Anasayfa / Beyaz Eşya / Buzdolabınız çok soğuksa ne yapabilirim?

Buzdolabınız çok soğuksa ne yapabilirim?

Buzdolabınız çok soğuksa ne yapabilirim? Sebzeler buzdolabında, sütte ya da portakal suyunda mı? Bu cihazın amacı, soğutulmuş ürünleri hızlı ve kolay erişilebilir kılmaktır. Termostatı çevirmek başarı ile kutsanmazsa, nedenleri aramanın zamanı gelmiştir. Buzdolabında neyin var?

Çok soğuk bir buzdolabının nedenleri nelerdir?

İlk bakışta, normal sıcak ortamda yaklaşık 2 ila 4 arasında olması gereken termostat. En yüksek ayar zaten birçok buzdolabı için donma anlamına geliyor!

Buzdolabınızı kapattıktan sonra, bir süre sonra orta bölmedeki sıcaklığı kontrol edin, en az 7 santigrat derece olmalıdır. En sıcak tutum yardımcı olmazsa, o zaman başka bir sorun olmalı.

Belki de buzdolabınız soğuyor ki, soğutma sürekli çalışıyor, ya da cihaz çok sıcak bir yerde ve aşırı soğumaya tepki veriyor mu? Buzdolabını bir kez çöz ve soğut .

Buzdolabı sadece arka duvarda buz mu?

Buzlu yiyecekler buzdolabının arka duvarında mı? Bunun nedeni, arka duvar alanının, genellikle iyi bir soğutma dağılımı için olabildiğince özgür tutulması gereken en soğuk bölge olmasıdır.

Yemeğinizi biraz ileriye taşıyın ve mesafenizi daima arka duvara tutun. Buzdolabının içindekileri asla çok sıkı bir şekilde ambalajlamayın, böylece içerideki hava iyi bir şekilde dolaştırılabilir.

Çabuk ve en soğuk bölmede saklanabilen yiyecekleri saklarken ve saklarken bireysel sıcaklık bölgelerini dikkate alın . Sebze belirlenen çekmecelere aittir ve içecekler kapının en iyisidir.

Teknik bir arıza nedeniyle buzdolabı çok soğuk oluyor

Her şey yardımcı olmazsa, buzdolabını çok soğuk yapan teknik bir kusur olasılığı yüksektir. Bu iki seçenek var:

  • Termostat bozulduğu için buzdolabı çok soğuk oluyor
  • Buzdolabı çok soğuk oluyor çünkü sıcaklık sensörü çalışmıyor

Her iki durumda da, ne yazık ki oldukça pahalı olabilen profesyonel bir tamir gereklidir. Daha eski bir buzdolabı ise, bunun yerine enerji tasarrufu sağlayan yeni bir model satın almanızı öneririz.

İpuçları ve Püf Noktaları
Mümkünse, bir mikrodalga veya kahve makinesini buzdolabınıza koymayın; çünkü küçük elektrikli cihazlar bile ısı üretir. Değilse, ısıyı engellemek için yalıtım mantarının arkasını kullanın.

Hakkında Repairman

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

Check Also

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri

Brother Yazıcı Sorunları Çözümleri Arıza Giderme Brother Industries Ltd, tüm ...

error: Yasak
Servis Çağrı Merkezi