Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı gece boyunca kapısı açık kaldı sorun olurmu ?

Buzdolabı gece boyunca kapısı açık kaldı sorun olurmu ?

Buzdolabı gece boyunca kapısı açık kaldı sorun olurmu ? Bazen, gece yarısı isteklerinden sonra, buzdolabının kapısını kapatmayı unutuyorsunuz ve buzdolabında bir gece kalıyor. Geçmişe bakıldığında ne tür problemler ortaya çıkabilir ve en iyi birkaç saat boyunca buzdolabının açık kalması durumunda ne yapılabilir?

Buzdolabından uyarı sesi duyulur

Buzdolabının içindeki sıcaklık belli bir sıcaklığın üzerine çıktığında, birçok modern cihaz bir uyarı sesi çıkarır. Bu ses yanlışlıkla açılmasını önlemek için kullanılır. Alarm çaldığında kapıyı kapat. Bir süre sonra, makul bir sıcaklık aralığına tekrar ulaşıldığında, ses durur.

Olası aşırı

Özellikle havalandırmanın zaten yetersiz olduğu veya çok sıcak alanlarda olduğu buzdolaplarında, açık bir buzdolabı kapısı kompresörün aşırı yüklenmesine ve buzdolabına zarar verebilir, ancak bu nadirdir.

Buzdolabının birkaç saat açık kalması durumunda önlemler

  • Buz oluşumu gözlemlemek
  • Bozulma için yiyecekleri kontrol edin
  • Dondurucu bölmesini kontrol edin
  • Buzdolabını temizleyin ve nemi emer

Buz oluşumu gözlemlemek

Sıcaklık yükseldikçe, buzdolabının içinde büyük miktarda nem oluşur. Buzdolabının otomatik buz çözme (eğer varsa) çok yüksekse, buzdolabında buz oluşmasına neden olabilir. Bu durumda, sadece elle defrost.

Bozulma için yiyecekleri kontrol edin

Gıdalar renk değişikliği, hoş olmayan kokular veya tat değişikliklerinde kontrol edilmelidir. Özellikle hassas olan et, balık ve sosislerdir. Paket açıksa süt de bozulabilir. Güvenliğiniz için şüpheli yiyecekler kullanmayın.

Dondurucu bölmesini kontrol edin

Dondurucuyu kontrol etmek özellikle önemlidir. Zaten çözülmüş gıdalar yeniden dondurulmamalıdır. Bu durumda yemeği kullanamazsınız – hala yenilmez ve hemen kullanmazsanız. Bu, Antauen mikroplarının hızla çoğalabileceği balık ve et için daha da doğrudur.

Buzdolabını temizleyin ve nemi emer

Halihazırda yaratılmış kötü kokuları temizlemek ve iç kısımdaki aşırı nemi atmak için buzdolabının boşaltılması ve silinmesi önerilir. İyi koku gidericiler ve koku bağlayıcılar sirke su veya sodadır.

İpuçları ve Püf Noktaları
Birçok buzdolabının ayarlanan sıcaklığa ulaşması birkaç saat sürebilir. Bu normal ve tasarımla ilgilidir. Ancak, buzdolabının içinde çok uzun süre hala uzunsa , hasara neden olabileceğini varsamanız gerekir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi