Anasayfa / Bulaşık Makinesi Arızaları / Bulaşık Makinesi Neden Gürültü Yapıyor ?

Bulaşık Makinesi Neden Gürültü Yapıyor ?

Bulaşık Makinesi Neden Gürültü Yapıyor  Kirli tabaklarınızı bulaşık makinenize koymaya gittiniz mi, sadece bunu açtığınızda çok fazla ses çıkardığını fark ettiniz mi? Eh, tüm karmaşaya neden olma olasılığı olan aşağıdaki iki bileşenden biri olabilir.

Bulaşık Makinesi Neden Gürültülü Çalışır

Kolay tanı tavsiyemizi kullanarak, bulaşık makinenizi nasıl tamir edeceğiniz konusunda konuşacağız, böylece yemek zamanlarına geri dönebileceksiniz, bilerek gürültülü bir bulaşık makinesi ya da temizlik için ek bir şey kalmayacaksınız. el ile bulaşıkları.

Drenaj Pompası

Tahliye pompası bu yıkama döngüsünün başında ve sonunda makineden kirli suyu çıkarır olarak bulaşık makinesinde, temizleme sürecinin önemli bir bileşenidir.

Bulaşık makinesi açıldığında, yapacağı ilk şey, makinenin yeni devir için temiz suyla doldurulmasından önce, yükleme sırasında dökülen içeceklerden sıvı altında kalan kirli suyu dışarı pompalamaktır.

Eğer bulaşık makinenizi yıkama döngüsüne başlarken komik sesler çıkardığını fark ederseniz, sorunun aşağıdaki nedenlerden dolayı olması muhtemeldir:

Önce güvenlik! Lütfen herhangi bir tamir işlemine başlamadan önce cihazın şebekeden ayrıldığından emin olun.

Cam kırıkları, bulaşık yongaları veya diğer garip nesneler gibi döküntüler, pompa haznesinde bitebilir ve daha sonra pompa çarkına çarpabilir. Su boşaltılırken makineyi susturmaya yardımcı olacak şekilde pompayı herhangi bir şekilde dikkatlice çıkarın.  Pompa çalışırken çığlık atıyor veya çıngırak çıkıyorsa ve herhangi bir döküntü yoksa, bunun arızalı olduğu ve yeni bir pompa ile değiştirilmesi gerektiği anlamına gelebilir.

Devridaim Pompası

Eğer bulaşık makineniz yıkama sırasında gürültülü ise, bu durumda sirkülasyon pompasında veya yıkama motorunda bir sorun olabilir .

Sirkülasyon pompasının işlevi, yıkama devresi sırasında cihazın tabanındaki toplanan suları püskürtme kolları içinden geri göndermektir.

O zaman gürültülü bir sirkülasyon pompasına ne sebep olabilir?

Önce güvenlik! Herhangi bir tamir başlamadan önce, lütfen cihazın elektrik bağlantısını kesmiş olduğundan emin olun.

Bulaşık makinesi sesli çalışıyor

Cam eşyalarınızdaki hasar belirtileri, pompada dolaşan kırık cam kırıkları olasılığını gösterir. Pompa haznesine pompa pervanesine çarpan çanak çipleri gibi istenmeyen maddeleri ve diğer kalıntıları arayın. Herhangi bir kalıntıyı temizleyin ve eğer çalışma sırasında pompa gıcırdıyorsa veya çıngıraklarsa ve herhangi bir pislik yoksa, pompayı değiştirmeniz gerekecektir. Kötü bir haber ise ve pompayı değiştirmeniz gerekiyorsa, paniğe gerek yoktur!

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi