Anasayfa / Beyaz Eşya Hata Kodları / Bulaşık makinesi alt kısımda su birikmesi çözümleri

Bulaşık makinesi alt kısımda su birikmesi çözümleri

Bulaşık makinesi alt kısımda su birikmesi çözümleri Bir bulaşık makinesi ne kadar iyi korunursa, başarısızlık fenomeni de o kadar düşüktür. Bir kusur söz konusuysa, tamamen dışarı pompalanmayan veya en fazla pompalanan en yaygın sulardan biridir. Bu nedenle, su bulaşık makinesinde ne yapacağınızı sizin için özetledik.

Bulaşık makinesi çalışması

Hatayı daha iyi aramak için, bulaşık makinesinin temel işlemlerini bilmeniz önerilir. Programa bağlı olarak, su bulaşık makinesine pompalanır. Sirküle eden bir pompanın yardımıyla, su daha uzun bir süre boyunca kullanılır. Modern cihazlarda, sensörler suyun kirlenme derecesini tespit eder.

Kirli su dışarı pompalama

Son olarak, kirli su drenaj pompası üzerinden pompalanır. Sonraki durulama sırasında, daha sonra, bulaşık makinesinin tabanında, pompa haznesi olarak belirli bir miktar su kalır. Yedi arasında bulunacak. Bu nedenle bulaşık makinesinde belirli miktarda temiz su normaldir. Ancak bulaşık makinesinde su daha yüksek değilse.

Bulaşık makinesinde çok fazla su varsa olası sebepler

Ama çok sık olduğu gibi burada da farklı nedenler olabilir. Bunlar, hızlı düzeltmelerden bireysel bileşenlerin değiştirilmesine kadar değişir:

  • Sifon / tahliye tapası tıkalı
  • Boşaltma hortumu bükülmüş
  • Tahliye hortumu tıkalı
  • Elekler (kaba ve ince elekler) tıkalı
  • Drenaj pompasının çarkı arızalı veya tıkalı
  • Lye pompası arızalı

Önce basit hata kaynaklarını kontrol edin

Tabii ki, önce tüm süzgeçlerin temiz olup olmadığını kontrol etmeli ve boşaltma ve boşaltma hortumunun iyi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Gerekirse, (sifonun kutuyu ateş basması olarak) drenaj borusu duvarı tarafı düşebilirsiniz ve (sıkıca hortumu tutmak ancak) büyük kovaya bağlıdır. Makinenin pompalanmasını sağlayın.

Lye pompası ve pervane (ayrıca konut ve manyetik pompalar)

Güçlü bir jet çıkarsa, makine tekrar çalışır. Su çıkışı çok zayıfsa, hortumda bir şey olabilir (boşaltma hortumunu tamamen çıkarın, düz olarak çekin ve geriye bakın). Ayrıca elekleri çıkarın ve drenaj içindeki karterde yabancı bir cisim olup olmadığını görün.

Aksi takdirde, şimdi pervane yuvasını ve drenaj pompasını kontrol etmelisiniz. Birçok bulaşık makinesinde, drenaj pompası yan duvarlardan birinin arkasına monte edilir. Bulaşık makinenizle tam olarak nerede, lütfen talimatlara bakın veya doğrudan üreticiden öğrenin.

Çark muhafazasını kontrol edin

İlk olarak, elektrik fişi çekilir. Ancak, kasayı açmadan önce, bulaşık makinesinin sızdığından ve suyun biriktiğinden emin olun . Eğer öyleyse, pervane tamir takımlarına (özellikle ünlü marka bulaşık makinelerinde) uygun birçok bulaşık makinesi vardır. Her şey yolundaysa, muhafazayı açın (giriş hortumu veya mahfaza kapağı ile) ve yabancı bir nesnenin sıkışıp sıkışmadığını kontrol edin.

Pompa fonksiyonunu kontrol edin

İçinde yabancı madde yoksa, pervaneyi yine de çevirin. Dönmesi kolay olmalı. Değilse, tahrik motoru veya mili sabitlenmiştir. Manyetik bir pompa ile, mıknatısın yaşlanmaya bağlı olarak artık çok güçlü olmaması ve pervanenin dönmemesi de mümkündür. Ama sonra kusur da gelip gidebilir, o yüzden her zaman orada olmak zorunda değildir.

Bazı nedenler için zorunlu elektriksel becerileri gereklidir!

Pompayı uygun şekilde kontrol etmek için, bunu ölçmeniz gerekir, bu nedenle temel elektrik bilgisi gereklidir. Fakat aynı zamanda ince olmalıdır, ancak drenaj hortumundaki su jeti önceden çok zayıftır, ayrıca drenaj pompası ve pompa karteri arasındaki boru veya hortum bağlantısını da kontrol etmelisiniz. Sırasıyla, bulaşık makinesinin taban plakası çıkarılmalıdır. O zaman ilk önce bulaşık makinesini çıkarmalısınız .

İpuçları ve Püf Noktaları
Eğer bulaşık makinesi pompalarken, orada drenaj pompası açacak her göstergesidir, ama bu işe yaramaz. Garip bir sarsıntı ya da ses çıkarsa ses, pervane yuvasındaki yabancı bir cisme yakındır. Drenaj pompası bulaşık su makinesinin içinde iken anahtar bir role sahiptir. Ama aynı zamanda seviye kontrolü kirli olabilir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi