PVC boru içerisinde, kazanın üstünden veya yanından yüksek verimli bir model havalandırılmalıdır.
  • Ne tür bir radyasyonunuz var? Fintube veya süpürgelik mi, dökme demir radyatör mü?
  • Kazanı korumak için kim sorumluluk üstlenecek? Kendi başınıza yapmayı öğrenmeye istekli ve öğrenebilecek misiniz, yoksa bakımı sizin için yapacak bir şirketin mi olacak? Kazan Şirketi, kazanın güvenli ve verimli çalıştığını doğrulamak için yıllık bakım önermektedir. Yıllık bakım ayrıca olası sorunları tespit edebilir ve kazanınızla ısınmayan durumu önleyebilir.

4. Kazanın kırılmasının ya da çalışmamasının genel sebepleri nelerdir?

Pompalar arızalanır ve elektrikli bileşenler çalışmayı durdurabilir (kontroller, termostat vb.). Ayrıca, sisteme gereksiz hava girebilir veya her ikisi de sistemin suyu hareket etmemesiyle sonuçlanabilecek şekilde kazan suyu ısıyı doğru şekilde veya hiç yaymayacak şekilde düşük su basıncı oluşabilir. Nadir durumlarda, aşırı soğuk koşullarda su donabilir. Minnesota kar kuşları, bir ev bakıcısı (veya acil durum teması) olması ve daha sıcak iklimlere gitmeden önce daima bakım yapılması gibi önlemler almalıdır. Son olarak, bir gerileme termostatı kullanıyorsanız, ayarı 55 derece veya üzerinde bıraktığınızdan emin olun.

5. Kazanlar, yerleşik bir nemlendirici içermeyen basınçlı hava fırınlarında yaygın olarak görülen nem sorunlarını önler mi?

Evet ya da hayır, kazanınızın verimliliğine bağlı olarak. Teknik olarak, kazan sistemleri, dökme demir kazanlar hariç, nem almaz ya da çıkarmaz. Bununla birlikte, düşük verimli bir kazan, evinizi kurutabilecek gerekli yanma alevini yapmak için iç mekan havasını kullanacaktır. Buna karşılık, yüksek verimli bir kazan, yanmayı sağlamak için dış ortamdan havayı çeker ve iç mekan havasını etkilemez.

Şimdi, yanma için iç mekan havasını kullanmak üzere tasarlanmış dökme demir kazanlar hakkında bir ipucu daha. Bu tip kazan kullanırken, dökme demir kazan için yeterli hava olduğundan emin olarak hava kalitesini iyileştirebilirsiniz. Dışarıya açık küçük esnek bir boru olan bir yanma hava girişinin (CAI) takılması, evinize temiz hava getirir.

6. Sıcak radyatörlerin etrafındaki küçük çocuklar gibi, ısıtma için sıcak su kullanılmasıyla ilişkili yanma riski nedir?

Su sıcaklığını doğru ayarda tuttuğunuzu varsayarsak, risk daha düşüktür (daha yaygın süpürgelik ısıtıcıları nedeniyle). Bu, eviniz, su sıcaklığı çok yüksek olarak ayarlandığı zaman sıcaklığa dokunabilen eski dökme demir radyatörleri kullanıyorsa önemlidir.

7. Kazanlar su veya enerji israfı yapıyor mu?

Hayır, su sızdırmazlar çünkü kazanlar kapalı bir sistemdir. Modern kazan sistemleri, herhangi bir gazla çalışan hava ocağı kadar verimlidir.

8. Kazanın verimli çalışıp çalışmadığını nasıl bildiniz?

Standart Isıtma, sisteminizi değerlendirmek için bir kazan ayarlaması yaparak yardımcı olabilir. Kazanların verimli çalışmasını sağlamak için yıllık bakım gerekir.

 9.  Eski bir kazanı daha enerji verimli hale getirmek için güçlendirme yapmak mümkün müdür?

Hayır. Standart Isıtma kazanın orijinal tasarımını değiştirmez, çünkü UL listelidir / etiketlidir ve değiştirilmemelidir. Bununla birlikte, çoğu durumda Standart Isıtma, kazanı daha verimli bir ünite ile değiştirebilir. Ekipmanınız 20-30 yaşlarındaysa, kazanın değiştirilmesi hakkında düşünmeye hazır olun.

 10.  Kazanı değiştirmede neler var?

Kazanların kurulumu basit veya karmaşık sistemler olabilir ve bir evin su dağıtım sisteminin tam olarak anlaşılmasını gerektirir. Deneyimli bir teknisyen, eviniz ve dağıtım sisteminiz için eksiksiz bir analiz yapmalı ve bu da size eviniz için en iyi seçimi yapmak için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri sağlayacaktır. Servis müşterileri “evde ne kadar süre yaşamayı planlıyorsunuz?” Ve “pahalı onarımları karşılayabilir misiniz?” Gibi sorular hakkında düşünmeye teşvik ediyor. Kazan danışmanlarımız, en uygun ekonomi dengesi ve özellikleri bulmak için sizinle birlikte çalışacaktır. ihtiyaçlarınız.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Kombi Bakım Arıza Masrafı Kim Karşılar

KiRALANAN BIR DAiREDE YAŞIYORSAK SIRADAN VE OLAĞANÜSTÜ KAZAN BAKIMI MASRAFLARINDAN ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi