Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabı gürültülü veya gıcırdıyorsa ne yapmalı ?

Buzdolabı gürültülü veya gıcırdıyorsa ne yapmalı ?

Buzdolabı gürültülü veya gıcırdıyorsa ne yapmalı ? Tüm buzdolapları gürültülüdür, ancak genellikle çok rahatsız edici değildir. Modern cihazlar, günümüzde genellikle ses geçirmez duvarları olmayan mutfak ve oturma alanı birbirine karıştığı için çok sınırlı desibel rakamlarını koruyor. Ancak bazen cihazlar kompresör başlar başlamaz yüksek sesle gıcırdama gibi hoş olmayan bir ses çıkarır

Ses buzdolabından nereden geliyor?

Gıcırdamanın kaynağının genellikle bulunması kolay değildir, nedeni teknolojide bir yerdedir. Çoğunlukla, soğutma sıvısı içindeki hava kabarcıkları veya arka plandaki gürültüden dolayı sızar, daha sonra bir onarım açıktır.

Bununla birlikte, aynı zamanda, buzdolabı sahibinin kendisini kontrol altında tuttuğu mekanik problemleri nispeten kolaylıkla geri kazanabilir. Yani pahalı müşteri servisi eve gelmeden önce, önce kendiniz denemelisiniz!

İlk muayene görünümü, genellikle buzdolabının arkasında veya üstünde bulunan egzoz hava delikleridir. Burada her şey bedava mı? Belki cihazın çok az duvar boşluğu vardır veya yuvalarda bir nesne vardır.

Ayrıca kirli hava yolları bazen tam bir tozlama harikalar yaratıyor, artan gürültüye neden olabilir. Bu yardımcı olmazsa, cihazınızı yalnızca ruh düzeyi ile düzeltin.

Bazen gürültü bu şekilde kaybolur, sadece ayakları biraz yeniden ayarlamanız veya bir kartonu veya diğer buzdolabının altına biraz karton koymak zorundasınız.

Sesli Çalışma teknik nedenleri

Teknik nedenler, amatör el ile sabitlemek için çok kolay değildir, çoğu zaman soğutmada veya hatta toplamda arızada da sorunlara neden olurlar. Bu kaynaklar gıcırdağın altında olabilir:

  • Soğutma devresindeki delik: Soğutucu ıslık veya sersemlemeden kaçar
  • Kompresörün içine delik: Basınç gradyanı arttığında uzun süreli kompresör çalışması sırasında ıslık veya gıcırdama meydana gelir
  • Soğutma devresindeki hava: Rahatsız edici sesler, yeni cihazlarda da ortaya çıkan hava kabarcıklarından kaynaklanır.
İpuçları ve Püf Noktaları
Buzdolabının işine gıcırdayan bir ses çıkarsa ve sesi kapatmanın bir yolunu bulamadıysanız, sadece buzları çözdürün . Belki bu yardımcı olur!

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme Canon, bilgi teknolojisi alanında ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi