Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Buzdolabında hangi sıcaklık idealdir ?

Buzdolabında hangi sıcaklık idealdir ?

Buzdolabı için ideal sıcaklık 7 ° C’dir, ancak bu sadece orta iç kısım için geçerlidir. Örneğin, kapı çekmeceleri ve sebze çekmeceleri biraz daha sıcak olabilir ve doğrudan sebzelerin üstündeki bölmede, genellikle çok soğuktur. İdeal sıcaklık kolayca ayarlanabilir, daha sonra bireysel sıcaklık bölgeleri mükemmel çalışır ve saklanan yiyecekleri olabildiğince taze tutunuz.

Hangi ayar ile ne derece başarılı olurum?

Buzdolabının topuzu genellikle 1-5 sayılarıyla işaretlenir, bazen 6 veya 7 eklenir. Gerçek sıcaklık söz konusu olduğunda, bu rakamlar anlamlı değildir, bu nedenle ölçüm gereklidir.

Buzdolabının orta bölmesine bir termometre yerleştirin ve kapı kapalıyken birkaç dakika bekleyin. Şimdi dolabınızın 7 dereceye ulaşıp ulaşmadığını veya çok sıcak veya çok sıcak olup olmadığını görebilirsiniz.

İdeal Buzdolabı Sıcaklığı

Çoğu buzdolabı, 1 veya 2’ye ayarlamanın yeterli bir sıcaklık elde etmek için yeterli olacağı şekilde ayarlanır. Bununla birlikte, yakındaki ısı kaynakları veya buzlanma gibi dış koşullar bunun üzerinde rahatsız edici bir etkiye sahip olabilir.

Buzdolabındaki sıcaklık farklılıklarının optimum kullanımı

Ortam sıcaklığına bağlı olarak, farklı bir optimum ayar meydana gelebilir, bu nedenle, bir termometrenin sürekli kurulumu, 1-5 veya 1-7 sabitlerinde buzdolabı sıcaklığını ölçmek için çok kullanışlıdır.

Buzdolabında ısındığında veya soğuduğunda buna göre ayarlayın. Buzdolabının üst bölmesinin ve iç kapının genellikle 8 derece veya daha fazla bir sıcaklığa sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle aşırı derecede bozulabilen eşyaları burada saklamamalısınız.

Ayrıca, sebze bölmesi genellikle daha sıcaktır, bunun üzerinde doğrudan, genellikle 2 derece civarında olan en soğuk bölgedir. Mett ve diğer hassas ürünler en iyi şekilde orada saklanır.

Bir bakışta buzdolabının sıcaklık bölgeleri

soğutma zonu yaklaşık derece
dondurucu bölmesi – 18 ° C
üst bölge 8-9 ° C
orta bölge 7 ° C
alt bölge – 2 ° C’ye kadar
Sebzelikleri 8-10 ° C
kapı Raflar 8-10 ° C

Buzdolabının sıcaklığını optimize edin ve enerji tasarrufu yapın

Bir set çok soğuk buzdolabı buz değil sadece bazı gıda, o da çok fazla güç tüketir. Sadece bir derece daha fazla yaklaşık% 6’lık bir enerji girişi anlamına gelir.

Birçok buzdolabı, en yüksek ayarda buzdolapları gibi tasarlanmıştır: 7 derece bölge yaklaşık 0 ° C’ye soğutulur. Böyle bir buzdolabında sertleşen tereyağ, meyveler ve sebzeler cıvıl cıvıl oluyor.

Ancak, buzdolabının fazla ısınmamasına da dikkat edin, çünkü bu sizi elektrik tüketiminden kurtarır, ancak yiyecekleriniz daha hızlı bozulur. Her zaman olduğu gibi, orta yol en iyisidir!

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi