Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Buzdolabı Su Akıtıyor Neden Su Damlatır ?

Buzdolabı Su Akıtıyor Neden Su Damlatır ?

Buzdolabı Su sızdırıyor

Buzdolabınızın altında su birikintisi asla iyi bir işaret değildir, ancak aynı zamanda oldukça yaygın bir olaydır ve genellikle nispeten kolay bir şekilde çözülebilir. Su kaçağı tipik olarak iki problemden birinden gelir.

Buzdolabı Su Damlatır ?

Neden : Tıkanmış bir defrost tahliyesi, su sızıntısının en yaygın nedenlerinden biridir. Bu, yiyecek parçacıkları veya diğer pislikler, drenaj hortumunu tıkar ve bu da buz birikmesine ve nihayetinde dondurucudan ve buzdolabından su sızmasına neden olabilir.

Düzeltme : Öncelikle, drenajı, dondurucu içinden ılık suyla, türkiye ya da küçük bir huni kullanarak temizlemeyi deneyin. Tıkanıklığı zorla çıkarmak için bir boru temizleyicisi veya düzleştirilmiş bir elbise askısı kullanmayı da deneyebilirsiniz. Bu sorunu çözmezse, tahliye hortumunun sonunda çek valf tıkanmış olan pislikleri elle çıkarmanız gerekebilir.

Buzdolabınızı duvardan dışarı çekin ve alttaki arka servis panelindeki buz çözme tahliye hortumunu bulun. Bu hortumda, nemi düzenlemeye yardımcı olan ve kalıntıları ve tıkanıklıkları yakaladığı bilinen bir lastik kontrol valfı bulunmalıdır. Vanayı sıcak su ve sabunla temizleyin ve valfi tekrar takın.

Neden : Zaman zaman tıkanmış veya donmuş bir su kaynağı hattı suyun buzdolabının altında birikmesine neden olacaktır. Buz yapıcıdan buz üretimini de etkileyecek ve dağıtıcıdan su akışını yavaşlatacak veya durduracaktır.

Düzeltme : Öncelikle, buzdolabının fişini çekin ve genellikle lavabonun altında, buzdolabının arkasında veya buzdolabının altında bodrumdaki kapatma vanasını bulun. Bu vananın kapalı olduğundan emin olun ve plastik besleme hattında herhangi bir sızıntı, bükülme veya tıkanık olup olmadığına bakın.

Hatta bir kırılma veya yırtılma varsa, su besleme hattını değiştirin. Yarı saydam bir tıkanıklık görürseniz, tıkanıklığı gidermek için buzdolabını yaklaşık 2 saat fişten çekin. Tıkanıklık bir şey açıksa, tıkanıklığı gidermeye çalışmadan önce bir uzmana danışın. Hat bir kez çözüldüğünde, buzdolabını tekrar yerine takın ve tekrar duvara doğru itin.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi