Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık makinesi yıkama ve kurutma verimliliği

Bulaşık makinesi yıkama ve kurutma verimliliği

Bulaşık makinesinde yıkama ve kurutmada verimlilik için nelere dikkat edilmelidir?

Program seçimi : Öncelikle kısa programlar, yıkama ve kurutma sıcaklıkları düşük olduğu için, yağlı ve kirli kapların temizlenmesi için uygun değildir.

Bulaşık makinesi yıkama ve kurutma verimliliği

Yıkama ve kurutmadan en iyi verimi alabilmek için, süre olarak uzun ve sıcaklık olarak yüksek dereceye sahip programlar tercih edilmelidir. Bunun için üretici tarafından önerilen ve kullanım kılavuzunda belirtilen yıkama tablosuna dikkat etmek gerekir.

Bulaşık makinesini daha verimli ve etkili kullanma

Bakım ve Temizlik;

Yıkamanın ve kurutma işleminin kaliteli olabilmesi filtrelerin düzenli olarak temizlenmeli ve sonrasında yuvalarına doğru bir şekilde oturtulmalıdır.

Deterjanın İşlevi;

Bulaşık makinesi yıkama ve kurutma verimliliği Bulaşık makinelerinde kullanılan temizlik ürünleri tuz, parlatıcı ve deterjan ayrı ayrı tercih edilmelidir. Eğer 3’ü bir arada temizlik ürünleri tercih edilecek ise, kısa programlarda ve düşük sıcaklıklarda bile uyum sağlayan tablet deterjanlar tercih edilmelidir.

3’ü bir arada deterjan kullanılması durumunda bile kurutma yetersiz kalıyorsa, bulaşık makinesinde ekstra parlatıcı kullanılması gerekebilir. Parlatıcının görevi, suyun bulaşıklar üzerinden rahat bir şekilde akması- nı sağlar, kurutmaya yardımcı olur.

PARLATICI GÖZÜNE SİRKE doldurulması, bulaşıklarda kurutma kalitesini düşüreceği için kullanılması uygun değildir.

Sepet Yerleşiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler;

Sepet yerleştirme detayları için üreticinin tavsiyelerine uymak gerekir. Özellikle alt sepette sol ön bölüm için, önerilen kapların dışında daha büyük tabak kullanılıyor ise deterjan kutusunun açılması engellenebilir.

Bu durumda deterjan dağılımı doğru zamanda gerçekleşmeyeceği için yıkamanın ve kurutmanın kalitesi düşük olur. Sepet yerleşimi için kullanım kılavuzunda belirtilen detaylara uymak gerekir.

Bulaşık makinelerinde sepetleri boşaltma işlemi için en alt sepetten başlamak gerekir. Aksi takdirde üst sepetlerden başlanması durumunda sepet üzerinde, plastik kaplarda, kapların dip kısımlarında biriken su’lar alt sepetteki kapların üzerine akması muhtemeldir.

Ayrıca genel olarak bulaşık makinesinde yıkanması uygun olmayan kapların temizlenmesi ve kurutulması mümkün olmayabilir. Plastik kaplar, teflon kapların iç yüzeyleri pürüzlü olması sebebi ile yeterli derecede kurutma sağlanmaz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi