Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık makinesinde işaretlerin anlamı

Bulaşık makinesinde işaretlerin anlamı

Bulaşık makinesinde işaretlerin anlamı Avrupa Birliği’nin enerji verimliliği etiketine ek olarak, bulaşık makinelerinde başka işaret ve semboller vardır. Yemekler bile, genellikle “bulaşık makinesinde yıkanabilir” olarak yorumlanan işaretler ile sağlanır. İşte AB enerji etiketinin ana işaretleri, sembolleri ve anlamı.

Elektrikli ev aletlerinde çok sayıda işaret ve sembol

Bulaşık makinelerinde, diğer elektrikli ev aletleri gibi, çeşitli semboller ve işaretler vardır. Ancak çanak çömlek parçaları üzerinde genellikle bulaşık makinesine yanlış bir şekilde bağlı olan işaretler vardır. Bu nedenle, öncelikle tüm karakterler, semboller ve etiketler atanmalıdır:

 • Enerji verimliliği sınıfında AB etiketi
 • herhangi bir standardizasyona tabi olmayan üretici ile ilgili karakterler
 • Standartlaştırılmış veya standartlaştırılmamış çanak çömlek parçaları üzerindeki işaretler ve semboller

Enerji verimliliği sınıfına ilişkin AB etiketi, üzerindeki tüm işaretlerle birlikte

2011’in sonunda, bulaşık makineleri için revize edilmiş bir enerji etiketi sunuldu. Her ne sebeple olursa olsun, eski cihazlarda, sadece güç tüketimi dikkate alındı, fakat bulaşık makinesinin su tüketimi değil . Bu, bulaşık makineleri ve çamaşır makinelerinin işi için çok fazla suya ihtiyaç duymasına rağmen.

Bulaşık makineleri için enerji verimliliği etiketi hakkındaki bilgiler, semboller ve veriler

Çevre Bakanlığına göre, göz önünde bulundurulması gereken basit bir güç tüketimi vardı. Diğer verilerle birlikte enerji etiketinde hala mevcuttur. Genel olarak, bulaşık makinesi için AB etiketi aşağıdaki karakterleri ve değerleri (yukarıdan aşağıya) içerir:

 • AB’nin enerji etiketi logosu
 • Roma I ve II imalatçısı ve model adı altında
 • sol tarafta, koyu yeşilden (A +++), güç tüketimi için koyu kırmızıya (D) kadar alfabetik bir ölçek (A +++, A ++ ve A + dahil)
 • İlgili sütunda ilgili enerji verimliliği sınıfı olarak harflerden biriyle siyah bir okun hemen yanında
 • Aşağı doğru güç tüketimi yılda (XYZ kWh yılda)
 • Yıllık su tüketimi dışında en solda (WXYZ L yıllık)
 • hemen yanında A’dan G’ye (En iyi, en kötü G) kurutma verimliliği sınıfları
 • hemen yanında yer ayarları ile olası standart yükleme (xYZ)
 • hemen yanında sağda operasyon sırasında desibellerde gürültü gelişmesi (YZ DB)

Cihaz üretimi ile ilgili kısıtlamalar

Bu arada, A +++, A ++ ve A + enerji verimliliği sınıflarının sadece yeni cihazları üretilebilir. Düşük verimlilik sınıflarına sahip cihazlar stok öğeleriyse dağıtılabilir.

Etiket üzerindeki üretici bilgileri gönüllüdür .

Yıl olarak tasarlanan çeşitli değerler, yılda ortalama 280 durulamaya işaret eder. Bu nedenle bireysel yıllık tüketim, bu bilgilerden önemli ölçüde farklılık gösterebilir. Bu, tüm bilgilerin şu anda üreticiden gelen gönüllü bilgilere dayanmasıyla daha da karmaşıklaşmaktadır.

Bu yüzden dikkatle yorumlanmalı

Bu nedenle, durulama programında sırasıyla görünen değerlerin kaydedileceği kurallar yoktur. Bu da tüm değerlerin farklı programlar (Kurzlauf-, Standart, Eco veya Vorspülprogramme) gelebilir demektir. Başka bir deyişle, üreticilerin her biri en iyi bireysel değeri iletebilir.

Üretici bulaşık makinesinde işareti

Bulaşık makinesinde bulunabilecek işaretlere yaratıcı sınırlar yoktur. Her üretici uygun gördüğü şekilde kendi sembollerini seçebilir. Bu, bulaşık makinesinin rejenerasyon tuzunun kontrolü ile açıkça gösterilebilir.

Tuz seviyesi için semboller ve kontroller

Eski bulaşık makinelerinde genellikle hiç bir işaret yoktur. O zaman her zaman görsel bir inceleme yapmak zorundasınız. Daha yeni cihazlarda, özellikle aşağıdaki semboller tekrar tekrar görünür: bir fincan veya iki dolaşık ok (tuz için S’ye benzeyen). Oklar, su yumuşatıcının, boş bir seviyeyi temsil etmesi amaçlandığında rejenerasyon tuzuna göre çalışmasını sembolize eder.

Eksik durulama yardımcısı için oturum açın

Kupa ayrıca durulama yardımcısı eksik anlamına da gelebilir. Bununla birlikte, modern cihazların çoğu güneş ışınları kesik bir güneş sembolü oluşturmuştur. Bu sembol mevcutsa, durulama yardımcısı seviyesine işaret eder. Daha eski makineler için bir sembol tamamen eksik olabilir. Bunun yerine, durulama yardımcı doldurma kabının vida başlığında küçük bir pencere olabilir. Koyu bir nokta, parlak bir noktayla ve etrafı siyah bir yarısı boş ve beyaz bir nokta boşken dolu demektir.

Talimatlar size yardımcı

Son olarak, tüm sembol sembolleri işletim talimatlarında açıklanmıştır. Sık sık makine üreticisi yoluyla elde etti giderilmesi için, kullanıcı kılavuzu bulamıyorum. Asya’daki birçok ev aleti üreticisi bile, tüm kullanım talimatlarını indirme amacıyla sunmaktadır. Ama dikkat et! Google, açıkça her zaman saf “talimat kılavuzları sayfalar” kanalının İngilizce ağındaki dalış aradığınız katılırsa. Bunlar ya kuvvet (örneğin arama motorları istenmeyen uygulamalar gibi) kötü amaçlı yazılım yüklenmesi için bir rehber indirirken ya yüküdür.

Genellikle bulaşık makinesi ile ilişkili bulaşıkları gösteren işaretler

Çanak çömlek parçaları da genellikle bulmak için birçok farklı karakterlerdir. Örneğin, yemekler mikrodalga için uygunsa. Bu bağlamda, LE işareti (Gıda özgünlüğü için LE) bahsetmeye değerdir. Colloquially, genellikle “cam çatal sembolü” olarak adlandırılır. Tekrar ve tekrar, bu işaret tüketicilere, bildirilen yemeklerin bulaşık makinesinde yıkanabileceğini ileri sürüyor. Bu yanlış.

Cam çatal işareti gıda güvenli, bulaşık makinesinde yıkanabilir

Aksine, LE işareti ürünün bileşiminin kimyasal ve fiziksel bileşimler ve özellikler için test edildiğini gösterir. Bu yüzden işaretlenmiş ürünler gıda güvenlidir. Bunlar, örneğin Ausdämpfungen riski olmaksızın, bunlarla temas edebilir veya olabilir.

Çanak-çömlek ürünlerinin sıcaklık dayanımı

Durum, sıcaklık direnci sembolü ile benzerdir. Bu, üst yarıda bir derece ile ve bu tür bir gösterge ile alt yarı mavide kırmızıdır. Daha sonra örneğin “+90” kırmızı alanın ve “-15” inin okunması. Bu, bu ürünün 90 derece artı eksi 15 santigrat derece arasında saklanabileceği anlamına gelir. Bu bulaşık makinesinde ısıya dayanıklı olacağı anlamına gelmez.

İpuçları ve Püf Noktaları

Bulaşık makinesinde işaretlerin anlamı Bir ürünün bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmadığı konusunda, işaret olarak belirtilen durulama veya çamaşır makinesi kullanılır. Bununla birlikte, bazı üreticiler ayrıca bulaşık makinesindeki temizlik seçenekleriyle ilgili açıklamalarda da yer almaktadır. Özellikle gümüşten yapılmış ürünler genellikle daha fazla bilgi sunar. Çünkü bulaşık makinesinde gümüş aynı gümüş değildir.

Rejenerasyon tuzu ile su yumuşatma, bir iyon değiştirici aracılığıyla bulaşık makinelerinde gerçekleştirilir. Sodyum iyonları ile zenginleştirilmiş yüzey, kalsiyum iyonları tarafından işgal edilebilir – suyu yumuşatır. Sodyum iyonları yer değiştirmiştir. İyon değiştiricinin yüzeyi kalsiyum iyonlarıyla tamamen zenginleştirilmişse, yumuşatma artık gerçekleşemez. Rejenerasyon tuzunun sodyumu kalsiyum iyonlarını değiştirir ve yerine sodyum iyonları ile yeniden zenginleştirir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi