Anasayfa / Beyaz Eşya / Bardaklar bulaşık makinesinden puslu lekeli çıkıyor

Bardaklar bulaşık makinesinden puslu lekeli çıkıyor

Bardaklar bulaşık makinesinden puslu lekeli çıkıyor Bardaklar yalnızca bulaşık makinesinden sütlü geliyorsa, neden su, işlev veya camın kendisinde bulunabilir. Temizleme işaretinde bir değişiklik olmasa bile, etki değişebilir. Bu aynı zamanda su sertliği için de geçerlidir.

Tuz, siste karşı dolaylı olarak yardımcı olur

Bulaşık makinesinin tamamı düzgün şekilde temizlenmezse , gözlükler genellikle sütlü kalır. Bununla birlikte, çoğu zaman yemekler çok temiz ve sadece gözlükler etkilenir. Potansiyel bir teknik kusur bulaşık makinesinin kurulamayacağıdır . Bu durumda kireçlenme oluşabilir.

Sütlü camlara sıkça rastlanan bir ilişki genellikle kireç içeriği ve suyun sertlik derecesidir. Bulaşık makinesindeki tuzun gerçek yıkama işlemi ile ilgisi yoktur. Bununla birlikte, bulaşık makinesindeki su yumuşatıcısının bakım ürünü olduğu için, bardakların durulanması önemlidir. Tuz eksikse, su sertliğini uygun şekilde ayarlamayacağız. Bu, bardakların süt sağlığına yol açabilir.

Böylece puslu camları önleyebilirsiniz

  • Yeni durulama yardımcısı
  • Yeni deterjan
  • Bulaşık makinesi tuzu
  • Entkalker
  • sitrik asit
  • su

1. Durulama yardımını değiştirin

Durulama yardımınızın markasını değiştirin. Üreticiler, ürünleri üzerinde açıklama yapmadan malzemeleri tekrar ve tekrar değiştirirler.

2. Bulaşık deterjanı dozajı

Mümkünse, kullanılan deterjan miktarını azaltmaya çalışın. Çok fazla deterjan, bardaklardaki süt yoğunluğuna neden olabilir.

3. 3in1 sekmeleri

Durulama yardımcısı içeren 3in1 tırnakları kullanmayın. Ayrı deterjanların etkisi her zaman daha kapsamlıdır.

4. Su sertliğini ayarlayın

Musluk suyunun su sertliği değişmiş olabilir. Su tedarikçinize danışın. Bir değişiklik olursa, bulaşık makinenizin yeni sertlik derecesine ayarlanmış olması gerekir.

5. kireç çözme

Bulaşık makinesini üreticinin talimatlarına göre azaltın. Seyreltilmiş sitrik asit kullanarak herhangi bir kalsifiye bileşeni el ile temizleyin.

İpuçları ve Püf Noktaları
Bulaşık makinenizdeki bardakların süt haline gelmesinin bir nedeni cam korozyonu olabilir. Bu nedenle, hassas kristal camlar bulaşık makinesinde temizlenmemelidir. Diğer gözlükler etkilenebilir ve artık net değildir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi