Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabından çatlama sesi geliyor ?

Buzdolabından çatlama sesi geliyor ?

Buzdolabından çatlama sesi geliyor ? İçinde buzdolabının içinde çatlar veya dışarı çıkarsa, uzun vadede oldukça can sıkıcı olabilir. Buna ek olarak, teknolojideki bir şeyin hiç de doğru olmadığı ihtimali var ve cihaz yakında vedalaşacak. Bununla birlikte, bu problem için de kolayca tekrar kapatılabilen çok basit nedenler vardır. Deneyin!

Buzdolabındaki çatlama sesi tam olarak nasıl?

Dikkatle dinleyin: Buzdolabınız kırıldığında nasıl bir ses geliyor? Hava genleşmesini dolduran ve tekrar “açılan” bir plastik şişe gibi bir şey mi?

Sıcaklıktaki nispeten hızlı artışlar sadece şunlara neden olur: malzemelerin genişlemesine ve ses çıkarmasına neden olan bir hava genleşmesi. Bu, eğer iç kısım düzenli olarak ısınırsa buzdolabında da olabilir.

Örneğin, buzdolabının sık sık açılması bu tür bir ısınmaya ve aynı zamanda cihazı daha fazla soğutma aktivitesine uyaran artan kalın buz tabakalarına neden olur. Buzdolabını önce çözmenizi ve arada temizleme yapılmasını tavsiye ederiz .

Buz çözme yoluyla buzdolabı gürültüsünü azaltın

Buzdolabının buzunun çözülmesi her zaman sadece güç tüketimini değil , aynı zamanda ortaya çıkan gürültüyü de azaltır: kompresör buz çözüldükten sonra sık sık çalışmaya başlamaz, cihaz daha fazla ve daha uzun dinlenme sürelerine sahiptir – ki bunlardan da faydalanabilirsiniz.

Eski cihazlar için: soğutucuyu tekrar yukarı getirin

Daha eski bir buzdolabında, soğutucunun yıllar içinde yerleşmesi ve yeniden canlandırılması gerekiyor. Eğer buz çözme yardımcı olmazsa, aşağıdaki alışılmadık bir yöntemi öneriyoruz:

  • Buzdolabını ana şebekeden çıkarın
  • Tamamen iç boşaltma
  • Cihazı ters çevirin ve birkaç saat bekletin
  • Buzdolabını arkaya doğru döndürün ve 24 saat bekleyin
  • Buzdolabını ana şebekeye bağlayın
  • tekrar başla ve vazgeç

Biraz şansla, çatlama veya patlama sonunda gitti. Bu konuda hiçbir şey olmamışsa, sadece müşteri servisi veya cihazın değiştirilmesi yardımcı olabilir.

İpuçları ve Püf Noktaları
önlemek için cihazın içinin ısıtılması için, nadiren mümkün ve kısaca kadar Makinenin kapağını açmadan. Bu buz oluşumunu ve olası gürültüyü önler.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi