Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabında hangi meyveler saklanabilir ?

Buzdolabında hangi meyveler saklanabilir ?

Buzdolabında hangi meyveler saklanabilir? Taze meyve her zaman hazır olmalıdır, vitamin bakımından zengin tatlı yiyecekler atıştırmalık olarak idealdir. Bazı bilenler meyvelerini buzdolabında saklarlar, böylece meyveler daha çabuk bozulurlar. Besinler ve vitaminler orada mı kalıyor? Ve buzdolabına ait olmayan herhangi bir meyve var mı?

Meyvelerin depolanması: serin, havadar ve karanlık

Taze meyve için en iyi depolama yeri yukarıdaki özelliklere sahiptir, çünkü hem ışık hem de ısı meyveyi daha çabuk bozar. Hava geçirmez depolama ayrıca çok su içeren gıdalarda küf oluşumunu da teşvik eder.

Buzdolabında hangi meyveler saklanabilir?

Fakat “soğuk” her zaman 8 santigrat dereceden daha düşük bir buzdolabı sıcaklığının uygun olduğu anlamına gelmez. Özellikle tropikal meyveler soğuk depolamayı tolere etmezler, daha sonra vitaminlerini kaybederler ve çoğu zaman soğuk olurlar.

Bu ısıtılmış meyveler 16 derecenin üzerinde, tercihen kiler veya bodrum gibi oldukça sıcak olmayan bir ortamda sıcak bir ortamda muhafaza edilmelidir.

Buzdolabında hangi meyveye izin verilir – hangisi?

Bir bakışta, buzdolabında hangi meyvenin saklanabileceğini görebilmek için bu masayı bir araya getirdik. Burada daha iyi “dış” kalması gereken meyveleri de görebilirsiniz.

Buzdolabı depolama mümkün Buzdolabında saklamayın
elma muz
armut ananas
çilek kavun
kiraz mango
erik papaya
şeftali limon
nektarin Mandalina / Portakallar
Kiviler guavaları
üzüm plantain

Muzlar genellikle buzdolabında kahverengiye döner , ancak bu keyfi zevkle bozmaz. Tüm meyveler çok uzun süre soğutulmamalıdır, çünkü her gün değerli vitaminler kaybolur.

Muzlar ve elmalar asla yan yana olmamalıdır, çünkü elmaları havayı serbest bırakır, bu da muzun olgunlaşma sürecini hızlandırır. Sebzeleri ve meyveleri daima iyi tutun.

İpuçları ve Püf Noktaları
Meyvenizi doğrudan buzdolabından yemeyin, ancak yemeden önce bir saat kadar meyve toplayın. Sonra aroma tekrar gelişebilir ve tedavi çok daha iyi tadı!

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi