Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Buzdolabı Çok Sesli Gürültülü Çalışıyor

Buzdolabı Çok Sesli Gürültülü Çalışıyor

Buzdolabı Yüksek Sesler Çıkırtıyor

Buzdolabı Çok Sesli Gürültülü Çalışıyor  Buzdolabınız aniden olağandışı bir ses çıkarırsa, onu yakından izleyin. Hala iyi çalışıyorsa, çoğu zaman buzdolabı iyidir.

  1. Titreşen ve titreşen sesler: Elinizi buzdolabına koyduğunuzda çınlama durursa, buzdolabınızın seviyesi düşüktür. Yandan-yana ve önden arkaya kontrol etmek için bir marangozun seviyesini kullanın. Buzdolabını düzleştirmek için, alttaki tesviye ayaklarını veya silindirlerini ayarlarken bir asansörü kaldırınız. Bir başka olası tıkanıklık nedeni, gevşek bir damlama tavasıdır. Buzdolabının alt tarafındaki erişim panelini açın. Damlama kabını aşağıdan çekin, temizleyin ve iyice yerine takın.
  2. Buzdolabının arkasından titreyen, titreşen sesler: Bazen buzdolabının alt arka tarafından gelen bir gürültü kirli kompresör fanını gösterir – muhtemelen tıkanıklığı olan bir şeyle bağlanır – diğer zamanlarda kompresör fanının değiştirilmesi gerekir. Değiştirme desteği için yetkili bir tamir uzmanına danışın.
  3. Buzdolabının tepesinden gelen garip sesler: Gürültünün daha yüksek ses aldığını görmek için dondurucu bölmesini açın. Don birikmesi olduğuna dair bir kanıt olup olmadığına veya buz ya da yiyeceklerin arka duvarın arkasına gizlenmiş fan kanatlarını tıkamış olup olmadığına bakın (küçük şeyler havalandırma deliklerine takılabilir). Plastik muhafazayı tutan vidaları gevşetip çıkarın ve erişmek için fanın üzerine yerleştirin. Bazen, fanın değiştirilmesi gerekiyor. Alternatif olarak, defrost zamanlayıcısının değiştirilmesi gerekebilir.
  4. Buzdolabının altından gelen ses sesi: Bu ayrıca buz çözme zamanlayıcısının arızalandığını gösteren bir işaret olabilir. Buzdolabının buzunun çözülmesi ya da buzun birikmesi durumunda, uçtan uca kapanır. Bazı zamanlayıcılar diğerlerinden daha hızlıdır. Daha fazla yardım için bir servis teknisyenine danışın – defrost zamanlayıcısının değiştirilmesi, profesyonellerin en iyisi olan bir onarımdır.
  5. Vurma ya da sersemleme sesleri: İki şeyden biri genellikle gıcırdatmaya, vurmaya ya da ses çıkarmaya neden olur: motor gevşer ya da kompresör kötüleşir. Bazen motoru sadece yuvasına sıkıştırabilirsiniz. Çoğu durumda, onarım ya bir teknisyenin dikkatini gerektirir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi