Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Buzdolabı Sürekli Durmadan Çalışıyor

Buzdolabı Sürekli Durmadan Çalışıyor

Buzdolabı Sürekli Durmadan Çalışıyor Düzgün çalışırken, termostat döner kompresör ve kapalı. Termostat kompresörü açtıktan sonra, buzdolabının içindeki sıcaklık termostatın ayarından daha düşük olana kadar çalışır.

Buzdolabı Sürekli Çalışıyor

Buzdolabı Defrost Termostatı, yaygın olarak Whirlpool, Kenmore ve diğerleri buzdolaplarında kullanılır. Buzdolabının her tarafta yeterli hava boşluğuna sahip olduğundan emin olun. Arkalarında bir kondenser bobin ızgarası bulunan buzdolapları, ısıyı bobinlerden uzağa yayacak şekilde odaya ihtiyaç duyarlar.

Doğrulayın kapı ışık anahtarı düzgün çalışıyor. Işığı söndürmek için düğmeyi parmağınızla itin. Işık açık kalırsa, aslında buzdolabının içini ısıtır. Arızalıysa anahtarı onarın veya değiştirin .

Modern buzdolapları daha büyük dondurucu bölmelere sahiptir ve bu nedenle daha uzun süreler boyunca çalışır. Eşit bir sıcaklık sağlamak için çok sık başlar ve dururlar. Bu özellikle buzdolabına çok fazla sıcak yiyecek koysanız veya çok sıcak ve nemli ise geçerlidir. İçine bol miktarda yiyecek koyduktan sonra ayarladığınız sıcaklığa geri dönmek birkaç saat sürebilir.

Buzdolabı Otomatiğe Girmiyor

Buzdolabı Kompresörü, elektrik içerir ve yaygın olarak Frigidaire, Tappan, Westinghouse, Gibson ve diğer markalarda kullanılmaktadır. Buzdolabının içindeki sıcaklık yeterince soğuk olduğunda kompresör kapanmıyorsa, kötü bir termostatınız olabilir.

Buzdolabında da sıcaklık çok yüksek olabilir. Termostatı daha düşük bir sıcaklığa ayarlamayı deneyin. Bu kompresörü kapatırsa, çok yükseğe ayarlamış olursunuz. Bir buzdolabı termometresi yardımıyla, yiyeceklerinizi soğuk tutacak, ancak kompresörün her zaman çalışıp çalışmadığı kadar soğuk olmayan daha ideal bir ayar bulabilirsiniz. Sıcaklık ayarını yükseltmek yardımcı olmazsa, termostatla ilgili bir sorun olabilir ve değiştirmeniz gerekebilir.

Termostatınız düzgün çalışıyorsa, kapalı sistemde düşük seviyelerde soğutucu akışkanınızın olması ihtimali vardır. Semptomların size yol açtığı yer ise, profesyonel bir cihaz tamircisiyle görüşmeniz gerekir. Sadece EPA sertifikalı bir teknisyen, mühürlü bir sistem üzerinde yasal olarak çalışabilir. Bu sistem üzerinde çalışma yapmaya çalışırsanız, garantiyi geçersiz kılarsınız.

Buzdolabı Termometresi, sıcaklığı izlemek için bu öğeyi buzdolabınızın içine asın veya ayakta tutun. Bu yeni bir buzdolabı ise, iç sıcaklığı dengelemek için yeterince soğutulmadan önce, neredeyse sürekli olarak uzun bir süre çalışacaktır.

Stabilize olması için 24 saate kadar bekleyin. Buzdolabının en az yarısı üçte iki dolu dolu olması gerekir. Bu, ünite içinde sabit bir sıcaklığın korunmasına yardımcı olacaktır. İçerideki soğuk parçalar, kapı açıldıktan ve kapatıldıktan sonra içeride eşit bir sıcaklığın korunmasına yardımcı olacaktır.

Bazı insanlar buzdolabında balast, su sürahisi gibi pek çok şey bulundurmayı tercih ediyorlar. Bu, içerideki sıcaklıkların korunmasına yardımcı olur, böylece kapı sık sık açılıp kapanırken, içerideki sıcaklığı korumak için çok fazla çalışmaya gerek duymaz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme Canon, bilgi teknolojisi alanında ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi