Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık makinesi koku yapıyor ise çözümleri

Bulaşık makinesi koku yapıyor ise çözümleri

Bulaşık makinesi koku yapıyor ise çözümleri Birçok evde bulaşık makineleri sürekli kullanılmaktadır. Diğer cihazlar birkaç gün kirli bulaşıklar ile bırakılır. Bulaşık makinesi komik kokuyorsa, genellikle cihaza itilir. Aşağıda kokuların çeşitli nedenlerini bulacaksınız.

Bulaşık makinesi kötü kokuyor

Özellikle, bir bulaşık makinesi çok sık çalıştırılmazsa, cihazdan garip bir kokuya neden olduğu her zaman fark edilir. Ancak sadece bireysel yıkama sırasında değil, istenmeyen bir kokuya gelebilir. Özellikle, yıkanmış tabaklar, program çalıştırıldıktan sonra garip kokabilirler. Tekrar ve tekrar karşılaştırmalardan duyabiliyorsunuz, sonra yemekler “ıslak köpek” gibi kokuyordu.

Çoğu zaman makinedeki su problemi

Bu, en azından hoş olmayan kokunun nedenlerinin farklı olması gerektiğini göstermektedir. Yerdeki bulaşık makinesinde ve ekranların altında sözde pompa karteri bulunmaktadır. Bu bulaşık makinesinde her zaman bulunabilecek kalıntı sudır:

  • program başlamadan önce
  • Her bir temizlik suyundan çıktıktan sonra
  • son durulama döngüsünü pompaladıktan sonra
  • Programın bitiminden sonra da

Sadece çok uzun servis ömürleriyle mümkün

Bulaşık makinesi uzun süre kullanılmazsa, bu su gerçekten çürümeye başlayabilir. Kapalı kalma süresi öngörülebilir ise, antibakteriyel önlemler almalısınız. Bunun için , bulaşık makinesini , örneğin asetik asit (sirke özü) veya sitrik asit gibi kirletmek için de kullandığınız araçları kullanabilirsiniz . Bulaşık makinesi çok uzun süre kullanılmazsa, suyu tamamen boşaltmanız gerekir.

Yanlış kullanım genellikle kokulu için çok önemlidir

Bununla birlikte, çürüyen su nedeniyle karşılık gelen bir koku, istisnadır. Çünkü sahiplerin bu kokuyu fark ettikleri çoğu bulaşık makinesi düzenli olarak kullanımdadır. Ardından ortaya çıkan koku, çoğu durumda çeşitli temizleyicilerin yanlış uygulanması ile ilgilidir.

Durulama yardımcısı ve tırnakların aşırı dozlanması

Örneğin, durulama yardımı ile aşırı dozlama, ürünün kalıntılarının tabaklarda kalmasına neden olabilir. Bunlar daha sonra ıslak bir köpek gibi kokabilir. Kural olarak, aşırı doz gelmez çünkü durulama yardımcısı için bulaşık makinesinin dozajı yanlış ayarlanacaktır. Aksine, çoğunlukla bulaşık makinesi sekmelerinin ek kullanımından kaynaklanmaktadır.

Sekmeler kokulardan sıklıkla sorumludur

Çünkü ayrıca durulama yardımı içerirler. Sadece sekmeleri kullansanız bile, bulaşıklar yıkandıktan sonra kokabilir veya bulaşık yıkandıktan sonra bulaşık yıkayabilir. Sekmelerdeki durulama yardımı diğer tüm bileşenler gibi aşırı dozda alınır. Çünkü sekmeler, sıkça varsayıldığı gibi, zaman gecikmeli olarak çözünmez.

Sekmeler etkisi ilkesi ve su tüketimi genellikle çok yüksek konsantrasyon

Aksine, tüm bileşenler eşit olarak çözülür ve daha sonra bir program noktasından diğerine sürüklenir (pompa haznesindeki artık su ile). Dolayısıyla konsantrasyon buna göre yüksek olmalıdır. Sadece çok az suya ihtiyaç duyan, açıkça modern bulaşık makineleri, tablalardan çok yüksek konsantrasyonda bir madde ile çok resmen su basıyor.

Çeşitli aktif maddeleri eğin

Protein ve nişasta çözücü bileşenler, kokuların, durulama yardımcı bileşenlerinin veya yüzey aktif maddelerin oluşumuna da yol açar. Çamaşır makinesinde çamaşırhanede sadece bir gün bile kalan herkes, çamaşır deterjanı (yüzey aktif maddelerle) hala mevcutsa ne kadar kötü kokulacağını bilir.

Çok eski veya eşleşmeyen ürünler

Ek olarak, doğru kullanılsa bile (rejenerasyon tuzu, bulaşık makinesi tozu , tırnaklar yerine durulama), çok az durulama yardımına ihtiyaç vardır. Birçok evde, durulama yardımcısı uzun bir süre için saklanır. Ama bu bile bahşiş verebilir ve daha sonra kokuya yol açabilir. Ayrıca, farklı üreticilerin farklı ürünleri kimyasal olarak istenmeyen ve daha sonra kokulara neden olabileceğinden, her zaman aynı üreticinin ürünlerini kullanmalısınız.

Su drenajının yanlış montajı

Bazı durumlarda, bulaşık yanlış bir yükleme olabilir. Ne zaman bir bulaşık makinesi bağlantı , doğru bölüm sifon (ayrı bir su perdesi ile kılıf tee) önce eklenir ve boşaltma hortumu bükülme serbest olduğundan emin olun. bulaşık makinesi ve lavabo ve su çok uzun olmayan kullanım için sifon kuruyabilir. Benzer şekilde, sifon olmayan bir yükleme ya da yanlış bir Siphonmontage ise.

İpuçları ve Püf Noktaları
Bulaşık makinesi koku yapıyor ise çözümleri Sadece eşleşen ürünleri kullanın. Sekmeler olmadan yapmak sadece ortamı korumakla kalmaz. Her yıkama 5 kata kadar daha ucuz olabilir. Ayrıca, durulama ve rejenerasyon tuzu dozajı en uygun şekilde ayarlanmalıdır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi