Anasayfa / Bulaşık Makinesi Arızaları / Bulaşık Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Bulaşık Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri

Bulaşık Makinesi Isıtma Yapmıyor Arıza Çözümleri Eğer bulaşık düzgün suyu ısıtıyor değilse kolay nokta sunmak belirtilerin birkaç fark edeceksiniz – bulaşık yıkamanın temiz olmayacak bir yıkama programı sonunda, onlar kuru olmayacaktır. Sıcak su eksikliği birkaç farklı nedenden kaynaklanabilir ve problem de bulaşık makinesi modeline bağlıdır ve bu sıcak ya da soğuk su temini balanabilecei olup olmadığını.

Bulaşık Makinesi Suyu Neden Isıtmaz

Ne yazık ki, bu tip bir arıza için genellikle hızlı bir çözüm yoktur ve bir yedek parça gerekli olacaktır. Bu, kendiniz gidermek ve onarmak için bazı nedenler olduğunu söyledi.

Isıtma elemanı

Ne olursa olsun, bir sıcak veya soğuk su balanabilecei var olup olmadığı, için bulaşık makinesi, su sıcaklığı ve yardım olarak kontrol etmek için kullanılır ki (açık değildir) (küvet görünür) bir ısıtma elemanı ya da bir akış ısıtıcı olacaktır kurutma işlemi.

Isıtma elemanı genellikle bir bulaşık makinesinin çok güvenilir bir bileşeni olmasına rağmen, bir elektrik / kablolama arızasından dolayı yanabilir veya bunlardan muzdarip olabilir.

Bir multimetreniz varsa, ısıtma elemanınızın 15 ila 30 ohm arasında bir yerde okunması gereken direnci ölçebilirsiniz. 30’un üzerinde bir okuma, elemanın hatalı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Direnç ölçümü OK ise, kablo ve kontrol panosunu hasar açısından kontrol edin.

Bir yedek ısıtma elemanı büyük ölçüde pahalı değildir ve ellerinizi kirletirken rahatsanız, parçayı temel alet takımıyla değiştirmek oldukça kolaydır.

Termostat

Termostat, genellikle bulaşık makinenizin suyu ısıtmamalarına neden olan diğer bileşenidir. Termostatın işi, yıkama programı boyunca su sıcaklığını düzenlemek. Eğer arızalıysa, bulaşık makinesinin suyu ısıtmak için ısıtma elemanını ne zaman açacağını ve ne zaman ısı tutacağını bilemez.

Isıtma elemanı gibi, hatanın kaynağı olup olmadığını belirlemek için termostatı bir multimetre kullanarak test edebilirsiniz. Neyse ki onu değiştirmek gerekiyorsa, çok ucuz bir parça, tek gerçek zorluk, bulaşık makinesinin altında bulacağınız gibi ona erişiyor.

Sıcak veya Soğuk Sıhhi Tesisat?

Neredeyse tüm bulaşık makineleri soğuk su beslemesini ve ısıtma suyunu dahili olarak çalıştırabiliyorken, birçok kişi, modeline izin verirse, bulaşık makinesini sıcak su beslemesine bağlar, çünkü daha enerji verimli ve ucuz olabilir (özellikle de soğuk / soğuk çalıştırırsanız). -çalışma programı).

Eğer bulaşık makineniz soğuk su kaynağına bağlıysa, o zaman hatalı bir ısıtma elemanı veya termostatın suyun ısınmaması nedeni olabilir.

Sıcak bağlantı yapıyorsanız, aslında bulaşık makinesinde bir sorun olup olmadığını kontrol etmek için su kaynağını kontrol etmeye değer. Bulaşık makinesinin kendisinin gerekli sıcaklığa kadar suyu ısıtıp ısıtmayacağını görmek için en sıcak yıkama programını çalıştırmayı deneyin.

Bir tarafı olarak maksimum su sıcaklığı aşmaması emin olarak sıcak su temini için bulaşık makinesi bağlamak eğer kullanım kılavuzuna yakın dikkat değer not edin. Birçok modern model, makineye giren suyun zaten sıcak olup olmadığını ve yıkama döngüsünün süresinin buna göre kısaltılmasını da algılayacaktır, bu da alt parlamaya neden olabilir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi