Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Açıp Kaparken Buzdolabı Kapısının Açılması

Açıp Kaparken Buzdolabı Kapısının Açılması

Açıp Kaparken Buzdolabı Kapısının Açılması Çoğu buzdolabı reklamında sıkça listelenen özelliklerden biri, ev cihazının kendiliğinden kapanabilen kapılarıdır. Dondurucu ve buzdolabı kapıları genellikle kapıların alt kısmına ve menteşe pimine takılan naylon camlara sahiptir.

Buzdolabı Kapı Ayarı

Bu naylon kameralar, hafifçe itildiklerinde kapıyı kapatmak için kapı ağırlığını kullanırlar. Düzenli kullanımda, bu kameralar yıpranabilir ve kapı açıldığında veya kapanırken bir haşhaş veya gürültü sesi duyabilirsiniz. Kamları değiştirdiğinizde, rahatsız edici gürültüye dikkat edecektir ve konut cihazı herhangi bir sorun olmadan kapanacaktır.

Alt Kapının Örtülmesiyle Açılması

Buzdolabının ve dondurucu kamının değiştirilmesi prosedürü aynıdır, ancak dondurucu kapağını değiştirirken almanız gereken birkaç ekstra adım vardır. Kameraları değiştirmek için yapmanız gereken bazı adımlar.

Aşama 1

Ev cihazınızda çalışmaya başlamadan önce, makineye giden güç kaynağını çıkarmanız gerekir. Makineye su beslemesinin kesilmesinden endişelenmeyin, çünkü güç kaynağı olmadan su makineden geçmeyecektir.

Adım 2

Dondurucunun içindekileri boşaltın ve içeriklerini değiştirmek zaman alabileceğinden, içeriğini bir buz göğsüne koyun. Buzdolabı kapısının kamını değiştirirken, kapağın altını açın. Bu, kapıları tutmak için gergi klipsleri kullanan ızgaraya erişmenizi sağlar. Izgarayı çıkarmak için yapmanız gereken tek şey ev aletinden yavaşça çekmektir.

Aşama 3

Dondurucu kapağının kamlarını değiştirmek için, kapıyı makinenin gövdesine bağlayan vidaları çıkarmalısınız. Kapağı çıkardığınızda, elektrik bağlantılarını kapıya maruz bırakacak ve dondurucu kapağı makinenin gövdesine tutan altıgen başlı vidalara erişmenizi sağlayacaktır. Dondurucu veya buzdolabı kapısı ağırsa, kapıyı sabit bir çalışma yüzeyine taşımak için bir asistandan yardım alabilirsiniz.

4. Adım

Kapıyı kaldırdıktan sonra, kameralar için buzdolabının veya dondurucu kapının alt kısmına bakmanız gerekir. Kamlar beyaz veya siyah naylon olacak ve genellikle jaded bir kenara sahip olacaktır. Bu kamlar kapının dibine kayarken, diğerleri bir vidanın yardımı ile kapının tabanına tutturulur.

Adım 5

Kamlar kapının altındaki deliğe itilirse, kapıdan çıkarmak için düz uçlu bir tornavida kullanın. Hasarlı kameralar tamir edilemez ve yeni kamlarla değiştirilmelidir. Yeni kamları deliğe yerleştirin veya kapıya takmak için bir vida kullanın.

6. Adım

Kamlar kapıya bağlandıktan sonra, kapıları makinenin gövdesine sabitleyin. Kapıyı kapattığınızda herhangi bir ses duymazsanız, kameraları doğru bir şekilde sabitlediğinizi gösterir.

Bu adımlar sorunla ilgili sorunların giderilmesine yardımcı olmalıdır. Bununla birlikte, kapıyı kapatırken hala gürültü duyuyorsanız, bir buzdolabı teknisyeninden yardım almalısınız . Bir profesyonelden yardım alırken, alanında uzman bir tanınmış buzdolabı servis teknisyenine yaklaşmak sizin çıkarınıza olacaktır.

Buzdolabını kapattığımda neden dondurucu kapım açılır?

Bugün, sadece buzdolaplarını tamir etmeyen, aynı zamanda çamaşır makinelerini tamir eden birçok şirket var. En tanınmış yıkayıcı tamircisi veya yıkama teknisyeni alanında birkaç yıllık tecrübeye sahiptir. Bu yıkayıcı servis teknisyenleri yıkayıcı tamiratı için evinizi ziyaret edecek ve size bir tahmin verdikten sonra makineyi tamir edecektir.

Buzdolabının buzdolabında yerleşik olduğu modellerde, bunun nedeni dondurucu ve buzdolabı bölmelerinin hava kanalları veya saptırma plakalarıyla bağlanmasıdır. Bir kapıyı sert bir şekilde çarptığında, kabindeki havayı sıkıştırarak bir basınç dalgası oluşturur ve diğer kapıyı açmaya zorlar. Bu ayrıca ters sırada da çalışabilir. Contaların düzgün bir şekilde sızdırmaz olduğundan ve contanın temiz ve yağlandığından  emin olmak istersiniz .

Contayı yağlamanız gerekiyorsa , çok yumuşak maddeler olan bazı parafin mumu veya Vazelin kullanabilirsiniz. Her şeyi kaplamak için balmumu veya vazelin contanın yüzeyi boyunca sürün. Gerekirse, contayı önce kabartma tozu ve suyla yıkayın ve yağlamadan önce iyice kurumasını bekleyin.

Seviyelendirme ayaklarının buzdolabının biraz geriye doğru eğilmesine neden olduğundan emin olmak istersiniz. Bu, kapının açılmasını engellemenin yanı sıra, kapama işlemini gerçekten durdurmazsanız kapının kapanmasını sağlamaya yardımcı olur. Ayrıca, bazı ekstra ağırlıklar eklemek için dondurucu kapı bölmesine daha ağır öğeler ekleyebilirsiniz. Bu, kapının açılmasını engellemeye yardımcı olabilir. Daha hafif olduğu için dondurucu kapının buzdolabı kapısından daha aç olması daha olasıdır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi