Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabını en iyi taşıma yöntemi

Buzdolabını en iyi taşıma yöntemi

Buzdolabını en iyi taşıma: ayakta, uzatma ? Buzdolabının sahibi, cihazını uzman bir şirket tarafından her zaman taşıyabilir. Yeni bir taşını taşırken veya satın alırken, çoğu zaman kişinin kendi işine ihtiyacı vardır, ancak bazıları da bazı şeyleri yanlış yapabilir. İyi tavsiyeler burada pahalı değildir: Buzdolabının uygun şekilde taşınması için gerekli tüm detayları ve daha sonra cihaz için gerekli olan dinlenme süresini açıklayacağız.

Özetle: Bu taşıma sırasında buzdolabını güvende tutar

Bir şey açık: buzdolapları dik depolama için tasarlandı ve teknoloji dik duracak şekilde tasarlandı. Kompresör, ünite düz olduğunda soğutma devresine akan yağ ile doldurulur.

Buzdolabınızı mümkün olduğunca az etki ile çiftler halinde taşımak en iyisidir. Araçta, eğer mümkünse, iyi bir güvenlik sağlamalıdır. Ancak, çoğu otomobil bunun için yeterince yüksek değil, bu nedenle nakliyeye eğilimli.

 Buzdolabını en iyi taşıma yöntemi

Tabii ki buzdolabınızı yan yatma pozisyonuna getirebilirsiniz. Fakat varış noktanıza geldiğinizde, cihazınızı çalıştırmadan önce 24 saat bekletiniz, böylece yağ tekrar çöker.

Buzdolabınızın taşınması nasıl hazırlanır

Buzdolabının nakliyesini asıl çalıştırmadan en az birkaç saat önce, tercihen bir gün öncesinden bile iyice hazırlayın. Bunun için tüm raflar, kapı elemanları ve sebze bölmeleri dahil olmak üzere cihazı tamamen temizleyeceksiniz.

Ardından buzdolabını buzdolabına alınız, böylece nakliye sırasında su kaçmaz. İşte etkili buz giderme ve güvenli ulaşım için bazı ipuçları:

ölçmek sonuç
Buzdolabını tamamen boşaltın Su engelsiz akabilir
emici bezler Su bağlı
Kase ve fırın tepsisi kullanın daha büyük miktarlarda su toplanır
Yavaşça buz karıştırın buz çözme işlemini hızlandırır
Cihazın içine sıcak su koy Buz daha hızlı gidiyor
Çözülmüş buzları tahta veya plastik kazıyıcı ile temizleyin Buz çözme daha hızlı yapılır
buz çözdükten sonra buzdolabını temizleyin Kir ve mikroplar elimine edilir
Son olarak, her şeyi dikkatlice kurulayın Kalıp büyümesi önlenir
Yapışkan bant ile güvenli buzdolabı kapısı Hasar önlenir
Güç kablosunu yapışkan bantla sabitleyin Açma tehlikesini ortadan kaldırın
Yastık buzdolabı geri iyi hassas teknoloji korunur

Artık temiz ve boş buzdolabını yeni yere güvenle taşıyabilirsiniz. Cam elemanlar ayrı olarak daha iyi taşınır, kabarcık sargı veya bezle sarılır. Henüz tüketilmemiş herhangi bir gıda, soğutucunun içine konacaktır.

Buzdolabının kendisi, araçta nakliye sırasında en iyi halat veya kayışlarla sabitlenir. Bu yüzden devrilmeyecek ve yolda bir kaza durumunda uçamaz.

Taşındıktan sonra: İlk önce bekleyin, ardından açın!

Tekrar kullanıma hazır olana kadar buzdolabını nakliye sonrası çok az bir süre bırakmanızı tavsiye ederiz. Servis ömrünü tam olarak öğrenmek için cihazınızın kullanım kılavuzuna bakın:

Bazı buzdolapları hizmete verilinceye kadar bir şeritte taşındıktan sonra sadece 4 saat dinlenmeye ihtiyaç duyarlar. Diğer cihazlar, sırayla, kompresöre yerleşene kadar, yukarıda belirtilen 24 saat boyunca durmak zorundadır.

Hatta tepinen ve ayakta taşımacılığında hareket dikkatli gidin ve kırık değil bu yüzden, buzdolabı derhal bu durumda çevirmek o kadar iyi olur, kompresörden biraz yağ taşıyabilir.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi