Anasayfa / Beyaz Eşya / Bulaşık Makinesinin Üst Pervane Kolu Dönmüyor

Bulaşık Makinesinin Üst Pervane Kolu Dönmüyor

Bulaşık Makinesinin Üst Pervane Kolu Dönmüyor Bulaşık makinelerinin çoğu evde sıklıkla kullanıldığı için, bir bulaşık suyu püskürtme kolu eninde sonunda bazı problemlerle karşılaşma eğilimindedir . Genellikle, bulaşıklar her boşaltıldığında, bulaşık suyu püskürtme kolları arızalı olduğunda, bulaşıkları iyice temizlenmediğinden , bellidir .

Bulaşık Makinesi Üst Pervane Dönmüyor

Bardaklarda ve bulaşıklarda kum bulunacak ve bazı durumlarda eski moda şekilde yeniden yıkanması gerekecek. Çoğu bulaşık makinesi kadar dayanıklı olduğu için, bulaşık makinenizin parçalarına dair temel çalışma bilgisine sahip olmanız ve düzenli kontroller yapmanız önerilir.

Bulaşık makinesinin üst kolu dönmüyor Bulaşık makinesinin üst kolu dönmeyi durdurursa, tipik nedenler kirli nozullar veya beslemelerdir. Nadir durumlarda, ancak aynı zamanda, olası bir mekanik kusurdur. Contalar, pompa ve yataklar bu işlevi bozabilir veya engelleyebilir.

Sökün ve sonra temizleyin

Üst sprey kolu dönmüyorsa veya yeterince dönmüyorsa, önce iki kafa ucundaki tüm temizleme memelerini ve iticilerini kontrol edin. Tüm açıklıklar sadece temiz ve temiz olduklarında çalışır . Yağlı kirlerin bireysel deliklerini güvenilir bir şekilde temizlemek için iğneler iyi bir yardımcıdır.

Üst sprey kolunun üst iç duvarının ortasında lastik conta ile plastik bir kılavuza monte edilir. Yataklarda herhangi bir kirlenme veya hasar, dönüş fonksiyonunu engelleyebilir. Dışarıdan bir neden yoksa, püskürtme kolu üreticinin talimatlarına göre sökülmelidir. Gözenekli bir conta değiştirilmeli, temizlendikten sonra kireçlenmiş bir conta tekrar takılabilir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi