Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabını sıcaklık bölgelerine göre yerleştirin

Buzdolabını sıcaklık bölgelerine göre yerleştirin

Buzdolabını sıcaklık bölgelerine göre yerleştirin Çoğu buzdolabında, her bir iç kısımda farklı etkileri olan bir soğutma sistemi bulunur. Bazı bölgelerde, özellikle soğuk, diğer yerlerde daha hafif sıcaklıklar hakimdir, bu da belirli gıdalar için özellikle iyidir. Buzdolabınızın sığmasına izin verirseniz, daha uzun ömürlü yiyeceklerden memnun olacaksınız!

Dolum sırasında sıcaklık bölgelerini gözlemleyin!

Buzdolabınızı doldururken, iki avantajı olan bireysel sıcaklık bölgelerine dikkat edin: Bazı yiyecekler daha uzun süre taze kalır ve sabit düzen nedeniyle aradığınız ürünleri çok daha hızlı bulabilirsiniz.

Bu nedenle, soğutma alanı olmayan, statik soğutma içeren bir buzdolabının içeriğinin net bir şekilde düzenlenmesini sağlamak mantıklıdır: Uzakta bakmak zorunda kalmazsanız, buzdolabı kapısını daha hızlı kapatabilir ve böylece enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz .

Bunlar buzdolabındaki sıcaklık bölgesidir.

Buzdolabında alan ürünler
dondurucu bölmesi Dondurulmuş ürünler, donma için taze yiyecekler
üst kat sarılmış peynir, pişirilmiş et ve beyazlatılmış sebzeler, krem ​​peynir
orta kat Süt ürünleri (ayrıca kırılmış), sarılmış sosis, füme ürünler
alt kat Taze, çabuk bozulabilir: kesmek, balık, sosis
Sebzelikleri Kräter, marul, mantar, lahana, pırasa
Üst kapı bölmesi Yumurtalar ve sürülebilir yağlar
orta kapı bölmesi Reçel, soslar, yağ
alt kapı bölmesi açılan içecekler şişeleri

Buzdolabındaki en soğuk sıcaklık bölgeleri arka duvarda ve alt cam levha alanında bulunur, bu nedenle bozulabilir şeyler özellikle orada iyi kalır. Bununla birlikte, sebze bölümleri yine daha sıcaktır, böylece sebzeler zarar görmez.

Ayrıca kapı bölmelerinde oldukça yumuşak sıcaklıklar, burada güçlü soğutma gerektirmeyen ürünler olabilir. Ortadaki buzdolabı alanında, ortalama sıcaklık 7 santigrat derecedir.

Buzdolabınızın termostatını tekrar ayarlamak isterseniz , orta bölmeye bir termometre yerleştirin ve bir süre için kapıyı kapatın. Eğer 7 dereceden daha sıcaksa, buzdolabını daha soğuk hale getirmelisiniz – ve tam tersi.

İpuçları ve Püf Noktaları
Yeni siparişe çok çabuk alışamıyorsanız, tek tek bölmelere etiketli etiketler yapıştırın. Bir süre sonra tekrar kaldırılabilirler, o zaman doğru hükmü kendi başlarına çalışır.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi