Anasayfa / Bulaşık Makinesi Arızaları / Bulaşık Makinesi Neden Bulaşıkları Kurutmuyor ?

Bulaşık Makinesi Neden Bulaşıkları Kurutmuyor ?

Bulaşık Makinesi Neden Bulaşıkları Kurutmuyor ? Bulaşık makinenizin bulaşıklarınızı düzgün bir şekilde kurutmaması için birçok farklı sebep vardır. Bazı durumlarda teknik bir arızadan kaynaklanır, ancak çoğu zaman sorun aslında kullanıcı hatasından kaynaklanır.

Bulaşık Makinesi Bulaşıkları Kurutmuyor ?

Senin bulaşık eğer düzgün bulaşık makinesi yükleme ve genellikle herhangi bir sorun giderme adımları veya pahalı onarım için gerek kalmadan sorunu çözebilirsiniz parlatıcı doğru deterjan kullanarak ve ve bir arıza muzdarip uzun önce sorunun diğer belirtiler fark olasılıkla edeceğiz kurutma aşaması.

Bulaşık Makineleri Kurutma Nasıl Yapılır?

Bulaşık makinenizin bulaşıkları kurutmak için kullandığı yöntem çok basittir. Yıkama sırasında kullanılan sıcak su tabaklarınızı ısıtır (son durulama devri en yüksek sıcaklığa ulaşır). Programın sonunda su boşaltılırken, bulaşıklar tarafından tutulan ısı, herhangi bir kalıntı nemin basit buharlaşmasına ve bulaşıklarınızı kuruta bırakmasına neden olur.

Çoğu bulaşık makinesinin havzası paslanmaz çelikten yapılmıştır – bu, bulaşıklarınızdan daha hızlı soğuyacak ve bulaşık makinesinin tabanına kadar nem çekecek ve kurutma işlemine yardımcı olacaktır. Bulaşık makinesinin bir süre, bir yıkama programının sonunda bir şey yapmadığı ve kapınızı çok yakında açarsanız bip sesi çıkarmanızın nedeni, ısıyı korumak ve yemeklerinizi olabildiğince sıcak tutmaktır.

Bu yüzden, bulaşık makinenizin bulaştığı şey oldukça basittir – neyin yanlış gidebilir?

  • Farklı malzemeler ısıyı farklı şekilde yürütür ve muhafaza eder. Cam, büyük bir ısı iletkendir ve yıkama sırasında çok ısınırken, plastik, ısıyı etkili bir şekilde tutamaz ve bu nedenle de kurulamaz. Çok fazla plastik tabakanız varsa, bunları kurutma işlemini yavaşlatmak için cam ve tabaktan ayrı bir yük üzerinde yıkayın.
  • Bulaşık makinenizin tam olarak yerleştirilmesi, bulaşıklarınızı tamamen kuru tutmak için önemlidir. Rafa dik olarak yerleştirilmiş bir bardak veya bardak, bir döngü sonunda sadece kirli yıkama suyuyla dolu olmayacak, aynı zamanda kurutma işlemi sırasında su buharlaşmasını engelleyecek ve bulaşıkları da kurutmaktan kurtulacaktır!
  • Bazı modern bulaşık makineleri bulaşıklarınızın ne kadar kirli olduğunu algılar ve yıkama süresini buna göre ayarlar. Temizlenen bulaşıklar daha kısa yıkama döngüsü, daha düşük sıcaklıklar, daha az etkili kurutma anlamına gelir. Kazıma, ama bulaşıkları bulaşık makinesine koymadan önce silmeyin – daha iyi kir!
  • Hızlı veya ‘eko’ programlar her zaman yıkama işlemini hızlandırmak için daha düşük su sıcaklıkları kullanır. Kuru bulaşık isterseniz tam dolu, sıcak bir program her zaman en iyi sonuçları verecektir.

Durulama Yardımı kullanın!

Durulama yardımının pazarlanması yolu, birçok insan için karışıklığa neden olur. Sık sık bulaşıklarınızı daha parlak bir şekilde almak için bir ürün olarak tanıtılıyor ama ana amacı bulaşıklarınızı düzgün bir şekilde kurutmaktır.

Son durulama periyodu sırasında ilave edilen durulama, bulaşık makinesindeki suyun yüzey gerilimini kırar, bu sayede bulaşık makinenizin suyunu uzaklaştırır ve buharlaşma işlemini daha etkili hale getirir.

Su ısınıyor mu?

Eğer bulaşık makinenizin bulaşmasını engelleyen teknik bir arıza, bulaşıkları düzgün bir şekilde kurutuyorsa, su sıcaklığı ile kesinlikle ilgili olacaktır. Su ısınmazsa, bulaşıkları düzgün yıkanmaz ve buharlaşarak kurumaya kadar ısıtılmayacaktır.

Bulaşık makineniz su ısıtmıyorsa, genellikle sorunu algılar ve bir hata kodu görüntüler.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi