Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabının içi ıslak Su nereden geliyor ?

Buzdolabının içi ıslak Su nereden geliyor ?

Buzdolabının içi ıslak Su nereden geliyor Buzdolabındaki nem gerçek bir problem olabilir çünkü su kalıbı teşvik eder ve buz oluşumunu uyarır. Buzlu bir buzdolabı daha fazla elektrik tüketir, bu nedenle nem de bir finansal sıkıntıdır. Normalde, ünitede toplanan sıvı havanın yoğunlaşmasıdır: nasıl gerçekleşir – ve nasıl serbest bırakılır?

Su buzdolabında nasıl oluşur?

Sıcak hava soğuktan daha fazla nem emebilir. Nemli hava soğudukça yoğuşma oluşur ve bu su en soğuk noktaya yerleşir. Özellikle buzdolabının arka duvarında soğuk, çünkü soğutma var.

Bu nedenle, bu alanda özel olarak yerleştirilmiş oluklar ve bir drenaj da dahil olmak üzere yoğunlaştırma suyu için drenaj sistemi de kurulmuştur. Nem burada dağıtılır ve kompresör tarafından üretilen ısı ile buharlaştırılır.

Hava sıcaklıklarının sıcaktan soğuğa ve tersine değiştirilmesi, daha fazla yoğunlaşmaya neden olur. Çok fazla nemle drenaj sistemi, sadece sınırlı miktarda su tutabileceğinden düzgün çalışmaz. Belki de tıkanmış.

Buzdolabında suya karşı neler yapabilirim?

Buzdolabının içi çok ıslanırsa küf oluşabilir . Nemi çeşitli önlemlerle önlemek ve aynı zamanda buz oluşumunu azaltmak daha iyidir:

ölçmek etki
Daima buzdolabı kapağını sadece kısa bir süre açın Iç soğuk kalır
Cihaza sıcak yiyecek koymayın. Artmış ısı girdisinden kaçınma
Buzdolabını fırın / ısıtıcının yanına koymayın. Fazlı ısıtma önlemek
Drenaj sistemini düzenli olarak temizleyin Drenaj tıkanıklığını önle
Buzdolabını düzenli olarak çözün Soğutma etkisi elde
Sızdırmazlık lastiklerini kontrol edin ve gerekirse değiştirin Soğutma etkisini artırın, sıcak havayı kapatın

Buzdolabında su birikmesi

Tüm bu önlemleri uygularsanız, buzdolabının içinde sadece hafifçe nemlenmelidir. Ayrıca, birimi orta bölmede yaklaşık 7 santigrat dereceye ayarlarsanız, ideal sıcaklığa ulaşmış olursunuz.

İpuçları ve Püf Noktaları
Dahili sıcaklığı ölçmek için, kapalı buzdolabına birkaç dakika bir termometre yerleştirin. Orta raftan yararlanın, çünkü diğer yerlerde sıcaklık bölgeleri nedeniyle çok daha soğuk veya daha sıcak olabilir .

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme

Canon Yazıcı Sorunları Arızaları Hata Giderme Canon, bilgi teknolojisi alanında ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi