Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Buzdolabı ne kadar elektrik tüketir nasıl tasarruf edilebilir ?

Buzdolabı ne kadar elektrik tüketir nasıl tasarruf edilebilir ?

Buzdolabı ne kadar elektrik tüketiyor enerji nasıl tasarruf edilebilir Buzdolabı yılda 365 gün açık olan ve günün 24 saati enerjiye ihtiyaç duyan elektrikli cihazlardan biridir. Bu nedenle güç tüketimi, özellikle kötü enerji verimliliği sınıfına sahip eski cihazlarla birlikte toplanabilir. Ne kadar kendi buzdolabının küçük bir testle oldukça iyi takdir edilebilir, yaklaşık kullanır ve yıllık tüketim temelinde, daha sonra bütün bir buzdolabı yaşam için enerji maliyetlerini belirleyebilir. Bu, yeni bir satın almaya karar vermeyi veya buna karşı karar vermeyi kolaylaştırır.

Buzdolabı ne kadar elektrik kullanıyor?

Genel olarak konuşursak, kullanılmış bir 90’ların gelen buzdolabı Bazı durumlarda bir cihaz 2010. iki katı kadar elektrik daha da üç kat enerji gereksinimleri olabilir.

Mevcut elektrik fiyatları ile, yüksek ortalama elektrik tüketimi oldukça pahalı olabilir. Örneğin, 1993 yılında bir cihaz, yılda 150 avroluk bir fiyatla enerji tüketirse, bunun anlamı 15 yıldan fazla, 2.250 avrodur.

Buzdolabı ne kadar elektrik tüketiyor

Öte yandan 2010’dan alınan örnek bir buzdolabı, yılda 50 avro değerinde elektrik tüketiyor ve bu da 15 yıl boyunca 750 avroya ulaşıyor. Bu örnek, başlangıçta küçük bir miktar paranın bir buzdolabının ömrü boyunca gerçekten yükselebileceğini göstermektedir.

Buzdolabının enerji tüketimini ne belirler?

Bir buzdolabının enerji tüketimi sadece kullanılan teknoloji ve elde edilen performans tarafından belirlenen değil, aynı zamanda soğutulacak hacim ve aktif değiştirebileceğiniz bazı dış faktörler tarafından verilmez. Güç tüketimi nasıl azaltılır?

 • Cihazı fırın , ocak veya bulaşık makinesinin yanına koymayın.
 • Buzdolabını ısıtıcının yanına veya güneş ışığına yerleştirmeyin.
 • Buzdolabına sıcak yiyecek koymayın.
 • Daima buzdolabı kapağını sadece kısa bir süre açın
 • İyi bir kapanış kapısına ve mükemmel sızdırmazlık kauçuklarına dikkat edin.
 • buzdolabı düzenli çözüldü içinBuz oluşumu [/ llink] karşı
 • Yiyecekleri çok sıkı bir şekilde paketlemeyin, böylece hava iyi bir şekilde dolaştırılabilir

KWh’de buzdolabınızın ortalama tüketimi nasıl belirlenir?

Enerji verimliliği sınıfı, buzdolabının gerçek güç tüketimi hakkında çok az şey ifade ediyor; örneğin, 88 litrelik faydalı hacimli bir A ++ cihazı, 300 litrelik bir içerikle aynı sınıftaki bir buzdolabından çok daha az tüketiyor.

Buzdolabı ve soket arasına bağlanan özel bir güç ölçer ile, enerji gereksinimi çok hassas bir şekilde ölçülebilir ve tahmin edilebilir. Fakat teknik yardım olmaksızın çalışan bir tüketim tahmin yöntemi var.

Buzdolabının güç tüketimini hesaplayın

Buzdolabınız için hangi watt cinsinden güç tüketiminin belirtildiğini görün. Biz üreticinin talimatları doğru hesaplamalarımızdaki varsayalım, makine buz ücretsiz ve yakın çevresinde hiçbir ısı kaynakları vardır.

 • Kompresörün saatte kaç dakika çalıştığını durdurun.
 • Kompresörün 24 saat içinde ne kadar süre çalışacağını hesaplayın.
 • Daha sonra bu sayıyı yıllık çalışma süresi için 365 ile çarpın.
 • Yıllık çalışma saatleri artık güç tüketimi ile watt olarak çarpıyor.

Şimdi kWh cinsinden yıllık tüketimi belirlediniz, bu da birim başına elektrik fiyatıyla çarpıyorsunuz. Sonuç, buzdolabında yıllık yaklaşık enerji maliyetinizdir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme Canon, bilgi teknolojisi alanında ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi