Anasayfa / Buzdolabı Arızaları / Buzdolabındaki her şey donuyor

Buzdolabındaki her şey donuyor

Buzdolabındaki her şey donuyor

Karşı problem, buzdolabındaki sıcaklık çok düşük olduğunda da ortaya çıkabilir. Buzdolabınızdaki her şey donuyorsa, şu bileşenleri kontrol edin:

  • Sıcaklık kontrol termostatı, kompresör ve fan motorlarına giden gücü yönlendirir. Arızalı bir termostatı kontrol etmek için, düğmeyi en yüksek ayara getirin ve bir “tık” sesi dinleyin. Birini duyarsanız, büyük ihtimalle kusurlu değildir.
  • Termistör, buzdolabı sıcaklık okumasını kontrol panosuna gönderir. Termistörün arızalı olup olmadığını öğrenmek için, bir profesyonelin yardımına ihtiyaç duyabilecek bir multimetre testi gerçekleştirmelisiniz.
  • Sıcaklık kontrol panosu kompresör ve fan motorlarına voltaj sağlar, bu nedenle bu parça arızalıysa sürekli güç gönderebilir ve buzdolabını çok soğuk yapabilir. Burada belirtilen diğer bileşenler arızalı değilse, sıcaklık kontrol kartını değiştirmeyi düşünün.

Buzdolabı Donduruyor

Buzdolabınız “aniden” yiyecek ve içeceklerinizi donduruyorsa , buzdolabının sıcaklık ayarı yanlışlıkla LOW veya ÇOK SOĞUK olarak ayarlanmıştır . Buzdolabı bölümü sıcaklığını orta veya 5 olarak ayarlamayı deneyin. Buzdolabınız tam sıcaklığı ayarlamanıza izin veriyorsa, bunu 40 ° F veya biraz aşağıda ayarlayın.

Buz dolabındaki buzdolabında, buzdolabındaki gevrek çekmecenin “aniden” donmadığı yerlerde de bu olabilir. Sıcaklığı buzdolabı bölümünde 40F’ye ve dondurucu bölümünde 0F’ye ayarlayın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi