Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabının ömrü nedir ?

Buzdolabının ömrü nedir ?

Buzdolabının ömrü nedir ? Özellikle yeni satın alırken veya yeni bir satın almayı düşünürken, soru bir buzdolabının olağan hayatı hakkında tekrar tekrar ortaya çıkar. Hangi ortalama değerler genellikle verilir ve hangi sapmalar mümkündür burada bulunabilir.

Ortalama yaşam

Ortalama olarak, buzdolabının yaklaşık 10 yıl sürmesi bekleniyor. Bununla birlikte, cihazlar önemli ölçüde daha eski hale gelebilir ve yine de sorunsuz bir şekilde çalışır. Bireysel buzdolapları kullanımda zorluk çekmeden 20 yıla kadar bile.

Yazma süresi ve ömür boyu

Mutfağınızı ve ev aletlerinizi ev sahibi olarak yazmak isterseniz, hizmet ömrü için belirli değerler almalısınız. Cihazın kullanım ömrü boyunca, kapalı olmalıdır. Buzdolapları için de genellikle 7 yıl, mikrodalga fırın ve bulaşık makinesi de vardır. Soba için mali olarak sadece 5 yıllık bir “hayat” uygular. Bununla birlikte, bu değerler koşullara bağlı olarak değişebilir ve ekipmanın gerçek ömrü ile ilgisi yoktur.

enerji tüketimi

Bununla birlikte, eski cihazlarda, enerji tüketiminin orantısız olarak yüksek olabileceğine dikkat edilmelidir. Yeni bir cihazın satın alınması, birçok durumda, bu nedenle, doğru buzdolabını seçerseniz birkaç yıl içinde ödeme yapabilir .

10 yaşındaki ve yeni +++ Bir buzdolabı arasındaki yıllık enerji maliyetleri can anlamlı çünkü meydana gelen kaçınılmaz güç kaybı, fark cihazdır eski büyük Yılda 100 Euro olan yukarıda.

soğuk

Büyük miktarda stoklu hane halkları için, daha fazla mini-soğuk oda zemin kazanıyor. Buzdolabından çok daha fazla kapasite sunuyorlar (yaklaşık 1000 litre). Kullanım ömürleri genellikle standart bir ev buzdolabınınkinden çok daha yüksektir, ancak başlangıç ​​maliyeti de aynıdır.

İpuçları ve Püf Noktaları
Bir buzdolabının ömrü, özenle tedavi edilerek ve çok fazla çalışması gerekmediğinden emin olunarak uzatılabilir. Bunlar mümkün olduğunca soğuk, uygun iklim sınıfı ve buzdolabının yeterli havalandırmasını içerir .

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi