Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabında kötü koku için en etkili çözüm

Buzdolabında kötü koku için en etkili çözüm

Buzdolabında kötü koku için en etkili çözüm Buzdolabınız garip kokuyor mu? Tabii ki, burada saklanan yiyecekler kendi kokusunu açığa çıkarır; Özellikle bir şey kötüleştiğinde, özellikle arzu edilmeyen kokuları belirleyin. Plastikler ve contalar bu kokuları özellikle iyi saklar, ancak oldukça etkili ilaçlar vardır!

Buzdolabında mümkün olan en iyi hijyene dikkat edin!

Kokulu bir buzdolabının ilk ve en önemli adımı, üniteyi birkaç haftada bir tamamen temizlemektir. Bir dezenfeksiyon bile zarar veremez, çünkü son görülmeyen mikroplar da ortadan kalkar.

Bazen, buz çözülmeden temizlik yapmak gerçekten mümkün değildir, çünkü sadece donmuş olmayan bir buzdolabı tüm köşelere ve çöküntülere ulaşabilir. Buz giderme böylece hem hijyen hem de enerji verimliliğini artırır.

Ayrıca, kokuları çabucak emen tüm karton ambalajları da çıkarın. Güçlü kokulu yiyecekler her zaman plastik kutularda sıkıca saklanmalı, böylece kokuları buzdolabının iç kısmına yayılmamalıdır.

Buzdolabında küf kokusu için ev ilaçları

Buzdolabındaki kokuya karşı, aşağıda sıralamak istediğimiz çeşitli ev ilaçları var. Amaç kokuları bağlamak ve bunları bu şekilde etkisiz hale getirmektir, bu nedenle yukarıda belirtilen hijyen önlemleri ayrı ayrı yapılmalıdır.

  • Kabartma tozu: Buzdolabınıza birkaç kaşık dolusu soda ile düz bir kavanoz koyun veya sodayı alternatif olarak kullanabilirsiniz. Birkaç saat sonra buzdolabınız artık güveçte kalmayacak.
  • Kahve: Bir fincan taze çekilmiş kahve bile buzdolabındaki kokuları bağlar ve kahverengi toz kendi lezzetli kokusunu verir. Ancak, bu ev çare sadece kahve sevenler için uygundur.
  • Limon: Turunçgil kokuları için bir tutkalı olan bir buzdolabı sahibi için, bir kase limon suyu hazırlayın veya taze limon kabuğu rendesi de harikadır. Ancak küflenmeyi önlemek için en geç 5 gün sonra meyve suyunu veya kabukları çıkarmayı unutmayın!
İpuçları ve Püf Noktaları
Sirke bile buzdolabı için bir tazeleme olarak kabul edilir, aynı zamanda dezenfekte edici bir etkiye sahiptir. Bir kase kurabilir veya iç duvarları seyreltilmiş sirke ile silebilirsiniz.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi